Datordizaina bakalaurs

Sākumlapa Forumi Citas tēmas Viss pārējais Datordizaina bakalaurs

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 79 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #151378
    RicoPico
    Participant

    Esmu izdomājis iegūt grādu datordizainā. Meklēju cilvēkus, kuri ir studējuši vai studē, un var ieteikt konkrētu mācību iestādi, kur var apgūt šo zinātni.

    Vēlos uzzināt ko tur māca (mācību priekšmeti), kāda noslodze (vai nav bijusi vēlme dēļ tā pamest mācības), kādi uzdevumi tiek doti darīšanai mājās, un citi sīkumi, kuri ir jāzina ejot studēt datordizainu.

    PS: Iesakiet kādu patiesi efektīgu pretodu līdzekli. 🙂

    #237627
    Toms
    Participant

    Pa lielam Tu iegūsi tikai papīru par augstāko izglītību.

    Protams, iemācīsies arī daudz ko jaunu un noderīgu – gleznošanu, zīmēšanu, kompozīciju u.c + pašam daudz jāmācās līdzi.

    Vakar kā reiz biju uz datordizaina bakaulaura aizstāvēšanu Liepājas Universtātē – nu, domāju būs augstāks līmenis 🙂

    #237628
    RicoPico
    Participant

    @Toms Tu pats to bakalauru aizstāvēji, jeb tikai piedalījies novērotājos?

    Pa lielam visi mācās tikai dēļ papīra. Reti ir tāds, kurš ar sirdi un dvēseli ir studijās.

    Ok, aizmirsu pieminēt, ka meklēju universitāti Rīgā. Turklāt, ar neklātienes opciju.

    #237629
    Toms
    Participant

    RicoPico, es biju kā novērotājs priekš savas aizstāvēšanas. Pa lielam lai zinātu, kādas kļūdas nepieļaut.

    Rīgā, cik zinu, LU un BKI māca datordizainu. Kā ar neklātienes opciju – BKI ir, LU – nezinu, bet varētu būt.

    Neklātiene ir vēl lielāks fufelis. Klātienē var vairāk iemācīties, cik esmu sapratis. Bet arī lielā mērā no cilvēka atkarīgs.

    #237630
    RicoPico
    Participant

    Nu, KUR to māca- nav problēmu noskaidrot. Grūtāk ir uzzināt studenta viedokli par studijām. Jo tāds students vēl ir jāatrod. Turklāt, vēlams, iestādē, kuru esmu sev noskatījis.

    Tom, Tu pats ko studē?

    Klātieni nevaru atļauties. Strādāju pilnas slodzes darbu, kuru labprātīgi mainīt netaisos. 🙂

    #237631
    Toms
    Participant

    Jā. Piekāpju uz neklātienes sudinājm Liepājas Universtātē pa datordizaina tēmu 🙂

    P.S. Viena lapa, kur tika aprakstīts studijas BKI (tagad jau laikam BSA :D) no studenta viedokļa. https://www.datordizainers.lv/

    #237632
    RicoPico
    Participant

    Ko nozīmē- piekāp? Vai nu esi pilnvērtīgs students, jeb entuziasts, kurš vienkārši iet sēdēt lekcijās? 😀

    Ok, Tom, pastāsti, lūdzu, brīvā tekstā, kas Tev patīk, kas nepatīk, kā vērtē izvēlēto studiju programmu kā tādu. Kam vēl studiju gaitā jātērē sava nauda (Tehnika, softs u.c), un pakomentē jautājumus, kuri minēti topikā.

    #237633
    Toms
    Participant

    Es uzskatu tā, ka visi pasneidzamie priekšmeti var būt interesanti un pat ļoti interesanti, bet tas ļoti lielā mērā ir atkarīgs no pasniedzēja. Ir čupa ar pasniedzējiem, kas vienkārši monotoni lasa savas lekcijas un izdod čupu ar kopētajiem materiāliem.

    Turpretī ir tādi pasniedzēji, kas visu paskaidro un pat nezinātājam viss ir skaidrs.

    Noslodze nav diži lielā. Ja visu laicīgi sāk darīt (mājas darbus) tad viss ir kārtībā. Citreiz gadās negulēt vairākas naktis, lai savilktu galus dēļ slinkuma 😀

    Protams, no savas kabatas ir jāpēr papīri, krāsas (eļļas, guaša un/vai akvarelis), visādas otas un zīmuļi, kā arī viss cits nepieciešamais.

    Priekšmeti – kā jau iepriekš minēju – zīmēšana, gelznošana, datorgrafika, animācija, videomontāža, kompozīcija, mākslas vēsture, filozofija, ekomika, angļu val u.c. Tiesa, var mainīties atkarībā kādā skolā mācies.

    pamest mācības nav bijusi doma. Vienīgi jācenšas laicīgi maksāt pa studijām 😀

    LiepU ir tāda intersanta neklātienes programma, kā cītīgs vienas nedēļas mācību posms vienu reizi pusotrā mēnesī. Tapēc arī sanāk “piekāpšana”. 😀

    P.S. Iespējams, jāapgreido dators būs, softu var iznomāt torentos 😀

    #237634
    root
    Participant

    RicoPico, klausi mani draugs- netērē laiku Latvijas mācību iestādēs, kuras ir saistītas ar Informācijas Tehnoloģijām. Interesanti ir viens. Bet 10-15 gadus veca viela ir pavisam kas cits. Ja vēlies mācīties datordizainu, ej piesakies par mācekli kādā ārzemju dizaina studijā. 😉 A vienīgais, ko tu no šitiem papīriem iegūsi, ir “parādi portfolio”, “What kinda school is that? We dont know em.”.

    #237635
    RicoPico
    Participant

    Lielais paldies par info. Un par linku arī- vakarā pieķeršos viņam. Ar tējas krūzi un cepumu paku.

    Hm… Varbūt Tu atceries, kādus iestājeksāmenus liki? Man ir aizdomas, ka ir zīmēšana. Un tā man galīgi nepadodas. Bet varbūt nepadodas, jo nekad neesmu viņu tā nopietni mācījies (Vizuālā māksla pamatskolā, laikam, neskaitās).

    #237636
    Toms
    Participant

    Bija, bija isteājeksāmeni – bet uz neklātieni visus pieņēma (augstskolas binzess, you know).

    Bija ar zīmēšanu/kompozīciju saistīti eksāmeni. Bet paintresejies sevis izvēlētajā skolā kādi tur ir tieši eksāmeni.

    #237637
    RicoPico
    Participant

    Toms, kādi ir Tavi komentāri par TavaMaate izteikumiem par 10-15 gadu vecu vielu? Tā taču nevajadzētu būt… Bet pieļauju iespēju, ka Latvijā tieši tā arī ir.

    Un kā jau minēju augstāk- vairums cilvēku iet studēt dēļ “Parādi portfolio”. Taču es taisos apvienot patīkamo ar lietderīgo. Vēlos mācīties to, kas mani varētu saistīt, nevis sēdēt lekcijās tikai tāpēc, ka ir samaksāts brangs čungurs. Kā to dara, piemēram, biznesa vadības studenti. Lai vadītu savu biznesu, papīrs nav vajadzīgs. Un iegūtās zināšanas izplēn jau tuvāko gadu laikā. Paliek sausais atlikums- papīrs par izglītību, kuram, praktiski, nav vērtības.

    #237638
    Toms
    Participant

    Grūti komentēt to, ko māca Datorzinātnēs/it lietās, bet datordizainā es neteiktu, ka māca 10-15 gadus vecu vielu.

    Protams, ir priekšmeti, kur gadiem ilgi nekas nemainās (filozofijas, mākalas vēstures u.c.), bet ir arī tādi kur viss mainās un +/- pasniedzēji arī seko līdzi visam apkārt notiekošajam.

    Tas par LiepU.

    #237639
    Foxsk8
    Participant

    RicoPico: Nezinu, vai ir vērts iet un tērēt laiku, plus vēl par to visu maksāt naudiņu, vislabāko pieredzi tu vari uzkrāt reaļi strādājot, kā jau visiem zināms, svaigus gurķus, kas tiko iznākuši no skolas, darbā neviens neņems, nāksies tomēr kādu laiku padarboties kā freelancerim vai kā savādāk. Tad nu reāli, kāpēc kavēt to laiku, sēdi mājās, pats saplāno sava darba grafiku, veido dažādas lietas, web dizainu, gleznas, etc, utt… reāli jau ja tev ir doma iet mācīties, tad ir kaut kāds talants, nosliece, vai vienkārši padodās un patīk tā padarīšana, skola tikai nostiprina un nedaudz palīdz tev attīstīties, bet ja nu pašam ir liels gribasspēks, tad to var izdarīt arī bez skolas palīdzības, jo kā jau teica, rezultātā no skolas pa lielam iegūsi tikai papīru. Pēc pieredzes varu teikt, ka darba devējam vairāk interesē tavs radošums, izpausme un protams, paveiktie darbi – porfolio, no kura tad arī viņš izdara secinājumus, ņemt tevi darbā vai tomēr nē, papīrs ir tikai maziņš plus.

    Taka LV skolas man kaut kā nepatīk, paši droši ziniet kāpēc, tāpēc man arī ir tāda attieksme, un ziniet, nenožēloju neko, ir pieredze, ir darbs un viss ir kā nākas. Strādājot par to pašu web-devu, praksē jau ir iegājies ar visas šis dizaina teorijas, utt….. taka skaties pats, kas liekas saistoši. Ja nesanāk, pa manam plānam, vienmēr jau pastāv iespēja studēt, jebkurā laikā, kaut vai 40 gadu vecumā 😀 Man vairāk interesē, ātri nostāties uz kājām, nevis pāris gadus, plikam pa nātrēm, aka studentam čakarēties.

    P.S. Tas ir tikai mans subjektīvais viedoklis.

    #237640
    WerNeo
    Participant

    RicoPico, ir vērts iet un studēt! Neklausies cilvēkus, kas paši nav studējuši (bet arodskolas nav rādītājs). 😉 Ja ir griba patiesi apgūt to, ko augstskolā Tev mācīs, tad daudz ko iegūsi no studijām (protams, obligāti daudz jādara arī pašam, sevis izglītošanai, jo ar pliku studijas programmu būs par maz). Un ar karoti nevienam tur neko nelies iekšā. Gribēsi iemācīties – iemācīsies. Papīram ir nozīme!

    Par dizaineriem runājot. Cik zinu pēc pazīstamiem, ir jābūt ar mākslu uz “Tu”. Datorzinātņu studiju programmās jābūt ar matemātiku lielos draugos. Daudzi pirmkursnieki pat sāk burkšķēt, ka viņiem redz tikai matemātiku un pascal mācot. 🙂

    #237641
    Toms
    Participant

    WerNeo – man kursā bija daži kadri, kas uz māklsu bija uz “jūs”. Izturēja, iemācījās, sanāca… 🙂 Pasniedzējs vērtē izaugsmi, kā apgūsti zīmēšanas/gleznošanas procesu un kāds progress ir bijis mācību gada laikā.

    Protams, bija arī daži frukti, kas no mākslas skolas bija izlaidušies – tie zīmē citā līmenī 😀

    #237642
    WerNeo
    Participant

    Protams, piemēri ir dažādi. Viss atkarīgs no gribasspēka. 🙂

    #237643
    root
    Participant

    Twitter plašumi wrote:

    cos60+sin90+(sin120*tg30)(ctg90+cos380)=..paldies,skolotāj, man tas ļoti noderēja dzīvē


    Ideja, ka mācības spēj cilvēku padarīt par intelektuāli, ir dziļi pārspīlēta. Tā pat, ja tev nesanāk un tev nav talanta kaut kādā lieta, neviena augstskola tev neiemācīs to. Arī Wernis gan jau zin, kā ir ar augstskolas diplomu būt absolūtam un pilnīgam idi**** (mums viens kopīgs paziņa ir, hehehe).

    RicoPico, ja tā būs tava niša, kas tev tiešām patiks un padosies, da i bez visiem augstskolas diplomiem tev tas padosies, un papīri tad paši nāks, kā man tagad.

    Jo diemžēl papīrs bez zināšanām ir tikai tualetes papīrs. Informācija nav zināšanas. Diploms nav zināšanas. Pat mācības kādā skolā nenozīmē zināšanas. Zināšanas ir pieredzē, skola tev palīdzēs tikai virspusēji, šo un to.

    Starp citu ir man viens pazīstams LU informātiķu maģistrs. Saku kā ir, cilvēks ar savu diplomu ir uz Jūs. Ne tā, ka neko nezinātu. Bet ir pilnīgs stulbenis. Darbu protams atrast nevar, un brīnās- kāpēc. A tapēc, ka galvā šprotu bundža. In best case. So es tagad ar evil smile paņemšu Weņa diplomus, salocīšu smuki un atslaucīšu nu Jūs jau zināt ko.

    #237644
    RicoPico
    Participant

    Summējot TavaMaate teikto, secinu, ka tas ir viens:viens ar maniem uzskatiem.

    Tātad: Iesi pa labi- būsi bagāts, iesi pa kreisi- galu ņemsi.

    Jāiet ir mācīties tikai to, kas interesē. Un tikai. Kur līdz ar papīru nāk arī zināšanas. Zināšanas, kuras pats esi iemācijies, un darijis to ar patiku, jo tad tas ir garants, ka arī praksē pēc papīra beigšanas spēsi pilnvērtīgi lietot iegūtās zināšanas.

    Savukārt, ja abiturents aiziet mācīties tur, kur “hujviņzinkur”, kur liekas, ka būs viegli mācīties, kur daudz foršu veceņu un varēs fufeli dzīt, tur, kur galvenais ir tikai papīru dabūt.. Nu tad cilvēks tiešām ar to papīru pēc tam varēs tikai pakaļu slaucīt. Divreiz. Katru reizi ejot uz darba interviju.

    #237645
    WerNeo
    Participant

    Robert. Neuzskatu, ka man ar tevi par šo būtu jādiskutē. Gan pāries tavā dzīvē tas posms, kad visu redzēsi tikai true un false. Un, ka nav tā, ka visi, kas tev nepiekrīt ir glupi, stulbi un idioti. 🙂 Un savu uzbrūkošo valodas stilu tu vari sev atslaucīt to pašu vietu, kuru gribēji ar diplomu slaucīt.

    P.S. Jūtu, tev uz mūžu iesēdies tas, ka piedāvāju reiz tev piedalīties “konkursiņā”, programmēšanā. Bet nekas, gan pāries. 🙂

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 79 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā