EK: tev nebūs ar mp3 pleijeri veselību bendēt!

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas EK: tev nebūs ar mp3 pleijeri veselību bendēt!

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 22 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #149625
    samurajs
    Participant

    [imgl]https://notepad.lv/userpix/28_sansafuze_1.jpg[/imgl]Eiropas Komisija pieņēmusi lēmumu, ar kuru drīzumā tiks ierobežots pārnēsājamo mūzikas ierīču skaļums austiņās. Tas attiecas galvenokārt uz telefoniem un dažādiem pleijeriem. Ražotājiem tiks uzlikts par pienākumu iebūvēt aizsargierīces, kas samazinās summāro “skaļuma devu” līdz drošam līmenim. Kā tas darbosies?

    Pieņemsim, ka klausītājs klausās mūziku 80 dB skaļumā. Š āds skaļums ir nekaitīgs, ja nedēļas laikā skan ne vairāk kā 40 stundas. Tātad pēc 40 stundu limita nedēļā sasniegšanas līdz nedēļas beigām pleijeris automātiski samazinās mūzikas līmeni. Kam patīk vēl skaļāka mūzika – lūdzu! Bet 89 dB lielu troksni pleijeris pieļaus tikai 5 stundas nedēļā.

    [imgr]https://notepad.lv/userpix/28_165916_1.jpg[/imgr]Pilnīgs klusums gan nav paredzēts – samazinātā skaļumā pleijeris joprojām turpinās darboties. Lai netiktu pārkāptas cilvēktiesības, būs arī iespēja aizsardzību atslēgt. Pirms tam gan lietotājam austiņās būs jānoklausās paziņojumu par šādas rīcības kaitīgumu veselībai, un to, ka viņš pats uzņemas atbildību par sekām.

    Avots

    #212370
    Evers
    Participant

    Atbalstu šo ar visām četrām! Sen bij laiks!

    Pēc šībrīža situācijas, mūsdienu jaunatnei vecumdienās dzirdes aparāts būs normāla ikdienas nepieciešamība. Pats kādreiz klausījos diezgan paskaļi, bet tagad, kad klausos, vairāk par 50% skaļumu negriežu. Austiņas pie liela skaļuma ar ir kaitīgākas kā skaļruņi, jo atrodas ļoti tuvu bungādiņai (itsevišķi ausīs liekamās) – viens no iemesliem: starp skaņas avotu un bungādiņu praktiski nav vai ir ļoti maz gaisa, kas atfiltrētu liekos asumus.

    #212371
    80MXM08
    Participant

    Tad jau pie ēdiena arī varētu pievienot sensorus, kuri kad pārsniegtas 3000 kkalorijas sāk bļāut ka kļūsi resns, tas būu noderīgāk nekā mp3 playeros. Iespējams mazāk resni cilvēki stagātu apkārt

    #212372
    Mad182
    Participant

    “The problem is stupidity. I am not saying there should be capital punishment for stupidity, but, why don’t we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself? “

    #212373
    Andress
    Participant

    Mad182 wrote:

    “The problem is stupidity. I am not saying there should be capital punishment for stupidity, but, why don’t we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself? “

    +1

    #212374
    TokRa
    Participant

    Mani vairāk priecē fakts, ka EK plāno arī iTālruņus aizliegt: https://esmaja.lv/?lapa=zina&id=315

    #212375
    Eudoxus
    Participant

    No otras puses – tagad ražo tik labus dzirdes aparātus, ka grēks neizmantot.

    https://peoplesdesignaward.cooperhewitt.org/2008/nominee/1709

    #212376
    usins
    Participant

    Vācijā ši problēma ir ļoti aktuāla. tapēc jau ar tas tiek darīts. Jo tur cilvēki vecumā no 18-30 ir ar nopietnām dzirdes problēmām mp3 pleijeru dēļ. No vienas puses labi.

    #212377
    Mr.Death
    Participant

    Mad182, no tavas mutes dieva ausii :>

    #212378
    Janhouse
    Participant

    Man šķiet, ka šis jau sen darbojas.

    Creative playeriem jau pirms vairākiem gadiem nāca atsevišķi firmware priekš EU, kur bija samazināts max skaļums.

    #212379
    Aldis
    Participant

    TokRa – Nu, iTālruņiem nav ne vaina! Otrkārt, tieši pašiem iTālruņiem un iPod Touch pēc viena no jaunajiem updatiem (Laikam pārejot uz OS 2.1.1) austiņas skan klusāk! 🙂 Par sprāgstošajiem iPhoniem – nezinu, tik pat labi agrāk bij vesela brāķu partija no NOKIÄ€m, kuras sprāga krietni lielākā skaitā un bij traumējušas cilvēkus! Kautgan re, nokia šā vai tā ir labs telefons, un visi viņus lieto, jau aizmirsuši par sprāgstošajām 3310 nokijām! 🙂

    #212380
    Funs
    Participant

    @ TokRa,

    personīgs naids pret itrubu? Man nepatīk, bet ja citiem aizliegs, tad gan man būs prieki! 😀

    #212381
    ehex
    Participant

    Likums noteikti izraisīs daudzos neapmierinātību, kaut gan neesmu pret šādu likumu. Pats uz austiņām ļoti reti ko klausos un cenšos izvairīties, to darīt. Nepatīk un nešķiet pārāk ērti un parocīgi. Vēl pietam bieži vien gadās, ka kādreiz kāds blakus sēdošs cilvēks to uzparikti ir uzgriezis tik skaļi, ka jau sāk traucēt. Ta kā drīzāk esmu par un neko tik traku šajā likumā nesaskatu.

    #212382
    Funs
    Participant

    Mani no pamatīgām dusmām par šo ieceri glābj tikai piebilde, ka to “klusinātāju” varēs atslēgt. Kamon’ man ir 23 gadi, es pats varu izlemt vai un kā traumēt savu galvu.

    Alkoholu tirgo no 18 gadu vecuma un uzpliķē pa plecu veikalā, bet austiņu skaļumu redz jāregulē.

    Man personīgi patīk klausīties mūziku ar austiņām ļoti skaļi un man nevajag ES onkuļus lai domātu manā vietā par manām ausīm. / Kur ir mans Dying Fetus jaunais albums..

    #212383
    Curtis
    Participant

    TokRa wrote:

    Mani vairāk priecē fakts, ka EK plāno arī iTālruņus aizliegt: https://esmaja.lv/?lapa=zina&id=315

    jau esi tik gudra tad palasi kko vairāk – nekas tur nevienam nav sprādzis, vnk čaļi saplēsa ekrānu, padzirdēja mēdijos ka iet kkāds hajs par konkrētu gadījumu un sāka kliegt, ka redz viņiem arī uzsprādzis ekrāns, kaut gan reāli redzams ka vnk nomest uz zemes (plaisas iet uz visām pusēm no vienas vietas ar iedobi vidū)

    #212384
    Kefīrs
    Participant

    Un ja nu es izdomāju uz tumbām klausīties. Kas tad notiks, skaņa ies uz leju, kamēr pazudīs?

    #212385
    Eudoxus
    Participant

    Funs wrote:

    Mani no pamatīgām dusmām par šo ieceri glābj tikai piebilde, ka to “klusinātāju” varēs atslēgt. Kamon’ man ir 23 gadi, es pats varu izlemt vai un kā traumēt savu galvu.

    Alkoholu tirgo no 18 gadu vecuma un uzpliķē pa plecu veikalā, bet austiņu skaļumu redz jāregulē.

    Man personīgi patīk klausīties mūziku ar austiņām ļoti skaļi un man nevajag ES onkuļus lai domātu manā vietā par manām ausīm. / Kur ir mans Dying Fetus jaunais albums..

    Ļoti labi tevi saprotu, tomēr puslīdz droši varu garantēt, ka pēc kādiem gadiem 15 domāsi savādāk un diez vai piekritīsi tam, ko te uzrakstīji. Protams, pieņemot, ka atcerēsies. Ja staigāsi ar dzirdes aparātu, tad problēmu ar atmiņu nebūs.

    #212386
    Evers
    Participant

    To Funs: Pavisam noteikti, ka tev jau tagad dzirde ir jūtami švakāka par tiem, kas neklausās. Protams var paļauties uz to ka varēs nākotnē staigāt ar modernu dzirdes aparātu,

    bet ja nu notiek kāda kataklizma, piemēram Saules palielāka izvirduma/sprādziena, vai augstāk atmosfērā detonētu kodolieroču radītais EMP sabojā visu elektroniku (ar visām aizsardzībām) uz Zemes (par tādu iznākumu jau ar šur tur tiek runāts), tad bez tā, ka viss uz pasaules apstātos, tu dabūtu staigāt kurls 😀

    Jādzīvo tā lai elektronika ir tikai daļa no dzīves, nevis kļūst par vitālu ķermeņa nepieciešamību, bez kuras kļūst invalīds, vai vēl trakāk.

    Starp citu, atgriežoties tuvāk pie tēmas, šis noteikuma radīšanas iemesls manuprāt nemaz nav rūpes par ausīm, bet par ražotājiem un izplatītājiem – lai traki klausītāji nevarētu skriet rakstīt sūdzības, ka redz viņu pirktais mp3 pleijerītis sabojājis viņiem dzirdi.

    #212387
    Funs
    Participant

    Mērķis protams cēls un atbalstāms, bet panākt to imo efektīvāk varētu ar bērnu izglītošanu nevis tehnikas bendēšanu.

    No sevis nevienu nevar nosargāt..

    #212388
    nitro
    Participant

    Kaarteejais murgs..nejau tas bojaa dzirdi bet gan mp3 formaats(bezzuduma formaatam ir liela noziime) kombineejumaa ar shvaku un shvaki noreguleetu atskanjotaaju un nekvalitatiivajaam austinjaam. Ieliekamaas un uzliekamaas tieshi uzlabo dzirdi jo taas neviens negriezh uz MAX skaljumu(jaa jaa tieshi taas parastaas kas itkaa ir ieliekamas bet bez gumijas ir taas kas bojaa jo taas lai dzirdeetu visi griezh uz max bet nedzird jau tikai basus paareejais ir dzirdams un paaraak labi) un pie reizes kalpo kaa aareejo trokshnju slaapeetaajas kas noziimee ka ausis netiks traumeetas ar aarpasaules bendtrokshnjiem..

    P.S.Bet ja godiigi – shitas ir marazms. Piemeeram juus nesmeekjeejat, uzturat tiiras plaushas bet te peekshnji juums jaauzturas smeekjeetaaju kompaanijaa un viss juusu darbs ir veejaa jo juusu tiiraas plaushas tiek sagandeetas pret pasha gribu. Tas pats ar izpluudes gaazeem utt. Kaa arii ejat garaam celtniekiem vai remontdarbniekiem – tur to iekaartu troksnis ir veel kaitiigaaks par mp3 bet tur redz tas skaitas normaali..pat rokas motorzaagjis taa iesit pa bungaadinjaam ja jaastraadaa ilgostoshi ka peec taa juus sapratiisiet ka juusu veseliiba taapat tiek piespiedu kaartaa bendeeta. Taapeec labaak izveeleeties savu metodi nevis atdot savu veseliibu citiem.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 22 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā