Nākamgad maksāsim autortiesību nodevu par visiem datu nesējiem

Moderatori: janis.wd, Vecākie lietotāji

samurajs
Administrators
Atbildes: 14988
Pievienojies: 06 Mar 2007, 15:04
Reputācija: 0
Atrodas: Liepājas anomālā zona

Nākamgad maksāsim autortiesību nodevu par visiem datu nes

Post no samurajs » 02 Mai 2012, 20:54

AKKA/LAA un dažas citas līdzīgas organizācijas Satversmes tiesā uzvarējusi valdību, uzliekot tai par pienākumu aplikt ar autortiesību nodevu absolūti visu, ko vien var aplikt. Nepietika ar to, ka darbavietās tagad jāvalda klusumam, nākamgad mums nāksies maksāt papildus arī par zibatmiņām, atmiņas kartēm, mobilo ierīču iekšējām atmiņām u.c. un visu citu, kur vien var saglabāt datus.

Dombrovska valdībai uzkāpts uz varžacīm - tātad Satversmes tiesas lēmums būs jāpilda, bet jācer, ka notiks adekvāta pretdarbība, un nodevas likmes tiks piemērotas tīri simboliskas (atbilstoši esošajam precedentam nodeva par 4,7 GB DVD+RW matricu ir 0,20 Ls, kas sastāda 4 santīmus par 1 GB atmiņas).

Pilns LETA ziņojuma teksts:

Rīga, 2.maijs, LETA. Valdībai būs jāpapildina saraksts ar datu nesējiem un reproducēšanai izmantojamajām iekārtām, par kurām maksājama autoratlīdzība, paredz trešdien pasludinātais Satversmes tiesas (ST) spriedums.

Pēc četru autortiesību organizāciju pieteikuma tiesa valdības noteikumos ietverto sarakstu atzina par neatbilstošu Satversmes 113.pantam, kas nosaka, ka valsts atzīst zinātniskās, mākslinieciskās un citādas jaunrades brīvību, kā arī aizsargā autortiesības un patenttiesības, aģentūru LETA informēja ST priekšsēdētāja palīdze Līga Pauliņa.

Pieteikuma iesniedzēji norādīja, Ministru kabinets ir ierobežojis objektu sarakstu, par kuriem maksājama autoratlīdzība, neiekļaujot tajā visas funkcionāli līdzīgās iekārtas. Piemēram, noteikumi neattiecas uz zibatmiņām, ārējiem cietajiem diskiem, mobilajiem tālruņiem, jaunākās paaudzes mūzikas atskaņotājiem ar iebūvētu atmiņu un citiem datu nesējiem. Tas aizskar autoru tiesības uz īpašumu un autortiesībām.

Valdībai līdz šā gada 1.novembrim jāpārvērtē nesēju un iekārtu saraksts atbilstoši tehnoloģiju attīstības radītajām pārmaiņām.

Spriedums ir galīgs un nepārsūdzams, tas stājas spēkā tā pasludināšanas dienā.

Kā ziņots, ar pieteikumu ST pērn vasarā vērsās četras biedrības - "Autortiesību un komunicēšanās konsultāciju aģentūra/Latvijas Autoru apvienība" (AKKA/LAA), Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība (LaIPA), Latvijas Kinoproducentu asociācija un Latvijas Profesionālo aktieru apvienība.

Sarakstā patlaban iekļauti audio un videokasetes, diski u.tml., dažādu funkciju atskaņotāji, satelītu uztvērēji ar datu ieraksta iespējām, disku rakstītāji u.tml.

Piemēram, noteikumi paredz, ka par tukšu audiokaseti vai minidisku ir jāmaksā atlīdzība trīs santīmu apmērā, par tukšu videokaseti - sešu santīmu apmērā, par tukšu CD-R vai CD-RW disku - desmit santīmu apmērā, bet par tukšu DVD-R vai DVD-RW disku - 20 santīmu apmērā. Citi datu nesēji sarakstā nav norādīti.

Pirmavots
Image

Kefīrs
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 533
Pievienojies: 13 Apr 2009, 21:23

Post no Kefīrs » 02 Mai 2012, 21:25

Un kam tad visa nauda beigās paliek? ...

jonjs
E-žurnālists
Atbildes: 971
Pievienojies: 08 Sep 2009, 12:11

Post no jonjs » 02 Mai 2012, 21:34

Manim domāt, ka Lady Gaga, JayZ u.t.t. ne nieka nedabūs par nodevām gan RADIO sabiedriskajā transportā, gan cietajiem diskiem, flashiem u.t.t.
Vispār jau Latvijā pēdējā laikā kaut kāds bezpredjels notiek.
Vakar piemēram 20 Ls soda naudu samaksāju par it kā nepareizu stāvēšanu. Pēc likuma burta it kā taisnība bija tam pašvaldības policistam (izskatās, ka tiem jefiņu veida paskata "jauniešiem" formā maksā procentu par iekasēto soda naudu), bet pēc gara viņam nu galīgi nebija taisnība.
Un reāli niezēja roka salikt visu pa vietām :D, bet nu likums ir likums lai gan arī šķībi uzrakstīts.
Kā arī ir ar tām pilnīgi absurdajām nodevām.
ritenis vienkārši ripo
Jāsaka paldies tam, kas radīja bumbu uz kuras mēs dzīvojam un gravitācija arī ir tam visam pamatā.
Kvantu fiziku neskarsim, jo no tās es tā pat nekā nejēdzu.
Starp citu, kas tā tāda relativitātes teorija?

Crow
E-žurnālists
Atbildes: 5392
Pievienojies: 10 Mai 2009, 14:22
Atrodas: Ir

Post no Crow » 02 Mai 2012, 21:37

Okei, mīzalgalvas. Tad es laimīgs turpināšu maksāt šo nodevu un turpmāk ar vēl mazākiem sirdsapziņas pārmetumiem kopēšu, cik man nafig labpatiksies. Nauda ir un turpinās būt samaksāta, un es vēlos par to naudu saņemt pilnu komplektu.
Jebšu, citiem vārdiem, ja es bez pierādījumiem, tiesas un pārsūdzēšanas iespējas esmu pataisīts par kriminālnoziedznieku un, attiecīgi, man ir uzlikts naudas sods, tad vienīgais, ko varu darīt, ir rūpēties, lai šie apgalvojumi būtu pēc iespējas patiesāki.

Aldis
E-žurnālists
Atbildes: 5084
Pievienojies: 21 Nov 2008, 15:55
Atrodas: LV

Post no Aldis » 02 Mai 2012, 21:58

Manis pēc es šito visu maksāju, tikai tad liekat mani mierā, par to ka pirātoju, kačāju.. e.t.c ..
Image Oh My God = OMG
Image Ak Mans Dievs = AMD

Athlons
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 392
Pievienojies: 20 Apr 2008, 15:39
Atrodas: rigga

Post no Athlons » 02 Mai 2012, 22:07

enter un āmen!...
tieši tā, pilnībā piekrītu...
RYZENZENZEN: B450 TOMAHAWK + R5 1600X + Kingston 2x8GB @ 3200 MHz 16-18-18-36 + EVGA GTX1070 FTW + LG 27MB85R, Steelseries Sensei RAW Orange + EleEnter Game1 + Enermax Revolution87+ 1 kW

msh
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 3460
Pievienojies: 06 Apr 2007, 12:21
Atrodas: Latvija

Post no msh » 02 Mai 2012, 22:10

Es atkal gribētu cerēt ka tā piedeva būs pietiekami jūtama lai bojātu pārējo apliekamo objektu tirgu kā tas ir izdarīts ar jau esošajiem. Teiksim, cēneris par prastāku trubu un dvacārs par kaut ko krutāku, un līdz ar to lielāks daudzums pircēju pirktu citur.

Un vispār, kad jau reiz šitentais joks to atgādina, būs jāuzprasa brālēnam cik robežas otrajā pusē maksā matricas - maz gan es pērku, bet nu kāpēc barot liekēžus :>
PAKAĻROKS - Fusion A4-5000/ASROCK QC5000-ITX/WIFI/8 GB DDR3 1333/FSP200 50GSV-5K/ST2000VM003-1CT164 2 TB Seagate Pipeline HD/vecs mazs IBM keiss/winxp x64/2 ventilatori

Imhoteps
E-žurnālists
Atbildes: 1117
Pievienojies: 11 Aug 2009, 16:11

Post no Imhoteps » 02 Mai 2012, 22:16

Patiesībā, tas ir prātīgs risinājums kaut vai tajā ziņā, ka lietotājs turpmāk varēs legāli glabāt empē3 un citu drazu datorā. Š īs drazas (ne?)legāla izcelsme ir sekundārs jautājums, bet primārā problēma - Latvidžas likums aizliedz uzglabāt mūziku/filmas datorā, t.i. ārpus oriģinālā nesēja (CD/DVD), - tiks atrisināta. Š āda ir daudzu valstu prakse - samaksā "nesēja nodevu" un neviens vairs nedrīkst pārmest pilsonim par to vien, ka kompī vai fleškā vispār ir jelkāda audiovizuāla infa!
Š ī ir pirmā puslīdz sakarīga KAKAs "iniciatīva", čaļi.
Last edited by Imhoteps on 02 Mai 2012, 22:19, edited 2 times in total.

iReinis
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 139
Pievienojies: 18 Aug 2009, 08:19

Post no iReinis » 02 Mai 2012, 22:17

Kāpēc man jāmaksā par saviem dokumentiem naudu. Flešos pārnēsāju tikai sevis veidotus dokumentus? Vērsīšos tiesā... bļin

berils
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 727
Pievienojies: 17 Dec 2009, 18:49

Post no berils » 02 Mai 2012, 23:26

Pareizi teikts. arī piekrītu šim nodoklim , jo savas kravas nesējus esmu atradis , un nodokli tiem vairs piešķirt diemžēl , vai par laimi , nevarēs :D !
P.S. es ceru ka cietajiem nerēķinās likmi 1GB - 4 sant. , ja nē tad attīstība bremzēsies Latvijā.... 1TB - 40Ls tikai rijānai un džeizijam XDD
[spoil]kabatas lāpsta NOTE 3 [LTE]

The ROM hunt begins!
Image
  • ROM: Galaxy S5 Stock ROM - Final v40.0 by jamal2367
    KERNEL: AEL Kernel v7.13 [Lionheart+zen+2.7GhzOC+600MhzGPU OC] by friedrich420
    Memory: 32GB internal+16GB external 10class
    Recovery: CWM v6.0.4.7 [/spoil]

Crow
E-žurnālists

Post no Crow » 02 Mai 2012, 23:33

Ē, hmm... "dura lex, durak tot, kto podčiņjajetsa".

Es gan neesmu izglītots likumpantos, bet baidos, ka pārmest tāpat varēs, kamēr nelabi metās. Š ai gadienā būtu jāmaina minētais likums, iekļaujot, piem. Youtube (kas - jā - lejupielādē lietotājam lokālu kopiju), iTunes, Steam utml. atbilstošu definīcijas, jo tiem fiziska datu nesēja un izcelsmes pierādīšanas iespējas ir minimālas/nav vispār. Īsāk sakot - jāseko līdzi laikam, nevis tikai jāsilda irsa un jābļaustās "visi zog no MUMS!". Lūk, šo definīciju akurāta sastādīšana un priekšlikumu iesniegšana, nevis tikai "reidi", apkārtvanckāšanās un iekasēšana, būtu šo organizāciju primārais uzdevums. Sarunas jau ar tiem reketieriem izgāžas tieši tāpēc, ka pat tur augšā neviens to reketu nevar ciest, un baidos, ka citi varianti vispār netiek izskatīti, jo tie efektīvi nozīmē šo kantorīšu likvidāciju. Pat ezim skaidrs, kur tā nauda paliek.
Last edited by Crow on 02 Mai 2012, 23:39, edited 1 time in total.

lazix
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 59
Pievienojies: 01 Dec 2007, 09:26
Atrodas: TA-JD

Post no lazix » 02 Mai 2012, 23:37

Karstgalvjiem gribētu norādīt, ka Satversmes tiesas spriedums nebija par to - vai sistēma ir atbilstoša, jo tāda prasība netiek skatīta, un prasība tiek skatīta tikai prasījuma robežās, bet prasība bija balstīta uz pamatojumu, ka ir uzskatot esošo sistēmu par "atbilstošu" likumdevējs (100 nezinošās galvas) nebija sekojuši datu nesēju attīstībai. Tāpēc arī Satversmes tiesas attiecīgais spriedums ir vērtējams kā pamatots prasījuma robežās.
Lai oponētu visādiem, kas pat nav lasījuši Satversmes tiesas likumu un pašu attiecīgo pieteikumu, īpaši norādu, ka prasībā kā jebkurā līdzīgā tiesā, piemēram, administratīvajā tiesā, tiek skatīta tikai prasījumu robežās.
Tāpēc, atkārtojos, netika skatīta sistēma, bet tikai tās neesošais, bet loģiski izrietošais papildinājums.
Lai cīnītos ar šo iedibināto un producentu netaisnīgi uzspiesto sistēmu ir jāvēršas ar jaunu konstitucionālo sūdzību Satversmes tiesā - tieši sakarā ar pašas sistēmas pamatotību!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Š ādu sūdzību ar jurista palīdzību var iesniegt jebkura persona, kas pierādu savu pamattiesību aizskārumu (cilvēktiesības), kas šajā gadījumā nav grūti izdarāms. Bet ne viens no Jums skaļajiem demagogiem, nav pat apsvēris darīt. Sametamies!!!!! KAS PAR!!!!!!

lazix
Reģistrēts lietotājs

Post no lazix » 02 Mai 2012, 23:41

Papildus likumu nezinātājiem, bet taisnīgu apspriedējiem "anonīmā" tīmeklī un virtuvēs, norādu, ka Jūsu spriedelējumi nav nekā vērti, ja nav uzlikti uz papīra, parakstīti un iesniegti, lai cīnītos par to, ko uzskatāt par taisnīgu.

lazix
Reģistrēts lietotājs

Post no lazix » 02 Mai 2012, 23:49

Imhotepam: datu nesēju nodeva nav saistīta ar jebkuru datu kopni, bet ar to, kas iegādāta legāli. Š is nodoklis bija un ir paredzēts par legāli iegādāto datu kopu kopēšanu, kas pārsniedz vienu atļauto kopiju. Tas neattiecas uz to, kas vilkts izmantojot gāzmu (torrent) nodrošinātāju, piemēram, thepiratebay.se/

Crow
E-žurnālists

Post no Crow » 03 Mai 2012, 00:07

Minētās organizācijas ir privāti uzņēmumi, šī nodeva ir viņu pastāvēšanas vienīgais pamats. Tu nopietni domā, godājamais pilsoni, ka jebkādas sarunas par alternatīviem variantiem ir bijušas/būs/būtu rezultatīvas?
Redzēji labi, kā tas pats ACTA tika parakstīts pilnīgi pa kluso, tik pēc tam shit went overboard. Tāpēc, ka ASV ar pirkstu padraudēja, līdzīgi kā Spānijai un Zviedrijai (konkrēti Pirātlīča lietā) draudēja ar PTO sankcijām.
Nav jau tā, ka tas būtu pirmais precedents, puspasaule ar šitās šķiras mudakiem nav mierā, un salīdzinot ar citām problēmām krajā, valstī (īpaši Letvidžā) un pasaulē, šī pagaidām pāris grašu nodeva ir čih i puh.

Tāpēc arī anonīmā bļaustīšanās ir viss. Vairāk bojāt nervus neatmaksājas.

Nu un arī pirāti te ir (seko no **dritvai kociņ** izrauts cipars) 90%, tāpat kā iet pāri ielai pie sarkanā un šķērso sliedes neatļautā vietā, tā kā nekādas taisnības, taisnību sakot, vispār nav enīvej.

lazix
Reģistrēts lietotājs

Post no lazix » 03 Mai 2012, 00:08

Crowam: "Dura lex sed lex " - nozīmē: "bargs likums, bet tomēr likums". Kamēr likums ir spēkā Jūsu darbība -spriedelēšana, bet nerīkošanās, lai manītu likumu, ir maigi sakot - SMIEKLĪGA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

lazix
Reģistrēts lietotājs

Post no lazix » 03 Mai 2012, 00:13

Crowam: Nekāds sarunas par alternatīviem variantiem nebūs, ja šīs "sarunas" notiks tikai forumos, bet pret sistēmu nevērsīsies ar šobrīd esošajiem tiesiskajiem rīkiem, bet priekštam mēs esam par kūtru. Vai pa tiešām mēs esam tik kūtri, ka nerīkosimies?

lazix
Reģistrēts lietotājs

Post no lazix » 03 Mai 2012, 00:16

Crowam: Kamēr mēs runāsim forumos, bet nerīkosimies mēs esam un būsim tikai slaucamas govis.

lazix
Reģistrēts lietotājs

Post no lazix » 03 Mai 2012, 00:18

Lai pierādītu Satversmes tiesā, ka sistēma ir neatbilstoša vajag arī izdomāt citus risinājumus, kas varētu apmierināt abas puses. Pārējais ir tikai tehnisks darbs. Kas Jūs apmierinātu????

lazix
Reģistrēts lietotājs

Post no lazix » 03 Mai 2012, 00:23

Ja kāds var noorganizēt tautas aptauju šajā vietnē un apkopot atbalstītos variantus, tad uzņemos vasaras laikā sagatavot bez atlīdzības vajadzīgos papīrus un iet uz Satversmes tiesu. Ja no manis nav kādu laiku skarā ar mācībām vai darbu ziņas, tad Shady ir mani kontakti.

lazix
Reģistrēts lietotājs

Post no lazix » 03 Mai 2012, 00:24

Galvenais ir zināt, ko MĒS gribam!

Crow
E-žurnālists

Post no Crow » 03 Mai 2012, 00:24

Paldies, zinu, ko nozīmē, tāpēc arī pārveidoju pa savam, mmkay? Man ir tāda slimība - tā šad un tad darīt.

Redz, tava bļaustīšanās par to, ka nevajag bļaustīties, bet darīt, ir pilnīgi tikpat smieklīga. Tāpat kā būs smieklīga tā, kurā tiks norādīts, ka mēs abi te esam smieklīgi. Tas faktiski ir visu internetu būtības pamatā.

Neviens te netaisās neko darīt. Ja es gribētu arī fiziskajā ekrāna pusē uztraukties par savām cilvēktiesībām, tad es atrastu kādu kaut ko lietderīgāku par skriešanu ar pieri sienā.

Crow
E-žurnālists

Post no Crow » 03 Mai 2012, 00:25

Tu neesi iedzēris, pilsoni? Es zinu, ka es esmu... kvasu, bet kas zin...
Дебилы, бл*ть...

lazix
Reģistrēts lietotājs

Post no lazix » 03 Mai 2012, 00:25

Variantiem ir jābūt vismaz saprātīgiem.

lazix
Reģistrēts lietotājs

Post no lazix » 03 Mai 2012, 00:29

Par "tautas" aptauju - ir domāti tie, kas šajā vietnē apgrozās.

Un nē es neesmu iedzēris, bet man ir apnikusi Jūsu gaušanās tik tālu, ka esmu pārkāpis savai latviskajai malā stāvēšanai.

Crow
E-žurnālists

Post no Crow » 03 Mai 2012, 00:30

Varianti nebūs. Taisnības pašlaik nav, stulbas izdarības notiek, bet minētie MĒS vairumā ESAM pirāti un tiekam apsūdzēti pilnīgi pamatoti. Vēl vienkāršāk pateikt es nevaru, klaviere neļauj.

Tas, ka tie, kas nav vainīgi, maksā par tiem, kas ir vainīgi, ir princips vecs kā pati pasaule. Tad jau varētu sākt bļaut, ka negribu, lai, par piemēru, cietumniekus no manas nodokļu naudas baro, tur stipri vairāk naudas aiziet.

Tā dumpošanās un gatavības skriet un lekt sajūta vienā momentā pienāk jebkuram cilvēkam, ja vien viņš nav komā kopš agras bērnības.

Element
Vecākais lietotājs
Atbildes: 265
Pievienojies: 06 Jūl 2009, 23:33

Post no Element » 03 Mai 2012, 01:06

Es PAR! Lieliska iespeeja Notepad.lv atkal izcelties un paspiideet TV ekraanos! :>

BlackHalt
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 276
Pievienojies: 08 Sep 2009, 19:01
Atrodas: Wrīga

Post no BlackHalt » 03 Mai 2012, 01:32

Neticu nevienai LETA "ziņai" Punkts viens!

Mahmuds
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 152
Pievienojies: 24 Feb 2012, 19:03
Atrodas: Liepāja

Post no Mahmuds » 03 Mai 2012, 08:19

Gan jau tad arī cietņus pirkt Lietuvā būs izdevīgāk! Es, 2x gadā apmeklējot Lietuvu (un ne jau lai baudītu dabu vai apmeklētu radus :) ), iepērku pa 10 gab. CD-R un DVD-R matricas Topo centrā Klaipēdā. Cenas 2 Ls un 2,7 Ls attiecīgi, ražotājs Verbatim.

Genādijs
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 546
Pievienojies: 07 Mai 2008, 14:14
Atrodas: Limbaži

Post no Genādijs » 03 Mai 2012, 08:50

Poh,,j kam paliek nauda, mani interesē kapēc grupa galvā slimu **dritvai kociņ** mani nemitīgi sauc par zagli.
Es pieņemsim uzņēmumā iepērku 50 CD matricas kurās 100% varu apgalvot nekas cits kā tikai mūsu radīti darbi (vizualizācijas , rasējumi utt ) nekad netiks rakstīts.
Te man rodas jautājums kāda suņa pēc es šajā gadījumā maksāšu kautkādiem mistiskiem izpildītājiem par savu darbu ierakstīšanu matricā?
Ar kādām tiesībām visi valsts iedzīvotāji TU tai skaitā - tiek uzskatīti par zagļiem?!
Šis ir teksts, kuru varat pievienot visām savām publikācijām. Šim tekstam ir 300 zīmju ierobežojums

AKMS47
E-žurnālists
Atbildes: 1325
Pievienojies: 14 Mai 2010, 16:44
Atrodas: Liepāja

Post no AKMS47 » 03 Mai 2012, 09:10

Braucu biežāk. Izskatās, ka tagad arī iepirkšos tur vairāk.
Brīžam viss ir tā apnicis, bet labo brīžu ir vairāk.

Nelabojams
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 1036
Pievienojies: 03 Sep 2009, 12:20
Atrodas: Naukšēnu novads

Post no Nelabojams » 03 Mai 2012, 10:29

Tieši tā; ... nu ir mums Pirātu biedrība - lai nolīgst juristu (vajadzēs naudiņu - sametīsimies) un iesniedz ST prasību par šādas prakses atbilstību Satversmei. Konkrētajā gadījumā - kāda prasība, tāds spriedums.
P.s. Kāpēc mans teksts nepievienojas zem komenta, uz kuru es gribu atbildēt? Domāts bija lazix pirmajam komentam.
Mana pieredze rāda, ka nav tādas zodiaka zīmes "Kretīns".

traxis
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 81
Pievienojies: 20 Apr 2009, 21:55

Post no traxis » 03 Mai 2012, 11:12

Man radi dzīvo pie Lietuvas robežas, kad šie brauks ciemos būs jāsaka lai paķer līdzi pa kādai matricai. Ä€aaa un ir tak vel arī ebay, ne jau šie katru pasta sūtījumu kontrolēs.

P.S. – Bija un būs cigarešu kontrabanda, tagad būs arī matricu kontrabanda :D
Ar cieņu,
Čiekurs egles dēls

Brutto
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 508
Pievienojies: 14 Nov 2009, 13:46

Post no Brutto » 03 Mai 2012, 13:54

Es arī PAR!

Brutto
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 508
Pievienojies: 14 Nov 2009, 13:46

Post no Brutto » 03 Mai 2012, 14:15

Īsti nesapratu. Tad tam, datu nesēju, nodoklim ko pieņēma 2004. gadā, tagad piesummēs vēl šo jauno nodevu?!
http://datuve.lv/blogs/572/CD_cenas_nepamatoti_augstas/

Willis
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 1218
Pievienojies: 20 Okt 2008, 16:28

Post no Willis » 03 Mai 2012, 16:23

buldozers
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 120
Pievienojies: 13 Okt 2011, 21:29

Post no buldozers » 03 Mai 2012, 18:59

Jāiedzied uz telefona kādas 10 dziesmas, datorā jāpieliek melodija un jāsāk pelnīt nauda. :D

samurajs
Administrators
Atbildes: 14988
Pievienojies: 06 Mar 2007, 15:04
Atrodas: Liepājas anomālā zona

Post no samurajs » 03 Mai 2012, 20:50

Taču nē, bet 2004. gadā nepadomāja aplikt ar nodokli USB flešus, atmiņas kartes, tālruņu atmiņas, ārējos HDD un vēl šo to. Tagad par tiem atcerējās.
Image

delta128
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 153
Pievienojies: 12 Mar 2007, 17:29
Atrodas: Rīga

Post no delta128 » 03 Mai 2012, 22:57

Drīzāk mainījās pirkšanas apjomi attiecīgajām lietām, un tagad izrādās, no diskiem vien vairs pietiekami nosūkt neizdodas.

jonjs
E-žurnālists
Atbildes: 971
Pievienojies: 08 Sep 2009, 12:11

Post no jonjs » 04 Mai 2012, 13:23

Manim domāt, ka optimismam nav pamata.
Mēs visi maksāsim to nodokli par datu nesējiem, bet BSA tik un tā skraidīs apkārt pa uzņēmumiem un liks soda naudas par *.mp3, *.avi u.c.
Es tikai nesaprotu vienu kā tas AKKALLA/PUKKKALLLA varēja to panākt.
Vajag pasūdzēties Lady Gagas promoteriem, lai pieprasa no AKKALLLA/PUKKKALLLA nodevu par šo variantu. Es domāju šis kantoris pēc pāris STÄ€RU pieprasījumiem pats sevi ātri vien aizvērs.
ritenis vienkārši ripo
Jāsaka paldies tam, kas radīja bumbu uz kuras mēs dzīvojam un gravitācija arī ir tam visam pamatā.
Kvantu fiziku neskarsim, jo no tās es tā pat nekā nejēdzu.
Starp citu, kas tā tāda relativitātes teorija?

Pievienot atbildi

Return to “IT ziņas”