Varbut, toposais programmetajs

Moderatori: janis.wd, Vecākie lietotāji

richX
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 299
Pievienojies: 15 Mai 2009, 18:05
Reputācija: 0

Varbut, toposais programmetajs

Post no richX » 16 Jūn 2009, 21:54

Sveiki! Ceru ka pareizaja sadala trapiju. Man tads jautajums. Es sogad gatavojos iestaties augstskola un apgut programmetaja profesiju, tapec veletos noskaidrot, kadas prieszinasanas butu velamas, uzsakot macibas. Ja iespejams nedaudz raksturojiet, kas jazin un cik daudz. Jau ieprieks paldies!

samurajs
Administrators
Atbildes: 14988
Pievienojies: 06 Mar 2007, 15:04
Atrodas: Liepājas anomālā zona

Post no samurajs » 16 Jūn 2009, 22:02

Vai tu jau proti kaut vienu programmēšanas valodu? Vari uzrakstīt elementāras programmas? Ja jā - vari mēģināt. Pretējā gadījumā labāk izvēlēties ko citu. Programmēšana nav profesija katram, tur vajag īpašu domāšanas veidu.
Image

Crow
E-žurnālists
Atbildes: 5392
Pievienojies: 10 Mai 2009, 14:22
Atrodas: Ir

Post no Crow » 16 Jūn 2009, 22:08

Īstenībā netrāpīji, bet man ta kas :D

Visupirms - aksioma numur 1 - programmētāji ir nevis profesija, bet sekta.

Par RTU un LU nezinu, bet tur noteikti ir sasodīti garlaicīgi :D

Ja nav pārliecības īsti par savām spējām - iesaku Vidzemes Drāmas Teātri.
Ja neizdosies par programmētāju, jebkurā gadījumā kļūsi par plaša profila IT speciālistu :D

Pēc pieredzes saku (3 gadus esmu norāvis šajā momentā) - tur droši var iet tādi, kas nezina, kur atrodas "any key". Nesatraucies, zināšanas tur neprasīs (kaut tas ir vienmēr ir vēlams).

Ja pēc šī rodas citi jautājumi - tādā gadījumā tev jābūt entuziastam un tai jābūt sirdslietai. Ja vēl nav - ir jau par vēlu :D
Дебилы, бл*ть...

foxsk8
Moderators
Atbildes: 5070
Pievienojies: 22 Feb 2007, 12:33
Atrodas: Liepāja, www.notepad.lv

Post no foxsk8 » 16 Jūn 2009, 22:11

Iekš LV nav tādu skolu, kur tev mācīs kodēt. Kamēr tu pabeigsi savu augstskolu, es jau sen par to laiku būšu pašmācības ceļā apguvis daudz vairāk, kā arī reāli dienu dienā darbojies ar programmēšanu.

Ja vēlies apgūt kodēšanu, rēķinies ar kaudzi nerviem, sadarbojies ar prātu, draudzējies ar vientulību, darbu naktīs, dienas paredzētas gulēšanai + viss process ap 10 gadus aizņems, jo visu laiku ir jāmācās, skolās tev ieliks tikai pamatu un reāli, ja vadīsies pēc skolas, tad nekas diži labs tur nesanāks. Maksāt kādam naudu, lai tas tev no wikipedijas iedod info to pašu, ko tu vari pats paņemt, man kaut kā prāts uz tādām domām nenesās.

daGrevis
Vecākais lietotājs
Atbildes: 2343
Pievienojies: 06 Feb 2009, 19:00
Atrodas: Rīga, Latvija

Post no daGrevis » 16 Jūn 2009, 22:19

foxsk8 wrote:Iekš LV nav tādu skolu, kur tev mācīs kodēt. Kamēr tu pabeigsi savu augstskolu, es jau sen par to laiku būšu pašmācības ceļā apguvis daudz vairāk, kā arī reāli dienu dienā darbojies ar programmēšanu.
Pilnīgi piekrītu, visu, ja grib, Tev tas patīk, un ir dotības, var apgūt pašmācības ceļā. ;)
Think of how stupid the average person is, and realize half of them are stupider than that. /George Carlin/

http://twitter.com/#!/daGrevis
http://last.fm/user/daGrevis
http://ask.fm/daGrevis

http://dagrevis.lv/

rajah
Lietpratējs
Atbildes: 730
Pievienojies: 27 Apr 2007, 14:29
Atrodas: Leišmale

Post no rajah » 16 Jūn 2009, 22:21

damncrow wrote:Nesatraucies, zināšanas tur neprasīs (kaut tas ir vienmēr ir vēlams).
tieši tāpēc rodas lohi kas pielaiž kļūdas programmās
tev jābūt entuziastam un tai jābūt sirdslietai. Ja vēl nav - ir jau par vēlu :D
tad vispār labāk aizmirst stāties datoriķos.
Step By Step - ImageImage

richX
Reģistrēts lietotājs

Post no richX » 16 Jūn 2009, 22:23

Hmm... Nedaudz apmulsu, 2 diametrali pretejas atbildes. Man patik kimereties pa un ap datoru, izmeginat dazadu progu darbibu utt. Ta ka darbs ar datoru man ir sirdslieta. Par samuraja teikto, ar kuru valodu labak sakt, man savulaik ieteica sakt darboties ar Visual Basic, ko tu par to saki, pareiza izvele vai ir vienkarsakas valodas iesacejiem? Mana pieredze progu veidosana ir gauzam nieciga, pec tutorialiem esmu veidojis bat failus, kas veica primitivus uzdevumus, tas laikam ari viss.

Es uz mob parak lenu rakstu. Kamer rakstiju, 3 raksti pienaca :) Augstskola man bus ka pamats, jo lai aizsniegtu griestus, lieti noder keblitis, lai gan es apzinos, ka par griestiem vel nav ko domat, pec augstskolas es vel knapi varesu nostavet uz keblisa, un bus vel jaiegulda milzum pulu un entuziasma, lai varetu domat vismaz par griestiem...

Sid
Vecākais lietotājs
Atbildes: 979
Pievienojies: 14 Mar 2007, 21:20

Post no Sid » 16 Jūn 2009, 22:34

Pascal

foxsk8
Moderators

Post no foxsk8 » 16 Jūn 2009, 22:34

Nu es sāku ar VB ņemties, kad gāju pamatskolā, rēķini, PC bija tikai lai iedarbinātu VB, nekādi interneti nebija pieejami, sēdēju, nopirku grāmatu VB iesācējiem un močījos, dabuju drauga piemērus no augstskolas, ko šams tur mēģinājis bija kodēt, nepagāja pāris mēneši, ka čalim veidoju mājas darbus augstskolai :D Pats iedod VB, beigās jau kāds cits ir gudrāks.

Tad sākās RTU laiki, kas man no ierastā VB, pārmet uz sūda paskālu, un notiek neizpratne, nafig man pascalu vajag, ja jau protu VB, līdz ar to radās nepatika pret skolas sistēmu.

Paralēli ar VB, sāku veidot webu, webu veidoju prieka pēc, priekš saviem čaļiem, hobijam, beigās arī viss aizgāja kā pēc plāna. Tagad cīnos, un redzu, ka ar 10 gadiem būs vēl par īsu, jo valodas nāk un iespēju paliek aizvien vairāk. Kas bija aktuāli pirms 10 gadi, tad tagad tas vairs tā nav.

Atšķirība starp ķidātājiem un programmētājiem ir tāda, ka ķidātāju ir pārāk daudz, labāk pārstāvēt kādu mazāku loku, tādus kā programmētājus, jo visu ko tu redzi, ēd, lieto, viss ir uzkodēts, tas tā teorētiski. Programmētājiem darba būs vienmēr, kamēr vien pastāvēs internets, PC un elektrība. :D

Parakņājies pa php.lv forumu off-topik tēmām, tur vari arī atrast labu info par šo tēmu, protams, daudz auzu, bet galveno domu jau es tev esmu pastāstījis.

Plus otrs. Softiskie koderi ir ļoti maz, vismaz Latvijā, taka programmēšana arī ir savi novirzieni.

Plus arī beigās karjiera arī ir normāla, sākumā sāc kā programmētājs, pēc tam kā projektu vadītājs, utt... beigās, ja viss aiziet, vari būt mazas firmas boss, vadītājs.

Tā programmēšana ir ļoti interesanta štelle, ir ļoti daudz plusi, piem tas, ka vari strādāt kaut no mājām, meža, vai no jebkuras pasaules malas, viss kas vajadzīgs, dators, štrome un nets. Protams minusi ir tādi, ka būs jācīnās ar X **dritvai kociņ** klientiem, jāmokās nomodā un jāraksta kods, jāspēj reizē strādāt ar vairākiem projektiem, no viena pārslēgties uz otru, piem tas tā, vienā monī viena lapa, otrā monī otra lapa un abas reizē jākodē. :)

Enyway, lai veicās.

richX
Reģistrēts lietotājs

Post no richX » 16 Jūn 2009, 22:48

Butiba zel ka musu vidusskolas programma neietilpa darbs ar pascal un musu informatikas skolotajs bija zabaks jomas, kas sniedzas talak par office un paint, kaiminu skola pat 11. Klase macija stradat un pildit uzdevumus ar pascal.

foxsk8
Moderators

Post no foxsk8 » 16 Jūn 2009, 22:52

richX: Par tiem skolotājiem varu piekrist.

richX
Reģistrēts lietotājs

Post no richX » 16 Jūn 2009, 23:00

Labakas bija joks, kad vins mums savulaik stastija par operativajam atminam un piemetinaja, ka labakie ram ir pat ar 256 mb ietilpibu, vins bija parsteigts, ka mes pastastijam, ka jau ir pieejami 2 un 4 gb rami, un ir dzirdets pat par 8gb ram, tas laikam bija 10. vai 11. klase :D

foxsk8
Moderators

Post no foxsk8 » 16 Jūn 2009, 23:04

Latvija, ko var gribēt.

KaNeiet
Lietpratējs
Atbildes: 234
Pievienojies: 01 Nov 2007, 00:50
Atrodas: Talsi

Post no KaNeiet » 16 Jūn 2009, 23:08

richX wrote:kaiminu skola pat 11. Klase
Zābaks ir nevis skolotājs, bet tas, kas neizvēlējās attiecīgo programmu un skolu. Divpadsmit gadu laikā par tā īsti pat dzimtajā valodā rakstīt neesi iemācijies.
Iet uz augstskolu lai kļūtu par programmētāju, nav visai gudri - koderis kā tāds ir profenes līmenis un arī Latvijā ir pietiekami daudz izglītības iestāžu, kurās to varēja apgūt. Savukārt par to, ko vajadzētu apgūt augstskolās, diemžēl lielākajai daļai rakstošo vai nu nav vispār, vai ir galīgi greizs priekšstats.

richX
Reģistrēts lietotājs

Post no richX » 16 Jūn 2009, 23:11

Es vnk biju soka, ka tads tumsonis var macit jauno paudzi. Ar ministriem varetu piekrist par Latviju, tacu citam kartam nebutu jabut tik tumsonigam.

KaNeiet
Lietpratējs

Post no KaNeiet » 16 Jūn 2009, 23:12

Savukārt ar to Pascal parasti ir tā, ka tipiskā skolā labākajā gadījumā 10-20% spēj ko sakarīgā līmenī apgūt, jo neko nejēdz pat no elementārās matemātikas un loģikas - kāda vēl tur Hoāra kārtošana vai grafu algoritmi.
Maija beigās visās iespējamajās vietās bija pilns ar izmisīgiem saucieniem pēc 0 līmeņa programmu uzrakstīšanas - laikam tak vismaz gadu skaitjās mācījušies.
Manuprāt jēga iet mācīties šajā virzienā ir tikai tad, ja vismaz reizi esi piedalījies rajona informātikas olimpiādē vai līdzīgā pasākumā,
richX wrote:Ar ministriem varetu piekrist par Latviju, tacu citam kartam nebutu jabut tik tumsonigam.
Pats vismaz saproti, ko mēģini uzrakstīt? Labāk jau būtu palicis pārliecināts, ka 256GB RAM ir daudz, bet iemācijies vismaz domu sakarīgi formulēt.
Last edited by KaNeiet on 16 Jūn 2009, 23:28, edited 1 time in total.

richX
Reģistrēts lietotājs

Post no richX » 16 Jūn 2009, 23:25

KaNeiet, piedod par kljudam, uz mobila tel man nav garumzimju un rakstot uz 12 pogam man nereti gadas kludas, tiesam atvainojos. Par profenem runajot, es esmu no Rezeknes un mani ienakumi ir loti ierobezoti. Rezekne ir tikai 1 profene, kura maca programmesanu, bet par to ir loti negativas atsauksmes, man nav naudas, lai macitos citas pilsetas, kur nu vel Riga. Es macisos par tiem lidzekliem, kas man ir. Tapec ari jautaju seit pec padoma, lai efektivi varetu macities par to, kas man ir iekrats.

richX
Reģistrēts lietotājs

Post no richX » 16 Jūn 2009, 23:33

Ludzu nekritize manu valodu, es pats apzinos, ka man vel jamacas pareizi noformulet domu. Es jums ludzu padomu, un esmu priecigs par sniegtajam atbildem, tomer nav patikami, ka vel paraleli kads nosoda tavu valodu. Es ludzu, es nepieprasu. Veltits KaNeiet...

KaNeiet
Lietpratējs

Post no KaNeiet » 16 Jūn 2009, 23:34

Tā gadās.
Tuvāk laikam būs Daugavpils, bet kādreiz stāstīja, ka vislabākie apstākļi esot Ventspilī.
Tālākais jau tikai no paša atkarīgs, ar karoti mutē nevienā vietā nelej.

Par nosodīšanu - pats sāki. Gribētu redzēt mācību pārzines vai direktores vietā - kā pierunāsi to dziedāšanas vai fizkultūras skolotāju nākošgad indigo baram kvalitatīvu informātikas standarta apguvi nodrošināt par apkopējas algu.

richX
Reģistrēts lietotājs

Post no richX » 16 Jūn 2009, 23:54

To es nemaz negaidu. Esmu macits dzive visu sasniegt saviem spekiem un darbiem.

richX
Reģistrēts lietotājs

Post no richX » 17 Jūn 2009, 00:03

Butiba problema neslepjas ta skolotaja zemaja alga, bet labi, stasta neiedzilinasos. Par algam es tev piekritu, tomer es uzskatu, ka vaina neslepjas zemajas algas, bet gan augstajas cenas. Naudas vertibu pielidzina precu daudzumam, ko par to var nopirkt. Bet nu tas jau sak ost pec off-topic :P

samurajs
Administrators

Post no samurajs » 17 Jūn 2009, 00:06

Tevis paša labad ieteicu stāties kādā privātā augstskolā. Pareizi KaNeiet domu pameta: tā kā algas valsts izglītības jomā tiek apcirptas vairāk nekā pamatīgi - cerēt uz kvalitatīvu izglītību valsts augstskolā tagad būs naivums. "Kā maksā - tā strādā" - teiciens arvien ir spēkā...
Image

richX
Reģistrēts lietotājs

Post no richX » 17 Jūn 2009, 00:24

Nja... Izglitibas iegusanai sis no tiesas nav izdevigs. Tomer, kas ir labs, tas ir ari dargs. Bet kreditu nudien nevelos risket njemt. Darbu atrast, ar ko pelnit, paraleli macoties, musdienas ir gandriz neiespejami. Lai gan darba devejiem jalauj saviem darbiniekiem macities, tomer vini uz sadiem cilvekiem skatas greizu aci. Gimene mani atbalsta, tomer macibas apmaksat privata skola ari nevar, viniem tomer pasiem ari jadzivo... Ta ka privata augstskola atkrit.

rATRIJS
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 321
Pievienojies: 06 Mar 2009, 15:34
Atrodas: Rīga

Post no rATRIJS » 17 Jūn 2009, 00:31

Ko es varētu pastāstīt. Pats pirms diviem gadiem biju līdzīgā situācijā. Interese par datoriem bija, šādas tādas zināšanas arī, bet reāla pieredze ar programmēšanu man nebija (biju paskatījies kaut kādus primitīvus Pascal uzdevumus un ļoti viduvēju pratu uztaisīt mājaslapiņu izmantojot HTML, CSS un JS). Tā kā citas lietas man īsti neinteresēja (tik ļoti, lai ietu mācīties), izņemot fotogrāfēšanu, bet to nu gan LV nav kur mācīties un, lai izsistos vajag nelielus sakarus, izvēlējos iet mācīties par programmētāju.

Eksāmenu līmeņi bija OK un tiku gan LU, gan RTU budžetā (grūti gan bija netikt, nezinu kā ir tagad krīzes laikā). Tad sāku skatīties un lasīt visādas atsauksmes par skolām utml. un galu galā izvēlējos LU un varu teikt, ka ne mirkli nenožēloju savu izvēli.

Ja nav nekāda iepriekšēja pieredze, tad augstskola palīdzēs ievirzīt smadzenes vajadzīgajā virzienā. Ieliks pamatus un varēsi jau pēc pirmā semestra un pirmā semestra laikā patstāvīgi mācīties no gūgles. Mācības noteikti nav grūtas, ja vien matemātika nav nezināma lieta.

Par mācību kvalitāti. Tas ir ļoti atkarīgs no pasniedzēja, jo interesants, gudrs un aktīvs pasniedzējs spēs ieinteresēt par tādā priekšmetā, kurš sākotnēji likās WTF kam tas vajadzīgs. Tāpat ir arī LU - bija daži priekšmeti, kuri, manuprāt, bija ļoti noderīgi (un parasti ne tik viegli noliekami kā citi) un kurus noteikti ir vēlams noklausīties. Ne visu tomēr var izlasīt internetā un reāla cilvēka stāstītais tomēr ir savādāka lieta.

Pozitīvi ir tas, ka ir obligātā prakse jau otrā kursa laikā. Tas ļauj atrast kaut kādu darbu (ja tāds jau nav iepriekš) un sniedz lielu pieredzi.

Visā visumā noteikti iedrošinātu tevi mācīties IT lietas, ja tev tas interesē. Protams, ir jau mīnusi, kā minēts iepriekš - darbs naktīs (tas gan man patīk, jo miers apkārt un no rītiem tāpat var gulēt), iegrimšana datorā, vēlme nekontaktēties darba laikā utt...
Apple un Biibele FTW!!!

Evers
Vecākais lietotājs
Atbildes: 4339
Pievienojies: 11 Feb 2009, 15:13

Post no Evers » 17 Jūn 2009, 08:52

Ja tev matemātika vidusskolā nesagādāja grūtības, tad domāju , ka nav ko baidīties, tikai jācenšas.

ob1
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 2959
Pievienojies: 23 Mar 2009, 22:01
Atrodas: Sigulda

Post no ob1 » 17 Jūn 2009, 11:01

Vajadzētu vēl autoram pastāstīt, ka programmētājiem mēdz aizbraukt jumts - profesionāla slimība. Tikai nav skaidrs - tas jumts brauc tāpēc, ka strādā par programmētāju, vai arī tie, kuriem ir tendence uz jumta braukšanu, izvēlās šo profesiju.

samurajs
Administrators

Post no samurajs » 17 Jūn 2009, 12:08

Te ir milzīga starpība - darbs ar datoriem (un tīkliem - tātad sisadmina darbs) un tieši programmētāja darbs. Tas nav viens un tas pats; un arī psiholoģiskās kvalitātes tur vajadzīgas dažādas.
Image

Crow
E-žurnālists
Atbildes: 5392
Pievienojies: 10 Mai 2009, 14:22
Atrodas: Ir

Post no Crow » 17 Jūn 2009, 12:19

ob1 wrote:Vajadzētu vēl autoram pastāstīt, ka programmētājiem mēdz aizbraukt jumts - profesionāla slimība. Tikai nav skaidrs - tas jumts brauc tāpēc, ka strādā par programmētāju, vai arī tie, kuriem ir tendence uz jumta braukšanu, izvēlās šo profesiju.
Tie jau arī ir divi novirzieni, kas eksistē:

1. Tie, kas nav "īstie" programmētāji, bet sajūk prātā, jo ir izmisīgi vēlējušies to iemācīties. Tie programmēšanu piemēro dzīvei.
2. Tie, kas ir programmētāji pa dzīvi. Tie dzīvi piemēro programmēšanai.

:D

Mr.Death
Lietpratējs
Atbildes: 1779
Pievienojies: 17 Apr 2007, 19:13

Post no Mr.Death » 17 Jūn 2009, 14:51

Uj vecīt. Ja tu gribi kļūt par koderi, tad jārēķinās ar tādu dzīvesveidu kā man. Visapkārt kompji, istabā vienmēr tumsa, jo gaisma bojā kontrastu uz ekrānu, patīk strādāt naktīs, taču jāpiespiežās pa dienām un riebj ja kāds darba laikā traucē. Kā arī piemetīsies tādi kaitīgie ieradumi kā blogu, forumu lasīšana un regulāra postošana tajos :D

ob1
Reģistrēts lietotājs

Post no ob1 » 17 Jūn 2009, 15:02

Kad kodēju, mani kaitina troknis, ko rada kaķis staigājot pa māju.
:D

rajah
Lietpratējs
Atbildes: 730
Pievienojies: 27 Apr 2007, 14:29
Atrodas: Leišmale

Post no rajah » 17 Jūn 2009, 15:28

foxsk8 wrote:richX: Par tiem skolotājiem varu piekrist.
daļēji varētu ar piekrist, tā kā man ar ir tāda izglītība, kursā mācījās tādas nulles, sapratu ka zinošākie viņas tā dī...sinās....

bet skolēni nu NAV ņo tīem labākajiem arī... ir gribējies vienu otru patriekt ellē uz neatgriešanos.
Edgars wrote:un riebj ja kāds darba laikā traucē.
tas drausmīgi tracina un izjauc no ritma.
Step By Step - ImageImage

foxsk8
Moderators

Post no foxsk8 » 17 Jūn 2009, 16:26

Man jumtu aizbraukšana raksturojās tā, ka savu meiču sāku saukt jocīgos vārdos, runāt pats ar sevi žargonos, utt... no malas izskatās, ka esmu jucis, jo esmu nobūries ar tiem kodiem.

Ir bijis arī tā, ka ēd pusdienas un domā, kā pusdienas saturs ir nonācis līdz tevīm, kā kodēti mehāniskie roboti, mehatronikas sistēmas un viss pārējais. :D :D Tad nu paēd savas pusdienas un atkal pie kodiem. Sajukt var ātri un pamatīgi, nedod dievs, ja ieslēdzas "Filozofu akmens", parasti tāds ieslēdzas "cukā", bet ja ieslēdzas skaidrā prātā, tad ir pakaļā :D

nevertell
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 2885
Pievienojies: 13 Mar 2009, 23:25

Post no nevertell » 17 Jūn 2009, 20:28

Reāli ir tikai dažas valodas, kuras vispār ir jēga mācīties, svarīgākās no tām- java un c++. Nekas cits tā īsti profesionāli nederēs. Un, ja māk c++, tad visu pārējo būs vieglāk iemācīties, tā kā tā ir īstā valoda ar ko sākt.

ob1
Reģistrēts lietotājs

Post no ob1 » 17 Jūn 2009, 20:54

Nevertell, nerunā muļķības. Nav labu un sliktu valodu. Katrai valodai ir sava uzdevumu klase. Labam programmētājam ir jāzina vismaz 5 valodas, lai varētu izvēlēties uzdevumam atbilstošo.

nevertell
Reģistrēts lietotājs

Post no nevertell » 17 Jūn 2009, 21:12

ob1 wrote:Nevertell, nerunā muļķības. Nav labu un sliktu valodu. Katrai valodai ir sava uzdevumu klase. Labam programmētājam ir jāzina vismaz 5 valodas, lai varētu izvēlēties uzdevumam atbilstošo.
Nu pag, pag indigo. Cik daudz ir proffesionālas programmas, kas ir rakstītas pitonā ? Es nesaku, ka c++ ir sliktāka vai labāka par citām, bet saku gan, ka tā ir lietderīgāka nekā paskālis vai pitons. Par javu varu teikt, ka tā ir "banku" valoda, kuru lieto, lai kodētu drošības progas bankām.

foxsk8
Moderators

Post no foxsk8 » 17 Jūn 2009, 21:18

Pag pag, kā tad par php un web valodām, jeb tobiš, tā nav programmēšanas valoda. :D

ob1
Reģistrēts lietotājs

Post no ob1 » 17 Jūn 2009, 21:37

Es savā programmētāja praksē esmu izmantojis vairāk kā 20 valodas. Ir uzdevumi, kurus nevar uzrakstīt ne C ne Javā, lai kā arī gribētu. Ir uzdevumi, kurus var uzrakstīt C vai Javā, bet citā valodā tas ir daudz ātrāk un lētāk.

foxsk8
Moderators

Post no foxsk8 » 17 Jūn 2009, 22:12

Nu nevajadzētu arī šeit tā pārspīlēt. :)

ob1
Reģistrēts lietotājs

Post no ob1 » 17 Jūn 2009, 22:23

ko pārspīlēt?

foxsk8
Moderators

Post no foxsk8 » 17 Jūn 2009, 22:42

20 valodas, lai jau būtu, bet šaubos vai jālielās ar valodām, bet gan ar darbiem, gan vari paspīdēt. :)

ob1
Reģistrēts lietotājs

Post no ob1 » 17 Jūn 2009, 22:57

Nevaru. Var sanākt nepatikšanas darbā.
Bet varu pastāsīt, kāpēc vajag citas valodas.

Datubāzes - Oracle, SQL, FoxPro - teorētiski jau var to uzrakstīt C, bet cik laika tas prasīs?
Ä€trs kods vai specifisku iekātru programmešana - ASM (to ir daudz, katram CPU tipam savs)
Mikroshēmu projektēšana (arī procesoru) - Verilog, VHDL
Matemātikas uzdevumi - Fortran (kādreiz arī Algol, bet tas bija sen...)
Nelielu sistēmas uzdevumu veikšana - visādas skriptu valodas, tajā skaitā .bat
WEB valodas - html, u.t.t
Programmēšanas pamatu apmācībai - Basic, Pascal
Puslīdz universālās valodas - C, Java .Net

Domāju, ka šo sarakstu var turpināt.

nevertell
Reģistrēts lietotājs

Post no nevertell » 17 Jūn 2009, 23:24

Nu, es domāju softu rakstīšanas valodas. html'ā kunterstraiku jau nerakstīja. Ob1, kas īsti bija .net? Kkāds m$ bullshit's ? Un skriptus var ļoti labi un ļoti ātri rakstīt /bin/bash'ā, labākais skriptu rakstīšanas veids, ko vispār zinu.

Par to kvalitāti. Tikko pabeidzu devīto klasi, un ļoti labi var redzēt, ka ir cilvēki, (1)kas strādā priekš naudas, (2)kas atstrādā praksi un (3)kas nāk uz skolu veidot nākotnes sabiedrību. Pārsvarā tās skolotājas (ņemiet vērā dzimumu), kuras ir virs 30 gadiem, jau ir paverdzinājušas bioloģisko naudas pelnītāju un viņas vai nu nāk uz skolu mācīt, jo tā ir viņu sirdslieta, vai arī nāk uz skolu tapēc, ka nekā labāka, ko darīt, tā pat nav. Ir učuki, piemēram sporta, kuri atsēž praksi, ir sporta učuks, kas skolā sēdējis ir vairākus desmitus gadu un nezin ko citu iesākt ar dzīvi. Protams, ir arī citi učuki, kas tiešām arī nāk uz skolu mācīt. Ļoti daudz gan ir cilvēki, kas, pēc manām domām, vispār nezin, kā viņi ir nonākuši skolā, baidās no audzēkņiem un piemin standartus un **dritvai kociņ** smadzenes.
Tad, kad gāja piketos, negāja jau visi skolotāji, tikai tie, kuriem šis ir vienīgais iztikas veids, tādu nebija daudz, tikai pensijas vecuma učuki un prakses sēdētāji. Pārējie neknukstēja, jo viņu otrā puse ir pelnītāji. Reāli izglītības kvalitāte ir atkarīga tikai un vienīgi no cilvēka, kas sniedz šo izglītību, un cilvēka, kas saņem šo izglītību.
You're the moron they built to make me an idiot.

foxsk8
Moderators

Post no foxsk8 » 18 Jūn 2009, 10:45

Reāli izglītības kvalitāte ir atkarīga tikai un vienīgi no cilvēka, kas sniedz šo izglītību, un cilvēka, kas saņem šo izglītību.

Pilnībā 100% apgalvojums tas gluži nebūs. Ir speciālas izglītības sistēmas, metodikas, utt... etc. pēc kurām vadās skolotājs, mācību vielas, utt... tāpēc gluži skolotājs pats uz savu galvu mācīt mūs arī nevar. Līdz ar to, ja augstāk salaiž auzas un māca pāris gadus vecu info, nevis to, kas aktuāls ir šodien, tad atvaino man, kur tu tāds liksies?

Š ī tēma var turpināties mūžīgi, vienmēr kāds būs "gudrāks" par otru, taka uzskatu, ka katram ir sava taisnība.

Pievienot atbildi

Return to “Web un Programmu pamācības ”