kā paslēpt fotoradarus

Moderatori: janis.wd, Vecākie lietotāji

vai esi par vai pret šādi izvietotiem fotoradariem?

par
2
10%
pret
13
62%
mani tas neuztrauc
6
29%

Total votes: 21

pilsonis.zarins
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 51
Pievienojies: 27 Nov 2011, 22:29
Reputācija: 0

kā paslēpt fotoradarus

Post no pilsonis.zarins » 10 Jan 2012, 19:37

Š āds skats (skatīt bildes) pavērās š.g. otrdienā, 10. janvārī. uz Lielirbes ielas, pavisam netālu no tirzniecības centra - "spice".

http://www.bildites.lv/images/nnelbwyn78j65es7557.jpg
http://www.bildites.lv/images/dc3u27vkr8gj6tqfvz3s.jpg
http://www.bildites.lv/images/rj5rhnonzz9i6j5yo.jpg
http://www.bildites.lv/images/t5zxamun2kfphaoyift.jpg
http://www.bildites.lv/images/iohiwmlx9friv10mnsyz.jpg
http://www.bildites.lv/images/yhzgbzxs01mkcb5q0z2.jpg

Vai šī ir tā spēle, par kuru Zivtiņa k-gs reiz masu mēdijos izteicās: "visiem ir zināmi spēles noteikumi"? Jājautā kas šī īsti ir par spēli - paslēpes vai ķeršana uz muļķi?

Policisti tagad vairs nedrīkst "sēdēt krūmos", bet pret radaru slēpšanu godāmajam ierēdnim iebildumi laikam nav. Uzreiz rodas jautājums: vai tiešām fotoradari ir iegādāti lai patukšotu autovadītāju maciņus vai arī tie ir domāti vidējā ātruma samazināšanai? Tā vietā lai fotoradaru pārvietotu gājēju pārejas tuvumā, tas tika novietots samērā garā ceļa posmā bez krustojumiem, kur tas piedevām bija akurāti nomaskēts - vai tā nav klaja nekaunība?

PS, citās ES valstīs tā vietā lai fotoradarus slēptu, par tiem tiek brīdināts ar attiecīgām ceļa zīmēm.

tiem, kuri vēlās palasīt apollo.lv apmeklētāju komentus par šo tēmu: http://www.apollo.lv/portal/news/articl ... home-r-cnc
Last edited by pilsonis.zarins on 10 Jan 2012, 23:21, edited 2 times in total.

Chr1s
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 107
Pievienojies: 25 Apr 2011, 19:52

Post no Chr1s » 10 Jan 2012, 19:50

Es saprotu, ka kādam tas ir bizness, bet nu šis jau ir pārāk neglīti. Atgādaina to pašu sēriju, kad ments sēž autobusa pieturā uz soliņa ar radaru un rāciju, divus kvartālus tālāk ekipāža.

shady
Moderators
Atbildes: 5311
Pievienojies: 06 Mar 2007, 19:20
Reputācija: 1
Atrodas: Rīga

Post no shady » 10 Jan 2012, 20:40

Radarus vajadzētu salikt katrā krustojumā, gan apšaubāmās un bīstamās vietās, tad nevajadzētu pat neko maskēt. Bet kamēr līdzekļi ir tik, cik ir, tad jāizlīdzas ar dažādām metodēm.
Agrāk es domāju, ka cilvēki ir stulbi....Tagad zinu - viņi patiešām tādi ir. /© shady/

grisha
E-žurnālists
Atbildes: 1130
Pievienojies: 25 Jūn 2007, 18:43

Post no grisha » 10 Jan 2012, 20:45

MAn vieniigajam taas bildes ir izcili mazas, ka vajag lupu?

KoЯn
Vecākais lietotājs
Atbildes: 2219
Pievienojies: 18 Jūn 2009, 20:46
Atrodas: Galvaspilsēta

Post no KoЯn » 10 Jan 2012, 21:28

Var jau neslēpt fotoradarus, bet tad arī vajag masveidīgi izziņot, kurās vietās sab.trans. kontrole un kuros klubos/bāros reidos menti :>

nevertell
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 2885
Pievienojies: 13 Mar 2009, 23:25

Post no nevertell » 10 Jan 2012, 21:56

Pag, kojāni, ja tu zināsi, kur ir fotoradars, tu piebremzēsi un nenosītīsi sevi un jauno kristiešu ģimeni, kas brauc tev pretī.
Savukārt, ja tu zināsi, kuros klubos šovakar reidos menti, tad tu iesi savu zālīti tirgot citur.

Radariem jau jābūt nevis lai nosūktu naudu, bet lai padarītu braukšanu drošāku VISIEM.

Bildes mazas, jo viņš cerēja ka te ir normāli kodēts forums un mazbildes strādās arī kā linki :>
You're the moron they built to make me an idiot.

KoЯn
Vecākais lietotājs
Atbildes: 2219
Pievienojies: 18 Jūn 2009, 20:46
Atrodas: Galvaspilsēta

Post no KoЯn » 10 Jan 2012, 22:15

Nevajadzēja pieminēt kristīgās ģimenes :(

Atlets
E-žurnālists
Atbildes: 89
Pievienojies: 16 Aug 2009, 12:37

Post no Atlets » 10 Jan 2012, 23:10

Bla bla bla, nav forši. Anyway - vajag ievērot ātrumu un viss būs ok. Var teikt, ka katru dienu braucu garām fotoradariem (svētdien nobraucu garām pat četriem), galvenais skaties spidometrā, lai neuzspiestu pa daudz un būs ok. Mierīgi ripinu nedaudz virs 60km/h un nekāda vaina. Neteiktu, ka mani ikdienas braucieni būtu kļuvuši diži ilgāki, salīdzinot ar laikiem, kad ripināju bik zem 70km/h.

pilsonis.zarins
Reģistrēts lietotājs

Post no pilsonis.zarins » 10 Jan 2012, 23:22

sorry, nepārliecinājos par bilžu izsaktu tās atverot. apmainīju sīkbildītes pret linkiem.

nevertell
Reģistrēts lietotājs

Post no nevertell » 10 Jan 2012, 23:46

Nu bet kāda jēga no fotoradara, ko neredz ?
Psihopāts ar bumeru brauks uz simtdivdesmit tieši tā pat, kā brauca pirms. Tikai maksās vairāk.
Redzētu viņš, ka viņu bildēs, viņš nobremzētu uz to bīstamo vietu.

Fotoradaram būtu jāaizstāj vīriņus zaļajās vestēs. Problēma jau tāda, kavīriņu zaļājās vestēs jau nekad nav gribējuši nodrošināt drošību uz ceļiem, bet nosūkt naudu no cilvēkiem.

usins
Vecākais lietotājs
Atbildes: 2870
Pievienojies: 26 Feb 2007, 08:51

Post no usins » 11 Jan 2012, 07:58

Bet ja jau Tu ievēro likumus, tad nekādā vīzē neviens Tevi nevar sdīt, kaut vai fotorāfejot no kosmosa satelīta.
Par naudas mašīnu bļauj tie, kuriem vidējais ātrums ir tie 70km/h pilsētās un 120 ārpus. Tā ka es piekrītu- lai slēpj. Pēc 3-šā rēķina sāks braukt pratīgāk.
Par kļūdām diemžēl ir jāmaksā.
Tik nepatīk daļēji tas, ka valsts nesaņem visu sodnaudas apmēru.
Un tas nozīmē, ka Fočējoties ar fotoradaru ir citas cenas vai nu valsts sevi krāpj tās samazinot, vai piemet klāt procentu, kurš aiziet komersantiem....
Cietumā nesēž tik ilgi, cik jūs internetā!

usins
Vecākais lietotājs

Post no usins » 11 Jan 2012, 07:59

vecīt, ja viņš ir psihopāts un pec 4 reizes nesaprot, ka 100ls sods ir dēļ lidošnas, tad lai maksā!

usins
Vecākais lietotājs

Post no usins » 11 Jan 2012, 08:00

ietaupījums paceļot no 50 uz 70 nav lielāks par 10 minūtēm... Un ta tajos gadījumos, ja trāpās uz zalajiem....

root
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 2173
Pievienojies: 16 Mar 2010, 15:26
Reputācija: 1

Post no root » 11 Jan 2012, 09:43

usins wrote:Bet ja jau Tu ievēro likumus, tad nekādā vīzē neviens Tevi nevar sdīt, kaut vai fotorāfejot no kosmosa satelīta.
Par naudas mašīnu bļauj tie, kuriem vidējais ātrums ir tie 70km/h pilsētās un 120 ārpus. Tā ka es piekrītu- lai slēpj. Pēc 3-šā rēķina sāks braukt pratīgāk.
Vēlējos izcelt.

Arcis
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 149
Pievienojies: 05 Jūl 2009, 17:34
Atrodas: Grobiņa

Post no Arcis » 11 Jan 2012, 10:52

Pilnībā pievienojos Tavam domu gājienam. Tiem kuriem nav jāskrien nekur ar mašīnu pārkāpjot atļauto ātrumu būtībā nebūtu jāuztraucas vai tos fotoradarus slēpj ceļu malās vai novieto atklāti.

pilsonis.zarins
Reģistrēts lietotājs

Post no pilsonis.zarins » 11 Jan 2012, 12:28

usinam un usina sekotājiem: vai vidējo ātrumu samazina protokala izsūtīšana ar aizsturi līdz 4 mēnešiem?

varbūt radars ir jānovieto redzamā vietā pirms gājēju pārejām, lai tos autovadītāji redzētu un samazinātu ātrumu?

varbūt radari ir jānovieto "melnajos punktos", nevis taisnos ceļa posos ar garu ceļu bez krustojumiem un gājēju pārejām?

varbū zivtiņam ir jāpilda solījums radarus neslēpt?

kāds no jums, perfekcionistiem, veiks apdzīšanas manevru ārpus pilsētas - uzrausies un ar galvu skries sienā.
šis ir biznesa plānts, orientēts uz naudas kāšanu nevis ātruma samazināšanu.

Imhoteps
E-žurnālists
Atbildes: 1117
Pievienojies: 11 Aug 2009, 16:11

Post no Imhoteps » 11 Jan 2012, 12:33

Poh uz radariem. Pilsētā kā braucu augstākais 55, ārpus pilsētas šad tad bultas tiesu zem 100, tā arī braucu. A kur skriet? Uz slimnīcu? Uz cietumu? Kapsētu?

It nevienu sodu neesmu sāņēmis. Pat CSDD braukšanas eksāmenā ātruma pārsniegums līdz 10 km/h netiek vērtēts kā kļūda (pat dzīvojamās zonās nē). Manis pēc lai slēpj kur un kā vien grib. Uz mani neattieksies, tāpēc pat nepievēršu uzmanību tiem radariem.

Aber pie skolām, slimnīcām un bērnudārziem vajag šādi.

nevertell
Reģistrēts lietotājs

Post no nevertell » 11 Jan 2012, 14:08

Bomži mietpilsoņi domā, ka tādi ir visi un ka tie ir viņi, kas izraisa negadījumus uz ceļa. :>
Pazīstu cilvēkus, kuriem tas sods nozīmē, ka vienreiz nevarēs dupsi ar naudu slaucīt, brauks kā braukuši.
Nav runa par sodu, galvenais, ka ceļi paliek drošāki. Bagātie/poh*jistiskie āpši pat piebremzēs, ja redzēs to kameru. Nu un, ka jūs visur uz 55 kmh braucat? Kameras jau neliek jūsu dēļ.
Last edited by nevertell on 11 Jan 2012, 17:46, edited 1 time in total.

Imhoteps
E-žurnālists
Atbildes: 1117
Pievienojies: 11 Aug 2009, 16:11

Post no Imhoteps » 11 Jan 2012, 15:36

Esmu kādā vietā rakstījis kad 55 braucu "VISUR"??? Lasam uzmanīgi, ieslēdzot neaktīvos smadzeņu garozas nogabalus, kuri atbild par IZTĒLI.

nevertell
Reģistrēts lietotājs

Post no nevertell » 11 Jan 2012, 17:47

Labi, labi, es tur izmantoju hiperbolas.

Kautgan no vienas puses jums ir taisnība, uzmanīgi vajag braukt visu laiku. Bet saprātu ar likumu neiebaidīsi iekšā viņu pauros.

Tiešām domājat, ja nebūtu likumi, kas neļauj nogalināt citus, cilvēki to atļautos darīt ? Un jūs justos ērti dzīvojot blakus cilvēkiem, kuriem vienīgā lieta, kas viņus attur no cilvēku sistemātiskas likvidēšanas, ir likums?

Ar ātrbraucējiem ir savādāk, kamēr neviens neredz un neviens nenositās, tikmēr brauks kā gribēs. Būs kameras redzamas, piebremzēs vismaz tur, kur to patiesi vajag.

msh
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 3460
Pievienojies: 06 Apr 2007, 12:21
Atrodas: Latvija

Post no msh » 11 Jan 2012, 20:00

Par to, ka tie krāmi šajā valstī darīs kaut ko labu, sapņo visādi sēņotāji un pensionāri. Es nemēdzu īpaši pārkāpt CSN tajā laikā, kad bija mašīna ar ko legāli pārvietoties, un turpināšu tāpat braukt kad mans konstruktors būs aprīkots ar numuriem, TA un OCTA, bet man tie krāmi nepatīk - un man nav ne mazāko ilūziju, ka kāds no tiem, priekš kuriem visvairāk [teorētiski] tie draņķi ir domāti, īpaši safočēsies - pamatā kā jau šajās bildēs - pilnīgi drošā, taisnā, pārredzamā posmā smieklīgus pārkāpumus aka "barotava". Un, atšķirībā [acīm redzot] no tiem "nepārkāp - nesodīs!" bļāvējiem, uz šosejas apdzenot fūri es minu grīdā, jo vēlos dzīvot - a kur ir garantija, ka manevra beigās, kad ātrums ir jau vismaz 120 kmph, priekšā nav fočētājs? Man tāpēc fūrei, kura brauc uz 85, jādročī garām uz 90 un pretējie, ja negrib saskrieties, drīkst skriet grāvī?

Iekopēšu vienu tekstu no cilvēka, kura ikdienas ātrumi pa šosejām ir 150+ un kurš lieto 200 vai cik tur ls vērtu radaru detektoru.

"es piemēram pēdējo reizi no rīgas ārā braucot pa vantinieku visu ceļu pārkāpu ātrumu pietiekami vairāk kā 30+... aiz kalnciema pārvada nometos... tālāk pedal tu metal un bik mierīgāk pie bijušā centrex, jo tur bieži stāv tad tālāk ~140 līdz LN tankam un tālāk atkal 140... labs RD ātruma pārkāpējam ir kā validols skapītī sirds slimniekam".

[teksts bija rakstīts kā piemērs tam, ka jālido ar galvu un ka radaru detektors nav primārais lai neuzrautos].

Kā arī, šādi braucot, pie kilometrāžas, kas gadā ir kādas 3-4 reizes lielāka, nekā tā, ko var salasīt ikdienā braucot 25 km uz darbu vienā virzienā, četras reizes samaksāts sporta nodoklis. Jūs naivi ticat ka šāda veida braucējus tie fotoradari palēninās? :D
Vēl jau ir tāds sīkums, ka ir redzēts, kur ir novietoti stacionārie fotoradari apvienotajā karalistē - tieši tur, kur viņiem vajag būt - melnajos punktos, un pirms viņiem ir brīdinājuma zīmes. Dažreiz gan pārāk daudz, piemēram, uz ceļa starp Wellingborough un Peterborough [ne autostrādes] ir ik pa gabalam zīmes "speed cameras in use", bet ikdienas braucējiem ir zināms, kur tās kastes ir. Kas pie latvijas likās tas savādākais - viena no tām trijām apsegta ar sarkanu deķi, uz kura rakstīts "not in use". Iztēlojieties tādu fantastiku latvijā...

Un visbeidzot - kā viens cilvēks pieminēja - to fotoradaru datu drošība un pielietojums. Aizmirsu tieši kas tiek pārkāpts piestādot rēķinu 4 mēnešu laikā, jo to laikam bija jāizraksta piecu darbadienu laikā + pasts. Un aizdoma, ka vienkārši tiks safočēti visi braucošie, un tad pēc ienākumu nepieciešamības uzlikts limits, no kura cept rēķinus. Un ja visi striķi trūkst, varbūt arī viltot ātrumu, jo kurš tad pēc 3 mēnešiem atceras, uz cik tādā un tādā datumā tur un tur braucis... Kā arī pašu datu drošība. Kuru dēļ acīmredzot nenotiks visu garāmbraucošo TA un OCTA pārbaudes.
PAKAĻROKS - Fusion A4-5000/ASROCK QC5000-ITX/WIFI/8 GB DDR3 1333/FSP200 50GSV-5K/ST2000VM003-1CT164 2 TB Seagate Pipeline HD/vecs mazs IBM keiss/winxp x64/2 ventilatori

pilsonis.zarins
Reģistrēts lietotājs

Post no pilsonis.zarins » 11 Jan 2012, 20:36

Last edited by pilsonis.zarins on 12 Jan 2012, 09:56, edited 1 time in total.

Evers
Vecākais lietotājs
Atbildes: 4340
Pievienojies: 11 Feb 2009, 15:13

Post no Evers » 11 Jan 2012, 21:00

Piebalsošu.

Ko darīt, ja velkās kāds āksts uz 80-85, un ja vēl fūre? Un vēl ceļa segums un apstākļi ir tādi, ka grūž dubļainu un visādi citādi sūdainu miglu virsū manai mašīnai? Ä€kstīties, to apdzenot uz 90, paaugstinot risku, ka pretī braucošais varētu būt klāt ātrāk, kā es būšu garām? Nē, labāk tuvojoties jau ierēķināšu tā, lai manevra sākumā būtu jau labi ieskrējies un lai ir manevra beigās tie 110 vai 120. Man būs drošāk, citiem būs drošāk, visi laimīgi!

msh
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 3460
Pievienojies: 06 Apr 2007, 12:21
Atrodas: Latvija

Post no msh » 11 Jan 2012, 22:21

Man patiess prieks par tevi, Mister Astoņdesmit Pieci Kilometri Stundā. Man bez vismazākās vēlmes pārkāpt CSN, tikai ar vēlmi uzturēt normālus, vienmērīgus 95 kmph un atbraukt no Nīcas līdz Rucavai, pa ceļam parasti gadās vismaz pāris fūres, kurām jāiet garām, bet tādu luksusu kā apdzīšanas manevrs kilometra garumā es reti atļaujos, nepatīk izaicināt likteni, ja nu vienīgi akurāt ir divi smagie un taisnais gabals bez pretīmbraucošajiem, tad ar tiem "skrienošā apdzinēja" 110 kmph paeju garām abiem vienā piegājienā, joslu atpakaļ nemainot. Nav man īpaši gadījies pabraukāt pa šosejām pie Visuma Centra, pieņemu ka tur var arī gadīties jauki apdzīšanas manevri ar pilnām biksēm, pedāli grīdā un 3. - 4. robu, kā arī gala ātrumiem 130-140 robežās pat ar tādu necilu motoriņu kā mana 2.3 10 vārstu atmosfēra. Bet tu toties vari sekmīgi atrast kopīgu valodu ar manu 80 gadus veco vectētiņu, kurš uzskata tāpat kā tu un ripinās pa A11 uz ~ 80 kmph ar savu 1.3 nemotoriņa golfmašīnu.
PAKAĻROKS - Fusion A4-5000/ASROCK QC5000-ITX/WIFI/8 GB DDR3 1333/FSP200 50GSV-5K/ST2000VM003-1CT164 2 TB Seagate Pipeline HD/vecs mazs IBM keiss/winxp x64/2 ventilatori

Pievienot atbildi

Return to “Viss pārējais ”