OS Xp –> Linux («Ubuntu» )

Sākumlapa Forumi Citas tēmas Off-topic OS Xp –> Linux («Ubuntu» )

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 35 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #150259
    Razyp
    Participant

    Agrāk es esmu pārinstelējis pc, taču šoreiz es gribētu uzmest uz os XP pro linuxu bet kas būtu man jāņem vērā, ja es šo gribu darīt ? Visparīgi ja kāds varētu man nedaudz apskaidrot kas un kā ap linux, kā uzlikt, tad jau būtu viss OK. PLDS iepriekš….

    #222799
    Evers
    Participant

    https://wubi-installer.org/

    Installē Ubuntu caur šo. Startējot datoru varēs izvēlēties vai XP vai Ubuntu. Pats svarīgākais, ka installējot caur šo, tu reāli neko cietajā diskā/partīcijās nemaini – Ubuntu iekš Windows XP ir kā parasta programma parastā mapē, droši pret jebkādu nograušanu vai datu zaudēšanu. Š is ir lielisks veids kā droši pamēģināt Ubuntu.

    P.S. Ja tev jau Ubuntu 9.10 iso fails ir nokačāts, tad saliec viņu ar Wubi installeri vienā mapē – nebūs installerim jākačā no interneta.

    #222800
    Razyp
    Participant

    SK. Paldies.

    EDIT: Man radās nelielas poblēmas ar netu 😀

    Tāda lieta, ka man ir «Interneta pasaule» nets, kuram atkal jāvienojas klāt, mēģināju ievadīt savējos datus, bet nekas nesanāca, jāmaksā 2 ls, par to, ka pierubī vēl vienu pc klāt 🙁

    Protams, ka «tele 2» internetu pierubiju klāt, bet tas tak ar negāja 🙁

    Ja jau varētu man kāds pa to netu paskaidrot kas un kā 🙂 ?

    Mans nets, stiuvācija ir tāda, ka netu ņemu no «Interneta pasaules» piedāvājumiem, man ir viena IP, ja to maina tad atkal jāmaksā tie 2 ls par to, ka pieslēdz pc un tml. IR kādi citi neta risinājumi ?

    Man tur tā kā vajadzētu netu 🙁 Pārējais viss strada, izņemot to, ka rāda kk erooru, kad mēģināju LV kk valodu instelēt………..

    #222801
    samurajs
    Participant

    Evers: kā tev var patikt strādāt Linuxā caur ānusu t.i. wubi? Nebrīnos, ja nets nav, un vēl šis tas…

    Es autoram iesaku darīt tā: ja PC ir daudzmaz jaudīgs un uz HDD ir pavairāk vietas, uzinstalēt Virtualbox, un uz tā kādus 5 dažādus Linuxus, ne tikai bubuntu. Tad varēsi salīdzināt un izvēlēties, kurš labāk patīk. Varēsi darbināt 2 OS paralēli.

    Virtualboxā hostsistēma uzstājas kā virtuāls rūteris, ar netu nekad nav bijusi problēma. Neaizmirsti Linuxam ar komandu sudo sh uzinstalēt “Guest addition” draiveru paku (tā ir komplektā). Mājaslapā manuālis ir. Arī Notepadā ir bijuši raksti par V-box.

    Kad būsi apsildījis nagus ar Linux, un vairāk vai mazāk visu pratīsi, taisi normālu patstāvīgo dual-boot sistēmu uz PC; tas ir vislabākais variants.

    #222802
    Evers
    Participant

    Reiz mēģināju 8.04-8.10 caur wubi, viss gāja un par ātrumu sūkstīties galīgi nevarēja.

    #222803
    samurajs
    Participant

    Evers: a tu jaunāko 9.10 esi mēģinājis? Tam ir citādāks bootloaders GRUB 2, ko wubi nepazina, un kaut kam te vispār negāja.

    #222804
    Andress
    Participant

    @Samurajs tu kļūdies. 🙂 Viss darbojas, tā kā tam jādarbojas. Vienīgais ar ko jābūt uzmanīgiem- update. Pie Update ne tikai Wubi-ubuntu bet arī jebkurš cits ubuntu 9.10 pakaras gadijumā ja nesakrīt kkas tur. Es gan pagaidām vēl meklēju kas tieši to izraisa. Vajadzēs arī laikam noreportēt. Un ir protams zināms bugs ar Nvidia veco videņu karšu draiveri, kurš nez kāpēc reseto visus user settingus t.sk. rezolūciju uz nullēm. Bet wubi kā tāds arī ir tavs Samuraj virtualboks. .disk tiek montēts un linux viņu redz kā realu cieto disku. Tur nekādu lagu nav un nevar būt ja vien pats users pie setupa kautko nesapiš, hd nav nenormāli badains vai grubi nenojauc paša rokām. 🙂

    #222805
    Razyp
    Participant

    Kādreiz mēģināts varinajts 🙂

    Var piekrist “Andress”.

    Paldies, gan tikšu galā, izlemšu vai palikt, pie tā paša, kad tgd, vai doties pie “Samuraja” varinajta…:)

    #222806
    drunk_lizard
    Participant

    muuzjiigais nosleepums – kaapeec cilveeki ar taadu lenkji tur lien?

    #222807
    samurajs
    Participant

    Lai lien, lai mācās. OpenSource ir vienmēr atbalstāma lieta.

    #222808
    Mad182
    Participant

    Evers wrote:

    https://wubi-installer.org/

    Installē Ubuntu caur šo.


    Kāpēc Tu iesaki cilvēkiem darīt lietas caur di*su?

    #222809
    drunk_lizard
    Participant

    samurajs, man gan liekas, ka jamie uzskata opensourci par smadzenju kjirurgjijas un tvaika vesera apvienojumu :>

    bet nekaa. kaads piedzimis, taadam jaadziivo :>

    #222810
    Evers
    Participant

    kurā vietā tev ir di*sa?

    1. Ä€trums labs (tāpat uz linux neko tik diženu neveiks lai justu būtisku atšķirību

    2. Vienkāršākais veids kā iemēģināt Ubuntu

    3. Drošākais veids kā iemēģināt Ubuntu

    Pēcāk, ja iepatīkas, tad gan protams pa riktīgam var likt.

    Žēl, ka citām distrām nav šāda iespēja. Uz V-Box nav tas – nevar redzēt kā uzvedīsies linux uz sava īstā dzelža, tikai uz virtuāla dzelža.

    #222811
    Wuu
    Participant

    Ak dievs…

    [img]https://bildites.lv/images/ewy8i0wwbbrg38x7rag0.jpg[/img]

    Kur ir problēma nu kur ir problēma….

    #222812
    samurajs
    Participant

    Virtualboxam ir tā milzīgā priekšrocība, ka var uztaisīt sistēmas snapshot jebkurā brīdī vai eksportēt tīras sistēmas bekapu. Ja kaut ko totāli sajāj – minūtes laikā var dabūt savu bubuntu atpakaļ un nevajag neko par jaunu instalēt. Vienīgais, kas tur vēl nav – pilns videokartes atbalsts. Bet nu uz bubuntu parasti 3D spēles nespēlē 😀

    Nu nezinu – wubi man atgādina neizdevušos/nenopietnu bubuntu reklāmas fīču…

    Ja grib nopietni Linux mēģināt – vajag uztaisīt tīru 20 GB partīciju un likt virsū kā dual-boot. Te ir sīks tutoriālis ar bildītēm:

    https://apcmag.com/how_to_dual_boot_windows_xp_and_linux_xp_installed_first.htm

    #222813
    Andress
    Participant

    Samuraj, neaizmirsti ka iespējams cilvēks kurš šo lasa, ir tas, kuram vārds “particija” ir svešvārds. Lai izmēģinātu un iespertu pirmos soļus linux vidē pilnīgi pietiek ar Wubi. Nevajag steidzināt notikumus. Pie tam, tas kuršs zinās, ka vēlas izmēģināt linux, izvēlēsies instalēt linux pa tiešo windows sistēmā kā stand-alone programmu, kur pārējo viņa vietā izdarīs instalātors. Ja iepatiksies- atradīs simts un vienu veidu kā tikt pie stabilas instalācijas. Ja ne- Uninstall. 🙂

    Un vēl, mēs nezinām kāda ir autora sistēma. Varbūt tā fiziski nespēs pavilkt V-Box ar vēl vienu paralēlu OS. 🙂

    #222814
    APOC
    Participant

    Live CD pagātne vai?

    #222815
    Razyp
    Participant

    Linux saprotu normāli.

    Mans mērķis ir testēt linux, izmantojot gan vb, gan šo varinajtu, kas tgd ir aktīvs aizvien.

    «mēs nezinām kāda ir autora sistēma. Varbūt tā fiziski nespēs pavilkt V-Box ar vēl vienu paralēlu OS. »

    Jāsaka, ka sistēma ir ok, taču pavilkt ne to vien var, gadās kļūdas, gļuki, bet ir gājis, gan divi OS, gan divi OS uz vb.. un tā tālāk.. Dažādus varinajtus esmu testējis, tgd atkal atgriežos pie Linuxa, vb.

    Ja jau sistēma atļauj, nav problēmu….

    Pietiks mani apgaismot, saprotu, kas un kā notiek.

    Jauku dienu.

    #222816
    azazul
    Participant

    Razyp wrote:

    Agrāk es esmu pārinstelējis pc, (..)


    Razyp wrote:

    Linux saprotu normāli.

    Emm … WTF ?!

    #222817
    Razyp
    Participant

    samurajs: Tev tur taisnība, ka netikai tas nejiet, bet daudzas cits, jāpieturās pie citām lietām, ko tu iesaku tajā tekstā… 🙂

    Linux, kā jau Linux, 4akarā netikai smadzenes, bet arī vissu pārējo…

    Evers: Saprotams ,ka tu iesmerēsi lētāko, sliktāko varinajtu man, pats pa sevi saprotams ,ak šitā lieta gļuko, nestrādā, pēc laika nobrūk, neko nedarot…

    Andress: Linuxu esmu sācis nedaudz apgūt…. ( Kā arī vissu pārējo… )

    APOC: Nē, aizvien pieejams, taču savi gluki, nav tas vairs….

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 35 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā