jaudīgāks rūteris

Sākumlapa Forumi Hardware Pārējās Hardware lietas jaudīgāks rūteris

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 29 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #158088
    migors
    Participant

    Vai varat ieteikt kādu sakarīgāku rūteri birojam. Pārvācamies uz jaunām telpām un būs 30 + lietotāji. Apmēram 15 būs uz vadiem un pārējie uz wifi.

    Nekad nav gadijies saskarties ar tik daudz lietotājiem. Vispār jau nav pat skaidrs kādu iekārtu vajadzētu 🙂

    #296353
    ruukjis
    Participant

    15 lietotāji uz vienu rūteri nav nekas ekstrēms tur der jebkas, no manas pieredzes stabilākie ir Linksys WRT 54GL ar dd-wrt firmwāri vai Mikrotiki.

    Mikrotiki ir plaši konfigurējima ar trilions iespējām, bet tur vaig maģistra grādu kodolfizikā, lai ar viņu tiktu galā.

    Bet ko ta es te – tūlīt atnāks Betons un pateiks kā īsti veči dara…

    #296354
    migors
    Participant

    Man būs ap 30 kopā. Vienkārši 15 uz vadiem bet pārējie pa wifi jo vadus nevar izvilkt, vai šis izvilksLinksys EA4500?

    tas WRT 54GL liekas ir nedaudz novecojis?

    #296355
    m_janis
    Participant

    Cik telpas un kādas atdalošās sienas – tas ir būtisks faktors., jo signāls var stipri vājināties vai vispār nelīst cauri.

    #296356
    migors
    Participant

    Tiko man pateica citu info par lietotāju skaitu. saka ka maksimums birojā būs 27 darbavietas. Pusi reāli ir pieslēgt pa vadiem pusi pa gaisu.

    Tas ir open office tipa birojs 285 m2. Darba zālē ir visas darba vietas plus viens kabinets grāmatvedim un konferenču istaba.

    Es skatijos uz šiem cisco rūteriem

    https://www.cisco.com/cisco/web/solutions/small_business/products/routers_switches/800_series_isr/index.html

    https://www.cisco.com/cisco/web/solutions/small_business/products/routers_switches/small_business_routers/index.html

    Nav jau māksla iztērēt naudu, varbūt var apieties ar ko lētāku un ne mazāk efektīvu 🙂

    #296357
    ruukjis
    Participant

    Ja no Ciskas, tad mierīgi pietiks arī RV1XX sērija. Kā jau teicu tavs lietotāju skaits nav tik dižens – 15 uz ragiem un 15 caur vadu, nav daudz. Teorētiski tam vajadzētu būt pa spēkam jebkuram rūterim, cits jautājums, protams, stabilitāte.

    #296358
    usins
    Participant

    wifi birojam nav eiteicams, jo īpaši ja nāks viesi, diez vai spēsi nosargāt to tīklu….

    Bet nu WiFi sāk čakarēties, kad sāk parādīties padaudz klientu…. caur vadu daudz stabilāk strādā un daudz lētāk…

    #296359
    Stat1CX
    Participant

    nekādā gadījumā neņem to Linksys WRT 54GL miskasti, viņam jau sen vietas ir gatliņos, CPU viņam ir ļoti lēns. Turklāt Linksys WRT 54GL ir G standarts kurš jau sen ir morāli novecojis un kuram ir mazāks pārklājuma rādiuss nekā tam pašam N. N rūtera signāls daudz labāk ies cauri sienām un būs spēcīgāks signāls un labāks pārklājums, neka G mēslam.

    #296360
    Andron MacBeton
    Participant

    1. LinksysCisco ir priekš ***. Tas ir fakts!

    2. Kā saprast open office? Vai tas nozīmē ka tur būs kaukādi 1reiz piestaigājošie ciemiņi, kuri firmā nestrādā?

    3. Ja tu taisies ierīkot tādu tīklu, bet tev ir jāprasa šitādi jautājumi forumā, tad TU NEKO NEVARI IZDARĪT! Ja nu tikai iztērēt firmas naudu.

    4. Tu nekur neesi pieminējis pieslēguma ātrumu.

    5. Tikai minējums, aptuvens, no taviem attālināti aptuvenajiem tekstiem – materiālos 85Ls par 3paku AccessPointiem, 25Ls par tikšķi (vai 42Ls, ja ar iebūvēto bezvadnieku), 40Ls par kabeli, 26Ls par switchiem, 3Ls par konektoriem.

    Konfigurēšana un IDEJA (pareiza, BEZ pišas) – 50Ls. Par pārējo darbu nevar pateikt neredzot telpas, var būt no 50 līdz pat 350.

    #296361
    ruukjis
    Participant

    Open tipa ofiss ir plaša telpa bez starpsienām.

    #296362
    Andron MacBeton
    Participant

    Nu tad var pietikt ar 2 AP. Bet es nezinu kā šitie te “ieteicēji” iedomājas uztaisīt Hotspotu uz saviem sūda WRT54Gx ar tiem 175-240MHz procīšiem 😀

    #296363
    Andron MacBeton
    Participant

    Profiņ, par Hotspot palasies, pirms gvelz.

    #296364
    ruukjis
    Participant

    Beton atdziesti, es tikai uzrakstīju, kas priekš manis strādā – nu jau 3 gadus WRTškas pilda savu pienākumu godam, nekarās, negļučī un ņemot vērā, ka ofisam izejošā truba ir tikai 4Mbit, tad arī ātruma zudumi nav.

    Pagaidām, kamēr uzņēmums negrasās investēt līdzekļus tīkla attīstībā, arī es par šīm lietām neiespringstu.

    Starpcitu, Beton, ko tu rekomendē kā rūteri ar labu proci – tādas lietas specenē parasti neraksta un man ir slinkums rakņāties? Nu, piemēram, Mikrotik ar savu 400Mhz proci ir OK, priekš 30 purniem?

    #296365
    Andron MacBeton
    Participant

    Sāc domāt ar galvu, vai pamet šo jomu!

    #296366
    ruukjis
    Participant

    Š o frāzi es atcerēšos, kad nākamreiz tu kaut ko pajautāsi…lai gan, naivums manā vecumā, no tevis tak citu frāzi nemaz nevarēja gaidīt 😀

    #296367
    Andron MacBeton
    Participant

    Tad kad man rodas kāds jautājums, tad TU, un tevis veidīgie, var tikai mēģināt izlikties par ko ir runa.

    Tu esi *** un *** , kuram sen būtu laiks doties uz ārzemēm. Vienā virzienā.

    #296368
    migors
    Participant

    Nu bļ*** Beton vot tev tiešām nav ko darīt, tu kā narkomāns tikai narkotiku vietā meklē konfliktus.

    Domāju ņemsim to RV180w. Būs ok, Negribas īpaši skraidīt un meklēt.

    #296369
    Andron MacBeton
    Participant

    Pa 100latiem nopirkt knapi 20Ls vērtu hlamu tiešām var tikai bezsmadzeņu narkomāns.

    #296370
    usins
    Participant

    Tā arī betons neatbildēja ko par labu uzskata no rūteriem…. (kalkulatorus + kirrils ?)

    #296371
    aoma
    Participant

    Nebūsi šo labi samīļojis, ka tik nerunīgs.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 29 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā