Padoms: Datori un negaisi

Sākumlapa Forumi Citas tēmas Viss pārējais Padoms: Datori un negaisi

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 51 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #156817
    Aldis
    Participant

    Lai vai kā, par šo tēmu runāts daudz un dikti. Kā arī darbā ar klientiem ar to esmu saskāries vasaras periodā bieži – dēļ zibens spēriena elektro līnijā, vai interneta kabelī “izbliež”datoru, elektro ierīces, utt…

    Kā no tā pasargāties? Pavisam vienkārši, ja nāk negaiss, izrauj visas iekārtas no elektro tīkla, kā arī ieteicams izraut interneta kabeli. Pasēdēt Offlinē, un izbaudīt trako dabas parādību.

    Kāpēc šo tēmu uzceļu augšā? Vakardien uznāca negaiss, un izspēra man pašam visu ko vien var izspert. Galda datoram jāmaina puse dzelži, serverītim tīkla karte, interaktīvās TV dekoders. Mistiskā kārtā Ikšķilē, iespēra gan ltc tīklā, gan elektro tīklā.

    Tas viss notika manā acu priekšā, likās jau ka būs vēl šerpāki zaudējumi, jo no datora puses, konkrēti no wifi rūtera puses bija specefekts kā no zibspuldzes, tāds pats zibspuldzes efekts bij arī no tv dekodera puses. Pārsteidzošā kārtā wifi rūteris izdzīvoja, kā arī divi laptopi kas bij pie tīkla.

    Nosvilusi tehnika bij ne tikai man, bet arī vairākiem citiem cilvēkiem mūsu pilsētā. Vairāki televizori, pārsvarā datora tīkla kartes un strāvas bloki.

    #287655
    jazzer
    Participant

    Jā, bija tā arī man. Pēkšņais zibeņa blieziens visā tuvējā rajonā un laptops ir miskastē.

    Laikam jau tā vajadzēja, jo tagad vietā ir cits, nedaudz labāks aparāts 🙂

    Tagad pie pirmā pērkoņa rauju ārā elaktrības un neta vadu. Ja neesmu mājās tad palūdzu, lai to izdara kāds cits.

    #287656
    Kon
    Participant

    Pilsētā atrodoties tas arī jādara?

    #287657
    Anonīms
    Neaktīvs

    Veco nesalauzīsi, pie jauna netiksi. Tas tā, nedaudz joks. Bet ja nopietni, tad lauku rajonos tā ir obligāta darbība negaisa laikā. Blīvi apdzīvotā pilsētā gan iespēja mazāka, bet ja iekārta mīļa, var drošības pēc izraut. Varētu jau ielikt mājas elektrotīklā zibens un pārsprieguma aizsardzību normālu, tad itkā sirds mierīgāka (100% tapat ne vienmēr palīdz), bet parasti uz šito pozīciju cilvēki nožāvē, jo tas prieks dzīvoklim ap pārsimts latiem izmaksā. Lielie uzņēmumi gan cenšās likt šādu aisardzību, bet privātie ļoti reti liek.

    #287658
    samurajs
    Participant

    Nu pilsētā, ja VISI vadi rajonā ir zem zemes, var būt puslīdz drošs. Bet ne 100%, jo vēl ir tādas lietas kā inducētais un soļa spriegums (zibenim nebūt nav obligāti vados jāiesper un pēdējais vispār attiecas uz nulles vadu). Eh jau sen taisos par to rakstu uzrakstīt, bet vnm rokas par īsu 🙁

    Nomalēs un laukos tikai kamikadzes var neraut ārā vadus 😀

    #287659
    Aldis
    Participant

    Vistrakākais jau ka mums trāpijies bij samuraja minētais soļa spriegums (varbūt arī nepareizi sapratu). Kas manā gadijumā iebliezās pa lattelecom-a vadiem, citā gadījumā pa strāvas tīklu… tur gan zaudējumi krietni lielāki.

    Jap, un dzīvokļu mājas arī paķēra, bojājumi pieteikti arī no turienes. Takā, 100% drošs nevari būt. Pašvaldības policiči noreportēja ka šamiem parasto telefonu izspēra.. 😀

    #287660
    Piskadrons
    Participant

    Muldoņa pie muldoņas. Kapēc jūs muldat ko neizprotat?

    Zibens sper augstākajās vietās, vēlams metāla, kuras savienotas ar zemi.

    Kas ir augstas vietas šajā sakarā? Tātad augstspriegums, pēc tam elektrolīnijas (laukos parasti). Tātad tā milzīgā trakā dzirkstele trāpot fāzēs uz zemi aizies caur tuvākajiem ceļiem. Tālāk secinam, kad ir bīstami rozetēs ieslēgtajiem mēsliem? Nu? Domājam! Ja nevar padomāt tad brauc prom no šīs valsts!

    Ja iespers augstpriegumā tuvu trafam, tad cietīs tie patērētāji kas “tuvu” trafam. Piemēram, es dzīvoju starp ezeru un jūru. Elektrība nāk no Grobiņas. Ja zibeņo virs pilsētas dienvidu puses – man pofig. Ja zibeņo virs Grobiņas – no rozetēm ārā visu kas vārgs (izņemot elektriskās plītis un 17,5kW elektromotorus). Taču atrodos tālu no augstprieguma trafiem, tapēc man salīdzinoši pajāt. Vidusspriegumā diezvai iebliezīs, jo tas pilsētās toč virs zemes. A laukos – izslēgt visu NAH un iet laukā papīpēt, izbaudīt dabu, nevis ekrānā blenzt.

    Taka atbrīvojiet laiku no savas stulbās twiterastošanas un izmantojiet to lai sāktu izprast pasauli.

    #287661
    m_janis
    Participant

    Beton, cerams, ka tuvākā negaisa laikā zibens iebliezīs netālu no tavas mājas esošajos kokos vai kādā citā objektā. Pēc tam, mainot tīkla karti, MB un hvz ko vēl, varēsi apdomāt, kāpēc tā noticis : D. Slikti esi fiziku mācījies, un par zibens dabu sajēga tev miglā tīta, kā redzams.

    Ja kas – ir bijuši vairāki klienti tieši ar šādu variantu – visi vadi pazemē, 150m no mājas esošais koks smuki izšķaidīts, tīklene un MB izmetama. Ak jā – mazpilsētas centrā. Tā kā vispirms, izproti pasauli un tas spamo :D.

    #287662
    WordPad
    Participant

    Neesmu nekad neko rāvis zibens laikā, nedzīvoju gan laukos, bet pedējā laikā sāku raut, laikam, padodos vispārējai histērijai. 🙂

    #287663
    Foxsk8
    Participant

    Pats šitā arī esmu šķiries tikai no mātesplates. Nosvila caur neta tīklu, nemaz nemanīju ka laukā ir negaiss.

    Š obrīd tieši dzīvoju laukos, un reāli mums mājā neta tīkls savilkts ļoti jocīgi, var teikt caur kaimiņu, kuram pieejama visa kaste, rūters, utt.. tad kad ārā mazākais negaiss, viņš paņem un nafig visai mājai atrubī netu, a man varbūt tajā brīdi notiek svarīga skype sarakste, faili sūtās uz serveri, vai kas cits tiek darīts caur internetu jo reāli bez interneta pastrādāt nevaru. Š itā visu vasaru nomocījos un beigās teicu, lai rauj laukā tikai savus vadus no kompjiem, iespers, nodegs man kaut kas, pofig, nomainīšu citu dēli un miers, jo reāli dažreiz laicīgi neizdarīti darbi kur man tīši vai netieši atslēdz netu var sanākt daudz neizdevīgaki, nekā par 30 – 40 Ls nomainīt citu dēli.

    Viss ir atkarīgs no konkurētās situācijas, kad raut laukā tehniku negaisa laikā vai neraut, tie paši alda pieminētie poliči takš neslēgs laukā parasto telefonu, ja nu kas notiek, kā tad šamos sazvanīs? Viss ir tīri atkarīgs no situācijas, negaisa radiusa un tā intensitāti, jeb stiprumu.

    Katram pašam galva uz pleciem. Pagaidām 3 gadus dzīvojot pie monitora negaisa laikā nekas nav nokūries.

    #287664
    Piskadrons
    Participant

    Es rakstiju par zibens tieša spēriena pārspriegumu, nevis par indukciju. Indukcija ir cita lieta. Bet ja te lasa tikai visādi pajoli, kā piemēram tu, tad nau jēgs laik tērēt tik garam apraxtam.

    #287665
    aly`
    Participant

    Labāk izslēgt uz piecām minūtēm ārā nekā pa 500 lašiem pirkt jaunu.

    #287666
    flasherr
    Participant

    kopš nodega rūters (neta vads nebija izrauts), pirms negaisa sagatavojos offline darbam, izrauju visu ārā un strādāju. kādreiz pat sanāk produktīvāk kā ar netu :). bez stresa var strādāt un baudīt bezmaksas uguņošanu

    parasti viss ātri norimst un atkal var pieslēgties. vakar gan ilgi vienā vietā pērkoņoja

    #287667
    iKey
    Participant

    Savulaik Aizkrauklē, pēc pamatīga negaisa kompjiem barokļi bija uz izķeršanu, pēc gada un pēc negaisa tīkla kartes bija deficīts

    #287668
    garaisezis
    Participant

    nelasot garos komentāru ko citi raksta izteikšu savu viedokli…

    Reāli garantija iekārtām nedarbojas pret dabas stihijām (vētra, zibens, plūdi utt) bet tā kā elektrības piegādātājs ir Latvenergo un kā klients tu esi tiesīgs pieprasīt segt zaudējums kas radušies mainīgas strāvas ietekmē. Daudz to nemaz nezin, jo kādu laiku pastrādājis par pārdevēju parasti pēc lieliem negaisiem bija daudz ar cilvēkiem kas stāvēja pat rindā lai nodotu preces uz servisu. Protams, servisā konstatējot faktu uzreiz remonts tika atteikts lielākajai daļai. Paveicās ja nostrādā iekšējā aizsardzība (uziet gaisā kāds kondensators jeb vienkārši pārdeg ielodētais drošinātājs/siltums relejs)

    Problēmas jau ir ar to kas lielākajai daļai, neteikšu cik procentuāli, bet nu vairāk nekā trīs ceturdaļu mājokļu nemaz nav sazemējuma kā tāda kur tam zibens impulsam likties….

    #287669
    Crow
    Participant

    Gadās, ka neslēdzu ārā. Vienīgā būtiskā aizsardzība, kas man ir – pagarinātājs, kas uz papīra arī pret pārspriegumu aizsargā. Neesmu jaucis vaļā, nezinu, vai jamam patiešām ir tāda ķēde iekšā. Nu un barošanas bloks ar visiem iespējamiem saīsinājumiem, ar mazu cerību, ka, ja to izsitīs, vismaz līdz pārējām iekšām neaizies.

    Vot neta vadam gan nav nekāda aizsardzība + zinu, cik profesionāli jamie ir ievilkti. Pagaidām ir paveicies.

    #287670
    valters.vasilis
    Participant

    Dobelē vienreiz izspēra monitoru un dekoderi.

    #287671
    valters.vasilis
    Participant

    Es parasti piespraužu Andri portatīvajam un izveidoju hotspotu.

    #287672
    dzhonsons
    Participant

    Pilsētā (Rīgā) 2 monitori šādi aizgājuši. Nav mācības 😀

    #287673
    Nelabojams
    Participant

    Man kaimiņiene reiz pēc negaisa atnesa laptopu – lai apskatoties, vai vai nevarot tur kauko padarīt. Attaisu vaļā – skatos – puse mikreņu uzpūtušās… tā teikt, …ģec ar galiem. Jautāju, kas noticis – pēc tuvēja zibens blieziena ap tīkla vadu dzirksteles vien esot nojukušas… bet mājas kopīgais rūteris vesels un es savā galā pārdesmit metrus tālāk vispār neko nemanīju. Tā teikt, tiku cauri ar veselu ādu. Ieslēgts nekas nebija, bet vadi arī nebij atvienoti.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 51 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā