Windows un Ubuntais uz viena datora.

Sākumlapa Forumi Software Linux/BSD Windows un Ubuntais uz viena datora.

Tiek skatīts 7 ierakstu – 1 līdz 7 (no 7 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #145992
    usins
    Participant

    Nu zinu, ka varēju vērsties pie google.com, bet padomāju, ka varētu vēl kādu tēmu forumā ievietot, un nedaudz slinkums uz vasaras beigām uznācis.

    NU problēma sekojoša. Bija tāda lieta, ka senči pirka datoru, kā izrādās tiem bija līkrocīgs softa licējs- es :D. Vienkārši instalējot Windows aizmirsu tādu lietu kā pārbaudīt kas un kā, jo izrādījās, ka boot secība nebija korekti izvēlēta- vispirms boot`ojās:

    1. dvd lasītājs OK

    2. Karšu lasītājs (problēmas sakne)

    3. HDD

    Vnk man instalējoties uzrādījās 6 diski kuros var likt, un tā kā īstais slēdzās pēdējais, tad viņam indeks bija H: nu es steidzos un liku. Nu tad pēc laika uzmetu ubuntu, tam atvēlēju vienu partīciju 20 GB. Nu viss normāli, bet tagad gribu ubunt`o dabūt nost- laiks debian :). Nu ir problēma- kad dzēsīšu ārā ubunt`o- nonesīšu partīciju (jau mēģināju) tad man metās grub error. Nu atbilde jau ķipa vienkārša- boot.ini faila labošana. bet man jau neļauj viņam piekļū, jo Windows domā, ka viņš uz kkāda C diska mētājas, un nevaru labot secību, kāda secība ielādējas sistēma, bet sistēmu (Windows) ar pārlikt negribu- pārāk stabili sanāca uzlikt un vēl nesen visu sakārtoju- žēl visu pārstrādāt un failu daudz kurus nebūtu ieteicams izdzēst (spēles un mūzika+filmas dzēst ārā nav žēl).

    Nu jautājums, kā lai dabūju nost ubuntu, lai windows palaižas korekti?

    Paldies par palīdzību.

    #170271
    shady
    Participant

    usin, usin:)

    1) Nodzēs ubuntu partīciju.

    2) Nokopē “Super Grub Disk” { https://supergrub.forjamari.linex.org/ } un iecep matricā kā boot CD.

    3) Ar šo CD pārraksti boot sektoru.

    4) Norādi, ka tev ir winda

    Quote:


    title Windows XP Professional

    root (hd0,0)

    savedefault

    makeactive

    chainloader +1


    Rinda “root”

    hd0 => pirmais disks

    hd1 => otrais disks

    cipars aiz komata => partīciju.

    —-

    Ja tu gribi tikai windu, tad vnk ieliec instalācijas winxp cd un no konsoles ieraksti: fixmbr

    —-

    Vispār jau tu varēji likt vnk Debian un tad pie instalācijas tiks noinstalēt GRUB => tur ari norādīsi, ka tev ir winda…

    #170272
    samurajs
    Participant

    Eh papriekš sakārto boot secību kompim. Pēc tam nostājies pie spoguļa un izmēri roku liekuma leņķi. Ja tas normas robežās, tad grantē savu Debian CD un met iekšā un instalē. Debianam kā visām OS ir iebūvēts partīciju parvaldnieks, ar kuru vari nonest partīcijas, izveidot jaunas etc.

    Beigās tev piedāvās izveidot GRUB boot record, Winda tur jābūt jau atpazīta. Tas arī viss, ko tev vajag.

    Shady paretam ir tāda mode sarežģīt vienkāršas lietas 😀

    P.S. bet to super grub disku noteikti novelc, labi, ja tāds mājā stāv.

    #170273
    usins
    Participant

    līkas ir tās rokas. jāsāk taisnot 🙂

    vēl tieši shady apraksts iemests iekšā 🙂 būs jāmēģina- iso fails novilkts būs jācep iekšā- ja atradīšu tukšu matricu 🙂

    #170274
    samurajs
    Participant

    Droši – ja ir pieredze ar ubuntu, tad nekas radikāli jauns klāt nenāks. Debianam pat video kodeki komplektācijā (kuri laikam nebija ubuntam) + liels pamatprogrammu klāsts. Pārējo savilksi tāpat ar Synaptic, Automatix (nVidia draiveri, Firefox add-onus, Java un ntfs-3g) un caur apt-get.

    #170275
    shady
    Participant

    Š ā “apt-get” vietā labāk ir lietot “aptitude“.

    #170276
    samurajs
    Participant

    Tam piekrītu, ar aptitude būs mazāk drazu pie instalācijas. Tik apt-get galvā iesēdies, grūti pierast pie cita… :win:

Tiek skatīts 7 ierakstu – 1 līdz 7 (no 7 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā