Jautājums par MAC un rūteri

Sākumlapa Forumi PC modings PC modings Jautājums par MAC un rūteri

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 21 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #154795
    andrejsLi
    Participant

    Lietoju internetu, ar vienu piesaistītu MAC adresi. Internetu gribās lietot arī televizorā, bet nevar. Tā kā neko īsti nesaprotu no MAC un rūteriem, priecāšos, ja ieteiksiet risinājumu – kādu rūteri izvēlēties vai vēl kādus citus risinājumus, ar kuriem varētu lietot internetu televizorā.

    #274736
    andrejsLi
    Participant

    Paskaidrošu vēlreiz savu problēmu:

    1. Internets ir piesaistīts konkrētai (datora) MAC adresei

    2. Televizoram ir sava, cita MAC adrese

    3. Tāpēc nevar lietot internetu televizorā

    Jautājums – kā vienlaicīgi lietot internetu datorā un televizorā? Varbūt mazliet kļūdījos ar topika sadaļu.

    #274737
    spekis404
    Participant

    tur nav nekaada dalja mac adresei, ruuterii to noklonee un viss.. tv tachu lieto aiz ruutera ieksheejo adresi.. savadi ciparus vai kas tur tam tv.. vai uzliec dhcp… nedomaaju ka ar tv ir dizhi atskjiriigi, kaa piesleedzot otru datoru aiz ruutera..

    #274738
    andrejsLi
    Participant

    Televizoram ir MAC adrese un to nomainīt nevar. Un man nav arī rūtera, tāpēc arī vaicāju, kādu rūteri vajag (jo neko par viņiem nezinu) un vai ir citi risinājumi.

    #274739
    spekis404
    Participant

    Tv kaa piesleedzaas wireless? ej uz veikalu un saki man vajag bezvadu ruuteri un viss… kaada skjirba, nav jau pc izveele..

    #274740
    nevertell
    Participant

    Neviens tev neskatās, kādas macadreses sēž aiz rūtera.

    Noklonēsi datora MAC adresi uz rūtera un laimīgs būsi.

    #274741
    andrejsLi
    Participant

    Ieteiksiet rūteri? Ko par viņiem vispār būtu jāzin?

    #274742
    nevertell
    Participant

    Budžets ?

    Makbetons šiten varētu palīdzēt, bet viņam rokas sasietas uz mēnesi vai diviem. Ja viņš vispār izvēlētos palīdzēt nevis truli dirst.

    #274743
    KristoZ
    Participant

    Tev būtībā derēs jebkurš rūteris, kas atbalsta MAC adreses klonēšanu. Man šķiet, ka gandrīz visi D-Link’i to atbalsta, kaut vai piemēram:

    https://www.dateks.lv/cenas/70/33083_d_link_dir_615.php

    vai

    https://www.dateks.lv/cenas/70/36816_d_link_dir_300_nru.php

    Tikai pēdējam jāskatās, kas par firmvāri ir virsū.

    #274744
    andrejsLi
    Participant

    Nezinu, vai mans teļļuks atbalsta bezvadu internetu, es gan tēmēju uz internetu ar vadu..Kas ir firmware? 🙂

    #274745
    KristoZ
    Participant

    Visticamāk, ka nē; bet prātīgāk būtu bijis sākt ar tehniski detalizētāku jautājumu – kas par interneta pieslēgumu, konkrēti kāds televizora modelis u.tml. Tad arī daudz ātrāk un produktīvāk varētu Tev palīdzēt.

    Īsumā – firmware ir rūtera operētājsistēma, kas atbild par iekārtas virtuālo darbību. Ja rūteris nedarbojas kā nākas vai gļuko, tad viens no iespējamiem risinājumiem ir firmwāres atjaunināšana. Bet tas šobrīd nav tik būtiski.

    #274746
    Wuu
    Participant

    Pērc jebkuru D-Linku, turpat caur viņa softu var noklonēt datora adresi. Vienīgi, D-Linki baigie mēsli, man jau divi pabijuši viens beigts, otrs jau pabijis garantija. Bet tā kā viņi lēti, man pie kājas, ik pēc 3. gadiem var arī nomainīt. Bet tika arī hardkorā lietots, mājās 4 datori pieslēgti bija.

    #274747
    usins
    Participant

    4 datori rūterim ir nekas. Vot virs 10 datoriem kuri visu laiku tiek lietoti youtubem, nepārtrukti kačāti un sīdoti torenti un dc ir hardcore. Jo toreni tik daudz pingus taisa, ka lētos rūterus karina… arī lētos svičus karina. Vienu reizi pastāstīja kādas ziepes radās ineta provaideriem, kad Latvijā ienaca torentmānija. Pirmos mēnešus dabūja mainit visus lētučus, kas bija salikti daudzstāvenēs…

    #274748
    andrejsLi
    Participant

    Parasts ethernet, vai kā tas saucās, tas pats kabelis kas datorā, ieliekams arī TV. Teļļuks Samsung, Internet@TV, kaut kāds AllShare – nez, vai tas nodrošina arī bezvadu netu. Iepriekš ar tīkliem neesmu saskāries, kuri būtu labie rūteri, bez uzkāršanās un remontiem?

    #274749
    andrejsLi
    Participant

    Nevajag mēslus un trakeros dzīvoties arī īpaši ne..

    #274750
    andrejsLi
    Participant

    Salidzini.lv ir kaudzēm atrdodami par 10 – 20 Ls, vai viņi ir ok, lai iztiktu bez bremzēšanas, uzkāršanās un tml? Kuru modeli ieteiktu?

    #274751
    andrejsLi
    Participant

    Kārtējā Andra atdzimšana, bet tas, ka administrācija šā pilsoņa profilu nevis likvidē, bet tikai aizkrāso rupjības, nozīmē, ka viņa viedoklim piekrīt.

    Sēž viens nelaimīgs cilvēks aiz ekrāna un visus gāna..

    #274752
    KristoZ
    Participant

    Andrej, varbūt gribi saskaitīt, cik pēdējo pāris nedēļu laikā Andra profila kloni jau ir nobloķēti, ja atļaujies ko tādu apgalvot? Lai vai kā, konkrēto komentāru neviens no administrācijas nav rediģējis – šeit ir spēkā populārāko rupjību “melnais saraksts” – kā rezultātā tās tiek pilnīgi vai daļēji nomaskētas.

    Par tēmu – ja Tev nepatīk neviens no iepriekšminētajiem rūteriem, tad pērc vienkārši tādu, kas labāk patīk. 😕 Tikai pirms tam rokasgrāmatā paskaties, vai tas atbalsta MAC adreses klonēšanu un viss. Ja nepirksi “no rokām”, tad viņiem visiem ražotājs/pārdevējs dod ~24 mēnešu garantiju, ka tas darbosies. Kas vēl Tevi uztrauc?

    #274753
    andrejsLi
    Participant

    Ja rupjības tiek aizkrāsotas ar skriptu, atvainojos par savu iepriekšējo apgalvojumu.

    Par rūteri īsumā – vai tie, kas maksā 10 – 15 latus ir ok, jo man tie šķiet diezgan lēti. Nekad neesmu lietojis rūteri, nezinu, ko no viņiem var sagaidīt un ieteicamos/nevēlamos ražotājus. Tas arī viss.

    #274754
    KristoZ
    Participant

    Nu, neieteiktu pirkt pašu, pašu lētāko – kā zināms – skopais maksā divreiz. Tomēr, domājams, pat ar šādu:

    https://www.salidzini.lv/search.php?q=D-Link+DIR-100&cn=&cl=

    nevajadzētu būt problēmām.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 21 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā