Atvadas no Netscape Navigator

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Atvadas no Netscape Navigator

Tiek skatīts 9 ierakstu – 1 līdz 9 (no 9 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #146393
    samurajs
    Participant

    [imgl]https://notepad.lv/bildes/atteli/20080103210553250.jpg[/imgl] Kompānija AOL paziņojusi par atbalsta pārtraukšanu kādreiz tik populārajam interneta pārlūkam Netscape Navigator ar 2008. gada 1. februāri. Tas izskaidrojams ar zemo produkta popularitāti: no 90% “navigatora” lietotāju 90.gadu vidū tagad palikuši vairs tikai 0.6%.

    Līdz ar to slavenajam “browseru karam” pienākušas beigas. Pirmais populārais interneta pārlūks bija Mosaic (1992), tā radīšanā piedalījās arī vēlākais Netscape Communications izveidotājs Marks Andersens. Š im cilvēkam arī jāpateicas par Netscape Navigator. Pārlūku karš sākās 1995. gadā, kad Microsoft izlaida savu Windows95 ar bezmaksas pārlūku IE 3.0. Pēc 2 gadiem parādījās IE 4.0 ar daudziem uzlabojumiem. Pamazām Netscape Communications sāka zaudēt pozīcijas.

    1999. gadā Netscape Communications par 4.2 mljrd. USD pārpirka koncerns AOL cerībā iedvest jaunu dzīvību Navigator projektā. Tomēr tas neizdevās un 2003. gadā darbinieki tika atlaisti. Daļa no tiem pārgāja uz Mozilla Foundation un izveidoja tagadējo Firefox.

    Pēc dažādu neatkarīgo avotu datiem (1, 2), 2007. gada beigās 55-80% lietotāju deva piekrišanu dažādām IE versijām, 14-36% Firefox. Citus pārlūkus (Safari, Opera) lieto tikai 1-3%.

    #174008
    rajah
    Participant

    negribu jau protams karot, bet ka operu lieto tikai viens procents, tas ir kapitāls fufelis

    piemēram, pastaigā pa Krievijas lielākiem forumiem https://forum.ru-board.com un https://www.nnm.ru un redzēsi ka tur Opera ir tieši pirmajās vietās.

    #174009
    samurajs
    Participant

    rajah wrote:

    negribu jau protams karot, bet ka operu lieto tikai viens procents, tas ir kapitāls fufelis

    Es jau nestrīdos, ka IT tautas vidū šis % būs ievērojami lielāks. Bet ja paņemsim vidējo statistisko klientu… nu piem. tos, kuri draugos.lv apgrozās – % būs tieši tāds, kādu minēju. Liela daļa pat nezin, kas tie tādi FF un Opera (vairāk pazīst Mini Operu, jo no tās labi draugos līst 😀 ). Tāpat darbavietās visi ar ēzelīti ĪĒ strādā, neviens viņiem FF vai Operu nedod.

    Skumji, bet fakts.

    #174010
    rajah
    Participant

    samurajs wrote:

    Tāpat darbavietās visi ar ēzelīti ĪĒ strādā, neviens viņiem FF vai Operu nedod.

    Skumji, bet fakts.


    Manā galā es esmu Operas “terorists” – vienā skolā 99% tikai uz Operu sēž, jo kā es tur atnācu rukāt, piespiedu visus uz to pāriet.

    visos datoros ko es pārinstalēju IE ikona ir nobāzta dziļi prom un uz darbvirsmas ir tikai sarkanais O pārlūks, kā galvenais – defaultais ir tikai O.

    #174011
    Foxsk8
    Participant

    rajah wrote:

    samurajs wrote:

    Tāpat darbavietās visi ar ēzelīti ĪĒ strādā, neviens viņiem FF vai Operu nedod.

    Skumji, bet fakts.


    Manā galā es esmu Operas “terorists” – vienā skolā 99% tikai uz Operu sēž, jo kā es tur atnācu rukāt, piespiedu visus uz to pāriet.

    visos datoros ko es pārinstalēju IE ikona ir nobāzta dziļi prom un uz darbvirsmas ir tikai sarkanais O pārlūks, kā galvenais – defaultais ir tikai O.

    Tad taja vietaa nevalda demokraatija 😀 Vajadzeja vismaz ari FF uzlikt. Nu par to, IE, lietotajs atver parastu mapi, un augsa adreses laukaa ieraksta adresi, uzreiz IE browseris atveries. Taka vai tu liec dzili vai uz ekrana atstaa ir maza nozime, kas gribes, tas atradis. Kaut kur krievos bija pamaciba, ka IE vispar izravet no Windows laukaa. Iespejams, pat adreses lauks vairs nestradas.

    #174012
    rajah
    Participant

    IE nav izravēts, bet tikai ikona atstāta kā ir starta izvēlē

    un tas ir tikai viņu – lietotāju pašu labā izdarīts – pietiekoši ir redzēts ka IE rīkujoslas ir jaunas radušās čupām. viņi protams brīnās – kā tādi uzradās ja neko neesmu stellējis.

    tādu pašu brīnumu Google rīku joslu mirīgi pieļau stellēt arī “gudrajam” Firefox lietotājam.

    Opera paldies Dievam tādas muļķības nepieļauj – stellēties kam tik pagadās. Uzskatu to par ļoti lielu plusu.

    personīgā pieredze, kādēļ nelieku Firefox – atnāca viens džeks ar portatīvo, kuram bija gan IE, gan firefox. viena un tā pati nelaime abos pārlūkos. lapas verot vaļā nerādās izskats kā vajadzētu. TVnet ir jābūt lapai oranžā krāsā. tā bija pilnīgi balta, ar savādākiem fontiem. cik centos atrast iemeslu pa 3 stundām, nekas nesanāca. nelīdzēja arī ĪE nomešana uz default uzstādījumiem.

    secinājums bija šāds – gan IE gan Firefox ir kaut kur zemākajos līmeņos ļoti saistīti – to parādīja tas, ka lapas bija vienādas – bez krāsām. un ja jau kaut kur is saistītas, tādad arī Firefox nav vairs tas cēlākais pārlūks – arī tas ir ar tiem pašiem IE caurumiem.

    uzliku Operu – lapas rādījās tādās krāsās kādā tām vajadzēja būt un ar normāliem burtiem.

    Tad taja vietaa nevalda demokraatija

    es lieku tikai to, ko esmu pats pārbaudījis un kam uzticos.

    #174013
    Foxsk8
    Participant

    rajah wrote:

    IE nav izravēts, bet tikai ikona atstāta kā ir starta izvēlē

    un tas ir tikai viņu – lietotāju pašu labā izdarīts – pietiekoši ir redzēts ka IE rīkujoslas ir jaunas radušās čupām. viņi protams brīnās – kā tādi uzradās ja neko neesmu stellējis.

    tādu pašu brīnumu Google rīku joslu mirīgi pieļau stellēt arī “gudrajam” Firefox lietotājam.

    Opera paldies Dievam tādas muļķības nepieļauj – stellēties kam tik pagadās. Uzskatu to par ļoti lielu plusu.

    personīgā pieredze, kādēļ nelieku Firefox – atnāca viens džeks ar portatīvo, kuram bija gan IE, gan firefox. viena un tā pati nelaime abos pārlūkos. lapas verot vaļā nerādās izskats kā vajadzētu. TVnet ir jābūt lapai oranžā krāsā. tā bija pilnīgi balta, ar savādākiem fontiem. cik centos atrast iemeslu pa 3 stundām, nekas nesanāca. nelīdzēja arī ĪE nomešana uz default uzstādījumiem.

    secinājums bija šāds – gan IE gan Firefox ir kaut kur zemākajos līmeņos ļoti saistīti – to parādīja tas, ka lapas bija vienādas – bez krāsām. un ja jau kaut kur is saistītas, tādad arī Firefox nav vairs tas cēlākais pārlūks – arī tas ir ar tiem pašiem IE caurumiem.

    uzliku Operu – lapas rādījās tādās krāsās kādā tām vajadzēja būt un ar normāliem burtiem.

    Iespejams, vaina nebija Browseros, bet gan pasaa sistemaa. Iespejams, ja tam cilvekam, butu bijusi visi 3 browseri no sakta gala, tad ari Opera raditu nepareizi, jo iespejams, butu inficeta. Tie kas veido visadas drazas nav ar pirkstu veidoti, un ir paredzejusi loti daudzas iespejas. Par IE un FF saistibu varu piekrist.

    #174014
    samurajs
    Participant

    Man gan nav gadījies baltu tvnet ar FF redzēt, bet tas nu tā… lai katrs lieto to, kas labāk patīk. Browseru karš ir beidzies!

    #174015
    msh
    Participant

    Nav beidzies, nav. Vēl vajag iznīdēt līdz galam IE un nolikt ff savā vietā :die: Es varu bezmaz kopēt rajah tekstus – es 95% rīkojos tāpat 😀 Uz linux esmu pasācis lietot ff, bet tāpēc, ka Opera smagi bremzē, laikam jaunākā flash playera trūkums vainīgs + mani daudzie tabi. Palietojot ff 2.x, nosecināju, ka suks, tieši kas, uzskaitīju datuvē, vairs neatceros.

Tiek skatīts 9 ierakstu – 1 līdz 9 (no 9 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā