Par 4G rūteriem

Sākumlapa Forumi Hardware Pārējās Hardware lietas Par 4G rūteriem

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 23 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #161861
    kaamis
    Participant

    Kāds zin vai bites, tele2 un LMT 4G rūteri ir piesaistīti konkrētam operātoram?

    #323883
    m_janis
    Participant

    Ja uz tā ir konkrētais logo – tad bez firmwares pāršūšanas nekas nesanāks.

    #323884
    shady
    Participant

    Neesmu gan pats mēģinājis, bet cik esmu dzirdējis – FW maiņa neko labu nedos.

    #323885
    ruukjis
    Participant

    Esmu mēģinājis un principā pietiek ar APN nomaiņu. Pat firmwāri mainīt nevajag, vismaz starp LMT un Biti. Par Tele2 nezinu.

    #323886
    usins
    Participant

    Par 4 G nezinu, bet 3G varēja simkas mainīt po, APN ļauj nomainīt un visus attiecīgos iestatījumus. Frekvences latvidžā visiem iedotas vienādas pa lielam (simkas ņems pretī un aparāts atbalsta)

    #323887
    kaamis
    Participant

    Paldies par info laikam būs jāmēģina. Doma ir vasarnīcai paņemt 4g netu uz pāris mēnešiem, bet negribas par to rūteri maksāt. Noskatīju šo https://www.ss.lv/msg/lv/electronics/computers/peripherals-and-software/hubs-switch-routers/pofdf.html

    #323888
    Mini3D
    Participant

    Tu pirms perci to kasti pieprasi ta rutera IMEI kodu,parbaudi vai nav bloķēts.

    Lūk te jau viena tēma par šo pašu lietu https://notepad.lv/lmt-4g-roteris-t18919.html Tēmas beigas būs aldis iemetis linku kur to parbaud, Pie manis atrodošais roters nav bloķēts

    #323889
    kaamis
    Participant

    Super paldies par info rīt jāuzzvana pārdevējam!

    #323890
    Mini3D
    Participant

    A kas tev to tagat liedz izdarīt!

    #323891
    MeistarsUnVergs
    Participant

    Lai netaisītu jaunu tofiku – ir kāds 4G rūteris, kuram var vienam portam uzlikt ka pienāk ārējā IP adrese? Gribas izveidot šādi:

    4G rūteris -> mans WiFi rūteris -> LAN datori

    Mans WiFi rūteris ir drošs un speciāli sakonfigurēts, nevēlos izmantot 4G rūtera LAN tīklu

    #323892
    uldics
    Participant

    Tāpat jau tavs trafiks ies caur to tīklu, vienalga vai rūtera adrese ar 192.168 vai 85.254 sākas. Bet ja gribi bez otra lana pa ceļam, tad vari likt uz 4g rūtera NAT un tam ies cauri provaidera dotā adrese. Tas gan var nestrādāt visām vajadzībām, piemēram multipleijeru spēlēm. Bet likt 4g rūterim pieeju pa taisno tavā lanā ir kā cietumā bikses novilkt un pieliekties. Vienīgi saprotu, ja tavs wifi rūteris var dot dhcp gan uz iekšu gan āru, tad jā. Tik jāsāk ar 4g rūtera modeļa iespēju noskaidrošanu, jo tas drīzāk ļaus natu, nekā iekšā prasīs dhcp.

    #323893
    Crow
    Participant

    Paga, ko? 4G rūterim vajag *izslēgt NAT*, lai tas padod provaidera IP uz drošā rūtera WAN.

    Bet whatevs. Tā kā tas 4G rūteris tāpat redzēs un glabās info par trafiku, piekļuvi, laikiem utt., tad neatkarīgi no tā, aiz cik Tor slāņiem tu sēdi un kā sakonfigots ir LANs, sistēma vairs nebūs droša.

    #323894
    MeistarsUnVergs
    Participant

    Jā, informātikā tagad laikam nemāca par tīklu uzbūvi.

    SMB trafiks nepamet lokālo tīklu, tā ka 4G rūteris neredz nevienu paketi kas klejo lokālā tīklā.

    Ja atmiņa nekļūdās, iespēja dabūt ārējo IP cauri modēmam bija Lattelekom Thompsoniem un arī Technikoloriem. Hujavēm šādu opciju neesmu atradis.

    #323895
    Crow
    Participant

    Man personīgi tāda informātika pēdējo reizi bija pirms gadiem piecpadsmit, kad krutākais modernās tehnikas sasniegums šķita Word Art.

    A davai pieliksim tev tur WAN galā kādu rūterdēli, kas strīmo uz Wireshark un paskatīsimies, vai visa tā drošība gadienā nav tikai folija, hokus-pokus un halucinogēnās sēnītes.

    #323896
    kaamis
    Participant

    Š odien nopirkts lmt 4G rūteris notestēts un viss strādā nekas no LMT puses nav bloķēts.

    #323897
    ruukjis
    Participant

    Ja trafiks nebūs šifrēts, tad ir diezgan pofig cik un kādus rūterus vienu otram pakaļā spraud, tik augstas klases paranoiķim jau nu to vajadzētu zināt. Savukārt, ja trafiks tiek šifrēts, tad kāpēc mainīt sveces caur izpūtēju?

    #323898
    Mini3D
    Participant

    Vot intresē vai Tele2 uz vinu var palaist vai nevar!?Laikam vien būs pašam jatestē kad būs laika

    #323899
    MeistarsUnVergs
    Participant

    Neuzticos Microsoft SMB un RDP drošībai, tādēļ nevēlos lai iekš LAN nokļūst neautorizēts dators. Teorētiski ar rūteri, kura firmwarei ir backdoor, to ir visvieglāk izdarīt (nu atskaitot ownotu PC tīklā), tādēļ vēlos izmantot savu rūteri LAN vajadzībām, bet 4G Hujavi pieslēgt pie sava rūtera WAN porta, un lai tam WAN portam Hujave padod savu ārēji IP adresi, nevis 192.xxx privāto.

    Te viens ar rūķa smadzenēm nejēdz kas ir LAN un kas ir WAN, kā kas ir subnets un kur LAN paketes staigā un ko var izdarīt no WAN puses, un ko jau atrodoties iekš LAN.

    Wireshark tiek izmantots un viss traffiks ir bumbās kā tam ir jābūt! Š ajā ziņā es zinu ko daru.

    #323900
    ruukjis
    Participant

    Ar manām smadzenēm viss ir OK. Tas tev vajag 3 piegājienus, lai sakarīgi izstāstītu, ko tu gribi panākt.

    Lai nu kā, visi Hujavei, kas pabijuši manos nagos, neko tādu neprot. Turklāt, es nezinu kā ir citiem operatoriem, bet LMT, ja vien neabonē statisko IP, dod savu iekšējo IP, attiecīgi nekāds RDP tev tā pat nespīd.

    Vienīgais risinājums, kas man nāk prātā (pie nosacījuma, ka tev ir statiskā IP), ir USB modems iesprausts rūterī, kurš māk izNATot WAN IP uz kādu no LAN portiem… MikroTiks?.. varbūt, neesmu mēģinājis. Bet vienalga risinājums sūkās, jo tas pasākums gļučīs un kārsies – es neesmu redzējis USB puļķi rūterī, kuru nevajadzētu vismaz rezi nedēļa restartēt.

    #323901
    kaamis
    Participant

    kur problēma paņemt 14 dienu testu?

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 23 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā