Draugiem.lv Android aplikācija 3.1.4.: Varbūt tomēr karalis ir kails?

Moderatori: janis.wd, Vecākie lietotāji

TrakaisKursis
Vecākais lietotājs
Atbildes: 1024
Pievienojies: 10 Jūn 2008, 15:08
Reputācija: 0
Atrodas: Reiga

Draugiem.lv Android aplikācija 3.1.4.: Varbūt tomēr karal

Post no TrakaisKursis » 27 Okt 2011, 16:29

Tehnoloģiskā attīstība, nodrošinot lietotājiem ērtus rīkus piekļūšanai savai mājas lapai no vidēm, kurās uzturas lietotājs, ir teicama un uzslavējama rīcība. Tā liecina par uzņēmuma stratēģisko plānošanu (piemēram, pirmajiem un vienīgajiem Latvijā palaižot HTML5 saitu), ilgstamību un apņēmību ar klientu uzturēt ilgtermiņa attiecības, kas ir abpusēji izdevīgas. Tāda neapšaubāmi ir bijusi draugiem.lv motivācija, izlaižot speciālu Android aplikāciju. Un nebūtu pamata to noniecināt.

Būtu ļoti patīkami, ja aiz šāda liriska ievada, varētu likt punktu un teikt "ka draugiem.lv lietotājs, lietojot Android programmu piekļūšanai draugiem.lv, dzīvoja ar to ilgi un laimīgi, līdz nāve šķīra viņa attiecības ar vadošo Latvijas sociālo tīklu". Bet tā notiek pasakās; dzīvē nereti izradās, ka pasaku vietā patiesībā esi varonis banālā trillerī vai lētu attiecību melodrāmā.

Kāds tad ir mans user primitivus (vienkāršā lietotāja) stāsts, kāpēc šīs aplikācijas lietošanas pieredze mani nespēj pārliecināt, ka tā varētu pretendēt uz pasakas ar laimīgām beigām statusu?

Š…emot vērā to, ka Android Market draugiem aplikācijas sadaļā, ir izvietota visai plaša informācija gan par programmas funkcionalitāti (vēstuļu un sms sūtīšana, galeriju apskatīšana, bilžu augšupielāde u.c.), gan par versiju (trešās mažorversija 1.4 minorversija) gribētos ticēt, ka produkts ir izslimojis visas bērnu slimības, izstrādātāji laika gaitā ir apzinājuši darbības neatbilstības riskus un izstrādes darbā ieviesuši procedūras (piemēram, testēšanu ar dažādiem scenārijiem), kas novērš šo risku parādīšanos. Tā vismaz vajadzētu būt uzņēmumā, kas neapšaubāmi ir miniatūrs Latvijas Google vai Facebook variants.

Tomēr reālajā lietošanas pieredzē viss atkal izrādās citādāk.

Ir acīmredzot normāli, ja nestabila tīkla savienojuma gadījumā:

* draugiem.lv Android programma (ja tajā brīdī tiek rakstīta jauna vēstule citam adresātam) izsūta pēdējo sūtīto vēstuli pēdējam adresātam, tādējādi radot liekas un stulbas pārpratuma situācijas, kas, atklāti sakot, nostāda stulbeņa lomā,
* draugiem.lv Android programma (ja tajā brīdī tiek veikts mēģinājums autorizēties sistēmā) ielogojas pēdējā kontā, kuram bija izdevies veiksmīgi pieslēgties (tas nozīmē, ka programma bez manas ziņas uzglabā pēdējā autorizētā konta datus, un, gadījumā, ja cenšas ielogoties kāds cits lietotājs, viņam var piepeši atvērt arī manu kontu - kas tieši skar manu privāto dzīvi un tās faktus un ko aizsargā Fizisko personu datu aizsardzības likums, un par šo datu neizpaušanu ir atbildīgs šo datu uzglabātājs - tātad draugiem.lv).

Cenšoties gūt apliecinājumu augstākminētajam, uzrunāju draugiem.lv pārstāvjus, taču atbildi, ko saņēmu, pie labākās sirdsapziņas nevar dēvēt par atbildi pēc būtības, kā arī par tādu, kas liecinātu, ka draugiem.lv apzinās, ka ir sagādājusi man neērtus brīžus. Varbūt jautājumus, kas skar lietotāja apmierinātību vai neapmierinātību, draugiem.lv administrācijai turpmāk atbildēšanai būtu jāuztic, piemēram, servisa nodaļai, nevis programmēšanas vai kļūdu testēšanas atbildīgajiem? Varbūt tomēr reizēm ir jāspēj pateikt - Mums ir žēl par izveidojušos situāciju?

Pastāstiet, kāda ir Jūsu draugiem.lv lietošanas pozitīvā vai negatīvā pieredze?

Ar šo rakstu autors neceļ neslavu, kā arī neaicina lietot vai nelietot draugiem.lv Android aplikāciju - lai tas paliek katra paša izvēlē.

Papildināts 28.10.2011. plkst. 9:50: Izpētot situāciju tuvāk (iepazīstoties ar komentāros pausto, kā arī iztaujājot draugiem.lv lietotājus) secināms, ka šāda programmatūras iespējamā nepilnvērtīgā vai defektīvā darbība ir arī interesanta no juridiskā kāzusa viedokļa - tā kā draugiem.lv lietotājs uztic savus privātās dzīves neaizskaramos faktus (konkrētam adresātam adresētas vēstules ir nepārprotami privātās dzīves faktu kopums, kas domāts tikai sūtītājam, saņēmējam un draugiem.lv uzglabāšanai (un tikai uzglabāšanai!), līdz pats lietotājs tās vai IT sistēma vietas ierobežojumu dēļ tās nedzēš), par šo vēstuļu iespējamo nonākšana pie nepareiziem adresātiem var būt atbildīgs draugiem.lv kā tehnoloģiskā pakalpojuma sniedzējs, kas strādā ar sensitīvu informāciju un, pildot Fizisko personu datu aizsardzības likuma prasības, nepieļauj to nonākšanu trešo personu rokās. Tādējādi, ja kļūmes dēļ vēstules tomēr nonāk nepareizajiem adresātiem, pastāv tiesības savu likumīgo interešu ietvaros vērsties pie valsts atbildīgajām instancēm ar lūgumu izvērtēt, vai IT sistēmas darbības neatbilstības dēļ nav konstatējama privātās dzīves faktu nonākšana pie trešajām personām. Kā jau komentāros bija minēts, ir bijuši gadījumi (arī pats tādu, manuprāt, esmu piedzīvojis), kad vēstule nonāk pie cita adresāta, un tas rada neērtas situācijas, pārpratumus, citādāku attieksmi no saņēmēja un dzīves kvalitātes pazemināšanos (kā, piemēram, komentētāja minētajā gadījumā, sarakstoties ar vairākām meitenēm), kas paver iespējas lūgt kompensēt morālo un personisko kaitējumu likumā paredzētajā kārtībā.

Š…emot vērā arī to, ka draugiem.lv, apmeklējot to caur tradicionālo tīmekļa adresi www.draugiem.lv, arī ne vienmēr strādā bez defektiem (proti, ir bijuši gadījumi, kad vēstules nosūta atkārtoti), un pēc manā informācijā esošajām ziņām šādi atgadījumi ir novērojami izmantojot Google Chrome tīmekļa pārlūku, varbūt nākotnē draugiem.lv būtu jāapsver iespēja, norādīt pilnvērtīgi un atbilstīgi strādājošo pārlūkprogrammu sarakstu?

Papildināts 28.10.2011. plkst. 13:58: Esmu saņēmis no draugiem.lv atbildi. Š obrīd tiek aktīvi strādāts pie nākamās versijas laidiena, kurā aprakstītā problēma būšot novērsta. Paldies draugiem.lv par operativitāti!
Last edited by TrakaisKursis on 28 Okt 2011, 13:53, edited 4 times in total.

TranceNation
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 23
Pievienojies: 28 Mar 2009, 17:18

Post no TranceNation » 28 Okt 2011, 00:58

Mana ir ļoti negatīva pieredze! Tā ir sekojoša sarakstoties vienlaicīgi ar divām foršām čiksēm ar šo brīnišķīgo programu ir iznācis ļoti nepatīkams gadījums man, kad vēstule ir aizgājusi tur kur tai nevajdzētu būt... rezultātā viena jaukā daiļā būtne ir pasūtījusi mani trīs mājas tālāk, tieši tā kura man vairāk simpatizēja un bija liela varbūtība ka mēs varētu mana tetuka džipā mazliet padaraiskoties, bet nekā :( Dēļ šīs jaukās draugiem.lv programas es ieguvu psihisku traumu uz nedēļu pat BF3 nepalīdz un vēlos, lai draugiem.lv piestrādā pie savas aplikācijas, kuru es veiksmīgi izdzēsu no sava SGS2 un lietoju tagad web versiju paldies Bite.lv internetam, kurš vienmēr darbojas diezgan atri...

spekis404
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 101
Pievienojies: 09 Jūn 2011, 16:27

Post no spekis404 » 28 Okt 2011, 01:49

Muhaha labs..:>

AKMS47
E-žurnālists
Atbildes: 1325
Pievienojies: 14 Mai 2010, 16:44
Atrodas: Liepāja

Post no AKMS47 » 28 Okt 2011, 02:36

Nu tā tev Kazanova arī vajag :D

Bēdīga situācija ar druškām.el vē.
Nāksies bikiņpagaidīt, līdz varēs 100%-īgi lietot.
Pagaidām jāizvairas no msg sūtīšanas čiksām (sevišķi, ja viņas ir vairākas) :D .
Last edited by AKMS47 on 28 Okt 2011, 13:25, edited 1 time in total.
Brīžam viss ir tā apnicis, bet labo brīžu ir vairāk.

msh
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 3460
Pievienojies: 06 Apr 2007, 12:21
Atrodas: Latvija

Post no msh » 28 Okt 2011, 09:00

Paga, es kaut ko nesaprotu - kāda iksa pēc interneta lapu jāaplūko ar kaut kādu super duper programmu? Tiešām kaut kas tur nav labi, ja agrāk šie visādus fuckerus un tamlīdzīgus draņķus bloķēja, bet tagad paši kaut ko līdzīgu uztaisa...
TK, kāpēc tev nicks nav NeapmierinaataisKursis? :>
PAKAĻROKS - Fusion A4-5000/ASROCK QC5000-ITX/WIFI/8 GB DDR3 1333/FSP200 50GSV-5K/ST2000VM003-1CT164 2 TB Seagate Pipeline HD/vecs mazs IBM keiss/winxp x64/2 ventilatori

shady
Moderators
Atbildes: 5311
Pievienojies: 06 Mar 2007, 19:20
Reputācija: 1
Atrodas: Rīga

Post no shady » 28 Okt 2011, 09:08

Ar speciāli veidotu programmu kādam saitam, pakalpojumam ir ērtāk to visu pārlūkot nekā bakstīties caur standarta web. Ja, protams, tā ir normāli uztaisīta.
Agrāk es domāju, ka cilvēki ir stulbi....Tagad zinu - viņi patiešām tādi ir. /© shady/

bezolaam
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 264
Pievienojies: 20 Okt 2009, 12:53

Post no bezolaam » 28 Okt 2011, 12:32

paldeis par brīdinājumu, šo progu lietoju, bet ļoti reti, laikam tāpēc arī neesmu peidzīvojis feilu. Būs tā miskaste jāizmet. Vispār draugu developments ir tik līks, ka paliek kauns. Pat pret web versiju ir daudz pretenziju.

bezolaam
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 264
Pievienojies: 20 Okt 2009, 12:53

Post no bezolaam » 28 Okt 2011, 12:37

A šitā problēmas ir v. 3.1.3.?

TrakaisKursis
Vecākais lietotājs

Post no TrakaisKursis » 28 Okt 2011, 12:41

Man nav iespējas nomainīt programmas versiju uz iepriekšējo - jācer, ka nav. Ja kāds nav ilgstoši atjauninājis savu draugiem.lv Android aplikāciju, var patestēt ...

jurgenz
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 329
Pievienojies: 15 Mar 2007, 19:04
Atrodas: Rīgas rajons.

Post no jurgenz » 28 Okt 2011, 13:20

Gļuku dēļ reiz esmu nosūtījis 12 vienādas vēstules vienam adresātam :)
life sux and then you die..

berils
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 727
Pievienojies: 17 Dec 2009, 18:49

Post no berils » 28 Okt 2011, 15:39

Autors labi pastrādājis :)
Ir vel viens diezgan nepatīkams bugs , caur šo aplikāciju apskatot cilvēku kas cenšas uzaicināt tevi , tu apskatot viņa profilu automātiski akceptē draudzību , WTF?!
[spoil]kabatas lāpsta NOTE 3 [LTE]

The ROM hunt begins!
Image
  • ROM: Galaxy S5 Stock ROM - Final v40.0 by jamal2367
    KERNEL: AEL Kernel v7.13 [Lionheart+zen+2.7GhzOC+600MhzGPU OC] by friedrich420
    Memory: 32GB internal+16GB external 10class
    Recovery: CWM v6.0.4.7 [/spoil]

TrakaisKursis
Vecākais lietotājs

Post no TrakaisKursis » 28 Okt 2011, 17:29

Vispār ir viegli savādi, ka izstrādē neiesaistīts cilvēks, ir spiests diagnosticēt programmas defektus. Varbūt nākotnē vajag patiešām pievērsties arī programmatūas kļūdu analīzei? ;) Piegdienaah!

gunchz
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 10
Pievienojies: 13 Dec 2010, 11:32

Post no gunchz » 28 Okt 2011, 18:55

Tikpat dīvaina ir draugiem.lv aplikācijas tendence visas ielādētās bildes pilnā kvalitātē glabāt Android telefona galerijā. Tai pat laikā web versijā iespēju ielādēt savas bildes viņi nespēj - nemaz nerunājot par svešu bilžu neatļautu ielādi.

Atlets
E-žurnālists
Atbildes: 89
Pievienojies: 16 Aug 2009, 12:37

Post no Atlets » 28 Okt 2011, 19:08

Ko nozīmē "svešu bilžu neatļautu ielādi"?

gunchz
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 10
Pievienojies: 13 Dec 2010, 11:32

Post no gunchz » 28 Okt 2011, 19:43

Tieši to arī tas nozīmē. Rakstīts latviski - zemtekstus nemeklē - tādu tur nav :)

samurajs
Administrators
Atbildes: 14988
Pievienojies: 06 Mar 2007, 15:04
Atrodas: Liepājas anomālā zona

Post no samurajs » 28 Okt 2011, 22:27

Man gan jāsaka, liekot roku uz sirds, ka šai aplikācijā neko no drošības viedokļa kriminālu neesmu manījis. Jā, bugi tur ir, bet kur viņi nav? Viskaitinošākais ir tas, ka šad tad, sūtot vēstuli, tā pazūd bez pēdām. Vairākkārt, vai citam adresātam gan nekas nav aizsūtījies.
Faktiski, ja salīdzina ar parasto www lapu, vismaz vēstuļu čatam šī Android proga ir ļoti parocīga.
Image

Atlets
E-žurnālists
Atbildes: 89
Pievienojies: 16 Aug 2009, 12:37

Post no Atlets » 02 Nov 2011, 20:15

Vari tomēr paskaidrot, ko tu domā ar "svešu bildi" un "neatļautu lejupielādi". Ja bilde ir internetā, tad diezgan loģiski, ka šo bildi var lejupielādēt vai kaut vai PrtSc uztaisīt.. Ja kāds ir ievietojis internetā bildi, kas ir pieejama citiem, tad tur nevar būt ne runas par kaut kādu neatļautu lejupielādi, manuprāt. Ne jau kāds aizliegs taisīt PrtSc vai ņemties pa lapas source..

Tavs apgalvojums, manuprāt, varētu būt pielietojams gadījumā, ja lietotājs neizliek publiskai apskatei bildi, taču tā tik un tā citam lietotājam ir pieejama. Taču šaubos, ka šāds variants ir aktuāls. Tā kā, ja nav grūti, tad tomēr uzraksti izvērstāku atbildi uz minēto jautājumu..

Evers
Vecākais lietotājs
Atbildes: 4340
Pievienojies: 11 Feb 2009, 15:13

Post no Evers » 02 Nov 2011, 21:31

Tikko iznākusi jauna versija, beidzot strādā funkcija "Vietas" , taču vēl aizvien nedarbojas čats.

Pievienot atbildi

Return to “IT ziņas”