Kas ir kas? un kā tie atšķiras…

Sākumlapa Forumi Hardware Pārējās Hardware lietas Kas ir kas? un kā tie atšķiras…

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 15 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #147653
    remarco
    Participant

    Neko daudz jau no dator tīkla nezinu , bet ir nācies saspraust vadiņus sākot no to galu uzspiešanas un kastītēs pareizi saspraušanas. Viens man vel aizvien ir neskaidrs :((((

    Kas tad īsti ir ROUTER SWITCH un HUB ????

    Un kā tie atšķiras …

    Kapēc router maksā dārgi , bet switch lēti ?

    Un nemaz nesūtiet uz googli – tik gudras atbildes nesapratīšu…

    Jautājums sakarā ar to ka tagad man mājās stāv divi pc un sadalās tīklā caur wireles rooteri vai arii las tas tur nebuutu. viss jau itkā ir ok, bet tā kaste laizh cauri tikai līdz 54Mbsp 🙁 man pieslēgums skaitas līdz 100. zinu – nereāli tādu ciparu redzēt , bet nu vismaz no savas puses gribu max pietuvoties .

    visbeidzot kas tad man tā wireles kastes vietā īsti ir jāliek ?

    router vai switch ? kāpēc viens vai otrs ?

    kas labāk ?

    Ak jā , man noteikti vajag viņam iestāstīt kādus pieprasijumus uz kurieni laist .. jo viens pc tiek izmantot kā servers uz to tātad viss kas nā uz 80 . 21. utt portiem ….

    #186410
    Loading
    Participant

    Rūteris ir domāts, lai ienākošo internetu sadalītu uz visiem tīkla datoriem, kā arī tīkla organizētājs tas ir.

    HUBs, ir tīkla nodrošinātājs. Š is nodrošināja, ja nemaldos viens pret viens konaktu. Citi nevar iejaukties šajā starpā.

    Switch, arī ir tīkla nodrošinātājs. Š is nodrošina iespēju, katram tīkla locekliem, pieslēgties jebkurā laikā pie jebkura datora.

    Labojiet, ja kļūdos.

    #186411
    remarco
    Participant

    paldies…

    Laikam jau manā gadijumā ir tikai rūteris vajadzīgs.. izskatās ka switch neder :(((

    OK. īsumā skaidrs …

    #186412
    shady
    Participant

    Switch`u var izmantot, lai sadalītu mājās netu uz vairākiem PC.

    Rūters jau ir vesela sistēma, ko var izmantot mājas iekšējam internetam vai pat uzņēmumam, lai nodrošinātu tīkla darbību visiem PC. Rūterī parasti var uzstādīt dažādus parametrus, ierobežot katram PC sava neta tafiku, portu forwardēšana, līdz ar to arī sanāk, ka tev ir hardware firewall, ieslēgt wireless + vadu savienojums utt, utt.

    #186414
    Mr.Death
    Participant

    Man vislabāk patīk skaidrot ar attēliem:

    [img]https://www.microsoft.com/library/media/1033/windowsxp/images/using/networking/setup/68573-router-diagram.gif[/img]

    Tikai rūteris no switcha/huba atšķirās ar to ka tas izdala pats savas IP adreses, nevis ņem no ISP, kam viņas arī var būt ierobežotas (visbiežāk 1 vai 2). Ir arī nianses protams kā atšķirās hubs no switcha, bet es to šeit nepieminēšu 😀

    #186415
    memorex
    Participant

    Rūteri arī var izmantot kā switch. Pārējo jau tev paskaidroja. Ir velviens variants, tu vari veidot budžeta variantu, kas var nebūt nemaz tik slikts (atkarībā kāds tev servaks), Nopērc velvienu tīkla karti servera kastei un viņs var pildīt routera funkciju.

    P.S. Iesaku paņemt 2x 1Gbit tīkla kartes, priekš lokālā tīkla… 🙂 ,bet tas atkarīgs no tavām prasībām.

    #186416
    Loading
    Participant

    Man tā ir. Bet, serveris ir morāli un fiziski novecojis, tāpēc dažkārt tīkls nestrādā, bet restarts visu atrisina.

    #186417
    remarco
    Participant

    Nu man serveris arii ir uz kastes PIII … tātad nekas jaudīgs…

    Runājot par divām tīklenēm .. izskatās ka tas ir lētāk tikai nolauzīšu nagus kamēr sakonfoshu Freebsd lai tas normāli visu dara kā man vajag….

    reiz jau mēģināju un lokālajā palaidu automātisko ip … strādāja… tikai līdz tīklam netiku :((( nemācēju ieskaidrot tam freeBSD ka visu kas ir no otrās kartes jālaiž arī kādreiz laukā nevis jāpatur sevi :(((

    Gatvs rūteris ir dārgi , bet vienkārši – man šķiet….

    Paldies visiem- galveno atšķirību sapratu , man arī vajag lai var portus forwardēt utt…

    Bet tas jau būs cits stāsts…

    Ps. Edgar ar bildītēm viss ok .. tikai tāds sīkums kā rūtera vietā tai bildītē var būt arī pārējie divi varianti …

    un tad jau no bilžuka jēga kļūst mazāka jo jautājums jau bija par atšķirībām .

    #186418
    memorex
    Participant

    Piemirsu pateikt, ka ir velviens variants, vari ISP paprasīt velvienu IP (par nelielu samaksu noteikti) un paņem switch. Tas būs vislētākais variants, bet katru mēnesi būs jāpiemaksā pāris kapeikas.

    #186419
    grisha
    Participant

    Lai nu kaa, ruuteri vislabaak likt priekshaa, kaa jau mineeja, vieglaak buus kraameeties ar konfiguraacijaam. PArastie ruuteriishi jau ap ceineri tik maksaaja.

    PAr hubiem aizmirsti, nezinu gan vai vinjus veel kaads razho. Vinji ir ljoti neefektiigi, jo ja kopeesi piem. savu kolekciju no vienas kastes uz otru, shis aizsitiis visu trubu un treshajai lietai vairs nu nekaa.

    PAts esmu izveeleejies dzelzisku ruuteri, ja tev meetaajas veel kaads vecaaks dzelzis, var taisiit pats ruuteri. Esmu izveleejies jau labu laiku Monowall ruuteri: https://m0n0.ch/wall/

    PII vai pat shvakaaks, 96 RAM cietais vajadziigs 30 Mb. (izmantoju 36 Mb. Compact Flash.). Vieniigaa probleema, atpaziist maz wirelles tiikla kartes.

    Ir veelviens labs softs, kursh tiek taisiits uz monowall baazes, bet ir labaak attiistiijies, bet nu nosaukums ir nosviidis no atminjas, varbuut kaads var atgaadinaat… .

    #186420
    memorex
    Participant

    grisha wrote:

    Lai nu kaa, ruuteri vislabaak likt priekshaa, kaa jau mineeja, vieglaak buus kraameeties ar konfiguraacijaam. PArastie ruuteriishi jau ap ceineri tik maksaaja.


    Es personīgi šo variantu uzskatu par vissliktāko! Pa 10Ls tu nedabūsi 100Mbps, bet tikkai liekas problēmas un ja vel serveris aiz viņa būs… Topika autors jau mineja ka viņam ir rūteris. Vislabākais variants: paprasi ISP velvienu IP un nosvied kautkur stūrī switch + paņem upsi un pieslēdz pie viņa switch un servaku.

    #186421
    remarco
    Participant

    Uj, nu jau juus man te saakat pa sarezhgjiitu staastiit…

    man tagad ir wireles ruuteris , vinjsh speej palaist cauri tikai liidz 54Mbsp taa ka mani tas neapmierina gribu ar laiku nopirkt normaalu kas vel varbuut pat 1Gbs lai man nav jaakasaas ar provaideri jo jami atnaak un saka reku tev aatrums ir !!! kjipa 100Mbsp pa latviju – poiesprauzhu caur to ruuteri protams ka nav :((( no 100 paliek 30Mbsp…

    vel jau protams tiiklenes jaaliek arii 10/100 laikam vairs nevelk taadus aatrumus.

    ttaaads luuk fishkons. kaste veca ir PI 150GHz labais verkjis tuikai nu ja man jau taa divi pc cauru dienakti rukaa – mani beibes vienkaarshi no maajas graamatas izrakstiis :)))

    naaksies vien izsviest kaadus lateljus lai var normaalu aparaatu iegaadaat par sapraatiigu cenu un savu lokaalo tiiklu sakaartot.

    PS. a wirelis kaa reiz mani neinteresee , kopsh man nospeera portatiivo :(((

    un to vienmeer no kaiminjiem var dabuut .. pat ar defaltajaam paroleem varu nokonfot kaiminjam ruuteri :DDDD ir man kaiminjos taads viens 😀 zinaatu kursh varetu kaadu 5ciiti nopelniit :DD a to baro haljavshchikus :))…

    brrrr uzmetu tam monowall install instrukcijai aci … neibraucu iisti .. vinjsh ko darbojas pats par sevi vai var straadaat apaksh kaadaas jau uzinstaleetas os….

    taapat arii preksh kam vinjam flopyks??????

    jokains pasaakums , bet izskataas sakariigi ….

    #186422
    grisha
    Participant

    memorex: pirms trim gadiem vienam kantorim tika iepirkts leetais Edimax ruuters. NOstraadaaja vismaz divus, varbuut ka veel tagad ruuc, nezinu, bet bija vairaaki klienti un arii serveriits griezaas ruuktdams 🙂 , bet nu jaa, pa leetu naudu ar tikai pats uzbuuveet… .

    A, pag tev tam wireless ruuterim nav jau LAN izejas?

    Monowall straadaa pats par sevi, flopiku nevajag. Novelc genertic-iso imagi un iedzen vinju tajaa cietnii, uz kura vinjsh darbosies. Winam bija kaut kaads softs jaaizmanto, zem Linux, doa komandrinda bija. TAs notiek baigi aatri, par to nebriinies. Kaa image uzcepta, nevis paarkopeeta uz to disku, spraud vinju kastee, kas buus ruuters.

    Nu reku ir instalaacija: https://m0n0.ch/wall/installation_generic.php

    Baigi vienkaarsha un nav jaabuut paarcilveekam.

    Quote:

    Installation on a standard PC requires the following steps:

    * download the raw CF/IDE image (generic-pc)

    * write the image to a CF card (> 5 MB) or an IDE hard disk, either with dd under FreeBSD or under Windows with physdiskwrite

    o FreeBSD:

    gzcat generic-pc-xxx.img | dd of=/dev/rad[n] bs=16k

    where n = the ad device number of your CF card (check dmesg)

    (ignore the warning about trailing garbage – it’s because of the digital signature)

    o Linux:

    gunzip -c generic-pc-xxx.img | dd of=/dev/hdX bs=16k

    where X = the IDE device name of your HD/CF card (check with hdparm -i /dev/hdX) – some CF adapters, particularly USB, may show up under SCSI emulation as /dev/sdX

    (ignore the warning about trailing garbage – it’s because of the digital signature)

    o Windows:

    (use the -u flag if the target disk is > 800 MB – make very sure you’ve selected the right disk!!)

    physdiskwrite [-u] generic-pc-xxx.img

    (you must use v0.3 or later!)

    * put the CF card/HD into the target PC

    * plug the PC into the network (LAN/WAN/…)

    * power it up

    * assign functions (LAN/WAN/OPT) to your interfaces (hint: use auto-detection, or let the MAC addresses tell you which card is which one)

    * change the LAN IP address, or use the default (192.168.1.1; m0n0wall acts as a DHCP server by default)

    * access the webGUI (user: ‘admin’, default password: ‘mono’)

    * make the necessary changes to the default configuration

    #186423
    remarco
    Participant

    nu ja šim jau arī uzmetu aci … 🙂 tam ko esi nocitējis.

    #186424
    grisha
    Participant

    hmm, nezinu kur atradi ka vajag floppy.

    taatad, darbojas kaa sava OS.

    Kaut kur maniiju ka tev ir freeBSD (varbuut jaucu, tikko mostos) , pievieno vajadziigo cietni straadaajoshai sisteemai, nodetektee uz kura /dev ir vinjsh un kaplee sho komandu gzcat generic-pc-xxx.img | dd of=/dev/rad[n] bs=16k

    Vinjsh tev uztaisiis buutablu cieto disku. TAd spraud vinju pie ruuterkastes un aidaa… .

    Ja jau tev taa kaste ir skalja, vai nu nomaini ventilatorus vai procim pameegjini vinju vispoaar amputeet, pasties, kas notiek.

    OK, jaaskrien uz darbu… . Ja ir kaadi intiimaaki jautaajumi par monowall, vari uzsist PM.

    Reku atradu too firewall, kas ir balstiits uz monowall, shitam labums ka jaunaaks kernels, taapeec atpaziist vairaak dzelzhus, tjip wifi kartes. Pats gan neesmu veel testeejis, bet driiz to dariishu….

    https://www.pfsense.org/

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 15 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā