Samuraja daiļrade: Kā Tups un Jamulejs uz vadiem čurāja

Moderatori: janis.wd, Vecākie lietotāji

User avatar
samurajs
Administrators
Atbildes: 14988
Pievienojies: 06 Mar 2007, 15:04
Reputācija: 0
Atrodas: Liepājas anomālā zona

Samuraja daiļrade: Kā Tups un Jamulejs uz vadiem čurāja

Post no samurajs » 07 Jūn 2012, 13:24

Es nedraudzējos ar visu nīstajām organizācijām KAKA/LAKA un Slidenā LAIPA. Tā kā šis darbs publicēts zem Creative Commons BY-ND licences, katrs drīkst to brīvi pārpublicēt, deklamēt vai citādi izplatīt bez izmaiņām, obligāti norādot autora pseidonīmu – Samurajs.

Kā Tups un Jamulejs uz vadiem čurāja

[align=justify]Reiz dzīvoja divi draugi – kaifotāji Tups un Jamulejs. Kaifa ķeršana jau sen bija kļuvusi par abu dzīves pamatmērķi. Un, kopš no pārdozēšanas uz labākiem bohēmas laukiem aizgāja viņu mīļotais kolēģis Bucefals – faktiski par vienīgo dzīves piepildījumu. Dienās, kad neizdevās izkaukt nevienu sociālo pabalstu vai vismaz sabičot dažus latus kārtējai šķaidītā spirta pudelei, draugi drūmi sēdēja pamestā malkas šķūnī un nodarbojās ar statistiku: viņi bija apņēmušies iekļūt Ginesa rekordu grāmatā kā pirmie cilvēki, kuri būs nobaudījuši pilnīgi visus kaifošanas līdzekļus, kādus vien cilvēce spējusi izgudrot. Precīzai uzskaitei Tups šķūnī ievilka vecu tāfeli, kas mētājās būvgružu kaudzē pie netālās, nesen renovētās skolas. Savukārt Jamulejs tāfeli nokrāsoja ar vēl puslīdz lietojamu grīdas krāsu, ko atrada turpat šķūnītī.
Ja godīgi jāsaka, pēdējā laikā abiem draugiem statistikai atlika aizvien vairāk laika. Arvien biežāk un biežāk diedelētāju ausis sasniedza pavisam nepatīkami vārdi kā „tik jauni un jau nodzērušies”, „kā nav kauna”, un visvisnepatīkamākais vārdu salikums „sabiedriski derīgais darbs”.
„Klau, vai samogons ar dihlofosu un samogons ar kobru ir viens un tas pats vai dažādi dzērieni?” jautāja Jamulejs, stāvēdams ar krītu pie tāfeles.
„Protams, ka dažādi! Raksti abus, mums tak jo vairāk, jo labāk!” atbildēja Tups.

Kādu dienu abiem draugiem uzsmaidīja necerēta veiksme – pilsētas „psihenes” atkritumu konteinerā nejauši atradās paliels maisiņš ar psihotropajiem medikamentiem, kuriem jau sen notecējis derīguma termiņš. Rezultātā uz tāfeles atsevišķā stabiņā lepni kārtojās latīniski nosaukumi kā „Alprazolam”, „Cipramil”, „Clonazepam” un pārdesmit citu, tikpat svarīgu. Bet visi prieki reiz beidzas, un arī kaifīgo zāļu maisiņš pamazām kļuva tukšs. Pār Tupu un Jamuleju nolaidās Lielā Depresija, jo vairs nebija ar ko kaifot, un vēl kādu dienu draugus ar policiju izdzina no iemīļotā šķūnīša. Pie tam Jamulejs par „mutes brūķēšanu” vēl saņēma pāris reižu ar steku. Pats ļaunākais bija tas, ka tobrīd tāfele jau bija pierakstīta gandrīz pilna, un draugiem nācās izbaudīt, ko nozīmē totāls un pilnīgs informācijas zudums.

Tups un Jamulejs laiski gulēja zem ābeles un rūcināja tukšos vēderus. Kad no ielas krāna sadzertais ūdens sāka spiest pūsli, Tups aizgāja pie tuvējā elektrības skapja atviegloties. Jamulejs ievēroja, ka draugs urinējot sācis ritmiski raustīties, bet loģiski izsprieda, ka tās ir tikai tukšā kuņģa spazmas. Pēc minūtes Jamulejs bija atpakaļ, un Tups viņu vairs nepazina: starojoša seja, mirdzošas acis, gaita ka jaunam staltbriedim. Varēja padomāt - ja nebūtu spožās saules, ap galvu vēl nimbs mirdzētu. Tieši kā Jēzus otrā atnākšana, ko Jamulejs jau ne reizi vien bija piedzīvojis vissmagākajos delīrija murgos. Vienīgi no neaizpogātās bikšupriekšas nāca balti garaiņi.
„Kaifs! Superkaifs! Megakaifs!” Jamulejs stenēja, „Pačurā, tad redzēsi! Tu tak gribi čurāt?”

Tups aizdomīgi piegāja pie elektrības skapja – patiešām, pēc krāsaino metālu zagļu apciemojuma bija palikuši kaili vadi zem sprieguma. Un tā abiem draugiem – kaifotājiem pienāca „treknie gadi”, kā to Tups nodēvēja. Viņi dzēra ūdeni un čurāja, dzēra un čurāja, un kaifoja bez mitas.

Kamēr Tups un Jamulejs kārtējo reizi gulēja zem iemīļotās ābeles un pārrunāja jaunas kaifa iegūšanas receptes, ļaunā vārna uzkakāja Jamulejam uz galvas. Tas pielēca kājās tieši tāpat kā toreiz, kad Īzakam Š…ūtonam uz galvas uzkrita ābols: „Eurēka! Esmu atklājis Jamuleja likumu – kaifs ir proporcionāls spriegumam!”
Abi draugi nekavējoties devās pārbaudīt jaunatklāto likumu, bet rajona transformatora būdā nemaz nebija tik viegli iekļūt. Bet zinātne ir spēks, un abi kaifotāji pārvarēja visus šķēršļus, līdz izdevās pačurāt uz 10 KV vadiem. Rezultāti bija unikāli – Tups un Jamulejs ne tikai noķēra kaifu, bet arī tiktāl piesātinājās ar elektrību, ka tumsā mirdzēja kā neona spuldzītes. Kā pozitīvs sociāls blakusefekts bija apjomīgs raksts vietējā avīzē „Malēnijas novadā pamanīti marsieši”.
Nākamais etaps – uzbrukums 100 KV sadales apakšstacijai draugiem beidzās bēdīgi - jau tā apdegušie vīrietības simboli pārogļojās un nokrita pavisam. Izeja no situācijas tika atrasta ātri – pieredzējušie atkritumu šķirotāji nekavējoties sameklēja sev jaunus krānus, pie tam Jamulejam tika trīsceturtdaļcollu misiņa strupulis, bet Tupam – moderns virtuves izlietnes krāns, kas izliekts kā graciozs gulbja kakls. Ar jaunajiem krāniem čurāšana uz vadiem ieguva papildus krāsas, jo misiņa krāni labāk vadīja strāvu un atbilstoši Jamuleja likumam deva papildus kaifu.

Kādu dienu, kad Tups un Jamulejs tikko bija uzkāpuši un apčurājuši vietējā TV torņa antenas, pamalē sāka mākties. Melnajos mākoņos zibinājās spožas zibens bultas.
„Saderam uz kasti nešķaidīta spirta, ka es apčurāšu zibeni?” sauca Tups. Jamulejs mēģināja draugu atrunāt, ka tas esot pret Jamuleja likumu, bet Tups nebija pārliecināms. Viņš aizlēkšoja uz netālo lidlauku, kuru lauksaimnieku kooperatīvs lietoja lauku miglošanai, ielēca tur atrastā „kukuruzņikā” un uzlidoja gaisā. Nepagāja ilgs laiks, kad viņš ielidoja mākonī.

…Ceļmalā stāvēja vecs, bet svaigi lakots BMW, kurā sarkanmatainā Lolita aizrautīgi taisīja minetu savam iecerētajam Vitoldam. Apkārt trakojošais negaiss viņus nemaz netraucēja. Pēkšņi no melnā mākoņa atdalījās kāds liesmojošs objekts un šāvās uz zemi. Vitolds aiz zirgastes atrāva Lolitu no kaislīgās nodarbes un sauca: „Mīļā, re kur krītošā zvaigzne! Aizver acis un vēlies kaut ko!” Lolita paklausīgi aizvēra acis un ievēlējās.
Pa to laiku nomelnējušais, daļēji sakusušais, bet joprojām gulbja kaklu atgādinošais Tupa misiņa krāns visā ātrumā triecās pret BMW motora pārsegu.
„Ak tu izvirtusī, rudā kuce!” izmisīgi brēca Vitolds, „Nepietiek, ka tu katru nakti lieto manu divdesmit centimetru stobru, un tas tev vairs nav labs? Tev vēl dzelzs daiktu savajadzējies? Un vēl svaigo krāsu mašīnai noskrāpēji! Vācies!”
Morāle šim nepamācošajam stāstiņam būs šāda:
„Ja Tev pēkšņi sagribējies Dievu spēlēt,
Atliek smagi nopūsties un veiksmes vēlēt!”


© Samurajs 2012
Image

User avatar
shady
Moderators
Atbildes: 5311
Pievienojies: 06 Mar 2007, 19:20
Reputācija: 1
Atrodas: Rīga

Post no shady » 07 Jūn 2012, 13:31

Esi sajaucis dienas, šodien tikai vēl ceturtdiena.... :D

Labojums: bail domāt, kas būs piektdienā....
Agrāk es domāju, ka cilvēki ir stulbi....Tagad zinu - viņi patiešām tādi ir. /© shady/

arturs jankovskis

Post no arturs jankovskis » 07 Jūn 2012, 21:06

varbūt tomēr Andris Zeibots?

hmmm

User avatar
samurajs
Administrators
Atbildes: 14988
Pievienojies: 06 Mar 2007, 15:04
Reputācija: 0
Atrodas: Liepājas anomālā zona

Post no samurajs » 07 Jūn 2012, 21:14

A. Zeibots ir sākotnējais autors pasaku sērijai par Tupu un Jamuleju (ko savulaik Fredis un UFO stāstīja SWH Bē-Bē Brokastīs). Jau cik gadi pagājuši... Slavenie literārie varoņi nav pelnījuši aizmirstību, tāpēc tiek laiku pa laikam atdzīvināti :)
Image

drunk_lizard
Mr. Positivus
Atbildes: 1892
Pievienojies: 19 Mar 2007, 18:09
Reputācija: 0

Post no drunk_lizard » 07 Jūn 2012, 21:33

пиздец...
arii samurajs sagaajis sviestaa...
liidz ar sjo - ar dievu notepad. sjoreiz uz visiem laikiem. iemesls vairaak kaa nopietns...

User avatar
samurajs
Administrators
Atbildes: 14988
Pievienojies: 06 Mar 2007, 15:04
Reputācija: 0
Atrodas: Liepājas anomālā zona

Post no samurajs » 07 Jūn 2012, 21:37

Slikti, ka vienam otram nav humora izjūtas :D Atceries, ka pats piedalījies www.psihs.lv radīšanā - ar ko tad tu labāks? :D
Vispār psihs.lv prasās atpakaļ...
Image

User avatar
Crow
E-žurnālists
Atbildes: 5391
Pievienojies: 10 Mai 2009, 14:22
Reputācija: 0
Atrodas: Ir

Post no Crow » 07 Jūn 2012, 21:44

Image
Дебилы, бл*ть...

User avatar
garaisezis
E-žurnālists
Atbildes: 1186
Pievienojies: 15 Nov 2009, 08:41
Reputācija: 0
Atrodas: Kanāda

Post no garaisezis » 08 Jūn 2012, 12:12

2/3 sāk šķist nedaudz sasteigta un beigas strauji norautas
Kaut kas no MEKSIKAS un ne tikai https://www.facebook.com/groups/1729959473959509/

User avatar
Aldis
E-žurnālists
Atbildes: 5084
Pievienojies: 21 Nov 2008, 15:55
Reputācija: 0
Atrodas: LV

Post no Aldis » 08 Jūn 2012, 17:36

Labs.. :D Izdoma samurajam atrodas īstajā vietā! :)

Gaidam nākošo sēriju.. :D :)
Image Oh My God = OMG
Image Ak Mans Dievs = AMD

User avatar
AKMS47
E-žurnālists
Atbildes: 1325
Pievienojies: 14 Mai 2010, 16:44
Reputācija: 0
Atrodas: Liepāja

Post no AKMS47 » 08 Jūn 2012, 20:56

Samurajs pats būs ar štromi atrāvies.
Brīžam viss ir tā apnicis, bet labo brīžu ir vairāk.

User avatar
samurajs
Administrators
Atbildes: 14988
Pievienojies: 06 Mar 2007, 15:04
Reputācija: 0
Atrodas: Liepājas anomālā zona

Post no samurajs » 08 Jūn 2012, 20:57

Oho, Notepadā literatūrkritiķi arī ir? :D Paldies par kritiku, viss ir pareizi! ;)

Tiešām otrā puse izskatās sasteigta, jo izlaidu vairākas jau izstrādātas idejas - piem. kā abi draugi sāka nodarboties ar sportu un trenējās, naktīs kāpjot Vanšu tiltā. Tas - lai varētu uzrāpties elektropārvades līnijās un apčurāt vadus :D
Iemesls vienkāršs - mūsdienu jaunatnes lielākajai daļai viss tas, kas pārsniedz vienu A4 lapu, skaitās garlaicīgais penteris, kuru nav laika izlasīt :D

Kas attiecas uz nobeiguma daļu - tieši tāda arī bija mana iecere: īsi, kodolīgi, kontrastējoši ar pārējo tekstu.
Image

User avatar
iReinis
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 139
Pievienojies: 18 Aug 2009, 08:19
Reputācija: 0

Post no iReinis » 08 Jūn 2012, 22:30

Aicinu atgriezt to psihs.lv blogu!

Un varēji jau nedaudz pieturēties pie loģikas, vismaz nedaudz! :D

User avatar
aoma
Vecākais lietotājs
Atbildes: 2599
Pievienojies: 25 Apr 2007, 12:47
Reputācija: 0
Atrodas: LV

Post no aoma » 08 Jūn 2012, 23:39

Brīdinu uzreiz - aoma jau trešo nedēļu nevartt n0kāp[tm no korķā - tā kā uizreiz pretetenzijas ļiučno!

Ar visu dzērumu - rakst jaw kau kur liekas lasīts un tādēl AG\rakst plaģiat.

Ja nezinat, ko nozīmē AG, tad ziniet, tie nav sudraba spārni.
viegls rokenrols pa radio

User avatar
garaisezis
E-žurnālists
Atbildes: 1186
Pievienojies: 15 Nov 2009, 08:41
Reputācija: 0
Atrodas: Kanāda

Post no garaisezis » 09 Jūn 2012, 02:16

žēl kad vairs nemācos skolā (kur tie gadi) varētu šo sacerējumu iesniegt, lai paskatītos, kāda tad tam "samurajam" ir atzīme
Kaut kas no MEKSIKAS un ne tikai https://www.facebook.com/groups/1729959473959509/

User avatar
valters.vasilis
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 191
Pievienojies: 01 Jūn 2012, 21:22
Reputācija: 0

Post no valters.vasilis » 09 Jūn 2012, 09:09

''Viņš aizlēkšoja uz netālo lidlauku, kuru lauksaimnieku kooperatīvs lietoja lauku miglošanai'' Laukus nekad un nemūžam nemiglos ar lidmašīnu, jo:
*ļoti maza daļa no izsmidzinātās ķīmijas nokļūtu uz auga
*ļoti liels risks, ka miglojot, piemēram, kviešus ar herbicīdu, kaimiņam iznīks puse no rapša lauka
*pat pie nelielām brāzmām ir ļoti liels risks avarēt zemu lidojot

User avatar
samurajs
Administrators
Atbildes: 14988
Pievienojies: 06 Mar 2007, 15:04
Reputācija: 0
Atrodas: Liepājas anomālā zona

Post no samurajs » 09 Jūn 2012, 11:30

Nu tev absolūti nav taisnība - NVS valstīs vēl šobaltdien to dara. Lūk, zinātniskais pamatojums.

Image
Image

User avatar
valters.vasilis
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 191
Pievienojies: 01 Jūn 2012, 21:22
Reputācija: 0

Post no valters.vasilis » 09 Jūn 2012, 15:17

Viņi miglo tikai tādēļ, ka ir problēmas ar mitru augsni un tehnaloģisko sliežu trūkumu. Viņi jau tikai insekticīdus smidzināja, bet paliek vēl herbicīdi, fungicīdi. Vēja ātrums arī bija tikai 1-2 m/s. Gribētos redzēt bildi ar lielāku veja ātrumu. Tas ir ļoti dārgs prieks. Tātad Latvijas apstākļiem tas vispār būtu nonsens.
P.S.
Zinātniskā literatūra:
http://www.thecropsite.com/news/7570/fa ... -effective

User avatar
AKMS47
E-žurnālists
Atbildes: 1325
Pievienojies: 14 Mai 2010, 16:44
Reputācija: 0
Atrodas: Liepāja

Post no AKMS47 » 10 Jūn 2012, 14:40

Tev naff pockui? Tas tik Samuraja daiļdarbā izmantots papildlīdzeklis, tāpat kā metāla krāni. Vai arī tu iedomājies, ka uzmīzt uz 100K elektrības staciju, nodedzināt savu krānu un tā vietā ieskrūvēt metāla krānu ir reālāk kā apmiglot laukus? :D
Brīžam viss ir tā apnicis, bet labo brīžu ir vairāk.

User avatar
Oxys
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 332
Pievienojies: 11 Jan 2012, 15:39
Reputācija: 0

Post no Oxys » 11 Jūn 2012, 15:28

Pēc 3 dienām Tus un Jamulejs vietējā datorveikalā apmīza ieslēgtu datoru ar Intel i7 procesoru un saņēma kārtīgu 220!!! :D

User avatar
Nelabojams
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 1038
Pievienojies: 03 Sep 2009, 12:20
Reputācija: 0
Atrodas: Naukšēnu novads

Post no Nelabojams » 11 Jūn 2012, 16:01

Nu, nu :D Vēl astoņdesmitajos gados arī tepatās pie mums lieliski migloja no gaisa... varēja pat sarunāt, lai fungicīdus arī piemājas kartupeļu laukam uzpūš :D
Tā kā nesaki "nekad", ja neesi pats tādus laikus piedzīvojis.

p.s. Kāpēc man bieži vien nepievieno zem atbildamā komenta?
Mana pieredze rāda, ka nav tādas zodiaka zīmes "Kretīns".

User avatar
shady
Moderators
Atbildes: 5311
Pievienojies: 06 Mar 2007, 19:20
Reputācija: 1
Atrodas: Rīga

Post no shady » 11 Jūn 2012, 17:57

Bugs. Vienkārši nespied "apskatīt". Otra iespēja, ka kāpnītes nav bezgalīgas. Atbilžu kāpnītes laikam bija tikai 3 līmeņos, bet tas jau tikai baigi aktīvajās tēmās jūtams.
Agrāk es domāju, ka cilvēki ir stulbi....Tagad zinu - viņi patiešām tādi ir. /© shady/

User avatar
Mahmuds
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 152
Pievienojies: 24 Feb 2012, 19:03
Reputācija: 0
Atrodas: Liepāja

Post no Mahmuds » 09 Jūl 2012, 23:24

Ja jau visi te labo kļūdas, es arī nevaru atpalikt. Nav 100 KV apakšstacija, bet 110 KV, tā lūk :) !

User avatar
samurajs
Administrators
Atbildes: 14988
Pievienojies: 06 Mar 2007, 15:04
Reputācija: 0
Atrodas: Liepājas anomālā zona

Post no samurajs » 10 Jūl 2012, 05:55

Nu un? Nedomāju, ka čurājot uz 100 vai 110 KV vadiem, tu jutīsi atšķirību ;)
Image

User avatar
Nelabojams
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 1038
Pievienojies: 03 Sep 2009, 12:20
Reputācija: 0
Atrodas: Naukšēnu novads

Post no Nelabojams » 10 Jūl 2012, 10:23

skaidirs, tnx
Mana pieredze rāda, ka nav tādas zodiaka zīmes "Kretīns".

User avatar
ruukjis
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 1980
Pievienojies: 16 Apr 2009, 15:39
Reputācija: 0

Post no ruukjis » 10 Jūl 2012, 10:25

Samuraj, labāk raksti to, kas tev padodas - IT rakstiņus/apskatus. Š o garadarbu es nespēju sagremot.

Pievienot atbildi

Return to “Izklaide”