Tīkla izveidošana

Sākumlapa Forumi Citas tēmas Viss pārējais Tīkla izveidošana

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 27 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #149341
    rajah
    Participant

    Darbā tāda lieta: ir esošais tīkls – katram datoram ir sava IP adrese, kas pirkkta no Lattelecom. Kuram muļķim ienāca prātā škiesties ar nadu, es nezinu. Man bija doma vienkāršs iekšējais tīkls ar rūteri.

    Izdomāja ka vēl vajag datorus pielikt un arī jaunas IP vajag. Un tagad ir problēma. Iespējams ka risinājums ir ļoti vienkāršs, tikai pagaidām galva piebāzta ar citām problēmām un šinī virzienā īsti nedomājas.

    Jaunās IP atšķiras no vecajām vecās sākas ar 80, jaunās ar 81. Darba grupa viena un tā pati, tikai jaunie datori vecos neredz, ir vajadzība tikt pie koplietotajiem printeriem.

    Varētu izdarīt tā, atteikties no IP un paņemt rūteri un uztaisīt iekšējo tīklu, tikai paliek tāda lieta – ir serveris ar darbinieku failiem un Web lapu uz tā. kā to saštimmēt kopā?

    katrā gadījumā gaidīšu jūsu idejas.

    #208147
    ob1
    Participant

    Iesaku pāriet uz dhcp nevis fiksētām adresēm, tas atvieglos menedžnentu. A ko darīt ar servaku iedomāties ātrumā nevaru… vai var šamējo likt pirms rūtera?

    #208148
    rajah
    Participant

    nu man nepielec kā iztaisīt rūterim caurumu lai darbinieki pie savām grabažām tiek bez problēmām, otra lieta tur ir dažas datorprogrammas uzliktas, pie kurām tiek grāmatvedes.

    trešais, man vajag arī tā lai es no mājas tieku pie tā servera klāt, pašlaik ar Terminal Services Client darbojos.

    #208149
    ob1
    Participant

    Dažien rūteriem, manuprāt, ir papildus fīčas, lai ārēju serveri ieintegrētu lokālā tīklā. Bet neesmu mēģinājis. Paskaties aprakstus dārgākiem rūteriem. Varbūt līdzēs šis:

    https://en.wikipedia.org/wiki/DMZ_%28computing%29

    #208150
    rajah
    Participant

    mjā, bet man nav fiksētās IP pašam mājās.

    #208151
    drono
    Participant

    Port forwarding uz rūtera jāuzliek. Serveri liek iekšējā tīklā, ar adresi 192.168.x.x.

    Ja tikai web lapai jābūt pieejamai ārpusē, tad rūterī 80. portu jāforvardē uz servera iekšējo IP.

    Remote desktop – 3389. portu utt. (https://portforward.com/cports.htm)

    Serverim, protams, fiksētā IP, pārējiem datoriem pofig – kā ērtāk.

    #208152
    Foxsk8
    Participant

    mjā, bet man nav fiksētās IP pašam mājās.

    šeit var izlīdzēties ar no-ip

    Bet drono jau visu pateica pareizi.

    #208153
    drono
    Participant

    Kāda vispār nozīme, vai mājās ir vai nav fiksētā IP? Tu jau neslēdzies pie sava mājas datora, bet gan pie tā servera?

    Vai arī tur bija kāda doma par atļaujām pieslēgties tikai no konkrētām IP?

    #208154
    Foxsk8
    Participant

    Kāds OS tur darbojās? Ja WIN, tad XP priekš serveru figņām ir diezgan pašvaki, jālieto Win Server 2003. Par nix, esmu nulle 🙂

    Plus viens, web lapu turēt uz kantoru tīklu ir diezgan neapdomāts gājiens. Tam protams ir savi +/-

    #208155
    rajah
    Participant

    drono wrote:

    Kāda vispār nozīme, vai mājās ir vai nav fiksētā IP? Tu jau neslēdzies pie sava mājas datora, bet gan pie tā servera?

    Vai arī tur bija kāda doma par atļaujām pieslēgties tikai no konkrētām IP?


    runa bija par DMZ – caurumu rūterī lai tiek no ārpasaules

    piemēram, cik liekas, mans mājas rūteris pieļauj tikai fiksētās IP nevis no-ip

    #208156
    rajah
    Participant

    foxsk8 wrote:

    Kāds OS tur darbojās? Ja WIN, tad XP priekš serveru figņām ir diezgan pašvaki, jālieto Win Server 2003. Par nix, esmu nulle 🙂

    Plus viens, web lapu turēt uz kantoru tīklu ir diezgan neapdomāts gājiens. Tam protams ir savi +/-


    win 2000 server

    kāpēc neapdomāts? nav jau nez kāds portāls, neliela lapiņa. kad gribu tad tieku klāt, nevis kasos ar lielām firmām, kuras savus klientus nevāc un nodzēš visu pēc tam nost.

    #208157
    viesic
    Participant

    Ieteiktu vienu ārējo ip piešķirt rūterim – tālāk rūteris sadala iekšējās ip darbinieku kastēm, printeriem u.c. iekārtām, serverus un atsevišķus datorus (ja tik tiešām ir nepieciešama ārējā ip un neder portu forvardings) likt pirms rūtera switchu – kas izdala ārējās ip un ir neatkarīgs no iekšējā tīkla. Katrā ziņā šāds variants būtu daudz labāks no datu drošības viedokļa.

    kas attiecas uz sākotnējo problēmu, ka kastes neredz viena otru – Tev tur ir 2 dažādi subneti un SMB broadcasti nerūtējas starp subnetiem.

    Ja interesē, palasi https://networking.nitecruzr.net/2006/07/advanced-windows-networking-using.html

    #208158
    drunk_lizard
    Participant

    rajah wrote:

    Izdomāja ka vēl vajag datorus pielikt un arī jaunas IP vajag. Un tagad ir problēma.


    ak tikumiibas balst!

    izstaasti man, mulkjim, kaada sunja peec korporatiivajaa tiiklaa katram datoram vajag reaalo IP?

    vai datori atrodas dazjaadaas gjeograafiskajaas dislokaacijaas?

    tad VPN!

    ja fiziski datori atrodas vienas teritorijas robezjaas, tad tikai pilniigs mudaks meegjinaas izgudrot velosipeedu :>

    ruuters>lan. ja nepieciesjamas papildizvirtiibas ar kopeejaam db, mailservers etc, tad w2008 vai kaads redhats un cjau rasma.

    tiesjaam nesaprotu no pirmaa posta, kur iisti probleema…

    varbuut paarliekaa tikumiibaa? :>

    #208159
    WerNeo
    Participant

    foxsk8 wrote:

    Kāds OS tur darbojās? Ja WIN, tad XP priekš serveru figņām ir diezgan pašvaki, jālieto Win Server 2003.

    Nu te nu gluži nebūs taisnība, piedod. 🙂

    Par tēmu. Rūteris + forvardēšana un ietaupīt naudu firmai.

    #208160
    Foxsk8
    Participant

    WerNeo: Kad vēl mācījos “skolā” ikdienā XP uz tīklu “muģerēšanos” nederēja, tas darbojās tikai kā klients, nevis kā galvenais serveris. 🙂

    Kā piemēru minēšu pašu RTU_LF, uz lieliem stāv tieši WIN 2003 un viss strādā kā nākas.

    Taka no serveru lietām šobrīd tā patālāk, tad nu diži opnēt es nevarēšu. 🙂

    #208161
    WerNeo
    Participant

    Kas Tev liedz uzlikt AD uz XP? 🙂

    #208162
    rajah
    Participant

    drunk_lizard wrote:

    ak tikumiibas balst!

    izstaasti man, mulkjim, kaada sunja peec korporatiivajaa tiiklaa katram datoram vajag reaalo IP?


    brilles iegādājies vai iemācies vienreiz lasīt visu no sākuma līdz beigām

    rajah wrote:

    Darbā tāda lieta: ir esošais tīkls – katram datoram ir sava IP adrese, kas pirkkta no Lattelecom. Kuram muļķim ienāca prātā škiesties ar naudu, es nezinu. Man bija doma vienkāršs iekšējais tīkls ar rūteri.


    es to IP pirkšanu neizdomāju bet laikam kaut kādi mudaki no raj. padomes. kas gribēja uzņemties šefību pār serveri.

    vēl joprojām viņus atminos kā humoresku – uzdevās ka viņi paši serverim glabāšot mūsējās paroles un neļaus iet pie servera. protams ar viņiem salamājos – kāda hu-ja pēc viņiem ir jāzina mana parole???

    viss beidzās ar to ka viņie glabājot mūsējās paroles aizmirsa servera admina paroli – te nu bija paroļu glabātāji.

    dabiski tad viņu atbildība beidzās.

    #208163
    WerNeo
    Participant

    rajah. Bet kas Tev liedz pateikt firmas vadībai, ka vari ietaupīt naudu.. ar vienu statisku/dinamisku (kā nu vajag) IP?

    #208164
    rajah
    Participant

    WerNeo wrote:

    rajah. Bet kas Tev liedz pateikt firmas vadībai, ka vari ietaupīt naudu.. ar vienu statisku/dinamisku (kā nu vajag) IP?


    gribu vislabāko un visērtāko priekš sevis variantu.

    #208165
    rajah
    Participant

    par XP kā serveri – XP nevar likt kā serveri – tam ir ierobežots vienalicīgi tajā esošo ieejošo lietotaju skaits, laikam 10 tikai bija, saskāros ar šito jau skolā mēģinot tādu uzbūvēt – klasē 12 datori – visi 10 iekšā tiek pie testa faila, 11., un 12. netiek

    Win 2000 bija vēl mazāk

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 27 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā