Jaunais datu rezerves glabāšanas risinājums BaaS (Backup as a Service)

Sākumlapa Forumi Citas tēmas Reklāma Jaunais datu rezerves glabāšanas risinājums BaaS (Backup as a Service)

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 11 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #160967
    deac
    Participant

    Jaunais datu rezerves glabāšanas risinājums BaaS (Backup as a Service) piedāvā ērtu lietojumu un elastīgu pakalpojuma vadību.

    Glabāt dažāda veida datus vienā vai vairākos DEAC datu centros Rīgā, Londonā, Frankfurtē, Amsterdamā vai Maskavā!

    Galvenās priekšrocības:

    – Izmaksu optimizācija

    – Augsti drošības standarti

    – Maksa tikai par izmantoto datu apjomu

    Vairāk par BaaS un izmaksām: šeit

    #317645
    Andron MacBeton
    Participant

    Dickspace cena…

    Kantori ar adminiem-klauniem – varbūt uzrausies. Reāli kadri RSynco savus FreeNAS un uzšķauda šitādiem “pakalpojumiem”

    #317646
    ruukjis
    Participant

    +1 Betonam

    Es saprastu, ja vēl cena būtu pieņemam, bet 25ēbreji mēnesī par 100Gigām, tas ir 125€ par 500 gigām, tā ir zagšana gaišā dienas laikā. Es par to naudu varu nopirkt 3 ārējos 500gigu cietņus.

    #317647
    Mad182
    Participant

    Ar ko šis pakalpojums ir labāks, par, piemēram https://www.backblaze.com/ kas dod to pašu un vairāk par 5 doļiem mēnesi?

    #317648
    Nelabojams
    Participant

    Par nedaudz simt naudiņām var saveidot lielisku NAS ar terabaitīgu RAID masīvu… nu labi, ar nopietniem, augstas uzticamības diskiem būs vēl bik dārgāk un barošana no upša vēl klāt. Bet tas kalpos gadiem, nevis vienas mēneša maksas apmērā, kā piedāvā šis kantoris. Man tāds ir mājās. Rudenī, kad pārvāksimies uz jaunajām telpām Torņakalnā, taisāmies ieviest tādu arī kantorī. Kalpo gan backupiem, gan retāk vajadzīgu datu glabāšanai, kantorī – arī projektu kopējo darbu direktorijiem.

    #317649
    Andron MacBeton
    Participant

    Man pieskatīšanā ir 3. Bija 6.

    FreeNAS un NAS4Free. Izmaksas principā tik cik jaunie diski, jo mātenes var pielasīt no vecām darbstacijām, iekšā iemest savādāk nederīgos 35W celeronus un RAMs arī par velti, jo var lietot gļukainos.

    Ir bik problēma ja pa vienam nomaini diskus uz lielākiem, nevar RAID masīvu palielināt, vismaz ne vienkārši no WebGUI, bet nu pēc tik gadiem tāpat ir noderīgi pa jaunu noformatēt.

    Pēdējo palaidu ar ZFS (RAMs daudz, kapēc nelietot?), bik bailīgi bija, bet nu jau 8 mēnešus strādā.

    #317650
    usins
    Participant

    FreeNAS apetītelīgs uz RAM, un ieteicms ECC

    Bet tas tā.

    Sapratīsi, kāpēc baidījies, kad saies grīste tas ZRAID … tāds gemorojs dzīvināt atpakaļ. Jo īpaši, ja nav bijuši ECC RAM un pielaistas kļudas čeksumās.

    #317651
    Andron MacBeton
    Participant

    Š itais ar gļukaino RAM, nolimitēts līdz -1Mb no gļukainā apgabala. Parasts raid1.

    Version 9.2.0.1 – Shigawire (revision 972)

    Platform x86-full on Intel(R) Celeron(R) CPU 2.66GHz

    System MSI MS-7267

    Memory usage 25% of 700MiB

    Š is ar ZFS

    Version 9.2.0.1 – Shigawire (revision 972)

    Platform x64-full on AMD E-350D APU with Radeon(tm) HD Graphics

    System Gigabyte Technology Co., Ltd. E350N WIN8

    Memory 44% of 1608MiB

    Nekādi ECC.

    Protams sūdi ka ZFSainais tagad kādu laiku nekur nau backupojies. Darbiniekiem jāsaved kārtībā “1foldera” bardaks, un tad svarīgos failus nobackupos uz cita FreeNAS kārbas, bet 400Gb, no kuriem svarīgi ir knapi 100, netaisos sinhronizēt.

    #317652
    ruukjis
    Participant

    Ja reiz mērāmies ar risinājuma krāniņiem… Man ofisā griežas FreeNAS 9.2.1.7, kuram virsū uzsēdināts ownCloud 7.0.1 Foršums ir tas, ka ne tikai dati tiek sinhronizēti, bet arī caur webDAV, vai vienkārši caur webu, pieejami no jebkura pasaules stūra. Attiecīgi lielais mīnus, ja brūk datu bāze, tad ir pipec – būvē visu no 0, dati gan zaudēti netiek, tik cik gemors visu atjaunot.

    Dzelzis gan diezgan OK (palika pāri no viena projekta) HP Proliant ML110 G7.

    #317653
    usins
    Participant

    Njā, man gan tagad plānošanas stadijā ir jauna failu servera naglošana kopā.

    Nezinu vai gribu ZFS. Cik kurtas funkcijas tik bīstami visu sajāt…

    Pagaidām tiek iztikts ar RAID uz server + NAS atsevišķā vietā.

    Bet tas ir kā TEMP risinājums.. nu jau pārāk ilgu laiku.

    #317654
    Andron MacBeton
    Participant

    Uj uj! Paga, paga!

    Ar ko ZFS būtu bīstamāks par to geomvinumraidum? RAIDs NAV backups! Raids ir priekš availability!

    Kopijas uz kādu citu kasti vienalga ir OBLIGÄ€TAS!

    Ar kārtīgu software RAID man nav sūdi (vēl) sanākuši, bet ar tiem pajolēnu fakeRAIDiem gan ir bijis, ka tikai veiksmes dēļ uz abiem diskiem esošie wanna-be-reallocated nesakrita vieniem un tiem pašiem failiem. Vislabāk backupu ir veidot fiziski citā vietā, savādāk plūdi/zibeņi/ugunsgrēki spilgti parādīs bezjēdzīgus izdevumus par RAID.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 11 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā