Mūzikas Vārdnīcas un Dominantes Septakords

Sākumlapa Forumi Citas tēmas Viss pārējais Mūzikas Vārdnīcas un Dominantes Septakords

Tiek skatīts 7 ierakstu – 1 līdz 7 (no 7 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #146255
    normis_161
    Participant

    Kāds man lūdzu nevarētu pateikt, kādu interneta mūzikas vārdnīcu? Jo vnk man ļoti vajag noksaidrot ko nozīmē šis termins – dominantes septakords. Vnk kad es skatījos google viņš man atrda tikai dvias lietas, kuras man nederēja.

    p.s. šeit tad pie viena ar varētu uzrakstīt, kādas tad jūs vēl zinat interneta vārdnīcas. Es. piemēram, zinu http://www.termini.lv, kurā datora termini.

    #172663
    shady
    Participant

    Man bija slinkums meklēt vārdnīcu, tāpēc pajautāju vienkārši kādam cilvēkam, citēju:

    Quote:


    “nu ir gamma 7 pakaaapes..un uz piektaas pakaapes(jeb dominantes pakapes) uzbuuveets akords 😉 D7

    tas parasti ir dziesmas beigaas,jo peec taa naak atrisinaajums pirmajaa pakaapee (jeb tonikaa)”


    Ceru, ka tev tas der.

    #172664
    samurajs
    Participant

    Hmmm… ja pareizi atceros, dominantes septakords bija mažora skaņkārtas I+III+V+VII pakāpe , priekš Do saucas C7 un sastāv no: do-mi-sol-si_bemol

    Vispār to definīciju/teoriju nekad neesu īsti zinājis… tā kā neņem par pilnu:D

    No kā sastāv konkrēts akords – gan varu pateikt.

    #172665
    normis_161
    Participant

    Paldies. Dereja.

    #172666
    Jaunzems
    Participant

    samurajs wrote:

    Hmmm… ja pareizi atceros, dominantes septakords bija mažora skaņkārtas I+III+V+VII pakāpe , priekš Do saucas C7 un sastāv no: do-mi-sol-si_bemol

    Vispār to definīciju/teoriju nekad neesu īsti zinājis… tā kā neņem par pilnu:D

    No kā sastāv konkrēts akords – gan varu pateikt.


    es atvainojos par miroņa reinkarnēšanu, bet samurajs kļūdījās vienā vietā – kā jau shady citātā tika teikts, dominante ir piektā.

    “dominantes septakords bija mažora skaņkārtas I+III+V+VII” nevar būt, jo D ir 5. pakāpe, līdz ar to D7 ir V+VII+II+IV

    CDur tas būs – G+B+D+F, FDur – C+E+G+Bis un tā tālāk

    D7 parasti atrisinās uz nepilnā tonikas kvintakorda

    #172667
    Kefīrs
    Participant

    Un kāpēc bija jāuzrok 2 gadus vecs topiks?

    #172668
    Jaunzems
    Participant

    update – septakords ir akords, kura malējās skaņas veido septīmu

    D7 var apvērst –

    D65 – dominantes kvintsekstakords – VII+II+IV+V

    D43 – dominantes kvarttercakords – II+IV+V+VII

    D2 – dominantes sekundakords – IV+V+VII+II

Tiek skatīts 7 ierakstu – 1 līdz 7 (no 7 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā