Datortehniķa komplekts.

Sākumlapa Forumi Citas tēmas Viss pārējais Datortehniķa komplekts.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 39 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #147806
    normis_161
    Participant

    Jūs lūdzu varētu pateikt no kādiem intstrumentiem sastāv datortehniķa kompelkts? Respektīvi ar kādu ierīci viņš var, piemēram, noteikt vai skaņas karte ir nodegusi vai arī kaut kas cits? Būtu labi vēl, ja jūs katrai ierīcei pieliktu linku klāt par to, kur var tādu iegādāties.

    #187609
    bumbulis
    Participant

    Pats raksts jau ir smieklīgs, bet tavs profila paraksts ir kā glazūra visam. 😀

    #187610
    Loading
    Participant

    Skrūvgriezis, seškante (dažām skrūvēm ir seškantes forma), skrūves (smalko vītni, rupjo vītni, ventilātoru skrūves), savilcēji, tilti (jamperi), saspiests gaiss baloniņā, tīrāmās salvetes, vadiņš (barokļa pārbaudei), kaudze ar dažādiem kabeļiem.

    Lai pārbaudītu vari skaņas karte nav sadegusi, vislabākais, manuprāt, variants ir vēl viens dators ar brīvu PCI pieslēgvietu.

    #187611
    Anonīms
    Neaktīvs

    tehnikim visupirms jabūt smadzenēm 😀 un labam gadžetu komplekatm- viss ko loading nosauca, pluss zelta alus 6paka, lielie adazu cipsi 2 x, parasts elektrotesteris, citreiz vaina medz but ari tik debila lieta ka vada starp sili un devaisu 😛 nu barokli es domaju 😀 jabūt visām iespējamajam parejam, ntajiem barokļa stekeru vadiem, pludiem un parejam, jabut popularako draiveru insekcijas cd kas rakstiti uz 4x, ej tu sazini vai klientam nav kkads olschool dzinis, atrajops zvanos jabut iekodetam kada pieredzejušāka koleģa tel nr, katram gadijumam, vel ari vismaz 2 RAM, 1 hdd ar preinstalletu winxp, bez kautkadam installetam progam, tiru un svaigu, un vispar lidz jabut visam pc komponentem, lai ar izslegšanas iespeju var izurķēt kas par fiču 😛 nu kautka ta

    #187612
    Wuu
    Participant

    Muļķības ir vajadzīga pieredze un skrūvgriezis… Vel noder knopix!

    #187613
    shady
    Participant

    Loading wrote:


    saspiests gaiss baloniņā


    To var aizstāt ar putekļsūcēju.

    Morpheus wrote:


    1 hdd ar preinstalletu winxp, bez kautkadam installetam progam, tiru un svaigu


    Un ko tu darīsi ar to cieto, kur ir tas preinstalētais WinXP? Tāpātās uz tā atrodas jau defaultie piemeklētie draiveri no win cd datubāzes priekš sistēmas, kur tika instalēta winda.

    Es gan labāk ieteiktu kādu no daudzajiem linux Live CD.

    normis_161 – Es varu ieteikt dažādus LiveCD sev sakačāt, piemēram:

    * gParted

    * Hirens

    * Linux distribūcija, lai varētu notestēt vai kaut kas darbojas, vai vaina iekš klienta OS.

    * Dr Web (https://notepad.lv/dr-web-livecd-t2505.html)

    * Vari arī uztaisīt paštaisītu cd (boot/vai neboot) ar attiecīgu programmu krātuvi.

    Es, piemēram. ar bikstos ar hardware programmu, kā jau rakstīja augstminētie cilvēki.

    Bet tu laikam domāji ko modernāku – laikam ko šādu: https://www.uxd.com/hardware-diagnostics.shtml (īpaši neiedziļinājos, bet saprotu, ka tas ko prasīji).

    #187614
    Creep
    Participant

    Viens no galvenajiem rīkiem, kā jau shady teica ir live cd. Un kāda linux distribūcija arī uz fleškas, gadījumā ja klientam nav/ir beigts disku lasītājs…

    #187615
    Loading
    Participant

    shady, gribu redzēt, kā tu savu putekļu sūcēju nesīsi pie kāda 😀

    Jā, protams, kā tu teici, vēl Live CD!

    #187616
    Creep
    Participant

    Par to putekļu sūcēju gan… Tikpat labi var pateikt: Priekštam ir kompresors :dunno: . Vispār būs jāizmēģina kādreiz ar kompresoru, laukos ir viens 🙂

    #187617
    Foxsk8
    Participant

    Īstam masķeram pat nevajag skrūvjdraiveri (Skrūvjgriezni). Man personīgi ir nācies skrūves ar parasto dzīvokļa atslēgu skrūvēt iekšā un ārā, jo nekā cita nedz man, nedz klientam nav bijis. Parasti jau aizbraucot uz diagnostiku pie klienta, nevilksi lielo čemodānu līdzā ar visām lietām. Ērtāk un labāk ir to kasti savākt uz mājām, kur ir pieejami visi pričendāļi, jo parasti pie klienta tas laiks ievelkas ilgāk, nekā mājās. Mājās tev gan būs vairāki PC, kur veikt komponenšu pārbaudi, varēsi ilgāk padomāt, iedzert kafiju un nekur nesteidzoties ar vēsu prātu visu savest kārtībā.

    P.S. Katrs jau dara, kā ērtāk, ātrāk un labāk.

    #187618
    Loading
    Participant

    Fox, un kādas tās skrūves pēc tam izskatījās? Ne velti ir skrūvgriezis izdomāts skrūvēm, ne velti āmurs naglām…..

    Creep, kompresors ir laba lieta, tas pats saspiestais gaiss baloniņā 😉

    #187619
    Creep
    Participant

    Loading: tik daudz jau es zinu :duno: . Tikai kompresorā ja nemaldos netiek izmantota gāze. Ar saspiestā gaisa baloniņu ne reizi vien esmu tīrījis datorus, bet to, ka jātīrā laukā, sapratu tikai pēc pirmās reizes, kad istaba smuki smirdēja… Varbūt kļūdos un visiem gaisa baloniņiem tā nav, bet manā gadījumā kautkādam acme variantam tā bija…

    #187620
    Wuu
    Participant

    Creep varbūt tas bija diklafos?

    #187621
    Creep
    Participant

    Nezinu, kas ir diklafos, bet uz bundžas bija rakstīts: Saspiestā gaisa balons (vai kautkas tamlīdzīgs…)

    #187622
    memorex
    Participant

    bumbulis wrote:

    Pats raksts jau ir smieklīgs, bet tavs profila paraksts ir kā glazūra visam. 😀


    🙂 :0

    #187623
    Foxsk8
    Participant

    Loading. A ko tu citu darītu, ja tev nebūtu nedz āmura, nedz skrūvjgrieznis? 😀 Vajag mācēt improvizēt. Skrūves kā skrūves, nav jau tev taka mežonim viņas jāskrūvē laukā.

    #187624
    samurajs
    Participant

    foxsk8 wrote:

    Loading. A ko tu citu darītu, ja tev nebūtu nedz āmura, nedz skrūvjgrieznis? 😀

    Vovo šitie nepieciešamākie datoriķa instrumenti… vēl lomiku aizmirsi! [img]https://www.bildites.lv/images/sx85yjype875at5r3wx.gif[/img]

    #187625
    Loading
    Participant

    foxsk8 wrote:

    Loading. A ko tu citu darītu, ja tev nebūtu nedz āmura, nedz skrūvjgrieznis?

    Bet ja ledusskapis ir zaļā krāsā, tad tas saskan ar salātiem? Tad kas tas ir par ‘speciālistu’, kurš dodās palīdzēt cilvēkiem bez minimālajiem instrumentiem? 😕 Kaimiņu puišelis, kurš CS`ā ir pirmais un piedalījies informātikas stundās pamatskolā?

    #187626
    samurajs
    Participant

    Kā pieredze rāda, 90% problēmu ir tieši sistēmas dēļ – vīrusi, kāds līkrocis mazliet padzēsis sys failus, sačakarēta sys ar krekotām spēlēm utml.:)

    Otrā vietā nāk aizsērējuši cooleri, slikti kontakti.

    Tātad ar skrūvgriezi un gaisa baloniņu no dzelžiem vajadzētu pietikt. Pārējais – softs.

    Kas profesionāli nodarbojas – tam gan vajag čemodānu ar rezerves daļām, multimetru utt.

    #187627
    Foxsk8
    Participant

    Loading, laikam nesaprati, es domāju ekstremālos apstākļos, ja tev būtu tas PC jāārda laukā un nebūtu nekādu palīglīdzekļu, kā vienīgais dzīvokļa atslēgas, kāds maizes nazis, utt….

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 39 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā