Page 1 of 1

Laptopa baterijas mūža saglabāšana.

Posted: 21 Dec 2010, 13:22
no cesedy
Sveiki. Esmu dzirdējis, ka ja grib saglabāt baterijas mūžu, tad to ietecams izņemt ārā, kamēr ir pieslēgts pie strāvas. Bet kad ņemt bateriju ārā? Kad tā ir tukša vai vaipilnībā uzlādēta?

Posted: 21 Dec 2010, 14:48
no drono
Ko tu tur gribi saglabāt? Vai tad grūti pēc pāris gadiem nopirkt jaunu bateriju pa pārdesmit Ls, ja vecā vairs netur? Tā vai tā viņa nobeigsies ar laiku, ņem ārā vai neņem.
Nu ja ņem, tad Litija baterijām gluži vienalga. Labāk jau uzlādētu droši vien.

Posted: 21 Dec 2010, 15:13
no Gintc
tas atkarīgs no temperatūras kādā baterija atrodas. stāvot laptopā darbības ilgums samazināsies ātrāk.

Posted: 21 Dec 2010, 17:00
no Bekons ar olām
Li-Ion baterijas noveco neatkarīgi no izmantošanas biežuma.

Posted: 21 Dec 2010, 17:47
no samurajs
Daži ražotāji iesaka glabāt Li-Ion baterijas līdz pusei uzlādētas. Bet tas taisnība, ka šitām lādēšanas ciklu skaits lielu lomu nespēlē. Visu nosaka gadu skaits.

Posted: 22 Dec 2010, 12:36
no cesedy
Nu, baterija man laikam skaitās diezgan jauna. Februārī pirku laptopu, iekšā bija 8-cell baterija. Vienkārši negribas, lai baterija aiziet zudumā, pat īpaši nelietoa, t.i., laptops visu laiku stāv pieslēgts pie strāvas.

Posted: 22 Dec 2010, 16:39
no macbeton
Vienalga kāds akumulators - nevajag to dročīt vienā un tajā pašā vietā.
Ja uz ilgāku laiku atslēgsi no barošanas tad ļauj baterijai izlādēties līdz galam un tad slēdz klāt. Ja tikai pārvietojies no 1 telpas uz otru tad vari slēgt klāt uzreiz.
Š…emt ārā vari ja elektrība tajā vietā ir stabila un tiešām kompis mēnešiem netiek nekur ņemts līdzi. Bet tad atkal jautājums - kāda hujaka pēc tev portatīvo vajadzēja? Lai dārgāk un neērtāk?

Posted: 22 Dec 2010, 23:42
no cesedy
macbeton wrote:[...]. Bet tad atkal jautājums - kāda hujaka pēc tev portatīvo vajadzēja? Lai dārgāk un neērtāk?
nū, vajadzēja kompīti, ko staipīt uz kojām līdzi..

Posted: 23 Dec 2010, 00:29
no usins
mjā, taupīt aķīti nekādi nesanāks. Galvenais un svarīgākais ir tas, ka ir jāuztur cikls! Ir jāuzlādē un jāizlēdē līdz galam. Un ļoti svarīgi ir pirmās pāris reizes ar lādēšanu. Jo tad tā ķīmija tiek iekustināta pirmo reizi :)

Posted: 23 Dec 2010, 14:09
no samurajs
usins: Li-Ion aķīšiem nav tik svarīgi vislaik uzturēt ciklu. Laptopā tas diezvai iespējams. Ni-MH gan tas bija svarīgi. Pirmās pāris reizes varbūt - tur piekritīšu.

Posted: 23 Dec 2010, 19:58
no Taurs
1) Nepareiza OS konfigurācija palielina kompja temperatūru, līdz ar to baterijas temperatūru, līdz ar to arī samazina baterijas mūžu.
2) Dažiem laptopiem var uzstādīt, lai bateriju lādē līdz 80%, nevis 100% - tas pagarina baterijas mūžu.
3) Regulāra lietošana tiešām samazina baterijas mūžu... var jau nelietot... var jau nedzīvot - tad nenomirsi...

Mans ieteikums - parūpējies par kompja temperatūru (vai sameklē kādu, kas to māk sastellēt), turi to uz galda (varbūt pat uz ventilējoša palktņa), neatstāj to uz dīvāna (tiek nobloķēti ventilācijas caurumi). Un lieto to bateriju, citādi iznāk, ka tu samaksāji par lietu, ko nelieto...

Posted: 24 Dec 2010, 18:09
no macbeton
cesedy wrote:
macbeton wrote:[...]. Bet tad atkal jautājums - kāda hujaka pēc tev portatīvo vajadzēja? Lai dārgāk un neērtāk?
nū, vajadzēja kompīti, ko staipīt uz kojām līdzi..
Kapēc gan ne velvienu parasto kompi, ko vienreiz aizved uz kojām un tur atstāj līdz 4. kursa beigu dzerstiņam? Tur teu kādos 300Ls būtu iekļāvies tīri sakarīgs iesākums, ko pēc tam upgradot pat lai kādu spēli pavelk.
Tad arī pēc garantijas laika daŠ—gākā detaļa tev maksātu ap 40Ls (mātene). A portjikam par alus pielietu klavu vien maksāsi ap 15Ls un māteni vai nemaz nedabūsi vai pa pusi portjika cenas.