2.4GHz WiFi frekvenču aizdiršana, ko darīt?

Sākumlapa Forumi Hardware Pārējās Hardware lietas 2.4GHz WiFi frekvenču aizdiršana, ko darīt?

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 34 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #163199
    MeistarsUnVergs
    Participant

    Daudzdzīvokļu mājās ir ārkārtīgi daudz WiFi iekārtu. Vajag vai nevajag, Latvijas Telefonu Komunisti (Lattelekom) ir atstājuši ieslēgtu WiFi visiem saviem rūteriem. Katrs krāns kuram ir laptops izmanto viņu 1080i filmu kačāšanai caur WiFi, lai gan laptopam baterija ir beigta un viņš stāv mēnešiem nekustīgi uz galda, bet nē, ar kabeli pieslēgties rūterim retais kurš aizdomājas. Rezultātā ja uz tā paša vai blakus esošajiem kanāliem kāds cītīgi kačā, tad citiem WiFi links nestrādā, it sevišķi ja kačātāja signāla stiprums ir būtiski spēcīgāks nekā tam, kuram šis links ir patiešām vajadzīgs.

    Ko darīt?

    Kanālus mainīju uz vismazāk piesārņotajiem, nepalīdz.

    Traucējošā rūtera saimnieku nav izdevies atrast.

    Iespējams labākais risinājums būtu atrast iespēju pieslēgties traucējošajaiem WiFi rūteriem un viņus nobrikot. Zinu ka Lattelekom ir defaultā parole, kuru reti kurš nomaina. Iespējams ka viņa tiek ģenerēta pēc kaut kāda algoritma,tāpat kā SSID tiek ģenerēts no MAC adreses daļas. Kādam ir kādas idejas?

    #332346
    E-500
    Participant

    Pieslēgties un bojāt nevar, tas jau skaitīsies krimināllikuma pants. Varbūt var tikt pie maršrutētāja kurš strādā 5 GHz frekvencē, tā frekvence it kā tukšāka. Es gan no tā neko daudz nesaprotu – tur lietotājs macbeton mācēs labāk pastāstīt, cik saprotu tad viņš tieši specializējās šajās lietās.

    #332347
    ruukjis
    Participant

    Betona padoms Vergam būs ļoti īss: “samaksā specam pa**līt”.

    Es gan šādā situācijā nevis plānotu kā sariebt kaimiņam, bet padomātu vai tiešām esmu visu izdarījis pareizi… nu labi, neliels mājiens: man ir pagrūti noticēt, ka kaimiņam ir TÄ€DS mega rūteris, kurš ir visā 2,4Ghz frekvenču diapazonā caur vismaz vienu sienu ir spējīgs nomākt rūteri, kurš atrodas tajā pašā telpā, kur tu…

    #332348
    theluckymike
    Participant

    Vislabākā opcija būtu migrēt uz 5ghz, daudz daudz vairāk kanālu 🙂

    Ar 2.4 Tev ir 3 kanāli kas nekrustojas, izskanē un izmanto vieglāko. Ja nepalīdz – dabū stiprāku rūteri. No ārpuses īsti klāt tiem rūteriem netiek, defaultā parole strādā, ja esi pieslēdzies tīklam klienta pusē 🙂

    Ja rūteris ir cik-necik sakarīgs, šamais var automātiski izvēlēties vismazāk piesārņotos kanālus.

    Pieņemu, ka rūteris ir notestēts un kaimiņa vaina ir tehniski pierādīta, var jau gadīties ka kaut kas gļuko arī Tavā pusē.

    Daudz citu, legālu, iespēju īsti nav.

    #332349
    Andron MacBeton
    Participant

    😀

    Tam sprēgājošam debīliķim mana konsultācija maksās 5reiz + jāatzīst sevi par pajolīti.

    Bet nu labāk lai paklausa visādiem luckīmaikiem un pavelk savu cirka izrādi nedaudz ilgāk, ar dažādību 😀

    #332350
    ruukjis
    Participant

    Quote:

    defaultā parole strādā, ja esi pieslēdzies tīklam klienta pusē


    Ja runa ir par LTC uzstādīto kropli, tad nē, nav jābūt iekšējā tīklā. Esmu lūdzis LTC tos sūdus pārkonfigurēt un ne reizi mūžā neviens nav braucis pie manis, lai to darītu – viss notiek attālināti.

    Patiesībā jebkuru rūteri var nokonfigot, lai viņam tiktu klāt no ārpuses. Kādu laiku pat kaut kādi Hujaveji nāca ar tādu opciju ieslēgtu “by default”, bet nu šo praksi džeki fiksi pārtrauca… nez kāpēc…

    #332351
    theluckymike
    Participant

    ja tavs isp uzstāda rūteri ar publisko pieeju un defaulto username/pass, tad vajag mainīt isp.

    #332352
    ruukjis
    Participant

    username un password, protams, nav default. Tev nekad nav bijusi darīšana ar LTC Technicolor brīnumiem?

    #332353
    theluckymike
    Participant

    @ ruukijs – 1x bija, biju pie kāda mājās un prasīja vai var nomainīt SSID un paroli, ielogojos ar defaulto username/password ko atradu guuglē un nomainīju visu ko vajadzēja 🙂 Līdz ar to negribu ticēt, ka lielākais Lv isp var atstāt to šādi un arī iedot pieeju no ārpuses by default.

    #332354
    Andron MacBeton
    Participant

    😀

    Speciālisti, blyat! AAAAAAA-HAAAAA-HAAAAAAA!!!!!

    Jūs neesat pat advancēta jūzera līmenī!

    ROFL-COPTER!

    #332355
    3Dklucis
    Participant

    ieskau pariet uz SkaiduBeton GHz tur analss tiri plāš 😀

    #332356
    cesedy
    Participant

    Gan jau visa māja sekoja šai pamācībai – https://notepad.lv/raksti/13409/routera-konfiguresana—by-macbeton/

    Un tagad pats piedāvā salabot 😀

    Nekompetentais idiots.

    #332357
    SWC
    Participant

    Nejauciet Pīzdu ar plaušam, LTC ruteriem ir 3 dažadi konti, viens lameruzeriem ko jums pieškir visiem ( pieejams tikai no locala tikla un ar ierobežotām iespējam lai jus lūzeri neko nesapistu), otrs admin konts ( ar pilnu pieeju) pieejams LTC techsuportam gan locali pie lūzera, gan atalināti paroles šim kontam kartam modēma unikalas, (meket algoritmu nav jega vieglak pazvanit čomam paprasīt )

    3 kaut kads dīvains developer konts kas tas pa zvēru un kadas pieejas nezinu.

    ar optikas modēmiem ir kaut kas lidzigs,

    #332358
    cesedy
    Participant

    Nez, vai betona uzstādītajos rūteros arī ir kaut kāds macbeton konts?

    #332359
    Andron MacBeton
    Participant

    Nu bet kur tavs risinājums?

    Ja jau tu esi tāds speciālists, un iebilsti pret maniem maksas pakalpojumiem, tad davai uz priekšu!

    Ja tu nepateiksi risinājumu – kuņasbērnelis.

    #332360
    ruukjis
    Participant

    Pfff, Beton, a tev gan ir varens risinājums ne? Es ar tā māku: “Nes specam (man), pa 5€ lētāk kā Betons sataisīšu un vēl nelikšu publiski sevi apsaukāt”

    Un es jau esmu pārspējis tavu “risinājumu”, tu, liekulīgais, dēļu atsūktais locekli.

    #332361
    Andron MacBeton
    Participant

    Mans risinājums ir pa maksu. Priekš tiem perdaliem kas sprēgā un sevi saukā par datorspeciem – 10€. Priekš tādiem izdzimteņiem no forumiem – reiz 10.

    #332362
    MeistarsUnVergs
    Participant

    Situācija sīkāk. Ir IP kamera garāžā ar WiFi opciju. No tās līdz WiFi rūterim ir bezvadu links ar Yagi antenām. Starp kameru un rūteri atrodas iela un pagalms, novilkt vadu nav īsti iespējams. Kamera vēl no tiem laikiem kad pa zemi staigāja dinozauri. Ir tikai 2.4 GHz b/g standarts. Kad visi ir darbā, viss darbojas labi. Kā atgriežas minimālās algas strādātāji savos blokmāju trušu būros, tā pa vakariem un brīvdienām WiFi praktiski neiet. Pagalmā jebkurā vietā tiek uztverti aptuveni 30 dažādi SSID. Kanāli ir mainīti uz visādiem, izņemot 14. nepalīdz. 14. kanālu nav iespējams izvēlēties kamerai.

    Risinājums liekas ka būs mobilais rūteris, kuram slēgsies klāt tā IP kamera.

    Betons var iet un nokost sev krāna galu kā ebrejs.

    #332363
    Alex
    Participant

    Daudzstāvenē var palīdzēt tikai rūteris ar 5Ghz .Nav pat jēga iespringt ar 2,4. Par kameru runājot- ja ir iespējas, varbūt ir jēga pamainīt uz kameru,kas atbalsta 5Ghz? Kaut vai aliexpress-ī var dabūt šo to nedārgi. Mobīlais rūteris protams arī ir kā variants,vienīgais tur sanāks katru mēnesi abonēšana.

    #332364
    ruukjis
    Participant

    Mhm, tikai tāda nianse, lai tos 5Ghz dabūtu pāri pagalmam vajadzēs antenas, kur viena maksās vairāk kā rūteris un kamera kopā ņemti…

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 34 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā