IT jomaa darba nav!

Moderatori: janis.wd, Vecākie lietotāji

Vai Latvijā ir atrodams normāls darbs IT nozarē?

5
50%
Noteikti nē
5
50%

Total votes: 10

shady
Moderators
Atbildes: 5311
Pievienojies: 06 Mar 2007, 19:20
Reputācija: 1
Atrodas: Rīga

Post no shady » 09 Jūn 2017, 18:47

P.S. - Ja kādam interesē (lai velti nerakstītu) varu arī padalīties ar lietām, kas man te nepatīk. + lietas no kā atkal vajadzētu ņemt piemēru (nerunājot par algām).
P.S.S - Lai cik dīvaini tas izklausītos, Īriju neizvēlējos dēļ naudas. Piemo reizi te atbraucu ļoti skeptiski ar domu - kaut kur piesieties. Rezultātā paliku šeit. Es pilnīgi nenoliedzu to, ka Irija nav nekāda sapņu zeme, visur ir savi plusi un savi mīnusi. Ja mana motivācija būtu bijusi pliki cipariņi bankas kontā, es noteikti būtu devies uz citu valsti, kur ir lielākas algas ar zemākām dzīvošanas izmaksām. Bet esmu šeit, prom netaisos. Te uzaugs mani bērni, pabeigs te skolas - loģiski, ka palieku tepat. ja vien bērni pieaugs un neizklīdīs pa pasauli. varbūt pensijas gados es ar izvēlēšos kādu citu valsti, jo būšu paspējis paceļot un iepatiksies kas cits. bet uz lv? brīnumi jau notiek, bet diez vai valsts var izmainīties tik krasi. lai gan īria to izdarīja - bija nabadzīga valsts un tā vietā lai sazagtu naudiņu - attīstīja valsti ļoti strauji! Esmu runājis pa šo tēmu ar vecīriem - neticas pat, kas te agrāk ir darījies....
Agrāk es domāju, ka cilvēki ir stulbi....Tagad zinu - viņi patiešām tādi ir. /© shady/

garaisezis
E-žurnālists
Atbildes: 1186
Pievienojies: 15 Nov 2009, 08:41
Reputācija: 0
Atrodas: Kanāda

Post no garaisezis » 09 Jūn 2017, 19:33

man bija doma braukt uz UK atpakal, bet átri párdomáju. Kaut ká ir labi arí te uz vietas. Saule, pludmale, kalni, viss 5min attálumá ar kájám ejot.
Kaut kas no MEKSIKAS un ne tikai https://www.facebook.com/groups/1729959473959509/

ruukjis
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 1980
Pievienojies: 16 Apr 2009, 15:39

Post no ruukjis » 09 Jūn 2017, 20:28

Shady, es tavu domu saprotu. Patiesībā es pīekrītu visam līdz:
rūķi nepiekrītu, ka tu saki, ka tava alga ir atbilstoša.
Man neliekas, ka tu esi pozīcijā, lai par to spriestu... Ja es varu atļauties pa lielam visu, ko sakārojas, tad, manuprāt, čīkstēšanai nav īsti pamata, ne?... Nu labi Panamera un māja Jūrmalā man nespīd, bet nedomāju, ka tu to varētu atļauties. Man ir GTX 1080 (bez Ti gan), vai tev ir? :P

3Dklucis
Klauns
Atbildes: 1054
Pievienojies: 29 Dec 2012, 00:38

Post no 3Dklucis » 09 Jūn 2017, 21:37

Nu i žaņu bars salasījušies....es piemēram dzīvoju piepāķos...alga 500,bet tā tikai redzamā puse.....daudzas lietas tiek izrullētas vispār bez naudas....nu lab rulējot štelles tas bendziins vai diizelis janopērk ir ,bet tas sīkums,bļēēd ko juus piiksta par algaam iek šo valsti,vai tad sen nav saparatuši kas šeit notiek...nekas nenoteik tāpat vien....
Lai es kur **dritvai kociņ** uz kautkādu UK vai citur tikai tam dēļ ka es nemāku iztikt ar to kas ir -tad tas vārds tik tiešam vietaa LOHS....lohiem ir jaskrien kur citur laimi mekleet-acēramies pasaku "sprīdītis" https://www.youtube.com/watch?v=JHN5qh8G9E4 nu kur mazais losītis nonāca!???

shady
Moderators
Atbildes: 5311
Pievienojies: 06 Mar 2007, 19:20
Atrodas: Rīga

Post no shady » 09 Jūn 2017, 21:57

ruukjis - Nu prieks, ka beidzot esam nonākuši pie kopīgas valodas...
Bet ja jau piekrīti tam, ka dzīves līmenis valstī ir jāzlabo, tad ceļot zemajam un vidējam slānim algas nāksies celt arī tev, vai ne, rūķi?:) Savādāk nebūtu normāli. No tā arī secinu, ka tava alga nav atbilstoša.

Varbūt drīzāk vajadzētu teikt tā: tava alga, rūķi, ir atbilstoša šā brīža latvijas bardakam. Bet bardaks ir jāmaina, dzīves līmenis ir jāceļ vairākas reizes - līdz ar to jācēļ arī tava alga! Līdz ar to - tava alga neatbilst normālam atalgojumam, kādam vajadzētu būt kaut cik normālā valstī...

Nē, nav man gtx1080, bet ja vajadzētu - nopirktu. Spēles uz PC jau labu laiku netiek dzenātas. Man 2 mēnešus atpakaļ vecākie puikas "piespieda" izmēģināt konsoli, ko paši dzenā. Tā nočortojos par pulti, kaut kāds sviests - pele un klavene tomēr labāka :D Tagad dažas reizes nedēļā ar puikām arī uzspēlēju. Bet, jā, ja ir mājās bērni - konsoles tomēr ir labāks risinājums. Tagad puika man činkst par to skorpionu! Būs jau laikam jāpēr, sliktākais, ka ar vienu jau uz manu ģimeni nepietiks...
Agrāk es domāju, ka cilvēki ir stulbi....Tagad zinu - viņi patiešām tādi ir. /© shady/

garaisezis
E-žurnālists

Post no garaisezis » 09 Jūn 2017, 22:09

es vienigi pārvāktis atpakaļ uz LV ja man būtu īpašums, māja nevis dzīvoklis, darbs ar cilvekam cienigu algu. Pie pasreizejam cenam pietiktu ar kadiem 800euro kā iesācējam kāda no nozarēm, bet ar garantētu iespēju augt, nevis iesprust pie viena monotoma darba. Bet ja ir jāirē dzīvesvieta, vajag transportu jeb mašīnu uz kredīta, tad nu sorry, bez mammas zupiņas nu nekādīgi neiztikt. Starpcitu, man viens paziņa dzīvo Malaizijā, viņam alga esot 300usd mēnesī. Bet nu dzīvo uz urāaa...
Kaut kas no MEKSIKAS un ne tikai https://www.facebook.com/groups/1729959473959509/

3Dklucis
Klauns
Atbildes: 1054
Pievienojies: 29 Dec 2012, 00:38

Post no 3Dklucis » 09 Jūn 2017, 22:17

Nu vo ,eji nošaujies.......ja ir ar ko!

richijs
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 460
Pievienojies: 04 Aug 2009, 10:35
Atrodas: Valka

Post no richijs » 10 Jūn 2017, 00:03

Labi viedokļi, prasības pret dzīvi katram savādākas, tomēr. Kas tad to dzīves līmeni cels Latvijā, ja visi brauc ārā, pensionāri vai? No ārzemēm jau daudzi gudri bļāvēji, bardaks, nabadzība, province u.c. Bet neviens nemaz netaisās braukt atpakaļ un celt to Latvijas ekonomiku un dzīves līmeni.
Kas tam muļķim prātu dos...

MeistarsUnVergs
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 1392
Pievienojies: 22 Aug 2014, 15:14

Post no MeistarsUnVergs » 10 Jūn 2017, 01:31

Tā dzīves līmeņa celšana ir jāsāk ar pie varas esošo kretīnu apšaušanu un iekārtas maiņu. Jo kas tad ir vainīgs pie rūpnīcu likvidēšanas - izbraukušie vai privatizētāji? Cukurfabrikas, Metalurgs, VEF, ALFA, Radiotehnika. Bez revolūcijas nekas labs nav gaidāms, jo pie varas esošie nepieļaus Latvijas uzplaukumu. Kungi Briselē un Maskavā to nepieļaus.
Legālās programmatūras lietotāji ir vēl lielāki stulbeņi par legālo narkotiku lietotājiem

zilzil

Post no zilzil » 10 Jūn 2017, 02:28

Nevarēju noturēties neierējis .Bet vai tu savā pisnesmeņu plānā ieplānoji cilvēka cienīgas algas .Vienkāršā valodā runājot vai tu esi spējīgs cilvēkam maksāt algu lai viņš strādātu.Un ko nozīmē viņš man neatmaksājas ,ja viņš tev neatmaksājas tad strādā patts..Kā man riebjas šie pārprastie bisnesmeņi .alga būs tādā kādu es noteikšu .ja nepatīk strādā pats.Lielākai dāļai Latvijas uzņēmumu sen bija jāiznīkst ,ko īstenībā arī viņi dara .nīkuļo. ATATIECĪBÄ€ uz SHADY manuprāt viņam vienkārši ir šoks sastopoties ar civilizāciju ,jo Latvijā viņas nav,pat Rīgā.Bet te tu pēkšņi sastopi katrā lauku mājā asfaltu ,gāzi ,internetu,autobusi iet uz visām pusēm ,neviss vienreiz dienā.Kādreiz man ar tā bija.

ruukjis
Reģistrēts lietotājs

Post no ruukjis » 10 Jūn 2017, 09:31

tava alga, rūķi, ir atbilstoša šā brīža latvijas bardakam.
Un tas ir tas, ko es tev mēģināju iestāstīt. Aleluja.

richijs
Reģistrēts lietotājs

Post no richijs » 10 Jūn 2017, 10:53

Viss jau nav tik vienkārši, neticu, ka RRR, VEF, ALFA noturētos šajā nežēlīgajā globalizācijas laikā, kad daudzi vācu un citi Eiropas elektronikas ražotāji aizgājuši pa skuju taku. Palicis tikai nosaukums zem kura ražo ķīnieši.

ruukjis
Reģistrēts lietotājs

Post no ruukjis » 10 Jūn 2017, 11:53

RRR taču vēl ir dzīvs...

MeistarsUnVergs
Reģistrēts lietotājs

Post no MeistarsUnVergs » 10 Jūn 2017, 16:25

Globalizācija ir ļaunums, kurš nav jāpieņem kā neizbēgams liktenis. Globalizācija nav sniegputenis! Tai ir jāturas pretī, ja nepieciešams, arī ar militāriem paņēmieniem! Jo zem tā visa slēpjas pārbagātnieki, kuri speciāli iznīcina vājākos konkurentus. Pretinde tam ir protekcionisma politika, kādu piekopa līdz 2. pasaules karam.
Legālās programmatūras lietotāji ir vēl lielāki stulbeņi par legālo narkotiku lietotājiem

msh
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 3460
Pievienojies: 06 Apr 2007, 12:21
Atrodas: Latvija

Post no msh » 10 Jūn 2017, 18:37

Š eidij, forši. Kā es savulaik ironizēju, būdams anglijā - viens no iemesliem, kāpēc es atgriezos - jo latvijā es varu ar minimālo algu atļauties mašīnu ar divu komats trīs litru motoru un pastāvīgo pilnpiedziņu, bet tur ne. Ja arī kāds man tādu mašīnu būtu uz mana vārda apdrošinājis, vispirms vajadzētu pāris mēnešu aldziņas nolikt... :)

Bet vispār jautri. No vienas puses tev ir pieeja kā cilvēkam, kurš latvijā visu darījis pa kruto [un tāpēc tik sūdīgi dzīvojis], no otras puses īrijas emigranta pieeja mašīnas remontam... :D No tava apraksta nevar saprast kas tur tika darīts, kādam modelim un kāpēc, bet man ir zināma nojausma par cenu atšķirībām starp krutajiem dižās pilsētas servisiem, kuros ir stundu likme, un normālajiem servisiem, nu vismaz tiem, kas atrodas ārpus dižās pilsētas, kur noteikts darbs maksā noteiktu summu, nevis ir atkarīgs no meha slinkuma vai prasmes.

Ja tu dzīvotu latvijā, tad, iespējams, tev sāktu darboties smadzenes un tu izvēlētos saviem ienākumiem atbilstošu mašīnu/transporta līdzekli. Ja es dzīvotu dižajā pilsētā, tas notiekti būtu velosipēds - attālumi mazi, pārvietošanās ar mašīnu dārga un klapatu pilna... Bet tā kā es nedzīvoju dižajā pilsētā, un attālums līdz tuvākajai pilsētai ir 50 kilometri, un autobusi ir dažas reizes dienā, tad ir mašīna - nē, 1987. gada Audi 90 quattro stāv šķūnī jau vairākus gadus, nu varbūt kādreiz sāks kustēties - tagad ir pieklājīgs 1989. gada mk2 golfs. Mašīna, kur pēdējā pusotra gada laikā esmu nomainījis, nepārspīlējot, pusi mašīnas - no sākotnējās mašīnas vēl ir palikusi virsbūve ar tās bleķiem, gandrīz visi stikli, piekare, bremzes, durvju apšuvumi, vēl daži nieki, un no šī uzskaitījuma vēl daži punkti mainīsies - pārvēršoties no 1.3 par 2.0 GTI - procesā izdodot, nu, varbūt 1kE, jo praktiski viss tiek darīts pašrocīgi - un tā nu man ir mašīna, ar kuru ir jau pierasts ka ieminot grīdā, aizmugurē braucošie paliek aizmugurē, kur viss ir vienkāršs un uzticams, un ja nu tomēr tiek izlemts kaut ko sataisīt, tad detaļas izmaksā dažus desmitus eiru, kaut kā tā.

Bet nu tā ir mana pieeja - pašrocīgi uzlabot vecu mašīnu - tu tikpat labi varētu paņemt kādu 20 gadus vecu opeli un braukt, un arī tā mašīna būtu labāka par tavu esošo mizu; tur nekādu divmasu spararatu un citu puņķainu sūdu nebūtu.

Bet tā tava latviešu tante ir kārtējais tavas vēdeklīša vicināšanas tipa pieejas piemērs. Man pagalmā stāv 1986. gada jetta, kuru man atdeva opis, un kuru vajadzētu notirgot - viņš to mašīnu varēja atļauties, priekš ikgadējā nobraukuma zem 1k km - atdeva jo 89 gadi un beidzas šoferu komisija. Par muteres vecākiem, kad abi vēl bija dzīvi, nemaz nav vērts runāt - abiem pensijas bija uz 150 ls - dzīvoja personīgajā mājā, brauca ar mašīnu, palīdzēja radiem ar pārtiku un reizēm ar naudu...

P.N. Manu kabatu mēnesī vidēji sasniedz tevis nopeltās 350 eiras [nu jā, tu tās pel kad tās ierodas nedēļā] - kā jau redzi, mašīnu varu atļauties, un izskatās ka drīzumā sanāks arī ģimeni nodibināt; nešaubos par savu spēju to pacelt. Protams, nebūs tavā stilā - nedzīvosim rīgā, nepirksim katru gadu jaunas plazmas un samsūda galaktikas/sifonus un būs daudzkur jālieto savas smadzenes un rokas, nevis jāpamētājas ar naudu uz visām pusēm - bet nu dzīve pa šeidijisko jau nav galvenais... :)
PAKAĻROKS - Fusion A4-5000/ASROCK QC5000-ITX/WIFI/8 GB DDR3 1333/FSP200 50GSV-5K/ST2000VM003-1CT164 2 TB Seagate Pipeline HD/vecs mazs IBM keiss/winxp x64/2 ventilatori

ruukjis
Reģistrēts lietotājs

Post no ruukjis » 10 Jūn 2017, 19:33

Uhhh kā es šito gaidīju. Vienu brīdi gandrīz vai pats izspļāvu: "tūlīt atnāks msh un pastāstīs kā jādzīvo pa 350€ mēnesī".
Es nezinu kāda mašīna ir Shady, bet dīzeļiem spara rats maksā kosmosu ~800€. Un zinu, ka Pasātiem pēc 2006. gada tie spara rati ir kapitāli brāķi. Attiecīg 1000€ par spra rata maiņu (ja cenā ir arī detaļa) nav baigais kosmoss. Tobiš tas ir kosmoss no izmaksu viedokļa, bet nav tā, ka lauku garāžā onkulis Bērtulis to izdarītu diži lētāk.

ruukjis
Reģistrēts lietotājs

Post no ruukjis » 10 Jūn 2017, 19:54

Beton, es nekur nerakstu, ka kādam vajadzētu darbā pieņemt pēc CV. Es CV vienmēr esmu uzskatījis par vēstuli, kuru tu aizsūti darba devējam ar domu: "gribu pie Jums strādāt. " Viss.

Heh par "Dators tev", tas bija labs. Viņi eksistēja pateicoties Robežsardzei un nogrima pateicoties Robežsardzei. Ar viņiem uz valsts iepirkumiem sāka smagi konkurēt Sonex Riga (jeb tagadējā ATEA), džeki, lai palīstu zem Sonex cenas, salasīja pamatīgus brāķus. Rezultātā tie braķi, dabīgi, ka apsprāga krietni pirms garantijas, garantijas, kuru bija devis Dators tev nevis ražotājs. Un tas nebija viens vai divi datori - tie bija desmitiem, ja ne pat simtiem.

richijs
Reģistrēts lietotājs

Post no richijs » 10 Jūn 2017, 21:47

Kāpēc ārzemēs vispār jāpi... ar veciem auto, pie tam ja pats neko nejēdz? Paņem mazauto operatīvajā līzingā un ne par ko nedomā. Pēc pāris gadiem maini atkal auto. Kā tajā slavenajā ss sludinājumu teicienā. Sēdies un brauc!

uldics
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 428
Pievienojies: 26 Sep 2009, 11:59

Post no uldics » 11 Jūn 2017, 11:02

Nu vi bļin dajoķe!

garaisezis
E-žurnālists

Post no garaisezis » 11 Jūn 2017, 11:06

UK man bija ford fiesta, uz kredīta, ik pa trīs gadi mainīju uz jaunu un raucu tālāk, kredīts, vairāk kā noma, ja kaut kas plīsa, uz servisu un jau pēc pāris stundām vainu jau salabota, jeb no dīlera cita vietā. Apdrošināšana gan nežēļigā, ar visu 15 gadu stāžu bez starpgadījumiem.
Bet tagad ir VW Kafer 93.gada (made in Brazil) jā viņi vēl līdz pat 95. tos ražoja un busiņus tikai pāris gadus atpakaļ pēdējos nolaida no konveijera. Tagad braucu bez skates (te tādu evajag) apbrošināšanas (tādu te nevajag ja vien auto nav vecums ir pāri 10 gadi) un nemaksāju ceļu nodokli, tas iekļauts benzīna cenā, un te dīzeli nevar nopirkt, it tikai 76 un 93 marka, un šad un tad arī 95 dabujams. Auto gāze arī neeksistē.

msh
Reģistrēts lietotājs

Post no msh » 11 Jūn 2017, 14:14

Nevis "dīzeļiem", bet gan "divmasu spararats" - šī gadsimta lamatām, vismaz premiumam, tas diezgan bieži ir arī uz benzīnniekiem, vienīgi dīzeļi ar savām vibrācijām un griezes momentu savējos biežāk kauj nost.

Lauku garāžā onkulis bērtulis uzliks šrota benzīnnieka vienmasnieku, un tālāk īpašnieks aizmirsīs par spararata maiņu neatkarīgi no motora jaudas un jaudas celšanas, tik vien ka apgriezienu diapazonā 1-1,5k būs niknas vibrācijas, bet nu ķīseļu braucējiem lielākoties tāpat patīk tēlot gonščegus ar saviem zemu apgriezienu motoriem, tā ka viss kārtībā.
PAKAĻROKS - Fusion A4-5000/ASROCK QC5000-ITX/WIFI/8 GB DDR3 1333/FSP200 50GSV-5K/ST2000VM003-1CT164 2 TB Seagate Pipeline HD/vecs mazs IBM keiss/winxp x64/2 ventilatori

msh
Reģistrēts lietotājs

Post no msh » 11 Jūn 2017, 14:22

Š is bija labs joks. Diez cik liela daļa no mūsu emigrantiem ir spējīgi to jaunas mizas līzi pacelt - viens procents būs? Lielākā daļa brauc ar kaut ko 10-15 gadus vecu, jo tādas mašīnas, lielākoties labā stāvoklī, tur maksā sviestmaizi, tieši tāpēc ka lietotas mašīnas lietošana tur prasa daudz vairāk smadzeņu un naudas kā te - te tev vismaz atliek atrast labu servisu/meistaru - tur tikai pašu emigrējušie meistari, jo servisos tevi noslauks, un nav teikts ka vispār sataisīs.

Nu kāds ar mokām, protams, paceļ kaut ko ap/līdz pieciem gadiem.

macbeton
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 3510
Pievienojies: 01 Nov 2008, 18:43
Atrodas: Libau

Post no macbeton » 11 Jūn 2017, 14:27

Nesaprotu tādu mērķu uzstādīšanu - izdzīvot pa 350€.
Kapēc tas vajadzīgs??? Kapēc jāattaisno dzīvības vilkšana no mazas algas? Tā ir kaukāda iedzimta kaite latviešiem?
Lai tu saņemtu tos 350 (nu vispār 370 ir minimālā), priekšniekam ir jānoloca vismaz 500. Iepērkoties pa tiem 350, vel 1/3daļa aiziet valstij. Reāli no sava padarītā darba (sastrādātās preces vai pakalpojuma) latvietis saņem knapi pusi, un tad vel mēģina to kautkā attaisnot, sevi mierināt ka ir jau labi. Nafig? Dzīvo nabadzībā, uz rīsiem un sardelēm, kamēr valdības parazīti dzīvo grezni...

Es saprotu ka ir kaukādas neienesīgas sfēras kur vairāk gluži vienkārši nesanāk, bet strādāt pa kaukādu minimālo firmās kur skaidri redzams ka priekšnieks pērk katru gadu jaunu Lexus/Mercedes/whatever, NAFIG? Un latvieteļi jau protams nevar savākties kopā un pateikt "nē!", jo vienmēr uzrodas kāds kurš grib "palīst zem cipara".
Bezmaz tipiska viesmīļu/bārmeņu darba intervija: "Ja jūs mani pieņemsiet darbā, es jums strādāšu pilnu slodzi par puslodzes algu, tikai pieņemiet mani!"

macbeton
Reģistrēts lietotājs

Post no macbeton » 11 Jūn 2017, 14:46

BET KAS TAD TO VARU IEVĒLĒJA???
Balstiesīgo vairākums!!!
Kāda var būt revolūcija valstī kurā uz vēlēšanām vispār aiziet knapi puse?!?!?! Par kādu varas maiņu var būt runa? Revolūcija ir jātaisa diktatorismā, monarhijā, bet ne jau demokrātiskā valstī! Uz vēlēšanām ir jāiet un jābalso ar galvu!
A mums, puse neiet jo **dritvai kociņ** slinķi, otra puse (pensiķi) aiziet un nobalso par zaglēniem.

macbeton
Reģistrēts lietotājs

Post no macbeton » 11 Jūn 2017, 14:51

Nu uztaisi kaukādus klipiņus par Meksiku, līdzīgi kā "Я АМЕРИКАнец" un AMNUSA youtūbē.

MeistarsUnVergs
Reģistrēts lietotājs

Post no MeistarsUnVergs » 11 Jūn 2017, 19:53

Ja tu domā ka tie **dritvai kociņ** kādreiz nāks pie prāta, tad tu esi vēl lielāks stulbenis par viņiem!

Nemaz nerunājot par to, ka godīgus cilvēkus, kuri spējīgi veikt radikālas pārmaiņas esošajā sistēmā, nemaz nepielaiž pie kandidēšanas vēlēšanās!

Mad182
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 903
Pievienojies: 14 Mar 2007, 15:16

Post no Mad182 » 12 Jūn 2017, 19:26

Nezinu, kur un kā to darbu esi meklējis, bet nu manuprāt IT kā reiz ir tā sfēra, kur ar to šobrīd galīgi nav problēmu. Nu moška ja vienīgā prasme ir uzinstalēt windawu un nav nekādas vēlmes kaut ko jaunu apgūt, tad ir grūti. Programmētājus, testētājus, adminus, supporta speciālistus kuri zina ko dara personāla atlases cilvēki meklē līdz izmisumam.

garaisezis
E-žurnālists

Post no garaisezis » 12 Jūn 2017, 21:28

video nav mana stiprā pause, par montāžu nemaz nerunāsim. Kaut kāds youtube kanāls jau ir, bet tur nekā ievērības cienīga nav ar ko dalīties. Pārējais viss facebook

macbeton
Reģistrēts lietotājs

Post no macbeton » 13 Jūn 2017, 06:40

Kur ta meklē?
Parād man kaut 1 sludinājum!
Triperis puslēkātais!

Mad182
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 903
Pievienojies: 14 Mar 2007, 15:16

Post no Mad182 » 13 Jūn 2017, 10:50

Tev vajag, tu meklē. Atver teju jebkura lielāka ar IT saistīta kantora lapu, viņi visi meklē darbiniekus. Sludinājumus neskatos un darbu nemeklēju, bet man tā pat regulāri kāds caur paziņām prasa vai negribu mainīt darbu. Par linkedin spamu vispār nerunājot.

http://www.likeit.lv/
https://www.draugiem.lv/work/
https://mikrotik.com/jobs
http://www.zabbix.com/jobs
https://www.accenture.com/lv-en/careers/jobsearch

Rekur es tev 1 minūtes laikā atradu kādus 270. Daži no tiem ir par vairākām vakancēm, kā nesen man teica viens HR cilvēks, ņemtu uzreiz 10 ja būtu ko paņemt.

Nepatīk LV kantori, atver upwork.com un strādā attālināti jebkurā pasaules malā. ITšņiki ir pēdējie, kuriem vajadzētu sūdzēties par darba trūkumu.
Last edited by Mad182 on 16 Jūn 2017, 12:03, edited 1 time in total.

macbeton
Reģistrēts lietotājs

Post no macbeton » 13 Jūn 2017, 17:21

Tu esi tikpat **dritvai kociņ** kā prokurores **dritvai kociņ**.

zilzil

Post no zilzil » 13 Jūn 2017, 21:54

Nē tups kā prokurienes **dritvai kociņ** esi Tu .Te arī parādās tavsa zemā izglītība..Tev cilvis parāda likus ko tu prasīji ,bet tu esi par tupu lai saprastu kas tur rakstts Labi beton ,tā ka tu jebkurā postā esi sevi pierādījis kā gailis ,prasīšu atļāuvju bosam .ko gu zini par petrovica firmu.

garaisezis
E-žurnālists

Post no garaisezis » 13 Jūn 2017, 22:08

gribot negribot, jāpiekrīt MacBetonam.

Darbu var atrast tikai caur paziņām. Tā tas ir bijis un būs.
piemēram, man lai cik arī liela alga nebūtu, ir nerakstītais likums dod visiem kukuļus lai tikai izvēlētos manus pakalpojumus. Vienkārši savādāk nevar. Jeb arī var sēdēt bez darba mēnešiem ilgi un paļauties uz to ko pats atradīsi facebook. Bet man jau cita darba niša, nekas gandrīz saistīts ar iT, ja neskaita grafisko dizainu un soc.mēdiju analīzi.

Hominidae
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 569
Pievienojies: 26 Jan 2011, 11:35

Post no Hominidae » 13 Jūn 2017, 23:31

Protams, ka dzīves līmenis UK ir augstāks, taču man nav paveicies ar maniem emigrantu paziņām - visi kā viens nespēj atļauties auto vai arī brauc ar tādiem auto, ko man kauns būtu iegādāties (maziņi fiatiņi un golfiņi). Un tik purkšķina pa UK vai Īrijas mazajām ieliņām, kad ārā ir kārtējais pretīgais laiks ar tik pat pretīgiem cilvēkiem ielās.
Mļa, "bagātie" letiņu viesstrādieki Britu salās skaita kapeikas, lai atļautos vizināties sabiedriskajā transportā. Arī zobus salabot ir pārāk dārgi.
Noteikti Shadijam paziņas Britu salās brauc ar liellitrāžas motoru rumakiem un labo zobus dārgākajās zobārstniecības klīnikās, taču es nezinu NEVIENU veiksmīgu piemēru, kur kāds no maniem emigrantdraugiem dzīvotu ārzemēs kā niere taukos. Turpretī tie, kuri paliek Latvijā un iegūst izglītību (tādu pieprasītu), pērk dzīvokļus un BMW padsmit tūkstošu euro vērtībā. Tāda ir tā aina, ko redzu sev apkārt. Protams, melnstrādniekiem Latvijā ir grūti, nenoliedzu, taču iespējas Latvijā ir pietiekami lielas darbaspēka trūkuma dēļ.

ruukjis
Reģistrēts lietotājs

Post no ruukjis » 14 Jūn 2017, 00:17

Gribot negribot, jāsaka, ka esi tāds pats tizls zābaks kā Betons. Tas, ka jūs abus tirliņus neviens neņem darbā, nav nekāds pārsteigums.

garaisezis
E-žurnālists

Post no garaisezis » 14 Jūn 2017, 00:30

tikai Latvijā automašīnu vērtē augstāk par visu pārējo. UK auto ir pārvietošanās līdzeklis. Es ar ko tu krutāks par citu vidējo Latvieti ar BMW 3.5l ar kaut kādu ford fiesta 1.2l... Neredzu vispār baigo jēgu priekš ielas auto mērīties ar krāniņiem. Ja tik ļoti gribas, brauc pa trasi ar velns sazin ko. Līdz gadiem 30 man arī bija trakais perionds, ja auta sāniski nevar izņemt 90 grādu līkumu driftā, tad tas nav auto. Tagad vw vabole (vw vocho '95) sievai un pašam velosipēds.
par sabiedrisko transportu vispār vāks. Cena priekš latvijas ir pārspīlēti sālīta ar visām dotācijām ko rigas dome katru gadu dāsni piešķir. Nezinu kā ir citur, bet UK dienas bilete 3 gadus atpakaļ bija ja nemaldos vidēji £2.50, (minimālā alga £800 strādniekam) un tas viss bez nekādām dotācijām. Rīgā ja monopola politkika, cik gadi pagājuši, nav neviena konkurenta, labojot ja kļūdos, bet ir tikai Rīgas satiksme. Toties ir nano-nahren-udens.

msh
Reģistrēts lietotājs

Post no msh » 14 Jūn 2017, 01:00

Ačgārnajā salā apdrošināsanas cenas apgriež vēlmi staipīt īsos krāniņus, nerunājot nemaz par to ka mēdz būt trūcīgi ar vietu kur nolikt mašīnu, tāpēc mašīna parasti ir tik gara, cik vajag. Pie mums toties šīs dabas parādības nav, toties ir cita, kuru tu tā miglaini aprakstīji - bembijam bankai līzi iedod, bet naudas benzīnam nesanāk, tāpēc bembijs ir ar dīzeli... :D

zilzil

Post no zilzil » 14 Jūn 2017, 01:10

garaisezis
E-žurnālists

Post no garaisezis » 14 Jūn 2017, 08:50

tur apdrošināšna tiek veikta pēc vairākiem kritērijiem. Auto vecums, krāsa, upgreidi, vadītāja vecums, stāžs, plānoto jūdžu daudzums, automarka, motora tilpums, statistipa pēc avārijām, auto ražotāj valsts , co2 izmeši utt. Teiksim, Jaguar ar 3l motoru apdrošināšana būs lētāka nekā vw golf 1.8l, tikai tādēļ kad, pēc statistikas Jaguāru maz, brauc tikai pensionāri un avāriju līdz ar to arī mazāk.
p.s. izvēloties motociklu ir ļoti interesanti, teiksim, kaut kādam harlija apdrošināšana ir £15 mēnesi, bet KTM 125cc būs pat £60.
p.s.s. Meksikā, kas ir apdrošināšana? wtf... ok kaut kāda ir tikai jauniem autiņiem kura neko īsti nemaz nesedz.

KoЯn
Vecākais lietotājs
Atbildes: 2219
Pievienojies: 18 Jūn 2009, 20:46
Atrodas: Galvaspilsēta

Post no KoЯn » 14 Jūn 2017, 17:07

gribot negribot ..
vot arī latvieša daba divos vārdos aprakstīta
lohiem lohu liktenis

macbeton
Reģistrēts lietotājs

Post no macbeton » 14 Jūn 2017, 17:32

</code>

MeistarsUnVergs
Reģistrēts lietotājs

Post no MeistarsUnVergs » 15 Jūn 2017, 02:04

Redzama LV koderu kvalitāte. Viens iesāk BBcode un otrs tagu aizver ar HTML. Pa vidu nav pat caurums no bubļika.

richijs
Reģistrēts lietotājs

Post no richijs » 15 Jūn 2017, 11:01

Es zinu tikai 2 cilvēkus salās, kam varētu sacīt, ka ir turīga dzīve. Pārējie tur fantazē un stāsta par labo dzīvi, bet kad pajautā kur dzīvo, ko dara darba brīvajā laikā un ko vispār atļaujas. Tad atklājas, ka neko nevar atļauties, pēc darba sēž mājās un ķemmē lētos veikalus.

msh
Reģistrēts lietotājs

Post no msh » 15 Jūn 2017, 18:50

Varēji nepūlēties - pat ja nebūtu 10 gadus classic-audi.co.uk lietotājs un nebūtu tajā zemē uzturējies pusotru gadu, esmu lasījis Haynes Corsa A šķūninga manuāli, kur vesela nodaļa [!!] ir veltīta lai aprakstītu to kā pareizi apdrošināt mašīnu... :D

msh
Reģistrēts lietotājs

Post no msh » 15 Jūn 2017, 19:03

Ä€, un vispār - Hominidae - es savulaik, desmitajā gadā, septiņus mēnešus darīju ačgārnajā salā sūda darbu - mētāju lapeles pastkastēs glasgovas apvidū - toties esmu labi izstaigājis pilsētas un ciemus kādu pārdesmit jūdžu radiusā ap glasgovu un redzējis kā viņi TUR dzīvo - nevis emigranti, bet vietējie. Tu principā to atšķirību esi jau aprakstījis savā postā - pie mums cilvēks dzīvo dzīvoklī, un visdrīzāk tas pats ir līzē ieķerts - toties otrā līzē ir ieķerts kruts bembijs - jo, galu galā, ar dzīvokli nebrauc un to citi neredz, bet mašīnu gan. Tikmēr TUR šāda urālu tipa domāšana nav - es nešaubos ka es labu daļu mašīnu neredzēju, jo es staigāju darba dienās pa guļamrajoniem [kaut gan bija arī sestdienas], bet nu pa lielam TUR pieklājīgas premiuma mašīnas - nu kāds A6 ar trīslitrīgu dīzeli - stāv pie mājām, kur vienā mājā ir viens miteklis, un blakus māja atrodas vismaz 5 metru attālumā - un turienei tāda māja ir apmēram tas pats, kas pie mums pilsētā uzbūvēta kruta divstāvīga māja. Kādu pajaunu A6 ar divlitrīgu dīzeli vēl varētu teorētiski pamanīt stāvam pie divvietīgas mājiņas pieklājīgākā rajonā, kamēr pie necilākiem mitekļiem, kuru ir daudz vairāk - divvietīgas mājiņas nesmukākos rajonos, četrvietīgas mājiņas, rindu mājas, utt - stāvēs mašīnas, no kādām tev ir kauns. Tā TUR dzīvo VIETĒJIE.

Tā kā tolaik vēl nebija panesusies mikropseidodžipu mānija, tad bija arī spēcīgi jūtama pseidodžipu un džipu jūtami mazākā daļa uz ceļiem - nu pa kādam bija, bet lielākoties lauku rajonos, un lielākoties Land Rover Discovery. Tagad droši vien pa kādam mikropseidodžipam tur arī ir.

garaisezis
E-žurnālists

Post no garaisezis » 15 Jūn 2017, 20:02

liela daļa jau tur ir aizbraukusi lai atdotu kredītus un vēl iekrātu, tādēļ arī īpāši netērējas, citi toties krāj kaut kam lai vēlāk atgriežoties LV kaut ko nopirktu, zemi, māju, mašinu, studijām iekrātu. Bet tas niecīgais procents ir ļoti maziņš, kas ir nolēmuši palikt tur pa visam. Tagad jau pēdējā laikā brauca reāli tirliņi, kas sūdzās, kad darbu nevar tur atrast. Man vins drauks arī atbrauca, bet izrādījās totāls zābaks. Aizgāju līdzi pat uz Makita rūpnīcu. Bļin, kas tas par zābaku kas ar elektrisko skrūvjgriezni nevar 1min laikā saskrūvēt korpusā 5 skrūves. Un tādi ir tie jaunizcptie studeni no skolām. Neviens tak par darbu vadītāju un bosu nekļust uzreiz.

msh: cik tu saņēmi par spama lapiņu dalīšanu, domāju kad vismaz 50 vietējās naudiņas sanaca pa dienu, savukārt Latvijā par 12h darba dienu un 6 dienām nedēļā sanāk knapināties, kamēr priekšņieks jau otro x5 nomainījis pusgada laikā...

macbeton
Reģistrēts lietotājs

Post no macbeton » 15 Jūn 2017, 21:04

Pag, aizbrauca pie tevis uz Meksiku kā "melnstrādnieks"?
Tas jau pac pa sevi nau īpaši gudrs gājiens!
Tas jau tas pats kā rudenī aizbraukt uz Īriju :-D

P.S. Bet nu ar tām skolām ir reāla problēma, kuru neviens negrib atzīt. Tikko kādam ierunājies par izglītības bezjēdzību, tā uzreiz klapes uz ausēm un izliekas nedzirdam.

garaisezis
E-žurnālists

Post no garaisezis » 15 Jūn 2017, 22:27

ne. uz UK atbrauca, uz meksiku neviens nebrauc, pārāk tālu. Uz salu jau var ar stopiem aizbraukt un atbraukt, kā savulaik es to izdarīju ceļojot pa eiropu. Bet Meksikā vajag būt vai nu lielam talantam jeb arī galīgi trakam lai uz šejieni dotos dzīvot. Atpūsties, tas ir pavisam kas cits.
Š i te mūžigie studenti tikai gudri runāt prot, bet no kad jādara, tad nezin no kura gala sākt. Tieši mans piemērs, calītis trīs gadus nolauzis bugeta vietā tehniskajā.k. bet nevar skrūves taisni ieskrūvēt, rokas drebot... tādus tikai uz armiju par malto gaļu.

macbeton
Reģistrēts lietotājs

Post no macbeton » 15 Jūn 2017, 22:56

Nu bet ja rokas dreb tad jāārstē nervi, ar 100gr. Pēc vajadzības atkārtot.
Tikai nevajag nepareizos 100gr, vajag tīru šnabi.
Atceros biju uz pārrunām vienā Rīgas datorkantorī, staigājām ar priekšnieku pa darbnīcu, pļāpājam par tehniskām lietām, viš sūdzās ka neviens kandidāts neder, neviens neko neprot. Es prasu - nu apmēram ko neprot, kā izpaužās? Š is saka, piemēram vītni uzķert neprot, nejēdz viegli pagriezt skrūvi atpakaļ, bet skrūvē taka Š—eģipseni. Traki.

Hominidae
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 569
Pievienojies: 26 Jan 2011, 11:35

Post no Hominidae » 16 Jūn 2017, 16:13

Stipri šaubos par tiem naudas krājējiem. Kaut kur pirms gada tik veikta statistika - palikt UK nevēlas katrs piektais latviešu emigrants.

msh: saprotu, vietējie noteikti dzīvo ok, taču tracina mani tie latvju emigranti, kuri mums - Latvijas iedzīvotājiem sprauž batonus ausīs par savu pārtikušo dzīvi uz salas. Nesen no viena pat saņēmu priecīgu vēsti - esot paaugstināts par supervisor kādā rūpnīcā pēc daudzu jo daudzu gadu stāža turpat. To visu sasniedza, strādājot 6 dienas nedēļā, 14h dienā. Un neko nav nopircis. Labi, lai jau priecājas, taču katru reizi, kad tiekamies, man tiek teikts, lai vācos no šīs sūdu bedres, ko sauc par Latviju. Viss izzagts esot, jāmūk prom. Ne reizi nav pilnā apmērā maksājis nodokļus, balsojis, taču viedoklis ir.

Neesmu nekur pieķēdēts, bērnu nav, ar sievu esam ļoti elastīgi. Ja es emigrētu, tad drūmo laikapstākļu un pretīgo britu karaļvalsts nebūtu pirmā vieta, kas nāktu prātā. Gribas saulainu zemi ar skaistiem ūdeņiem. Meksika neder, jo esmu cilvēks, kuram patīk globāla mēroga pasākumi apkārt. Noteikti Kalifornija būtu mana sapņu zeme.

Pievienot atbildi

Return to “Viss pārējais ”