Lasiet Licences līgumus jeb Google rāda zobiņus

Moderatori: janis.wd, Vecākie lietotāji

samurajs
Administrators
Atbildes: 14988
Pievienojies: 06 Mar 2007, 15:04
Reputācija: 0
Atrodas: Liepājas anomālā zona

Lasiet Licences līgumus jeb Google rāda zobiņus

Post no samurajs » 01 Jūl 2011, 17:01

Tradicionāli pierasts, ka programmu un web-pakalpojumu licences līgumos neviens pat neieskatās - automātiski spiež "I agree" un viss. Tagad Google nolēmusi šādu paviršību sodīt, pie reizes cīnoties ar viltus profiliem jaunajā servisā Google+.

Tā asarains kuriozs gadījās kādam, kurš mēģināja izveidot Google+ profilu ar izdomātiem datiem, bet ar savu īsto Gmail kontu. Pie tam tādu Gmail kontu, uz kuru pienāk svarīgi darba e-pasti. Izdomātie dati - tāpēc, lai "lielais brālis" mazāk ko dabū zināt :)

Š os izdomātos datus apstrādājot, izrādījās, ka jaunizceptajam Google+ lietotājam sanāk mazāk nekā 13 gadu. Nekavējoties tika bloķēts ne tikai veidojamais Google+ profils, bet arī Gmail konts un visi ar to saistītie Google pakalpojumi.

Image

Un tālāk draudīgs paziņojums pēc 29 dienām izdzēst visu šā lietotāja profilu. Ja dati nejauši ievadījušies kļūdaini, atbloķēt profilu var divējādi:

1. Reģistrējoties ar savas kredītkartes numuru (pakalpojums maksā 0,30 USD). Jebkura maksājumu karte tur nemaz netiek pieņemta.
2. Sūtot pa pastu/faksu starptautiskā notariālā kārtībā apstiprinātu personas dokumenta kopiju

Image

Nekas tāds nebūtu noticis, ja paviršais lietotājs būtu kaut uzmetis aci pakalpojuma Licences līgumam, kurā ir vien 3 rindiņas, un skaidri rakstīts: "Es apzinos, ka ja Googlei kļūst zināms par kādiem manis nepareizi ievadītiem datiem, tā ir tiesīga atslēgt un dzēst norādīto Googles kontu bez brīdinājuma."

Image

Un ko mūsu stāsta varonis? Ar putām uz lūpām aizskrēja uz banku noformēt kredītkarti, jo viss darbs apstājies dēļ bloķētā Gmail konta. Domāju, ka stāsts ir līdz sirds dziļumiem patiess, jo klātpielikto bilžu nosaukumi oriģinālavotā ir "joba*aja_google1" un tamlīdzīgi :)

Avots - Habrahabr
Image

niki
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 229
Pievienojies: 27 Jan 2011, 20:36

Post no niki » 01 Jūl 2011, 17:20

Būs jāsāk lasīt tie līgumi un noteikumi, jo es to parasti nedaru, tikai apstiprinu un gatavs, jo man nav intresanti, tērēt savu dārgo laiku kaut kādiem tur noteikumiem vai līgumam, jo tas tak ir tik saprotoši...

Google sāk uzdarboties, ja ?

Es tā saku, jo kādreiz GOOGLE teica, lai melo un norāda nepatiesu informāciju, es arī norādu nepatiesu sniegtu informāciju visur, kur viens iespējams, būs jajiet izlabot savs GOOGLE profils un informācij :D

bezolaam
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 264
Pievienojies: 20 Okt 2009, 12:53

Post no bezolaam » 01 Jūl 2011, 17:42

tieši tāpēc es lietoju epastu servisu www.sveiks.lv (www.hello.lv)
un iesaku arī citiem.
LOLZ

Evers
Vecākais lietotājs
Atbildes: 4339
Pievienojies: 11 Feb 2009, 15:13

Post no Evers » 01 Jūl 2011, 22:14

kurš ir atkarīgs no tā, kā veicas sigmanet hostingam ... būtībā, var nobankrotēt vai vienkārši epasts var tikt slēgts dēļ nerentablitātes

AKMS47
E-žurnālists
Atbildes: 1325
Pievienojies: 14 Mai 2010, 16:44
Atrodas: Liepāja

Post no AKMS47 » 02 Jūl 2011, 11:55

Cik lielu pastkastīti tavs sveix piedāva, protams, viņiem nav jāraksta?!
Brīžam viss ir tā apnicis, bet labo brīžu ir vairāk.

deivs001
Vecākais lietotājs
Atbildes: 2011
Pievienojies: 14 Mar 2007, 13:45

Post no deivs001 » 02 Jūl 2011, 12:00

Kāds arī ir ievērtējis + servisu no iekšienes?
"You can't expect to hit the jackpot if you don't put a few nickels in the machine" / Flip Wilson
Image

cracks
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 182
Pievienojies: 03 Mar 2010, 14:12

Post no cracks » 04 Jūl 2011, 10:26

Sveikam ir pietiekami daudz lietotāju, lai to nelikvidētu. ;)
Tā viņš tagad būs!

Aizver muti!

shady
Moderators
Atbildes: 5311
Pievienojies: 06 Mar 2007, 19:20
Reputācija: 1
Atrodas: Rīga

Post no shady » 04 Jūl 2011, 12:01

Manuprāt, pilnīgi pareiza rīcība no Googles puses. Un nekā labāka par Gmail nav (mans subjektīvais viedoklis).
Paranoiski tīņi var lietot visādus mēslus (pašmāju inboxus vai ko tamlīdzīgu, kur drošība un uzticamība noteikti pamatīgi pieklibo), bet cilvēks, kuram e-pasts ir darbs un ikdienas neatņemams saziņas līdzeklis, noteikti izvēlētos Gmail (un var būt drošs, ka arī pēc 10 gadiem e-pasts būs pieejams).
Agrāk es domāju, ka cilvēki ir stulbi....Tagad zinu - viņi patiešām tādi ir. /© shady/

Pievienot atbildi

Return to “IT ziņas”