Jautājums par HDD mainīšanu kamēr PC ir ieslēgts.

Sākumlapa Forumi Hardware Atmiņas (HDD, RAM, Flash) Jautājums par HDD mainīšanu kamēr PC ir ieslēgts.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 13 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #159092
    rolands
    Participant

    Sveiki!

    Manā īpašumā ir nonācis kompis ar “Cooler Master Silencio 550” korpusu, kuram priekšā ir vieta cietajam diskam kuru var smuki ielikt un izņemt bez korpusa vaļā taisīšanas. Nu vienkārši iebīdīt no priekšas un strādā.

    Tā kā man ir daži cietie diski, kurus taisos izmantot, tad jautājums ir tāds, vai varu tos mainīt kamēr kompis ir ieslēgts? Tas būtu baigi ērti, bet saprotu ka HDD ir smalkāks aparāts nekā usb, kurus var raustīt uz nebēdu, tāpēc gribētu uzzināt vai es nesačakarēšu tos diskus, jo dati ir diezgan sensitīvi… ?

    #304197
    samurajs
    Participant

    SATA standarts pieļauj tādu raustīšanu, bet ar piebildi – ja tajā brīdī nekas netiek rakstīts.

    #304198
    Crow
    Participant

    Un izslēdz attiecīgajam diskam rakstīšanas kešu

    [img]https://i.imgur.com/gcvew2j.png[/img]

    (noņemot ķeksi no Enable blablabla)

    #304199
    faq
    Participant

    Ar idēm arī nav nekad bijusi proba, windā vienīgi jāpaņem scan for new hardware. Vienīgā reize kad nosvilināju bija, kad pālī kautkādā veidā molexu ietriecu otrādāk cietnī. Tad gan nodzirksteļoja un aizgāja pie dieviem.

    #304200
    Aldis
    Participant

    Bij man te viens IDE HDD, pusbeigts bet ar informāciju iekšā.

    Kad pieslēdz pa parasto metodi, bios nokarās pie IDE meklēšanas. Netiek iekšā sistēmā, un tā uz vairākiem PC.

    Tad darīju tā, iestartēju Windows, ielieku sleep režīmā, tad slēdzu klāt pie jostas, pamodinu – un jauna hardware pievienojas, tiek piešķirti burti partīcijām, un var tikt iekš HDD. 🙂 Tā kā nav problēma. Noņemt strādājošu gan nerekomendēju (līdzīgi kā fleškām, utt) Un uzliec to ko Crow teica pie uzstādījumiem.

    #304201
    RicoPico
    Participant

    Sen-sen atpakaļ “what-if” eksperimenta nolūkos pie ieslēgta PC norāvu no IDE šleifes HDD. Saņēmu sejā staltu fakuci BSOD izteksmē. Kopš tā laika pacietīgi gaidu kamēr izslēgsies kompis, atslēdzu kompi no strāvas, uzvelku antistatiskos cimdus, iezemēju sevi, pārliecinos, ka tuvumā nav Betona ar ūdens spaini un tikai tad veicu ķirurģisko iejaukšanos.

    #304202
    Ceplis
    Participant

    Manas MB BIOSā var iestatīt, kurus SATA pieslēgumus var darbināt ”karstajā” režīmā. To arī izmantoju, viss darbojas.

    #304203
    rolands
    Participant

    O, liels paldies par daudzajām atbildēm!

    Jā, paskatījos BIOSā, un man arī ir hotswap iespēja. Liels paldies!

    #304204
    Anonīms
    Neaktīvs

    Prasās pēc sūdaina mieta.

    #304205
    usins
    Participant

    Tu taču saproti, ka attiecīgam dzelzim jābūt, HDD izteiksmē. Bet Windows vidē pieejama maza programma, kura smuki nostopē visus procesus, kuri saistīti ar konkrēto hdd, apstādina motoru, noparko galvu un tad ļauj raut nost…

    #304206
    rolands
    Participant

    Jā, paldies visu sapratu. Enabloju iespēju iekš BIOS. Tagad ir tā, ka vienam jaunākam cietnim ir līdzīga poga kā USB. (Eject). Bet vecajiem šīs iespējas nav.

    #304207
    msh
    Participant

    Princips ir tāds pats kā jebkam – ja saprot ko dara, tad var darīt jebko. Visas tās eject figņas ir tiem, kas nesaprot ko dara un vēlas drošības sajūtu 😀 Tā arī neesmu piedzīvojis datu zudumu uz USB, IDE vai SATA – nu labi, mani winxp nav aprīkoti ar kādām utilītām vai servisiem kas bez manas ziņas varētu sadomāt kaut ko rakstīt uz piespraustiem datu nesējiem.

    #304208
    Anonīms
    Neaktīvs

    Es ikdienā štepselēju nost gan IDE gan SATA. Viss OK.

    Ir 1kāršs priekšnosacijums – nedrīkst būt debīls izdzimtenis ar caurpistām smadzenēm.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 13 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā