Cik perspektīvs ir datortehniķa darbs ?

Sākumlapa Forumi Citas tēmas Viss pārējais Cik perspektīvs ir datortehniķa darbs ?

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 71 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #153478
    deriksx
    Participant

    Labvakar , ņemot vērā ka te apgorzās daudz cilvēku kas saistīti ar datoriem un utt , gribētos zināt cik lielas ir iespējas atrast darbu kā datortehniķim , jautāju tāpēc ka ir iespējams būs tāda iespēja iet pamācīties.

    Tas nebūs ne tehnikums ne augstskola izteikti tikai kā datortehniķis .

    Vidējā protams ka ir un vēl šis tas.

    Gribētos zināt jūsu domas.

    Paldies. 😉

    #262563
    Wuu
    Participant

    Maza alga, garlaicīgs darbs, + brilles garantētas.

    Man draugs Jelgavas lauksaimnieciskajā mācījās par kaut kādu PC dzelžinieku, no pāri 100 cilvēkiem līdz trešajam kursam tika 15 cilvēku tika, skola vispār nebija ieinteresēta, bet tieši otrādi gandrīz vai spieda nost. ÄŒalim beigās nervi neizturēja, izstājās, nūģisma līmenis esot augstākajā kategorija, nevis cilvēki, bet aptaurēti zombiji tur mācās.

    Bet tas tāds, mans subjektīvais skats no malas.

    #262564
    Evers
    Participant

    Wuu wrote:

    Maza alga, garlaicīgs darbs, + brilles garantētas.

    …nervi būs čupā, viegli paslīdēt un sākt smēķēt, mazkustīgs darbs ( telpas -> automašīnas beņķis -> telpas, iedzīvosies muguras problēmās, migrēnā, dabūsi depresiju un beigu beigās ar nervozēšanu dabūsi čūlu. Pēc 10 gadiem no sēdošā darba sāksies pakaļā mesties hemoroīdi, pēc tam ilgi nebūs jāgaida lai iedzīvotos potences un prostatas problēmās :>

    Ja esi fanātisks entuziasts, tad ej, citādi – galīgi nenovēlu – savas dzīves norakstīšana mēslainē. Netrūkst citu lielisku iespēju, ja ne šajā banānu republikā, tad citur noteikti.

    #262565
    jonjs
    Participant

    Nevajag jau uzreiz tā nolikt. Man ir divas izglītības (dzīves un skolas 😀 ). Pirmā bija teķī datoriķos. Datoriķis tā pat kā jebkura cita specialitāte ir atkarīga no cilvēka. Ir cilvēki, kas ar augstāko izglītību nekā nespēj, bet ir tādi, kas ar teķīša izglītību (vai arī vispār bez) pelna normālu piķi.

    Man ir viens kursa biedrs, kas ir datoriķis, bet viņš ir slims uz to lietu turklāt ar biznesa ievirzi. Strādā zolīdā privātā uzņēmumā un pelna labu naudu, turklāt vēl labu naudu pelna arī vienkārši visādiem keksiem lasot kopā dzelžus.

    Lai gan arī manā vecumā vēl arvien ir arī dulls uz datorspēlēm. Visam laika pietiek, ja ir talants un ķēriens.

    P.S.

    Wuu, ja Jelgavu ir grūti pabeigt, tad nu tam džekam vai nu datoriķa specialitāte galīgi nepatika vai arī vienkārši augstākā izglītība viņam nebija lemta. Jelgava nav RTU vai LU.

    Lai iet uz “Turību”, tur pabeidz tie, kas maksā 🙂

    #262566
    deriksx
    Participant

    Nu redze ir draņķīga kopš dzimšanas.nu treknie gadi arī nav bijuši.vēl varat ko piebilst. Paldies.

    #262567
    linx
    Participant

    Nu par to mazkustīgo darbu un citām lietām es negribētu piekrist, viss ir atkarīgs no Tevis paša. Es pašlaik strādāju IT kompānijā, dienas beigās bezmaz vai nosvīdis pārrodos mājās. Par laisku sēdēšanu un draugiem.lv lūrēšanu vari aizmirst. Atnāk pasūtījums, jāsavāc kompji, atbrauc kurjers, jāizkrāmē preces un jāsaliek noliktavā, jāatnes uz servisa nodaļu tas un tas, jāsapako savāktais kompis, jāsapilda visi papīri utt. Darbs nemaz ar nav mazkustīgs, protams, ir arī daži tādi brīnumi, kuri tiešām sēž un velk gumiju, bet viss ir atkarīgs no Tevis paša. Ja negribēsi strādāt, tad pat pie “Rimi” kases Tev būs lēns darbs, vienu preci pusminūtē noskanēsi, ja pats gribēsi strādāt, tad viss būs kārtībā 🙂

    #262568
    iKey
    Participant

    man ir līdzīgs viedoklis kā jonjam. pats esmu datoriķis ar kvalifikāciju un dzīves pieredzi, un profesija “Datortehniķis” ir mana sirdslieta. šancēju vienā firmā par datormeistaru. kā arī privāti cilvēkiem kompi salieku vai sataisu, dzīvot varu.

    un par veselības aspektiem: praktiski jebkurš darbs atstāj iespaidu uz veselību (pat dīvāna deldēšana un alus sūkšana pie teļļuka).

    Man vienīgais mugura liek par sevi manīt.

    Un datoriķim pīpēšana dod arī nelielu bonusu – iemesls atpūtināt acis

    Daudzi jau arī datoriķus jauc ar programmētājiem, kura ir pavisam cita nozare. tiem jau jāsēž un jāpiefiksē viss, kas ir uzrakstīts (tas pats ir ar tiem, kuri pie datora strādā)

    #262569
    deriksx
    Participant

    Jā man arī liekas ka tehniķim sanāk kustēties.pats jau arī pīpēju.nu redze jau ekrānā skatoties liekas ka vairāk bojājas.likas jau ka visi datorizējas attiecīgi vajadzētu būt arī darbam.man gan nav vairs 20 g bet tam jau nevajadzētu būt šķērslim ja pats nav cirvis.

    #262570
    Genādijs
    Participant

    Gadus astoņus esmu nostrādājis kā arhitektūras tehniķis pakāpeniski pārejot uz 3D modelēšanu un vizualizācijām. Viena lieta ir uzreiz jāsaprot, ja darbs caurām dienām naktīm sestdienas un svētdienas rada prieku, tad jā ir vērts. Galvenais pašam laicīgi saprast vai tas ir tas ko pats gribētu, un jā pa lielam te komentāri ir pareizi 🙂 Brilles gan nav obligāti bet sauli var sanākt maz redzēt 🙂

    #262571
    deriksx
    Participant

    Nu liekas jau ka pašam patiktu ķimerēties ap tiem datoriem.veikalā gan laikam negribētos strādāt.bet kā ir ar tehniķu pieprasījumu.

    #262572
    ruukjis
    Participant

    Datortehniķa pieprasījums nav liels, es pat teiktu ļoti mazs, jo mūsdienas sainstalēt un saskrūvēt kompi prot pat 9. klases skolnieks (ja ne vēl agrāk). Paskaties sludinājumus – tādam servisa cilvēkam ir jābūt plaša profila speciālistam. Ja gribi tiešām spiest uz dzelžiem, tad rēķinies, ka būs ļoti smalki jāpārzin dzelži, pat jāprot tie lodēt (reballing) un uzstādīt diezgan nekļūdīgas diagnozes. Ja gribi būt ofisa džeks, kas apkalpo lietotājus, tev būs jābūt servisa cilvēkam ar izcilām komunikācijas spējām un pārcilvēcisku savaldīšanās spēju. Protams, tam visam klāt ir jāzin no visa pa druskai – sākot no programmēšanas beidzot ar Cisco rūteru konfigurāciju.

    #262573
    samurajs
    Participant

    Pieprasījums varētu būt iespaidīgs, it īpaši, ja nodibinātu kkādu ātrās reaģēšanas PC remonta firmeli un to attiecīgi izreklamētu. Piemēram, pēc izsaukuma stundas laikā meistars ir klāt, un vai nu uz vietas sataisa, vai vajadzības gadījumā PC ved uz darbnīcu, ātri sataisa un piegādā klientam mājās atpakaļ.

    Tradicionālās darbnīcas, kur taisa 3-5 dienās, daudz klientus neapmierina – par ilgu.

    Jā – daudzi 9. klases skolnieki kaut ko prot, bet par šo prasmju līmeni mūsu lietotājs drunk_lizard parasti izsakās konkrēti 😀

    #262574
    deriksx
    Participant

    Laba doma par firmeli.tā braukāšana apkārt ar mašīnu man gan ne visai bet vēl jau jāsāk un jā.pabeidz tās mācības

    #262575
    Mad182
    Participant

    Man jau šķiet, ka pēc tādiem parastiem datortehniķiem, kas spēj tikai kaut kādus dzelžus sakrāmēt, kautkādu nebūt tīklu savilkt un tamlīdzīgus ikdienišķus darbus darīt, pieprasījuma galīgi šobrīd nav. Programmētāji vai kaut kādas citas specifiskākas jomas speci gan bez darba nesēž.

    #262576
    APOC
    Participant

    Latvijā Apple lauciņš ir samērā zaļš. Lūk joma kurā specializēties, sākot no HW, SW, beidzot ar risinājumiem biznesam. Uz doto brīdi nezinu nevienu kantori, kuri risinātu/plānotu/ieviestu dažādus Apple risinājumus, gan dzelžu, gan software līmenī. Varbūt to dara Capital un Ä€boluveikals, bet fig viņzin.

    Kāpēc tā rakstu? Jo nesen bija viens radinieks, kurš iepirka pilnu klāstu Apple produkcijas (MacBook, iPAD, iPhone) un tā kā ir izbijis MS produkcijas lietotājs sāka uzdot tonnām jautājumu (datu, CRM aplikāciju pārnešana, kalendāru sinhronizācijas un citas figņas). Tā vietā, lai parādītu ar pirkstu uz konkrētu iestādi, kur vērsties, biju spiests pats rakt un ja godīgi, nemaz tik rožaina tā dzīve Apple lietotājiem nav. Risinājumi ir, bet ir nepieciešams mērkaķis, kurš raks un to visu ieviesīs uz konkrētā lietotāja tehnikas.

    Ja HW jautājumos varētu būt šķērslis ar atļaujām u.t.t., tad SW mierīgi.

    Lūdzu, ideja biznesam.

    #262577
    deivs001
    Participant

    Nezinu gan vai mazkustīgais dzīvesveids ir tikai datoriķa profesijā. Man liekas, ka strādājot šo darbiņu, var dauz vairāk izkustēties darba laikā, kā kādā ražošanas firmā. Stāvi vai sēdi visas 8 stundas!

    Perspektīvas ir šajā jomā, ja vien nedomā, ka ar viena papīra iegūšanu sasniegsi kaut kādus lielus augstumus. Ir jābūt aktīvam, jāizglītojas un jācenšas pašam būt priekšniekam.

    #262578
    deriksx
    Participant

    Specializēties uz aplle kompjiem nav slikta doma vienīgi cik liels pieprasījums.pliks papīrs bez zināšanām ir diezgan slikts variants.bet droši vien būs jādomā kā aizkratīties uz kādu pilsētu pats esmu no bauskas puses tur jau švaki ar darbu kā nekā vairāki servisi jau ir būs jādomā.

    #262579
    afigel
    Participant

    linx wrote:

    Nu par to mazkustīgo darbu un citām lietām es negribētu piekrist, viss ir atkarīgs no Tevis paša. Es pašlaik strādāju IT kompānijā, dienas beigās bezmaz vai nosvīdis pārrodos mājās. Par laisku sēdēšanu un draugiem.lv lūrēšanu vari aizmirst. Atnāk pasūtījums, jāsavāc kompji, atbrauc kurjers, jāizkrāmē preces un jāsaliek noliktavā, jāatnes uz servisa nodaļu tas un tas, jāsapako savāktais kompis, jāsapilda visi papīri utt. Darbs nemaz ar nav mazkustīgs, protams, ir arī daži tādi brīnumi, kuri tiešām sēž un velk gumiju, bet viss ir atkarīgs no Tevis paša. Ja negribēsi strādāt, tad pat pie “Rimi” kases Tev būs lēns darbs, vienu preci pusminūtē noskanēsi, ja pats gribēsi strādāt, tad viss būs kārtībā 🙂


    izklausaas ka par kraaveeju straadaa….

    #262580
    richX
    Participant

    emm… pēc savas pieredzes, datortehniķa darbs tiešām ir samērā mazkustīgs… pagājušo vasaru gāju praksi 1 datorveikalā kā datortehniķis… visa diena pārsvarā pagāja sēžot vai stāvot pie galda, uz kura atradās datori, kurus es ķimerēju, laboju vai komplektēju… tad nu arī izsecināju, ka šāds darbs nav tā pati labākā izvēle, lai gan tomēr nepiekritīšu, ka viņiem maz maksātu, maksā tīri pienācīgi… nu bet tas darbs tiešām beidz veselību, nu un bez papildus sprota tavā dzīvē, šāda profesija varētu krietni pabojāt veselību…

    es domātu, ka tiešām ir vērts apgūt šo profesiju, jo pa savu īso dzīvi esmu pārliecinājies, ka šī profesija noder… sanāk dažādiem paziņām šad tad palabot datorus, nu par attiecīgu samaksu… nu un man kā studentam, šāda nauda tiešām noder… hmm… bet palasot komentārus, sanāk arī secināt, ka arī tas pats datortehniķis var strādāt samērā plašā spektrā dažādu profesiju, kas tikai daļēji saistīta ar viņa galveno profesiju… turklāt nereti arī ir iespējas tikai piestrādāt dažādās iestādēs pa brīvo laiku un nopelnīt ne maz tik nesvarīgu papildus naudu…

    Bet vienu gan es tev varu teikt droši, ja neesi apņēmies mācīties cītīgi un strādāt kvalitatīvi, tad tev te nav ko darīt… pat esmu pārliecinājies, ka tādu kļustu ir pietiekoši, kas izliekas par baigajiem speciem, bet lāga savu profesiju nezin… nu un tad klientu loks strauji viņiem krītas, un tie aiziet pie tiem, kas vismaz kaut ko jēdz… no personīgās pieredzes, ir bijuši daži nelieli darbiņi, jo kāds mani ir parekomendējis kā saprotošu cilvēku, un šie klienti atzīt, ka iepriekš ir vērsušies pie tādiem “speciem”, kas reāli tikai daudz muldēja, bet ne vella nedarīja… nu un tādu ir pietiekoši… 🙂

    nu vot tā es domāju… 🙂

    #262581
    Wuu
    Participant

    Da ***…

    Kādas izaugsmes iespējas ir šādā jomā? It īpaši ja tiec skrūvēt veikalā kastes. Izaugsmes iespējas = 0

    Lai tiktu sakarīga kompānijā it jābūt pieredzei un papīriem! Iespēju tādu iegūt = 0

    Dzīves sapnis ir visu mūžu skrūvet datorus? Diezvai!

    Algas, minimāls! Par kaut kādu garantētu iztikas minimumu kā 500Ls uz rokas, pat vari nesapņot!

    Vienīga kā students var piestrādāts šajā jomā, vai jābūt nereālam fanātam ap to visu un strādāt tīri priek pēc.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 71 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā