AC adapter pārveide

Sākumlapa Forumi Hardware Pārējās Hardware lietas AC adapter pārveide

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 20 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #152826
    TrakaisKursis
    Participant

    Man nepieciešams pārlodēt vadu AC adapterim. Pašam lodāmura nav, un vienam lodējumam neredzu jēgu to iegādāties. Secīgi, kam Rīgā var uzticēt to izdarīt? Kā būtu ar https://serviss.servo.lv/products.asp?category_id=16005 ?

    #255004
    samurajs
    Participant

    Bet es tev tomēr ieteiktu nopirkt 25 W lodāmuru un iemācīties lodēt, jo dzīvē noderēs. Izdevumi pāris Ls un vietu arī neaizņem. Datuves pirmsākumos atradīsi manu rakstu par lodēšanu. Varu arī te pārlikt, ja vajag.

    #255005
    richX
    Participant

    Samuraj, pacenties, lūdzu, un ielinko to rakstu. Tas būtu nepieciešams man pašam. 🙂

    #255006
    samurajs
    Participant
    #255007
    TrakaisKursis
    Participant

    samurajs wrote:

    Lūdzu! https://www.datuve.lv/raksts/1410/Lodejam_pareizi/

    Paldies!

    Un tomēr vēl viens jautājums… izjaucu AC adapteri tur ir viena pielodējuma vieta priekš + un viena priekš -, bet 4 pin mini din kabelī ir 5 vadi – 4 izolēti vadi (2 sarkani, 2 pelēki) un viens kails vads. Kā noprotu sarkanie ir plusa vadi, bet pelēkie mīnusa, kas ir tas piektais? Otrs jautājums – sanāk ka abus sarkanos vajag vienlaicīgi lodēt pie + ligzdas, bet pelēkos pie mīnus ligzdas, bet ko ar piekto vadu? Varbūt AC adapters, kas ir man nav vienkārši pārtaisāms?

    #255008
    samurajs
    Participant

    Kailais vads parasti ir korpuss jeb masa… sauc kā gribi, un vispār ignorē šai gadījumā! 😀 Redzējis to adapteri neesu, bet pēc tava apraksta spriežot, viss tā arī ir.

    Ja verķis sāks rūkt, un no viņa zili dūmi nenāks – tātad visu būsi izdarījis pareizi! 😀

    #255009
    Andron MacBeton
    Participant

    Ar 25W lodāmuru var tikai tēju uzsildīt. Jāpērk ir sākot no 40W.

    Un tajā servo.lv noteikti neko nevajag ne pirkt ne maksāt, izskatās pēc jefiņu kantora.

    Rupjības aizstātas ar pieklājīgiem vārdiem. TrakaisKursis 09.12.2010 12:36

    #255010
    TrakaisKursis
    Participant

    samurajs wrote:

    Kailais vads parasti ir korpuss jeb masa… sauc kā gribi, un vispār ignorē šai gadījumā! 😀 Redzējis to adapteri neesu, bet pēc tava apraksta spriežot, viss tā arī ir.

    Ja verķis sāks rūkt, un no viņa zili dūmi nenāks – tātad visu būsi izdarījis pareizi! 😀

    pieteicās zili dūmi, tātad RIP lādierim:)

    starp citu, ja tāds lādieris bija pieslēgts mātenei tā taču nebūs nokūrusies?

    #255011
    samurajs
    Participant

    beton, ar 40 W vari aizlodēt caurumu savā hromētajā paurī, pa kuru vējš svilpo. Es smalku elektroniku ar 18 W lodēju.

    Autoram: Domājams, ka salaidi uz īso vadu, spriegums līdz mātenei nemaz netika. Mjā bez mērīšanas ar multimetru darīt tādus darbus nav gudri…

    #255012
    TrakaisKursis
    Participant

    samurajs wrote:

    beton, ar 40 W vari aizlodēt caurumu savā hromētajā paurī, pa kuru vējš svilpo. Es smalku elektroniku ar 18 W lodēju.

    Autoram: Domājams, ka salaidi uz īso vadu, spriegums līdz mātenei nemaz netika. Mjā bez mērīšanas ar multimetru darīt tādus darbus nav gudri…

    God. samuraj, redz, ka ar vienu lodāmuru nepietiek. Es gan, atklāti sakot, vienkārši sapinu vadus – tā teikt, ja strādās, tad arī pirkšu lodāmuri. Tagad nospļāvos un tā kā tāpat vietā jāpērk lādieris, sāku pļāpāt ar ķīnieti, lai sūta tādu, kas domāts šamai mātenei. Skopais / nepieredzējušais maksā divreiz:)

    #255013
    aoma
    Participant

    Tas, ka nosvilināsi visu to padarīšanu, jau bija gaidāms pašā sākumā. Satinis vadeļus :mod:

    Labāk būtu klausījis samuraju un vismaz kaut ko derīgu savā dzīvē būtu iemācījies 😉

    #255014
    samurajs
    Participant

    TrakaisKursis aprakstītā problēma ir tik vienkārša, ka jābūt milzīgam talantam, lai sāktu kūpēt dūmi. Ja nav multimetra, būtu pieticis ar vērīgu aci, jo gan adapteram, gan mātesplatei barošanas ligzdas tuvumā jābūt lielas kapacitātes elektrolītiskajam kondensatoram, uz kura norāda izvadu polaritāti. Krāsaini vadiņi ne vienmēr kaut ko izsaka; sarkanais parasti ir +, bet ne 100% gadījumu.

    Bet acīmredzot Latvidžā ir talantīgi cilvēki, ar to arī apsveicu! 😀

    #255015
    TrakaisKursis
    Participant

    Grrr…. izvadu polaritāti es noskaidroju gan uz mātes plātes, gan pašā adapterī. To nedarīt būtu pašnāvība. Bet ar tiem idiotiskajiem vadiem gan bija kā bija. Krāsas patiešām nenozīmēja to, ko tam vajadzēja nozīmēt. Sarkanais bija +, melnais arī -, un tad tiem vēl pievienojās oranžs (šim vajadzēja būt pēc dokumentācijas zaļam) un brūns. Brūnajam it kā vajadzēja būt +, bet nebija.

    aoma, prieks, ka esmu izglābis tavu dienu, un ļāvis tev apsaukāties – vai tagad no apmierinājuma un sava pārākuma plīsti pušu? Varbūt vēl aizej pie spoguļa un iemīlies sevī?

    #255016
    Andron MacBeton
    Participant

    Var jau būt ka var vainot mūsu debīlās valsts izglītības sistēmu, taču es arī skolā mācijos brīvās Latvijas laikā un neesmu tik tups kā forumisti. Laikam pie vainas būs iedzimtais dulburisms, kas rodas sakrustojot traktoristu ar slaucēju pie tam abus urbanizējot.

    #255017
    TrakaisKursis
    Participant

    macbeton wrote:

    Var jau būt ka var vainot mūsu debīlās valsts izglītības sistēmu, taču es arī skolā mācijos brīvās Latvijas laikā un neesmu tik tups kā forumisti. Laikam pie vainas būs iedzimtais dulburisms, kas rodas sakrustojot traktoristu ar slaucēju pie tam abus urbanizējot.

    Izvēles, ko, cik un kā apgūt izvēlas katrs pats. Valsts tikai piepalīdz. Apsaukāt visus forumistus gan bija lieki. Mēs esam dažādi, nevis visi esam muļķi.

    #255018
    Andron MacBeton
    Participant

    Nu tad nevajag stāstīt pekstiņus par lodēšanu ar 18W perdeļiem.

    Ļoti elementāra lieta – temperatūras novadīšana. Kamēr tu baksti ar to mazjaudīgo perdeli to alvas pleķi – tas perdelis pats atdziest, jo siltums ta novadās prom uz/caur detaļu. Rezultātā kamēr tu uzkarsē alvas pleķi līdz kušanas temperatūrai, tu esi jau uzkarsējis arī detaļu! Un pasakiet vel ka tas ir labi un veselīgi! Tapēc vajag vismaz 40W lodāmuru ar mazu galu, un kārtīgi uzsildīt viņu pirms lodēšanas.

    #255019
    samurajs
    Participant

    Nuja, betoniņš jau mums profi cauru spaiņu lodēšanā 😀 Tikai šoreiz bez manis tev oponēs arī viss internets, piem. https://www.aaroncake.net/electronics/solder.htm

    Quote:

    The Soldering Iron/Gun

    The first thing you will need is a soldering iron, which is the heat source used to melt solder. Irons of the 15W to 30W range are good for most electronics/printed circuit board work. Anything higher in wattage and you risk damaging either the component or the board.

    Man pašam bez 18 W vēl ir arī 30 un 65 W lodāmuri, resnajiem arī savs pielietojums. Bet tēmā runa par PCB un mini-DIN spraudni, kur neprāts līst ar lodējamo cirvi…

    #255020
    Andron MacBeton
    Participant

    Samur, izlasi velreiz TrakāKurša vaicāto! Ja jau pats moderators nepieturās pie tēmas…

    #255021
    Bekons ar olām
    Participant

    macbeton wrote:

    Ja jau pats moderators nepieturās pie tēmas…


    Piedod viņam, ak visuvarenais MacBeton. Samurajs neredz, ko raksta, jo ir tava spožā tēla apžilbināts.

    :lala:

    #255022
    Andron MacBeton
    Participant

    Top cēli piedots… 😀

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 20 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā