Skotijā gatavojas liet viskiju benzīntvertnēs

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Skotijā gatavojas liet viskiju benzīntvertnēs

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 19 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #151961
    samurajs
    Participant

    [imgl]https://notepad.lv/userpix/28_bottlesofwhi_1.jpg[/imgl]Edinburgas universitātes zinātnieki nākuši pie slēdziena, ka viskija ražošanas blakusproduktus bez problēmām un dzinēju modifikācijas var izmantot par biodegvielu. Divus gadus ilgušajā pētījumā konstatēts, ka divi no viskija rūpniecības atkritumiem – draff un pot ale satur butilspirtu – tas pieder fūzeļspirtiem, kas lieliski deg. “Viskija karaļvalstī” Skotijā šo atkritumu savācas milzīgs daudzums.

    Butilspirtu (butanolu) var lietot kā degvielu tīrā veidā, vai arī kā 10% biopiedevu benzīnam, iegūt šo vielu ir ļoti vienkārši. Tas samazina degvielas cenu (jo runa tak iet par atkritumiem), kā arī padara auto ekspluatāciju ekoloģiskāku.

    [img]https://notepad.lv/userpix/28_800pxscotch_whiskey_and_bottle_1.jpg[/img]

    Avots

    #245270
    blackened
    Participant

    it ziņa?!?! 😀

    #245271
    sir_irius
    Participant

    Kur ta bez viskija? 😛

    #245272
    GulbisRG
    Participant

    Es atkal domāju ka wisīti lies benzīntankos, lai briti jebkurā naksts stundā var uzpildīties 😀 😀

    #245273
    daGrevis
    Participant

    blackened wrote:

    it ziņa?!?! 😀

    Nevar jau visu laiku tik ar datoriem ņemties… Mmm… xD

    #245274
    Jaunzems
    Participant

    es jau saskatu labu iespēju kontrabandai 🙂

    #245275
    m_janis
    Participant

    Eu :mod: , brīdināt vajag – izlasot tik zaimojošu virsrakstu, gandrīz sirdsklauves dabūju :nuke: .

    Kaut gan – aptur “zaļais cilvēciņš” – Jūs tā dīvaini smaržojat :devil:. Es nē – mana degviela tur vainīga. Un braucam tālāk :devil:.

    #245276
    daGrevis
    Participant

    m_janis wrote:

    Kaut gan – aptur “zaļais cilvēciņš” – Jūs tā dīvaini smaržojat :devil:. Es nē – mana degviela tur vainīga. Un braucam tālāk :devil:.

    Labi teikts… xD Vienīgais likt iepūst vajadzēs… xD

    #245277
    nevertell
    Participant

    A to iepūšamo aparātu viņš varēs bākā bāzt.

    #245278
    Wuu
    Participant

    Esmu bijis Skotijas viskija ražotnēs, tie angāri kur tiek glabāts viskijs ir vienkārši milzīgi 🙂

    p.s. 15 gadīgs visīts saēda galda virsmu dažu minūšu laikā 😀

    #245279
    Evers
    Participant

    Kāda virsma?

    Tāds jau ta trakāks par Coca Cola 😀

    #245280
    flasherr
    Participant

    galvenais,lai izplūdes gāzes nenāk salonā

    stāvi sastrēgumā un get high :d

    #245281
    Willis
    Participant

    Beigas! Pazudis portāls! 🙂 https://www.youtube.com/watch?v=NZuy2QYHfCQ 🙂

    #245282
    Wuu
    Participant

    Evers wrote:

    Kāda virsma?

    Tāds jau ta trakāks par Coca Cola 😀


    Lakota, bet salīdzināt alkoholu kāds pieejams Latvija un kāds Skotijā nevar nekādīgi. Vienīgi alus viņiem garšo pēc duļķa, Calsberg tipa ūdens… Atbraucu uz LV, pirmo kausu minūtes laikā izsūcu 😛

    #245283
    Vaz3
    Participant

    Atkal sākas,kautko jauks klāt bendžai,tā jau palicis vairs tikai 98 ko var lietot,jo 95 pilns ar piedevām un trimmers man dēļ tā negrib šancēt 😀

    #245284
    Evers
    Participant

    Nu nu, kur tad tu ņem to 95to? 😀 Es pat neņemu ne šikajos Neste, Statoil, bet vietējos “Viršos” , par benzīna kvalitāti nesūdzos, i autiņš ripo, i zālespļāvējs rūcinās, i krūmzāģis arī priecīgi strādā. 😀

    #245285
    Vaz3
    Participant

    95 ir iekšā kautkāda(vot konkurēti nepateikšu kāda) piedeva,man šito stāstija,ka tā piedeva saēd membrānu karbim,un tas visticamākais ir iemesls trimmera nestrādāšanai(trimmeris 2taktu)…arī autiņš čomam iet sūdīgāk uz 95.Vienīgā problēma,ka 98 ir dārgāks biš.ņemu Dinazā…

    #245286
    spriizha
    Participant

    Man atkal paziņu lokā dzirdējās, ka 98. ir dārgāks, bet labāk sadegot, kā 95. Tāpēc nemaz ar ne tik ļoti dārgāk nesanāk it kā 😛

    Bet šito par visīti lasiju jau pirms kāda laiciņa, te pat, citos lv mazajos portālos.

    #245287
    Vaz3
    Participant

    nu jā,ekonomiskāk autiņš ejot,tāpēc arī pēctam nesanāk dārgāk…

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 19 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā