Vai utopija?

Moderatori: janis.wd, Vecākie lietotāji

ob1
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 2959
Pievienojies: 23 Mar 2009, 22:01
Reputācija: 0
Atrodas: Sigulda

Vai utopija?

Post no ob1 » 15 Jūn 2009, 23:08

1) Es apzinos, ka lielākai daļai lasītāju turpmākais teksts izskatīsies murgains.
2) Š im rakstam ir izvēlēts šis portāls, jo te ir cilvēki, kas pārzina sistēmanalīzi.

Tā kā mūsu valsts grimst arvien dziļāk, es sāku domāt – kāpēc un kā to novērst. Tā kā šobrīd strādāju par analītiķi, tad izmantoju sistēmanalīzes metodes, lai atrastu risinājumu. Es apzinos, ka šajā rakstā minētie risinājumi nav sasniedzami, tā ir tīra utopija.

1) Problēma – parlamentā un valdībā sēž nekompetenti cilvēki.

Tā kā man pietiekoši daudz iznāk kontaktēties ar cilvēkiem, kas aizgājuši politikā, man ir radies priekšstats par tipisku politiķi. Tas ir cilvēks, kurš ir balts un pūkains, bet bez īpašām prāta spējām. Tādam politiķim parasti ir kāds draugs – uzņēmējs, kas to sponsorē. Jo augtākās sfērās šis politiķis apgrozās, jo spēcīgāks ir sponsors. (Protams, mēdz būt arī izņēmumi – Š ķēle, Lembergs, Š lesers.) Kāpēc cilvēki ar prāta spējām netiek politikā? Tāpēc, ka saimnieki saprot, ka šādi cilvēki nebūs instruments viņu rokās.

Risinājums Nr.1.
Uzlikt ierobežojumu uz viduvējību iekļūsanu parlamentā, valdībā, pašvaldībā. Tad vajag atrast kritēriju – kurš ir gudrs, kurš nav. Psihologi te nevar palīdzēt, jo kurš tad sertificēs tos psihologus, kas dos novērtējumu? Tomēr izeja ir – prāta spēles (šahs, dambrete, sporta bridžs, ...). Tā kā nedaudz pārzinu šaha reitingu sistēmu, tad ieteiktu – pašvaldībā var kandidēt persona ar vismaz 1. sporta klasi, parlamentam un valdībai – vismaz meistarkanditāts (ar pienākumu vismaz 2x gadā piedalīties publiskos turnīros). Ja cilvēkam ir smadzenes, 1. sporta klasi var dabūt bez problēmām. Š aha pasaulē ir atstrādāta reitingu sistēma un publikos turnīros praktiski nav iespējas kaut ko nofeikot. Hmm, lai gan sporta bridžs izskatās labāks, jo tā ir komandas spēle. (Bridža spēlētāji varēs precīzāk nodefinēt prasības komentos.)

Risinājums Nr.2.
Ieviest maksas vēlēšanas. Nevajag lielu maksu, pietiktu ar 10Ls, vai pat 1Ls, vai 5% no minimālās algas. Cilvēce nemāk izmantot bezmaksas resursus. 5 minūtes padomājiet – kas notiktu, ja benzīns būtu par brīvu un 100% pieejams... tagad sapratāt, kāpēc Š lesers ir ievēlēts?

Manuprāt, abus šos risinājumus ir jālieto kopā.

2) Problēma – izvairīšanās no nodokļiem.

Valsts pārvaldei vajadzīgi resursi un šos resursus valsts iegūst no nodokļiem. Nodokļu administrēšana ir darbietilpīgs process. Liela daļa biznesa (hmm, vai var teikt lielākā?) izvairās no nodokļu maksāšanas. Priekš tam mums ir ekonomiskā policija. Tas arī prasa resursus. Ja nodokļus maksatu 100%, tad valstij nebūtu kur likt naudu. Ja nodokļu iekasēšanas struktūras likvidētu un vēl joprojām 100% maksātu nodokļus, tad ...

Risinājums.
Atcelt nodokļus kā tādus. Vispār. Kur valstij ņemt naudu? Drukāt. Bus inflācija. 20-30% gadā. Bet tā būs prognozējama inflācija. Musdienu tehniskās iespējas ļauj koriģēt on-the-fly cenas veikalos un arī algas. Izvairīties no nodokļiem nebūs iespējams. Investīcijas kļūs ļoti pievilcīgas. VID varēs nodarboties tikai ar pensijām un sociāliem pabalstiem. Kāds var sarēķināt cik mēs saekonomēsim?

3) Problēma – nacionālās nesaskaņas.

Te man ir tikai viena frāze – „Skaldi un valdi”. Padomājiet...

Update nākošā rītā:
... izskatās, ka vakar iedzēru mazliet par daudz ...
Last edited by ob1 on 16 Jūn 2009, 10:14, edited 3 times in total.

Jaunzems
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 3935
Pievienojies: 20 Apr 2008, 12:19

Post no Jaunzems » 15 Jūn 2009, 23:12

1.1) Man liekas, ka... Stulbi. Kādēļ? Jo [s]prezim[/s] prezidentam nav laika spēlēt šahu divreiz gadā. Labāk IQ testu.
1.2) Laba ideja, bet kurš maksās par pensionāriem?
[hr]
2)Neko nesapratu
[hr]
3) Zinu, ko teiks, bet man liekas, ka vajadzētu pieņemt likumu, kas valdībā ļauj strādāt tikai 100% latviešiem - pilsoņi, valoda, dzimtā vieta...
Last edited by Jaunzems on 15 Jūn 2009, 23:20, edited 1 time in total.

ob1
Reģistrēts lietotājs

Post no ob1 » 15 Jūn 2009, 23:13

Paldies, e.j., izlaboju.

marr
Vecākais lietotājs
Atbildes: 569
Pievienojies: 23 Mar 2007, 23:05
Atrodas: Rīga

Post no marr » 15 Jūn 2009, 23:16

Es ļoti atvainojos par jautājumu bez paskaidrošanas, bet vai Tu saproti, ko Tu esi uzrakstījis (iesaki)?

ja problēmai 1 es varētu piekrist, tad risinājumi ir ļoti subjektīvi, diskriminējoši, vienpusīgi. Par pārējām man tiešām neceļas roka komentēt. Redzēsim vai kāds izprovocēs.

KaNeiet
Lietpratējs
Atbildes: 234
Pievienojies: 01 Nov 2007, 00:50
Atrodas: Talsi

Post no KaNeiet » 15 Jūn 2009, 23:19

Kļūdies - jau pirmajā :)

Bridžu spēlē daudzi politiķi; esmu spēlējis sacensībās pret neseno Ministru prezidentu, paseno Rīgas mēru, utt., bet vai to varētu uzskatīt par kritēriju - ļoti šaubos. Pazīstu daudzus, kas spēlē pat labāk, bet laist tos politikā - nu atvainojiet...
Last edited by KaNeiet on 15 Jūn 2009, 23:22, edited 1 time in total.

ob1
Reģistrēts lietotājs

Post no ob1 » 15 Jūn 2009, 23:21

Diskriminējoši? Vai tā ir diskriminācija, ja par krāvēju nepieņem darbā izstīdzējušu programmētāju, kurš nevar pacelt alus kasti? Vai tā ir diskriminācija, ja valdībā nevar iekļūt **dritvai kociņ**?

Hmm, tāpēc jau sākumā uzrakstīju tos 2 punktus.....

-> KaNeiet
Nu, pret Godmani man pretenzijas ir, bet nelielas. Ja tādi Godmaņa tipa cilvēki parlamentā būtu vairumā, tad varbūt kaut kas mainītos ...

KaNeiet - pastāsti par bridža reitingu sistēmu, lūdzu. Kādreiz pats spēlēju, bet tas bija vēl padomju laikā, neko neatceros.

drunk_lizard
Mr. Positivus
Atbildes: 1892
Pievienojies: 19 Mar 2007, 18:09

Post no drunk_lizard » 15 Jūn 2009, 23:26

ОХУЕТЬ
cita vaarda nav
**dritvai kociņ**! katra rindinjaa pa idiotismam!

paklau, steidzami, STEIDZAMI veersies pie aarsteejosjaa psihiatra!

varbuut jau ir par veelu....

KaNeiet
Lietpratējs

Post no KaNeiet » 15 Jūn 2009, 23:28

Tas nebija Godmanis.
http://www.bridge.lv/lbf-lemumi/25-lbf- ... klasm.html
http://www.bridge.lv/lbf-lemumi/25-lbf- ... ktiem.html

d_l - kas vainas? Tēmā par armiju tak bija vēl ekstrēmāki prāta (?)spēju demonstrējumi.
Ä¢emokratķija, odnako...
Last edited by KaNeiet on 15 Jūn 2009, 23:32, edited 1 time in total.

ob1
Reģistrēts lietotājs

Post no ob1 » 15 Jūn 2009, 23:31

1) Ķirzak, 1. rindiņa veltīta speciāli Tev!
2) Ä€rstējošais psihiatrs no manis izvairās, jo, kontaktējoties ar mani viņam uznāk mazvērtības komplekss.
:)

-> KaNeiet
Izskatās, ka bridža sistēma arī der.

drunk_lizard
Mr. Positivus

Post no drunk_lizard » 15 Jūn 2009, 23:36

KaNeiet
"Risinājums.
Atcelt nodokļus kā tādus. Vispār. Kur valstij ņemt naudu? Drukāt. Bus inflācija. 20-30% gadā. Bet tā būs prognozējama inflācija. Musdienu tehniskās iespējas ļauj koriģēt on-the-fly cenas veikalos un arī algas. Izvairīties no nodokļiem nebūs iespējams. Investīcijas kļūs ļoti pievilcīgas. VID varēs nodarboties tikai ar pensijām un sociāliem pabalstiem. Kāds var sarēķināt cik mēs saekonomēsim?"

kautko sjitaadu... cilveeks manaa vecumaa?
man, kaa veesturniecei, nekas nav skaidrs!
kursj debilikjis sjito kadru no psihenes ir izlaidis?

ob1
Reģistrēts lietotājs

Post no ob1 » 15 Jūn 2009, 23:38

Labi, ķirzak, nopietni. Kur ir problēmas?

KaNeiet
Lietpratējs

Post no KaNeiet » 15 Jūn 2009, 23:41

Tēmas virsrakstā tak bija utopija, - nezinātniskā SciFi, Fantasy. vai tas, kā tu to raksturo - dižas starpības tak nav, ja rakstīts kaut cik lasāmi.
Last edited by KaNeiet on 15 Jūn 2009, 23:49, edited 1 time in total.

drunk_lizard
Mr. Positivus

Post no drunk_lizard » 15 Jūn 2009, 23:47

es padodos, man saluuza vieniigaa kroka....

ob1
Reģistrēts lietotājs

Post no ob1 » 15 Jūn 2009, 23:49

1) Nejauc SciFi ar Fantasy, tās ir divas totāli atšķirīgas lietas. SciFi ir Lems, Azimovs, Katners... Fantasy - Konans...
2) Mērķis šim rakstam ir - aizdomāties, vai mēs spējam kaut ko mainīt, un ja spējam, tad cik lielā mērā.
3) Ja es esmu pieļāvis sistēmanalīzē kļūdas, tad norādit uz tām. (tukša diršana neskaitās)

KaNeiet
Lietpratējs

Post no KaNeiet » 15 Jūn 2009, 23:55

ob1 wrote:1) Nejauc SciFi ar Fantasy, tās ir divas totāli atšķirīgas lietas.
Tās nu gan ir muļķības - nevis totāli atšķirīgas, bet gan pat pārklājas:
"Fantasy is closely associated with science fiction, and many writers have worked in both genres, while writers such as Anne McCaffrey and Marion Zimmer Bradley have written works that appear to blur the boundary between the two related genres"
http://en.wikipedia.org/wiki/Science_fiction

3) pat par kļūdu būtu grūti nosaukt.

ob1
Reģistrēts lietotājs

Post no ob1 » 16 Jūn 2009, 00:05

1) Lai gan ir autori, kas raksta abos žanros, tās tomēr ir ļoti atšķirīgas lietas.
3) Konkrētāk.

WerNeo
Lietpratējs
Atbildes: 1802
Pievienojies: 14 Aug 2007, 01:27

Post no WerNeo » 16 Jūn 2009, 00:20

ob1, es esmu shobriid dzeeris... Piedod, bet man veel daudz vajag izdzert, lai ierubiitu Tavu domu. Shobriid es redzu, ka tu sagrautu visu veel vairaak. :)

P.S. Ljausim nu ar to nodarboties drusku kompetentaakiem cilveekiem.

ob1
Reģistrēts lietotājs

Post no ob1 » 16 Jūn 2009, 00:24

e.j. wrote:1.1) Man liekas, ka... Stulbi. Kādēļ? Jo [s]prezim[/s] prezidentam nav laika spēlēt šahu divreiz gadā. Labāk IQ testu.
1.2) Laba ideja, bet kurš maksās par pensionāriem?
[hr]
2)Neko nesapratu
[hr]
3) Zinu, ko teiks, bet man liekas, ka vajadzētu pieņemt likumu, kas valdībā ļauj strādāt tikai 100% latviešiem - pilsoņi, valoda, dzimtā vieta...
1) Lasi uzmanīgi. Pensiju sistēma ir paredzēta. 2x gadā var arī uzspēlēt, daudz laika tas neprasa.
2) Hmm, ekonomika...
3) Latvieši. Krievi. Baltkrievi. Igauņi. Kādas atšķirības? Valoda? Jebkurš Latvijas iedzīvotājs māk vismaz 2 valodas. Vai tas **dritvai kociņ**, kurš māk tikai vienu valodu ir priviliģētais? Padomā vēl ...

Sid
Vecākais lietotājs
Atbildes: 979
Pievienojies: 14 Mar 2007, 21:20

Post no Sid » 16 Jūn 2009, 00:25

Man laikam prāts, lai kko tādu saprastu, ir par īsu, bet lai nu. :D

p.s. WarNeo, apsveicu! :)

ob1
Reģistrēts lietotājs

Post no ob1 » 16 Jūn 2009, 00:27

WerNeo -> Apsveicu ar tēta statusu!!! (meitene vai puika?)

Sagrautu ko? Bardaku? Zagšanu ahūnos apmēros?

Vai ir kompetentāki cilvēki par sistēmanalītiķiem (džerodiem)?

WerNeo
Lietpratējs

Post no WerNeo » 16 Jūn 2009, 00:33

ob1 wrote:WerNeo -> Apsveicu ar tēta statusu!!! (meitene vai puika?)
Paldies! Meitenīte!
ob1 wrote: Sagrautu ko? Bardaku? Zagšanu ahūnos apmēros?
Visu kopā! :)
ob1 wrote: Vai ir kompetentāki cilvēki par sistēmanalītiķiem (džerodiem)?
Oh ho ohooo... ir gan... :) Katrs zina to, ko zina. Sistēmanalītiķi pārāk bieži iedomājas, ka zina visu vislabāk. :)

P.S. Tikai labs programmētājs spēj atzīt kļūdu, ka viņa algoritms ir bugains noteiktos apstākļos.

ob1
Reģistrēts lietotājs

Post no ob1 » 16 Jūn 2009, 00:35

1) Kā sauksi?
2) Tad der!!!!!
3) Tapēc jau publiskā apspriešana.
:)

KaNeiet
Lietpratējs

Post no KaNeiet » 16 Jūn 2009, 00:37

Ta ne jau algoritms ir bugains, bet modelis nepareizi tiek pielietots,

Tad - par to pašu (beer)

ob1
Reģistrēts lietotājs

Post no ob1 » 16 Jūn 2009, 00:39

Sabernet Savinion! (vīns)

Hmm, par modeli - piedāvā labāku.
Last edited by ob1 on 16 Jūn 2009, 00:40, edited 1 time in total.

WerNeo
Lietpratējs

Post no WerNeo » 16 Jūn 2009, 00:39

Par trešo punktu! Kāda gan tur publiska apspriešana? Ja diskusija risinās 2-3 frontēs. Un visas trīs.. sadzīvot nevar... un tie ir tikai datoriķi. :) Tad ko tad te vainot politiķus?

P.S. SID, paldies par apsveikumu :)
Last edited by WerNeo on 16 Jūn 2009, 00:48, edited 1 time in total.

ob1
Reģistrēts lietotājs

Post no ob1 » 16 Jūn 2009, 00:48

Kas nevar sadzīvot? Man bija firma ar 22 darbiniekiem, 1/3 krievu, 1/3 latviešu, 1/3 HVZ. Visi lieliski sapratās - cilvēks ar cilvēku. Ja ar kādu konkrētu tautību sāc dzert, tad dzirdi par citu, ka tie suck. Kāpēc? Tāpēc, ka nacionālisti tā māca. (Man ir priekšrocība - runāju vairākās valodās bez akcenta - latvieši uzskata par latvieti, krievi par krievu.)

Tagad strādāju vispār tīmeklī, kolektīvā norvēģi, zviedri, austrālieši, krievi, latvieši... No problems.

Tik ilgi, kamēr jums naci(onāli)sti drātēs smadzenes, tik ilgi viņi pār jums valdīs (un drāzīs).

samurajs
Administrators
Atbildes: 14988
Pievienojies: 06 Mar 2007, 15:04
Atrodas: Liepājas anomālā zona

Post no samurajs » 16 Jūn 2009, 06:03

WerNeo: Apsveicu!

ob1: tev nu gan derētu nodarboties ar Sci-Fi romānu rakstīšanu :D Idejas birst kā no maisa.

Ja 1. punkta nostādnei es vēl kaut kā piekrītu, tad pārējie liekas patiešām par daudz utopiski, lai tos apspriestu.

Par to pašu 1. punktu - tā vien liekas, ka tai zālē sēdošie paši nekādus lēmumus un likumus nepieņem. Tie ir tikai balsošanas mašīnas. Visu materiālu jau iepriekš sagatavojuši pelēkajiem kardināliem pakļauti cilvēki.
Varam savēlēt jebkurus klaunus, cirkačus... kaut vai personas no palīgskolas - rezultāts no tā nemainīsies.

Par 3. punktu: bijušais darbabiedrs - ÄŒernobiļas avārijas likvidators ar 2. invaliditātes grupu - par visu varu centās pierādīt, ka senie latvieši kā tādi nemaz neesot bijuši. To vietā bijusi apmaldījusies (Latvijas teritorijā iemaldījusies) ceļojošu hoholu (ukraiņu) grupa, kas nodzērusies un aizmirsusi savu valodu.
Tātad latviešu nemaz nav - visi esam hoholi!!! :D

Re, ko radioaktivitāte dara ar cilvēka smadzeni (nabaga cilvēks pats svēti ticēja visam tam, ko stāstīja)!
Image

linx
E-žurnālists
Atbildes: 624
Pievienojies: 27 Jūn 2008, 12:10
Atrodas: Latvija

Post no linx » 16 Jūn 2009, 07:09

WerNeo apsveicu!

ob1 - negribi labāk zvaigžņu kariem jaunai daļai scenāriju uzrakstīt? Nekas nav pret ob1, bet manuprāt viss sarakstītais ir pilnīgs sviests, lai neteiktu vairāk.. izlasat ķirzaka rakstīto - tur laikam viss pateikts :D

jazzer
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 201
Pievienojies: 15 Feb 2008, 14:19
Atrodas: netālu

Post no jazzer » 16 Jūn 2009, 07:31

Esmu satriekts.Vienkārši-psc! Š ausmu stāsts,jeb "Kā iznīcināt valsti lidz pamatiem 1 gada laikā'.Visļaunākajam FSB-šņikam nekas tāds pat prātā nevarētu ienākt.
ob1,ieteikums - nelien tikai politikā,ļoti lūdzu.Tur diletantu un eksperimentētāju tāpat pietiek.Rezultātu visi redzam.Dari to,ko māki un kur esi speciālists.
Izdzēs to arprātu,lai kāds politiķis netīšām neizlasa un nepamēģina kaut ko realizēt.

Un jā-pievienijos WerNeo apsveicējiem !

Mr.Death
Lietpratējs
Atbildes: 1779
Pievienojies: 17 Apr 2007, 19:13

Post no Mr.Death » 16 Jūn 2009, 08:01

To vietā bijusi apmaldījusies (Latvijas teritorijā iemaldījusies) ceļojošu hoholu (ukraiņu) grupa, kas nodzērusies un aizmirsusi savu valodu.
Tātad latviešu nemaz nav - visi esam hoholi!!!
es eju nošauties :> :D

viesic
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 155
Pievienojies: 26 Jan 2009, 13:37

Post no viesic » 16 Jūn 2009, 10:05

Otrās problēmas risinājums ļoti ātri novestu līdz šādam rezultātam:
Image

foxsk8
Moderators
Atbildes: 5070
Pievienojies: 22 Feb 2007, 12:33
Atrodas: Liepāja, www.notepad.lv

Post no foxsk8 » 16 Jūn 2009, 10:14

Š is viss ir totāls sviests. Nemaz visā neiedziļinājos.

P.S. WerNeo: Apsveicu!

jazzer
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 201
Pievienojies: 15 Feb 2008, 14:19
Atrodas: netālu

Post no jazzer » 16 Jūn 2009, 11:17

viesic +1

Tas Zimbabves džeks laikam iet uz veikalu pēc sērkociņu kastītes :D

ob1
Reģistrēts lietotājs

Post no ob1 » 16 Jūn 2009, 11:22

Jā, pēc sērkociņiem. Uz tavas planētas KC tak maksā bargu naudu.
:D

Jaunzems
Reģistrēts lietotājs

Post no Jaunzems » 16 Jūn 2009, 11:29

ob1, tava avatara seja profilā man atgādina mazliet Godmani :)

ob1
Reģistrēts lietotājs

Post no ob1 » 16 Jūn 2009, 11:33

:) seja, vai bārda?

Hmm, vai tiešām mani beidzot atšifrēja?

marr
Vecākais lietotājs

Post no marr » 16 Jūn 2009, 11:38

ob1 wrote:Diskriminējoši? Vai tā ir diskriminācija, ja par krāvēju nepieņem darbā izstīdzējušu programmētāju, kurš nevar pacelt alus kasti? Vai tā ir diskriminācija, ja valdībā nevar iekļūt ******?

Hmm, tāpēc jau sākumā uzrakstīju tos 2 punktus.....
Sāksim ar to, ka Tu ar šo jau ignorē vienu būtisku starpību - valsts pret privāto sektoru. Valsti nevar vadīt kā striktu privāto biznesu. Ja tas tā notiktu, nebūtu mums ne ielas, ne apgaismojums, ne parki, ne ūdens ne kas tamlīdzīgs.
Otrkārt, Tu vēlies lai valdībā būtu TIKAI speciālisti, labi, vēlēties ir viens. Bet padomā arī, kam ir jānotiek, lai tas reāli piepildītos un ja tā, kas notiks tad. Kāpēc speciālistam vispār varētu gribēties iet valdībā? šeit atkal ir divas lietas. Viens - valdībā ir jābūt vadītājiem. Augsta līmeņa vadītājs ir vidēja līmeņa speciālists, jo viņš taču ir specializējies vadīšanā. Turpretī augsta līmeņa speciālists specializējas savas lietas darīšanā, ne citu cilvēku vadīšanā. Apvienot abus var līdz zināmam brīdim, taču tikmēr Tu nevari runāt ne par lielisku vadītāju vai speciālistu. Tāpēc valdībā ir jābūt vadītājiem, speciālistu vieta var būt piemēram par padomniekiem un darīt savu darbu, kas viņiem padodas nevis censties par katru cenu ielīst svešā jomā, kur viņi, protams, nav vairs kompetenti.

Diskriminējoši ir prasīt vienu konkrētu spēju - spēlēt šahu. Ar ko pasaules ķīmijas olimpiādes dalībnieks/laureāts ir stulbāks par šahistu-iesācēju, ja pirmajam šahs subjektīvi nepatīk? Pasaules/eiropas debašu čempionāta finālisti/uzvarētāji savā klasē - atkal stulbi, jo nespēlē šahu, taču spēj pamatot jebkuru savu viedokli?!?
Ja Tava šaha prasība būtu ieviesta, padomā kas notiktu - visi kam kaut nelielā doma par politiku ienāktu prātā jebkurā dzīves brīdī būtu spiesti iet to spēlēt. Saki, ko gribi, bet arī šahs ir tikai viens veids kā likt domāt konkrētā virzienā - kas novedīs tikai un vienīgi pie līdzīgas domāšanas, kas nebūt nekādā veidā nepalīdz iegūt labāko rezultātu.

Benzīnu salīdzināt ar kandidēšanu vēlēšanās - pilnīgs nonsenss. Jebkuršs, kurš piesakās kandidēt vēlēšanās ir kādā partijā/sarakstā - ja viņš/-a vēlas kaut nedaudz tikt ievēlēts, tad ir jārada publicitāte par sevi, ko nevar izdarīt par brīvu - tas maksā naudu. Š eit varētu arī, protams, ieslīgt diskusijā vai politiskie uzskati/programma ir svarīgāka par cilvēka publicitātes radīto tēlu, bet tas nav topiks šeit. Ieskatam par tēmu ko vispār ekonomikā var sasniegt "par brīvu" izlasi kaut Dan Ariely "predictably irrational" 3. nodaļu.

Nodokļi: izlasīji šī posta trešo teikumu? Nebūtu nodokļi, tās pašas lietas nebūtu.Tāpat arī nebūtu valdība/valsts pārvalde, tātad arī pati valsts - kas būtu? Anarhija - gribi? Es nē. Pat pieņemot ka viss maģiski notiktu pats no sevis un būtu "tikai" inflācija, tie paši Tevis minētie 20-30% - pieņemami? - padomā vēlreiz. Cenas dubultojas katrus 3-4 gadus (ar šo "pieņēmumu"). Kāda ir motivācija kādam privātam biznesam turēt naudu, ja pēc gada viņa ir par piektdaļu mazāk vērtīga - racionāli to ir izdot pēc iespējas ātrāk - kas notiek? Inflācija kāpj, jo visi cenšas to izdot iespējami ātri. Pie kā tas noved? Zimbabves - vēlies? Es nē.

Skaldi un valdi: sekojot šādai loģikai pasaulē jābūt tikai vienai valstij, vai labākā gadījumā divām-trijām, kas savā starpā spēj vienoties par to, ka neaiztiks viena otru, jo tad abas tiktu noslaucītas. Un kur tieši Tu šeit redzi Latviju? Kaut lokālā mērogā samazinot izmērus - kur?

Jaunzems
Reģistrēts lietotājs

Post no Jaunzems » 16 Jūn 2009, 11:41

Rādās, ka no šī teksta un visiem komentāriem šī frāze -

"Update nākošā rītā:
... izskatās, ka vakar iedzēru mazliet par daudz ..."

- ir vispareizākā....

ob1
Reģistrēts lietotājs

Post no ob1 » 16 Jūn 2009, 11:56

-> marr
1) Ar to vadīšanu Tu mazliet saputrojies. Vadīšana arī ir specialitāte. Un šajā specialitātē ir augsta līmeņa speciālisti.

2) Par šahu, dambreti, bridžu. Ne tikai šahs, iet runa par gadiem atstrādātu reitingu un vērtēšanas sistēmu. Vienkārši neredzu citu iespēju, kā novērtēt vai cilvēkam ir smadzenes vai nav. Ja zini citu iespēju, tad iesaki.

3) Par inflāciju - ja ir stingri noteikta inflācijas likme, tad tas nav nekas traģisks. Jā, naudu turēt zeķē būs neizdevīgi, bet pie inflācijas 20% bankas par depozītiem maksās 25%. Vairāk naudas būs ekonomikas apritē. Inflācija kā tāda nav ļaunums, ļaunums ir neprognozējama inflācija.

Vēlreiz,- es apzinos, ka tas ko sarakstīju ir sviests, to neviens nekad neieviesīs dzīvē. Bet es saprotu arī, ka esošā valsts uzbūve Latvijā ir vismaz tāds pats sviests, ja ne lielāks. Kaut kas ir jāmaina, bet nav skaidrs kas.

Genādijs
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 546
Pievienojies: 07 Mai 2008, 14:14
Atrodas: Limbaži

Post no Genādijs » 16 Jūn 2009, 12:07

Dziļāk mežā laikam vairs nav iespējams iebraukt :D Cik gudri elementi vada valsti tik gudri arī vadāmie :)
Tas jau nav sviests ko neieviesīs dzīvē, tādas **dritvai kociņ** domas ar likumu būtu jāaizliedz!
Šis ir teksts, kuru varat pievienot visām savām publikācijām. Šim tekstam ir 300 zīmju ierobežojums

Crow
E-žurnālists
Atbildes: 5392
Pievienojies: 10 Mai 2009, 14:22
Atrodas: Ir

Post no Crow » 16 Jūn 2009, 17:19

Džedaju meistar, tu esi mans varonis :D
Es vairākumā piekrītu visam tavam [s]murgojumam[/s] sacerējumam... tikai nav ticības Spēkam :D

ob1
Reģistrēts lietotājs

Post no ob1 » 16 Jūn 2009, 17:27

Spēkam nevajag ticēt, spēku vajag sajust!

kuukums
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 41
Pievienojies: 22 Mai 2008, 13:39
Atrodas: 1. kojas

Post no kuukums » 16 Jūn 2009, 18:07

Nu nav tev pilns pulkstenis...
Varbūt pie reizes sākam celt arī sociālismu?
..., bet patīk!!

Evers
Vecākais lietotājs
Atbildes: 4339
Pievienojies: 11 Feb 2009, 15:13

Post no Evers » 16 Jūn 2009, 18:25

es vismaz neesmu vienīgais indigo ko visi nodir* :D . ob1 taisam klubiņu? :D

shady
Moderators
Atbildes: 5311
Pievienojies: 06 Mar 2007, 19:20
Reputācija: 1

Post no shady » 16 Jūn 2009, 18:34

Negribas man pa topika tēmu filozofēt, bet es drīzāk emsu mazliet par radikālākām metodēm - visprims tikt vaļā (un uz visiem laikiem) no tiem, kuri šo putru ievārīja... tad domāt, ko darīt tālāk.
-----
kopš 15.06.2009 - tētis!
Apsveicu WerNeo! Tagad mācies kompilēt bēbi;)
Agrāk es domāju, ka cilvēki ir stulbi....Tagad zinu - viņi patiešām tādi ir. /© shady/

marr
Vecākais lietotājs

Post no marr » 16 Jūn 2009, 21:15

ob1 wrote:-> marr
1) Ar to vadīšanu Tu mazliet saputrojies. Vadīšana arī ir specialitāte. Un šajā specialitātē ir augsta līmeņa speciālisti.

2) Par šahu, dambreti, bridžu. Ne tikai šahs, iet runa par gadiem atstrādātu reitingu un vērtēšanas sistēmu. Vienkārši neredzu citu iespēju, kā novērtēt vai cilvēkam ir smadzenes vai nav. Ja zini citu iespēju, tad iesaki.

3) Par inflāciju - ja ir stingri noteikta inflācijas likme, tad tas nav nekas traģisks. Jā, naudu turēt zeķē būs neizdevīgi, bet pie inflācijas 20% bankas par depozītiem maksās 25%. Vairāk naudas būs ekonomikas apritē. Inflācija kā tāda nav ļaunums, ļaunums ir neprognozējama inflācija.

Vēlreiz,- es apzinos, ka tas ko sarakstīju ir sviests, to neviens nekad neieviesīs dzīvē. Bet es saprotu arī, ka esošā valsts uzbūve Latvijā ir vismaz tāds pats sviests, ja ne lielāks. Kaut kas ir jāmaina, bet nav skaidrs kas.
1) jā, es Tev pilnīgi piekritīšu, ka vadīšana ir specialitāte, piemēram, Tu vari iemācīties vadīt trolejbusu, autobusu, vilcienu vai auto. Taču uzņēmuma (vai valsts) vadīšana nav specialitāte, ko var apgūt kurš katrs - pirmkārt, lai to varētu darīt ir jābūt speciālistam nozarē - vienā vai otrā, taču speciālistam un ja laika gaitā attiecīgajam pretendentam ir attīstījušās spējas vadīt arī citus cilvēkus, tad neaizmirstot savas nozares zināšanas viņš var apgūt spējas vadīt citus. Citi savukārt nemēģina attīstīt šīs cilvēku vadīšanas spējas, taču fokusējas cītīgi uz savu specialitāti, kļūst par nozares ekspertiem. Š os cilvēkus es saucu par speciālistiem, taču tos, kas izvēlas (pēc tam kad jau kaut ko saprot) vadīt cilvēkus, par vadītājiem. Atvainojos, bet LU vadības zinību fakultāte vadītājus neaudzina, ja varbūt mērķēji uz šādiem "vadītājiem". Un arī pēc mana dotā apraksta par to, kas ir vadītājs, Latvijā tādi ir, arī labi, taču reti kurš no viņiem būtu gatavs iet politikā tikai laba žesta vārdā, jo tīri racionāli, profesionālā ziņā viņiem nav tur iemesla doties.

2) atgriežamies pie stāstiņa, kas notiktu ja šādu Tevis piedāvāto gadiem atstrādāto vērtēšanas sistēmu ieviestu: kā Tu iedomājies jaunam un spējīgam kandidātam tikt līdz ievēlēšanai (pieņemot hipotētiski, ka šāds cilvēks eksistē), ja viņam vispirms ir jāiziet 10 gadu stažēšanās šahā, tikai lai pierādītu, ka viņam ir smadzenes? Ka tikai šeit mēs nerunājam par papildu birokrātiju - kā Tu iedomājies izslaucīt visu esošo virtuvi, tai skaitā (kas ir svarīgākais) privātās struktūras, kurām arī ir ietekme, lai dotu ceļu tiem jaunajiem un spējīgajiem (kuriem tad arī vēl šahs pa vidu jānospēlē).
Es nesaku, ka šībrīža situācija ir ideāla, es tikai saku, ka Tevis piedāvātais variants visu padarīs vēl sliktāku.
Gribi tieši pārbaudīt loģiku/zināšanas - liec ievēlētajiem veikt kādu psihometrisko/IQ testu. Problēma apstāklī, ka nav kas tos objektīvi sagatavotu - ASV neder, jo tie taču visi sabojātie kapitālisti un neko "nejēdz" kā pasaule strādā. Un arī šī pati ir tikai papildu birokrātija.

3) stingri noteikta 20% inflācijas likme gadā - tici man, es ilgi domāju, kāds iespējamais labums no šādas stingri noteiktās likmes būtu. Īpaši, ja Tu saki, ka par depozītiem maksās 25% - kur loģika - Absolūti neķeru, paskaidro lūdzu.
Pēc manas saprašanas, labāk inflāciju 2% un depozītiem 7% tad (starpība starp inflāciju un depozītiem 5%), jo Tu iesaki nenormālā tempā padarīt naudu nevērtīgi vienlaicīgi strauji palielinot naudas daudzumu apgrozībā? Kas cits ja ne neefektīva līdzekļu šķērdēšana tā ir, jo vajag papīru uz kā to naudu printēt, taču cita labuma nav - neviens tik un tā negrib glabāt naudu rokās, naudas apgrozības ātrums (velocity) vienalga būs mežonīgs - Tev papildu vajadzēs mehānismu kā šo rādītāju noturēt pie 20% atzīmes, ja jau noteikts un fiksēts viņš ir.
Paskaidro man arī lūdzu, kāpēc Eiropas Centrālā banka ir noteikusi mērķi 2% gadā inflācijai, kuru nekad nepārsniedz? Līdz šim viss norādīja par to, ka tas ir tāpēc, lai ilgtermiņā tiktu saglabātas iespējas sabalansētai un noturamai (sustainable) attīstībai, kas pie 20% cipara NAV iespējams - jebšu Tu vari paskaidrot, kāpēc tas ir iespējams?

Atkārtojumam, es arī nesaku, ka šībrīža sistēma ir pati labākā, taču Tavi ieteikumi ko/kā mainīt ne tikai neiztur kritiku, jo rezultāti iespējami vēl sliktāki nekā ir tagad, bet arī ir pretrunā ar dažu labu elementāru principu.

Crow
E-žurnālists
Atbildes: 5392
Pievienojies: 10 Mai 2009, 14:22
Atrodas: Ir

Post no Crow » 16 Jūn 2009, 21:52

1) Hitlers - speciālists jebkurā nozarē un pirmklasīgs cilvēku dīdītājs... bija :D

2) Īsti vīri spēlē OGame :D

3) Inflācija neeksistē. Ä€dams Smits bija vājprātīgs idiots.
Nekas ne no kā nerodas un nekur nekustas.

ob1
Reģistrēts lietotājs

Post no ob1 » 17 Jūn 2009, 00:54

-> marr

1) Es pazīstu vairākus cilvēkus, kas nav speciālisti nevienā nozarē, izņemot cilvēku vadīšanu. Viens no tiem, ko pazīstu ir izcils šajā jomā. Par Latvijas izglītības sistēmu es varu piekrist, tā ir slikta, bet ja cilvēkam ir dotības un vēlme, tad visu var apgūt. (Tāpat kā ar programmēšanu - Latvijā iemācīties programmēt sēžot augstskolā nav iespējams, ja pats neko nedari, bet labi programmētāji mums taču ir.)

2) Vērtēšanas sistēma. Jā, prāta spēles nav ideāls tests. Labāk būtu kāds cits, bet neko labāku nespēju izdomāt. Nu par 10 gadiem Tu pārspīlē, pietiek ar gadu vai diviem, lai dabūtu 1. sporta klasi (ja smadzenes ir). IQ testi neder, tie ir puslīdz precīzi diapazonā 80-120. Bez tam testu atbildes var dabūt iepriekš un iemācīties no galvas. Nu un tā mana ideja par šahu balstās uz Islandes pieredzi - tur šahs ir obligāts mācību priekšmets skolā.

3) Inflācija nav pašmērķis. Inflācija ir līdzeklis, lai tiktu vaļā no nodokļiem un to nemaksāšanas. Valdībai vajag naudu - tā nodrukā to likumā (satversmē?) noteiktos apjomos. VID ar visām apakšstruktūrām tiek likvidēts. Paliek tikai sociālo pabalstu un pensiju administrēšana.

Labi, saprotu, ka mani ieteikami ir vismaz apšaubāmi, bet es cenšos veidot sistēmu, kas strādātu. Kāpēc? Nezinu, varbūt tā ir tikai prāta vingrināšana, bet varbūt arī kaut kas var sanākt? Versija 0.1 izskatās, ka ir jānoraksta. Vai kādam ir ieteikumi versijai 0.2?

-> Evers
Nāc bariņā. :) Varbūt varam ar Samuraju sarunāt īpašu statusu - Indigo?

Evers
Vecākais lietotājs
Atbildes: 4339
Pievienojies: 11 Feb 2009, 15:13

Post no Evers » 17 Jūn 2009, 08:51

ob1 wrote: -> Evers
Nāc bariņā. :) Varbūt varam ar Samuraju sarunāt īpašu statusu - Indigo?
Vispār laba ideja, niks ar taisni indigo krāsā :)

samurajs
Administrators
Atbildes: 14988
Pievienojies: 06 Mar 2007, 15:04
Atrodas: Liepājas anomālā zona

Post no samurajs » 17 Jūn 2009, 11:22

Nevaram gan. Tas būtu cilvēktiesību pārkāpums. Ja katrs pretendents piestādītu psihiatra izziņu, ka ir [s]izdzimtenis[/s] indigo - tad varbūt.
Image

Pievienot atbildi

Return to “Viss pārējais ”