Page 1 of 1

Dators neslēdzās

Posted: 12 Jūl 2010, 12:37
no Gugols
Par dzelžiem diez ko daudz nezinu, tāpēc arī jautāšu jums. Itkā labu laiku jau nokalpojis, pirkts varētu būt kādā 2003 gadā, visu specifikāciju no galvas nenosaukšu, bet - 256 mb ram, iebūvētā video karte, Intel procesors, gigabyte mātesplate - kopumā vecs "zvērs". Bet šeit tas laikam nebūs tik svarīgi. Apskaidrošu situāciju. Viss sākās vakardien, kad mēģināju ieslēgt datoru ar priekšējo power button. Nekas nenotika. Aizmugurē vēl ir otra power poga, kaut kā spaidīju randomā abas, un ieslēdzās. Nodomāju, ka tā ir tikai īslaicīga problēma. Š odien mēģinu atkal ieslēgt - tas pats, tikai šoreiz neizdevās iedarbināt. Mēģināju paslēgāt aizmugurējo power on/off pogu un reizē arī priekšējo case`am. Viss kas notiek ir tas ka uz sekundes desmitdaļu iemirgojas priekšējā power diode, vairāk nekas nenotiek. Kas varētu būt pa vainu - rams atkrīt, tad vajadzētu būt kaitinošajam `peep` no mazā speakera, šoreiz nav. Pašam neliekas, ka kaut kas varētu būt nodzedzis, tad vakardien nebūtu ieslēdzies.

Kam iesakāt pievērst uzmību, notestēt?

Posted: 12 Jūl 2010, 12:40
no drunk_lizard
psu standby 5v kjeede

Posted: 12 Jūl 2010, 12:44
no TrakaisKursis
drunk_lizard wrote:psu standby 5v kjeede
atbalstu!

Posted: 12 Jūl 2010, 13:35
no Gugols
Vai varētu palūgt sīkāku info, google pameklēju par to standby 5v, cik sapratu vajadzētu atvienot visi izņemot monitoru un power vadu un tad nočekot, vai tomēr esmu kļūdījies un pārpratis? Pats tagad pie neta esmu ticis uz īsu brīdi, tāpēc gribētos izprast vairāk, pie tā PC pašreiz vēl netieku.

Posted: 12 Jūl 2010, 13:42
no drunk_lizard
ar tavaam zinaasjanaam - maini psu, tikai uzmaniigi spraud vadus, mhhhh

Posted: 12 Jūl 2010, 15:34
no jonjs
Nav jau uzreiz jauns barošanas avots jāpērk aizņemies no kāda čomaka, gan jau kādam mētājās mājās, bet ņemot vērā datora vecumu tur var būt arī citas problēmas.
Protams sākumā mēģini pārbaudīt versiju ar TO BAROKLI, bet ja barošanas bloka nomaiņa neko nemaina, tad
paskaties vai uz mātes plates kondensatori nav uzpūtušies (tie lielie apaļie parasti tiem ir tādas kā rievas augšgalā, ja tās ir pavērtas vai uzpūtušās, tad ir divi varianti vai nu pirkt jaunu datoru vai mēģināt pārlodēt kondensatorus, bet garantija, ka strādās ir 50 uz 50) .

Posted: 12 Jūl 2010, 15:36
no jonjs
Ak jā vēl ir viens vienkāršais variants BIOSA restarts. Vajag JUMPERI, kas atrodas netālu no lielās apaļās beterijas, kas baro to BIOS mikroshēmu, pārlikt uz blakus kājiņu uz kādām 10 sekundēm, bet nu tas arī tā.

Posted: 12 Jūl 2010, 15:41
no drunk_lizard
divi augstaak esosjie posti satur 50 uz 50 mulkjiibu:>

Posted: 12 Jūl 2010, 17:36
no jonjs
Hey Mr. Positivus neizmanto savu dienesta stāvokli :D
Sliktāk no šīm darbībām noteikti nebūs. It īpaši, ka runāju no savas pieredzes. Man tikai uztrauca fakts par to, ka džeks tulīt skries pakaļ jaunam PSU (tas ir skries pirkt) pirms pārbaudīt :)

Posted: 12 Jūl 2010, 18:03
no Gugols
Atnācu mājās, izrāvu no rozetes, gatavojos aiz bezdarbības pajaukt un paskatīties jau otro reizi, nospiedu power button, aizgāja. Tagad pāris reizes ieslēdzu & izslēdzu, nav vēl bijis atkārtotu problēmu.

Posted: 12 Jūl 2010, 18:31
no drunk_lizard
paskaidrosju iemeslu

ieksj psu 5v stanby kjeedee viens vai divi kondensatori ir zaudeejusji kapacitaati elektroliita izzjuusjanas peec. sjii kjeede atrodas zem sprieguma arii tad, kad dators ir noshutdavnots. tava riiciiba, izraujot straavas kabeli/atsleedzot power sleedzi psu aizmuguree, ljauj sjiem kondensatoriem nedaudz regjenereeties, taapeec sjobriid tu vari to kaarbu pieskjilt :> neatsleedzot straavu riit tu to kaarbu vairs nepieskjilsi, bet peec nedeeljas nepieskjilsi arii atsleedzot :>

tiesjaam jaasit ar slapju dvieli, lai saprastu, ka elektronikas pasaulee briinumu nav? O_O

ps. jauns psu nav jaapeerk. par kaadiem 5-7 lasjiem normaalaa servisaa tos meeslus paardesmit minuusju laikaa nomainiis un rullee taalaak. tiesa - parasti ir papuutusjies arii jaudas gala kondensatori, taapeec normaalaa servisaa mainiis arii tos un cennjiks var buut lielaaks...
vai ir jeega - atkariigs no psu modelja. kaut kaadam 300W viking/glu/un visaadiem paareejiem noname - nez vai...

Posted: 12 Jūl 2010, 19:50
no Gugols
Kā jau drunk_lizard minēja, pastāv ilgāk ieslēgts - kādu laiku atkal neieslēgsi. Pašam baroklis: ATX 12V, Max Power - 300W. Izdevīgāk visticamāk tomēr jaunu meklēt...

Posted: 12 Jūl 2010, 21:54
no jonjs
Elektrības un elektronikas pasaule ir tāda "mistiska" lieta un protams, ja sākas gļuki, tad to paliks arvien vairāk.
Varu piekrist tikai tam, ja nu patiesi PSU nomaiņa palīdz tad ir labi, bet ja nē, tad būs dziļāk.
Starp citu patiesi brīnos par tik ilgi strādājošu PC vai tik tas nestāv aiz UPS.