Datorprogrammas latviešu valodā

Sākumlapa Forumi Software Cita programmatūra Datorprogrammas latviešu valodā

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 54 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #146296
    Maris77
    Participant

    Š eit ir adreses, kur var atrast latviskojumus populārākajām programmām, kas ir iztulkotas latviešu valodā.

    Firefox latviešu valodā atrodas: https://linux.edu.lv/index.php?name=Forums&…topic&t=575

    Internet Explorer7 : https://www.microsoft.com/downloads/details…;displaylang=lv

    Un te būs jaunākais Opera latviskojums:

    https://janeks.googlepages.com/latvian.lng

    Instalācija:

    1) Atveriet izvēlni Tools->Preferences. Apakšā pie “Language” nospiediet “Details”

    2) Atvērsies jauns logs. Augšā nospiediet Choose un izvēlaties lejupielādēto failu latvian.lng

    3) Opera tagad strādā latviski!

    Skype jaunākais latviskojums ir pieejams šeit:

    https://ieksh.net/skype-lv/

    Failu apmaiņas programma uTorrent:

    https://www.utorrent.com/

    BS Media Player

    https://www.bsplayer.org/

    Ja vēl ir zināmi kādi latviskojumi, tad rakstam šeit.

    #173061
    shady
    Participant
    #173062
    drunk_lizard
    Participant
    #173063
    samurajs
    Participant

    Rajah šo-to arī ir latviskojis, meklēt viņa mājaslapā https://rajah.times.lv/latviskojumi.htm

    #173064
    Foxsk8
    Participant

    Laiks arī būs ko latviskot. Jaņēm talkā šo softu: https://notepad.lv/viewtopic.php?t=839 un tikai jāpārtūlko lang fails.

    #173065
    Tvinky
    Participant

    Me atbalsta english. Imho, pēc tam sarunājoties, tas ir daudz noderīgāk – aptuveni tas pats, kas kad ārsti sarunājas latīniski (kaut ķīniets ar latvieti runā un viens otru saprot) 🙂

    #173066
    samurajs
    Participant

    Tvinky wrote:

    Me atbalsta english. Imho, pēc tam sarunājoties, tas ir daudz noderīgāk – aptuveni tas pats, kas kad ārsti sarunājas latīniski (kaut ķīniets ar latvieti runā un viens otru saprot) 🙂

    Atbalstu, ka piem. Linux komandsistēmai vienmēr jābūt eng, bet ne jau GNOMES jūzera interfeisam un vienkāršām programmām. Krievs pat no oriģinālā Win kategoriski atsakās, viņam obligāti rus versiju vajag! 😀

    #173067
    rajah
    Participant

    Tvinky wrote:

    Me atbalsta english.

    Quote:


    Nu es gan nē.

    Vēl joprojām nevaru ciest :grr: šo tīņu egoismu, ka tik mana d..sa nesāp, ka tik man labi. Par pārējiem lielais Po..js

    Un nez cik reizes esmu apgalvojis – ja esi profs, tad pogas proti spiest kā akordeona spēlētājs – viņš tak arī neredz visas basu pogas un tās ir vesela čupa, viņam ir jāsačamda tikai viena – DO poga ar iedobumu – viss.

    Tātad profs spēs darboties arī ar itāļu Windows – uz čuju un izskatu. Ja to neproti – mācies.

    #173068
    Foxsk8
    Participant

    samurajs wrote:

    Tvinky wrote:

    Me atbalsta english. Imho, pēc tam sarunājoties, tas ir daudz noderīgāk – aptuveni tas pats, kas kad ārsti sarunājas latīniski (kaut ķīniets ar latvieti runā un viens otru saprot) 🙂

    Atbalstu, ka piem. Linux komandsistēmai vienmēr jābūt eng, bet ne jau GNOMES jūzera interfeisam un vienkāršām programmām. Krievs pat no oriģinālā Win kategoriski atsakās, viņam obligāti rus versiju vajag! 😀

    Ja kas, zinu kā to Latviešu paku ar vārdu “beidzēt” pārtūlkot pareizi visu kā vajag, un vēl papildināt tūlkojumu latviešu interfeisam.

    #173069
    Tvinky
    Participant

    Quote:


    Nu es gan nē.

    Vēl joprojām nevaru ciest :grr: šo tīņu egoismu, ka tik mana d..sa nesāp, ka tik man labi. Par pārējiem lielais Po..js

    Un nez cik reizes esmu apgalvojis – ja esi profs, tad pogas proti spiest kā akordeona spēlētājs – viņš tak arī neredz visas basu pogas un tās ir vesela čupa, viņam ir jāsačamda tikai viena – DO poga ar iedobumu – viss.

    Tātad profs spēs darboties arī ar itāļu Windows – uz čuju un izskatu. Ja to neproti – mācies.

    Nu man te spāņi nāca es viņiem riktēju i-netu kojās, vēl visādus “xz” kādās valodās Windekļus esmu konfigojis – bet vai pa telefonu man būtu viegli tādam pastāstīt kur jāspiež, es šaubos. Tad man tikai būtu jāmeklē hotkeys un jāsaka ko spiest – jo Network Places viņs nespēs atrast 🙂

    P.S Vienam krievam stāstīju, kā IP nomainīt pa Skype – bez screen shot’iem negāja cauri 😀 Domā es varu paredzēt kā viņiem konkrētā valodā ir nosaukts Network places vai vēl, kas cits? Dēļ kam šitā visa lēnā “sēņošana”. Tā kā tas nav mans darbs “ņubikus” dzenāt pa Win, tapēc es arī netaisos visās arābu valodās apgūt to OS. Imho, lai vēršas pie tādiem pro, kā tu 😉 Lai tik leik tās paķetes, kā meitenes 😉

    #173070
    usins
    Participant

    No tāda viedokļa tvinky ir 100% aisnība. Vajag lietot internacionālā valodā. Ne velti mums učuk visos savos priekšmetos, kas saistīti ar kompjiem ļauj md gatavot angļu valodā un dod materiālus angļu val, ķipa jāmāk angliski nevis latviešu val, to varēs vēlāk apgūt…

    #173071
    Maris77
    Participant

    Valodas protams ir jāmācās, bet tāpēc jau nevajag latviešiem savā valstī runāt svešvalodā savā starpā. Krievi tiešām ir pozitīvs piemērs, viņi jau no mazotnes savus datorus aprīko ar progām dzimtajā valodā. Jo tā ir ērtāk tāpat tikai procentāli ļoti maz cilvēku spēs iemācīties svešvalodu tādā pašā līmenī kā dzimto. Vismuļķīgākais ir tas, ka antivīrusu progas nav latviski, tikai dēļ tā ka lietotāji nesaprot valodu viņi nespēj nokonfigurēt antivīrusu un mūžīgi ar datoru ir problēmas. Vai jums kā latviešiem nav nepatīkami savā valstī ar savu naudu pirktu datoru “sarunāties” svešvalodā?

    #173072
    shady
    Participant

    +1

    #173073
    drunk_lizard
    Participant

    aga

    latviesju lielummaanija, ibio!!!!

    ieviesiisim latviesju valodu 10 gaismas gadu attaalumaa!

    jo latvija ir liela un latviesju ir daudz…..

    kaapeec veel VISI softi nav latviesju valodaa, ibio

    tajaa tacju runaa 1/6 zemeslodes!?

    kretiini…..

    #173074
    shady
    Participant

    Drunk_Lizard – Es saprotu, ka mēs esam maz. Krieviem ierakstīsi kļūdas paziņojumu un dabūsi laukā atbildi, bet ja latviski ierakstīsi: “galvene iesprūda kājenē”, tad neko laukā nedabūsi.

    BET..tas nenozīmē, ka nav jācenšas un nav jāizstrādā programmas latviešu valodā, protams, tulkojums varēja būt daudz labāks.

    Datorspeciālisti, protams, lietos EN vai kādā citā valodā, bet parastie lietotāji, kuriem neinteresē kļūdas paziņojumi utt => tie var mierīgi lietot latviski.

    Protams, kamēr picēji mums ir “daudz” un neviens neko negrasās pieprasīt, veicināt – tikmēr nekas nemainīsies.

    #173075
    usins
    Participant

    Protams ir tā, bet nu tad kāpēc man jāmacās anļu valoda skolā? gatavo lasī sēnes īrijā, vai fasēt cepumus anglijā? domāju ka tiicamāk darbam ar datoru un sarunai ar citu zemju iedzīvotājiem. Ir tāda lieta kā internacionālas valodas- angļu, franču, ķīniešu… šīs ir tās valodas, kas ir izplatītas visā pasaulē. Ir pat dzirdēti gadījumi, ka cilvēks iemācās krievu valodu, lai varētuizlasīt puškina un dostojevska darbus, jo uzskatījis, ka tulkotās versijas nav tas.

    Manuprāt vajag lietot Softu tādā valodā kādā tas radīts. Bet ja tomēr tas tiek latviskots, tad ne jau pēc ministrijas noteiktās kārtības un pieņemtajiem latviskojumiem, jo brīžiem viņi tiešām vnk izdomā kaut ko, lai tik nav angliski, vai kā savādāk. Vnk idiotu bars.

    #173076
    rajah
    Participant

    drunk_lizard wrote:

    kaapeec veel VISI softi nav latviesju valodaa, ibio

    tajaa tacju runaa 1/6 zemeslodes!?

    kretiini…..


    to KRETĪNU tu arī par sevi, vai ne? :rofl: tak tai minētai 1/6 daļai arī piederi

    #173077
    rajah
    Participant

    Tvinky wrote:

    P.S Vienam krievam stāstīju, kā IP nomainīt pa Skype – bez screen shot’iem negāja cauri


    vai tiešām pat attālo administrēšanu neko neesi dzirdējis? piemēram par Teamviewer?

    #173078
    usins
    Participant

    vecīt, man nix vinjam xp ko tad? nu labāk ka vienā valodā, tā arī vieglāk ārzemes piem strādat, vai iet kursos… jo atbraucot atpakaļ atdrās, ka kkas wordā jāiesprauž. Nu Labāk tafd angliski. Vienkārši tie oficiālie latviskojumi tiešām ir sūds pa lielākajai daļai.

    #173079
    rajah
    Participant

    usins wrote:

    vecīt, man nix vinjam xp ko tad


    nu un tad ka tev ir *nix – Wine neviens vai tad vairs neizmanto?

    un starp citu – ja esi ārzemēs vai kā savādāk – ja jārāda ārzemniekam – ofisam valodas ir pārslēdzamas nemaz nepārstartējot Windu.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 54 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā