Dzīvoklī švaki ar elektroapgādi

Sākumlapa Forumi Citas tēmas Viss pārējais Dzīvoklī švaki ar elektroapgādi

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 53 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #149256
    Aliisha
    Participant

    Labdien!

    Esmu pārvācies uz burvīgu jaunuzceltu dzīvoklīti, mājas 5. stāvā.

    Bet ir problēma ar elektroapgādi….

    Zemējuma vads ir savienots ar nullvadu, bet nullvadā mēdz parādīties strāva.

    Respektīvi, pat pie izslēgta gaismas slēdža, no to patronām, laiku pa laikam var saņemt krietnu triecienu pa pirkstiem, galvu, kā nu sanāk.

    Baidos domāt, kas būs kad pieslēgsim boileri un pievienosim duškabīni.

    Lūdzu apskaidrot.

    Mājas pārvaldnieks teica, ka zemējumu nevilks vismaz 2 gadus, kaut vai paši kaimiņi sametamies kopā. Vainu noveļ uz Latvijas elektroapgādi un vecajām sadales utt kastēm.

    Pagaidām ievācies visā mājā esmu tikai es, bet zinu, ka arī citos dzīvokļos ir tas pats.

    Paldies! Esmu pateicīgs par visiem ieteikumiem, apstāstīšanām un situācijas iespējamajiem risinājumiem. Patiešām. 🙂

    #206450
    ob1
    Participant

    Mazgāties vannā ar zemi, kas reizēm paliek par fāzi ir interesants pašnāvības veids, lai gan ļoti sāpīgs.

    Paaicini kādu elektrības specu ar diplomu un uzrakstiet dokumentu mājas pārvaldniekam par sekām (pašnāvība vannā). Interesanti vai pārbaldnieks gribēs būt atbildīgs.

    #206451
    Aliisha
    Participant

    dushaa, jo vannu likt baidamies.

    lai gan effekts taads pats, ne?

    P.S. viss jau ir privatizeets, un, kas diivainaakais – atbilst regulai par elektroapgaadi. Zeme pie nullvada driikstot buut piesleegta.

    Tikai … jautaajums ir saapiigs, aktuaals un biistams.

    Un vēl, lieta tāda, ka mazliet gribas padzīvot.. Tagad tikai sākām jauno dzīvi.

    #206452
    msh
    Participant

    Man boileris ir pievienots bez jebkāda zemējuma tāpat kā visas ierīces šajā dzīoklī. Nesūdzos, kaut kā līdz šim iespēts dabūt pa nagiem tikai gramstoties vienlaicīgi gar kasti un apkures trubām.

    #206453
    ob1
    Participant

    Š trunts par to, ka zeme ir kopā ar nulli, ja vien viss pārējais pareizi. Bet ja sit pa nagiem no nulles, tad gan ir sūdi.

    Duša ir vēl bīstamāka par vannu, patiesībā daudz bīstamāka, sevišķi komplektā ar silto elektrisko grīdu.

    #206454
    msh
    Participant

    Atvienojam zemi nost un miers, kur ir problēma?

    #206455
    Aliisha
    Participant

    silto grīdu nav, par laimi.

    nu labi “atvienojam zemi nost” – tā nav problēma, to var. Bet kas notiks tālāk – nullē jau vienalga laiku pa laikam parādīsies strāva.

    #206456
    ob1
    Participant

    Ja zārkus pērk jau laicīgi, var izvēlēties tīkamu formu, krāsu un materiālu, varbūt vēl kādu atlaidi var izkaulēt …

    #206457
    Aliisha
    Participant

    bet, baidot cilveekus, mees ieguustam mazliet humoru, tachu nobiedeejam pashi sevi (citaats no psiholoģijas grāmatas).

    Un, tagad nopietni. Kādreiz taču zemējums nebija, un nullēs tāpat mēdza parādīties strāva. Kāpēc tad neviens negāja bojā (runa par Krievu laikiem) .. Iļiča spuldzītes arī pa nagiem nesita 😀

    Vienkārši cenšos izdomāt jaunu riteni, jo ar pārvaldnieku runāt par zemes ierīkošanu ir bezloģiski.

    #206458
    ob1
    Participant

    Krievu laikos cilvēki gāja bojā. Mans viens radinieks tā aizgāja. Bet toreiz par to bija aizliegts rakstīt, tāpēc daudzi to nezin.

    #206459
    samurajs
    Participant

    Tīri tehniski risinājums ir. Vajag galvaniski atdalīt 220V tīklu no tava boilera. Tam kalpo transformators ar 2 vienādiem atdalītiem tinumiem.

    Bildē redzams 3- fāzu, tev ar 2 spolēm vajadzēs. Tik kur dabūt tādu ar vismaz 2 KW jaudu?

    [img]https://notepad.lv/userpix/28_electricalpowersupplytransformer357721_1.jpg[/img]

    #206460
    ob1
    Participant

    Ceru, ka šis nav off-topic: :lala:

    [youtube]https://www.youtube.com/watch?v=Nhd3wEG4BXM[/youtube]

    #206461
    Aliisha
    Participant

    es tikko atgriezos no veikala, kurā ir doma to boileri un duškabīni pirkt.

    Vai tad starp korpusu, kurā ir ūdens un mehānismu nav dielektriski paredzēts, ka pie ūdens nekādīgi elektrība netiek?

    Veikalā teica, ka varot nebaidīties, sūknis, kas padod ūdeni nekā nav saistīts ar iespējamu elektrības triecienu, kas pārietu ūdenī un nogalinātu tur cilvēku, kurš tajā mazgātos. Tiesa/meli? Kāpēc..

    #206462
    ob1
    Participant

    Elektrību labi vada virsmas ūdens/truba. Virsmas efekts. Ja elektrība ir tikusi pie trubām, tad noizolēt to nav iespējams. No otras puses, var jau būt, ka džeki veikalā ir izgudrojuši kaut ko jaunu, tad viņiem Nobela prēmija fizikā ir garantēta. Pasaki, kas tas par veikalu, es uzrakstīšu pieteikumu uz Zviedriju.

    #206463
    samurajs
    Participant

    ob1: kas tev te par virsmas efektu? Neesi pats Nobela prēmiju atrāvies, koa? Zināšanai: virsmas efekts ir tikai un vienīgi augstfrekvences strāvām (FM diapazons un viss kas no tā uz augšu). Tāpēc augstfrekvences spoles, rezonatorus u.c. daļas parasti apsudrabo. Arī labos FM uztvērējos.

    Itkā jaunam boilerim sildītājs būs labi izolēts no visa pārējā, bet kas notiks laika gaitā – paredzēt nevar.

    #206464
    WerNeo
    Participant

    Samurajs, +1 🙂

    #206465
    ob1
    Participant

    Samuraj, izlej ūdeni uz grīdas, pieliec pie tā fāzes vadu, uzkāp ar basām kājām uz tā slapjuma un pieķeries pie zemes. Tad uzzināsi daudz jauna par virsmas efektu.

    Labi jau labi, varbūt jaucu terminoloģiju, bet fakts paliek fakts – elektrība (arī 50Hz) labi tiek vadīta pa kombināciju ūdens/virsma.

    #206466
    samurajs
    Participant

    Elektrība tiek vadīta caur vadītāja (ūdens, metāls) tilpumu nevis virsmu vai kādām tur starpkombinācijām.

    Kam liet ūdeni uz grīdas, vai nav vieglāk iebāzt mēli rozetē? 😀

    #206467
    ob1
    Participant

    Tad tu atzīsti, ka ūdens/virsma labi vada strāvu? Problēma ir tikai terminoloģijā?

    #206468
    samurajs
    Participant

    Tieši ūdens vada strāvu nevis kāda tur virsma. Ļoti būtiska terminoloģijas atšķirība, jo piemēram optikā gaisma atstarojas nevis no ūdens, bet tieši no ūdens/gaisa robežšķirtnes – virsmas.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 53 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā