LCD vs PLAZMAS TV

Sākumlapa Forumi Tehnika Audio/Video/Foto un TV LCD vs PLAZMAS TV

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 24 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #148258
    kaqp
    Participant

    Kāda atšķirība starp LCD un Plazmas teļukiem ?! Kurš labāks ?

    #192355
    samurajs
    Participant

    Plazmas teļuki atmaksājas tikai tad, ja vajag ekrāna izmēru virs 45-50″. To ražošana aizvien vairāk sašaurinās. Ideālākais variants – LCD ar LED izgaismošanu. Pagaidām gan ļoti dārgs prieks.

    #192356
    Anonīms
    Neaktīvs

    Ne plazmas ne LCD nav labi 😀 OLED

    #192357
    kaqp
    Participant

    Tie jau laikam ļoti dārgi

    #192358
    samurajs
    Participant

    OLED pagaidām atstāsim nākotnei…

    https://www.oled-info.com/oled-tv

    #192359
    izredzētais
    Participant

    lcd parasti izvēlas tumšākās telpās, savukārt plazmu gaišākās.. tik plazmai ir problēmas ar iedegšanu, nezinu vai mūsdienu modeļiem arī ir..

    vairs neesmu drošs par šo apgalvojumu, bik papētīšu kas un kā 🙂

    #192360
    elvisburdajs
    Participant

    izredzētais: Ir tieši otrādi, LCD izvēlas gaišākās, bet savukārt Plazmas tumšākās, jo LCD ir lielāks kontrasts.

    OLED der vēl gaišākām 😀 , jo tam ir vēl lielāks kontrasts.

    #192361
    izredzētais
    Participant

    jā, WerNeo bija taisnība, ir pilnīgi pretēji..

    piebilde: LCD kalpo stabili 60 000h, plazma 30 000 – 60 000h;

    plazma labāk attēlo melno krāsu: “tumšo” filmu cienītājiem tas varētu būt svarīgi;

    plazma sliktāk attēlo ātru attēlu maiņ u padarot to miglainu;

    plazmai veljorpojām ir “burn-in” problēmas;

    LCD ir augstāka izšķirtspēja;

    plazma ir dārgāka (vismaz agrāk tā bija, nezinu kā tagad)

    #192362
    izredzētais
    Participant

    elvisbudrajs, mhm, man te vienā postā jau aizrādija 😀

    OLED – ļoti ātri izdeg, tehnaloģija nav pieteikami attīstījusies..

    #192363
    elvisburdajs
    Participant

    1 Pa kuru laiku es esmu WerNeo? 😀

    2. Tev vajadzēja izskaidrot kas tā plazmai par burn-in problēmu.. Es izskaidrošu:

    Uz plazmas televizora ilglaicīgi nevajadzētu atstāt nekustīgu attēlu, jo tas var iededzināt paliekošas pēdas.. :win:

    3. OLED neizdeg ātri, jo kāpēc tad LED sauc par visekonomiskākajām un visilgāk kalpojošajām diodēm? :duno:

    #192364
    Creep
    Participant

    Elvi: citā postā WerNeo to pašu teica… Vainu tiešām domājis konkrēti werneo, vai arī vienkārši sajauca…

    #192365
    izredzētais
    Participant

    elvis: https://notepad.lv/post34551.html#34551

    OLED nav diodes, nejauc 2 pilnīgi dažādas lietas dēļ visai līdzīgā nosaukuma..

    https://www.youtube.com/watch?v=VoxaMAA1jjM

    #192366
    elvisburdajs
    Participant

    Paldies par labojumu (stipri kļūdījos).

    Par to WerNeo, sanāk ka es esmu ievietojis gandrīz identisku komentāru. :duno: 😀

    #192367
    samurajs
    Participant

    Izredzētais: OLED arī ir diodes, tik no cita materiāla kā tradicionālās. Palasi:

    https://en.wikipedia.org/wiki/Organic_light-emitting_diode

    #192368
    elvisburdajs
    Participant

    samurajs: Nu tātad man bija taisnība..

    EDIT: Vispār es tagad nedaudz apjuku, šie ir led vai oled gaismas avoti? :wtf: Izskatās pēc oled, jo bildē redzams ka tur nav diožu bet ir tikai viens spīdošs slānis.

    #192369
    izredzētais
    Participant

    OLED

    Quote:

    A typical OLED is composed of an emissive layer, a conductive layer, a substrate, and anode and cathode terminals. The layers are made of organic molecules that conduct electricity. The layers have conductivity levels ranging from insulators to conductors, so OLEDs are considered organic semiconductors.

    LED

    Quote:

    Like a normal diode, the LED consists of a chip of semiconducting material impregnated, or doped, with impurities to create a p-n junction. As in other diodes, current flows easily from the p-side, or anode, to the n-side, or cathode, but not in the reverse direction. Charge-carriers electrons and holes flow into the junction from electrodes with different voltages. When an electron meets a hole, it falls into a lower energy level, and releases energy in the form of a photon.

    LED diodes uzbūve:

    [img]https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/f/f6/LED_label.jpg/300px-LED_label.jpg[/img]

    OLED displeja uzbūve

    [img]https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/a/a9/OLED_schematic.svg/400px-OLED_schematic.svg.png[/img]

    manuprāt tās ir divas dažādas lietas..

    #192370
    elvisburdajs
    Participant

    Notiekošajos ķīmiskajos procesos sava līdzība ir. :hmz: Noteikti nevelti zinātnieki ir ielikuši līdzīgu nosaukumu OLED. Varbūt tā ir daudz attīstītāka LED versija?

    #192371
    izredzētais
    Participant

    nekādus ķīmiskus procesus tur nesaskatu 😀 (lai arī varbūt kļūdos, neesmu ķīmiķis)

    tad nu velreiz (īsāk):

    Quote:

    the LED consists of a chip of semiconducting material

    Quote:

    A typical OLED is composed of an emissive layer, a conductive layer, a substrate, and anode and cathode terminals. The layers are made of organic molecules that conduct electricity

    Quote:

    Noteikti nevelti zinātnieki ir ielikuši līdzīgu nosaukumu OLED. Varbūt tā ir daudz attīstītāka LED versija?


    tā nav attīstītāka LED diožu versija, tas ir pavsiam kas cits – displejs

    #192372
    elvisburdajs
    Participant

    LED diodē (Light Emitting Diode) Gaisma rodas tikai starp Anodu un Katodu.

    OLED diodē (Organic Light Emitting Diode) arī ir Anods un Katods tikai starp viņiem ir novietota organiska škiedra kas izdala gaismu. un dara to vēl spožāk nekā parastā (LED) diode.

    #192373
    izredzētais
    Participant

    tieši tā, vaitad to es apstrīdu? 🙂 es nerunāju par to, kā diode un displejs spīd, es runāju par paša displeja un gaismas diodes uzbūvi..

    oled displejā neatrodās led diodes, kuras liek kopā attēlu.

    ķīmisks process man asociējās ar reakciju, piemērs H2+O2 -> H20. H20 vairs nespēj atkārtot iepriekšējo reakciju, tādēļ arī ķīmiskas reakcijas nesaredzu LED un OLED gaismas iztarojumā.

    par to vai oled spīd spožāk vai blāvāk nemācēšu teikt.. bet.. vai esi kādreiz ielūkojies 5w led diodē? diezzin vai OLED spēj spīdēt tik spoži..

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 24 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā