Ja jau par Linuxiem iesākām

Sākumlapa Forumi Software Linux/BSD Ja jau par Linuxiem iesākām

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 22 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #154407
    Anonīms
    Neaktīvs

    Kāds ir normālā ērtā veidā uztaisijis savu instalu/distru?

    Piemēram to pašu Ubuntu bez visādiem britty, parole, talking cow, bet ar vlc, skype u.t.t.

    Es te 1reiz paprovēju, kaukas nepatika. Vel paprovēšu ar to PCLinuxOS iekļauto, bet nu tieši tagad uz sitiena nav otra kompja ar ko experimentēt.

    P.S. Neprasu tapēc, ka pats neprastu, bet gan lai laiku ietaupītu. Kā arī pēdējā cerība, ka šiem 7 “gudrajiem” šij forumā ir vispār kaut kāda jēga.

    #272312
    Kon
    Participant

    Roberts veidoja savu distru

    #272313
    samurajs
    Participant

    Man ir Ubuntu 10.04 LTS, sakonfigurēts atbilstoši manām vajadzībām. Ir gan VLC, gan Skype, un viss darbojas teicami. Un izvākti visi bling-bling.

    Root paroles pieprasījums gan man atstāts, bet izvākt to arī nav problēma.

    Cept pašam savu distru? Tur būs vairāk bugu nekā sunim blusu. Neredzu vajadzību ar šādu marasmu nodarboties.

    P.S. Vai Tu nepieļauj varbūtību, ka Tavi “7 gudrie” nemaz negrib ar Tevi komunicēt?

    #272314
    Anonīms
    Neaktīvs

    Nu tb pats pārtaisji? Ja pats tad iemet pa skype! Priekš kam Ubuntam root parole? Tik ļoti neciet sudo?

    P.S. Nē, viņiem vienkārši nau nekādas sajēgas no tehnikas un viss ko viņi var darīt ir spaidīt next next next un propogandēt ka tā ir pareizi jo viņi ir vairākumā. Tas ir tik pat debīli kā neklausīt manam padomam jo man nau 3,5l BMW un privātmāja Liepājas centrā 😀

    #272315
    samurajs
    Participant

    Es nemaz visas izmaiņas neesu īpaši fiksējis, tā kā grūti būtu nomest. Savulaik pamatīgi pačakarējos ar optimizāciju. Lai nejātu savu sistēmu, lielāko daļu eksperimentu veicu Virtualboxā.

    #272316
    Anonīms
    Neaktīvs

    Nu pag, tev ir ISO gatavs ar tām izmaiņām, vai tu vienkārši uzinstalēji un konfigurēji, un nesaprati jautājumu?

    #272317
    WerNeo
    Participant

    Kādreiz uztaisīju sev gentoo disku (2006. vai 2007. gadā, precīzi neatceros), lai nav katru reizi jāiet visam cauri manuālā veidā. ÄŒakars bija paliels. Tad nāca jaunākas versijas gan kernelim, gan distributīviem un jaunie atpazina uzreiz gan dzelžus, gan pamatā visu nepieciešamo sameta (ja nesameta, vienkārša veidā pats samet/izravē visu, ko vajag/nevajag). Lēnā garā pārmetos uz Ubuntu un sakonfigurēju visu pēc installa. Vairs linukšu installus neaiztieku. Neredzu priekš sevis šo vajadzību.

    #272318
    samurajs
    Participant

    Nē, ISO man nav uztaisīts. Un neredzu jēgu savu distru taisīt. Ja jau veseli profiņu kolektīvi kā Canonical tādus taisa – un tik un tā bugainus – ko spēs viens cilvēks?

    #272319
    nevertell
    Participant

    Vai tad Ubuntu pats nedeva iespēju izveidot install disku no esošā konfiga ?

    Viss, ko tev atliek darīt, it apt-get’ot visu tā, kā tu to gribi un tad palaist to tūli, lai viņš to visu sadzen vienā būablā diskā. Tur gan sanāk netinstall’s beigās, jo visas pakas uz viena CD nevar sadzīt, vai arī ar DVD jāķēpājas.

    #272320
    Anonīms
    Neaktīvs

    Pag, tas jau bija kaukāds USB creator. Ja pareizi atceros ir testēts un tas nau tas ko es domāju.

    Ieraudziju ka keywordi nau redzami, biju ierakstijis REMASTERSYS pie Keywordiem.

    Nu karoč skaidrs, neviens nau neko mēģinājis, jāmēģina man. Tikko sakasīšu pietiekami daudz DDR1 RAMa.

    #272321
    Imhoteps
    Participant

    Atslēgas vārds ir remastersys (visiem Debian-veidīgiem). Pats gan neesmu ar šo konstruktoru rotaļājies, allaž pievīlēju jebkuru sistēmu savai gaumei ar rociņām.

    Mint-iem jau tur nekas daudz nav jādara – man principā pilnīgi pietiktu arī ar defolto isntalāciju, vai tas būtu Main, vai Flux, vai KDE – pielieku vien Operu, Hromiumu, Google Earth un skaipu, vēl Wine. Tapeti nomainu, hu-hu-hu 😀

    Bet, ja gribas veidot pašam .iso, tad, kā jau teicu – remastersys.

    P.S. Un vēl esot mint-tūlis Mint constructor. Ko ar to var paveikt – hz.

    #272322
    daGrevis
    Participant

    Prieks, ka saproti. +1.

    #272323
    Anonīms
    Neaktīvs

    IMHO tu pat nesaprati par ko ir runa 😀

    Bet nu davaj, uztaisi man instalējamu Debian variantu ar: Firefox, thundebird, skype, TeamViewer, Transmission, Open vai Libre Office, pēc tavas izvēles, VLC, xpdf. Izvāc nah Xsane, nevajag nekādus printer/skener supportus. Vari atstāt valodas jautāšanu instalā, vari arī likt latviski uzreiz. ISO iemet pa skype, ir kompis uz kā notestēt. Ja tā liet tiešām instalēsies un strādās – man nau žēl samaksāt.

    P.S. Ar LXDE desktopu, ok?

    #272324
    Imhoteps
    Participant

    LXDE, saki? Kamēr top isoška, iemet aci te: https://linuxmint.com/rel_katya_lxde.php. Pasaki, ko domā.

    #272325
    daGrevis
    Participant

    Lūdzu informēt Mani par notikumu attīstību. Interesanti.

    #272326
    daGrevis
    Participant

    Kas Tevi Mint tik traki piesaista? Pats vēl neesmu izlēmis uz kuras distras migrēšu, tā kā Tev ir viss potenciāls Mani dabūt tur (ja ir vēlme).

    #272327
    Imhoteps
    Participant

    Nu, kāpēc “traki”. Vienkārši teicams produkts par naudu, ko tas maksā.

    Īsumā, mints ir tas, kādai būtu bijis jābūt *buntu, proti Canonical izlaiž jaunas versija stingri pēc plāna, savukārt mintam nav stingrs Release Schedule. Tas ļauj noslīpēt lielāko daļu negludumu un piedāvāt krietni kvalitatīvāku OS.

    Liela DE/WM izvēle – Gnome 2, KDE, Xfce, LXDE un Flux.

    Jau labu brīdi tiek izstrādāts uz Debiāņa balstīts Mints ar Gnome 2, pie tam tas ir rolling release, proti, netiek izlaistas jaunas OS versija, lietotājs vienreiz instalē un turpmāk saņem nonstopā updeitus. Nekāda pārinstalācijas čakara tiem, kam tas nepatīk. Palaikam gan tiek izlaisti “respins” – tiem, kuri instalē sistēmu pirmo reizi (ar jau integrētiem updeitiem).

    Mint gan šobrīd nosprauduši mēŠ—ķi pārvest visas edīcijas uz tīro Debian-base. Ubuntu-based palikšot tikai main edition. Tātad viens no elegantākajiem linukšiem iegūs Debiāņa izslavēto stabilitāti utt. utml.

    Mints, manuprāt, visvairāk user-friendly sistēma, kādu piedāvā Linux pasaule, un otrā populārākā pēc Distrowatch datiem.

    Liela user-base, kas aizvien vēršas plašumā, teicams forums.

    Kā jau Debian/Ubuntu-based sitēma, tai ir milzīgs repozitoriju klāsts ar kolosālu softu skaitu. Lai ko kāds arī teiktu, bet.deb pakotne tomēr ir Linux standarts, nevis .rpm.

    Subjektīvi, bet Mints ir vizuāli vispievilcīgāka sistēma – vairumam ļaužu ir tomēr svarīgi, ko tie redz sev priekšā, daļu dzīves pavadot pie datora.

    Tas tā, īsumā. Paskaties pats: https://linuxmint.com/, palasi, paložņā pa forumu.

    #272328
    Kon
    Participant

    A kādēļ Transmission, rTorrent’am par vāju? 😛

    #272329
    nitro
    Participant

    Uztaisiit? Muusdienaas viegli. Uztaisiit un uztureet kvalitatiivu un straadaajoshu ilgterminjaa prieksh citiem? Taa ir cita lieta..pat Slackware nav perfekts lai gan to lieto “giiki”. Turklaat taisiit jaunu distru distru juuraa ir neveseliigi veseliibai.

    #272330
    aoma
    Participant

    Esi sadomājis x64 personīgo distru būvēt? Nepietiek ar jau to nekam nederīgo XP?

    Tici man, šai jomā entuziastu jau tā ir pārāk daudz un neticu, ka būsi izdomājis ko tādu, lai samērā haotisko linux pasauli iebīdītu standartizētos rāmjos 😀

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 22 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā