Windows 8 jaunais Licences līgums: OS turpmāk izplatīs savādāk

Moderatori: janis.wd, Vecākie lietotāji

samurajs
Administrators
Atbildes: 14988
Pievienojies: 06 Mar 2007, 15:04
Reputācija: 0
Atrodas: Liepājas anomālā zona

Windows 8 jaunais Licences līgums: OS turpmāk izplatīs sa

Post no samurajs » 21 Aug 2012, 17:50

Microsoft ķēries pie Windows 8 Licences līguma (EULA) radikālas pārskatīšanas, lai padarītu to vienkāršu un saprotamu. Pilnīgi iespējams, ka vairs nebūs arī Windows 8 "kastīšu" versijas, kādas tās bija Windows 7. Visticamāk, ka precīzi mēs to uzzināsim tuvāk 26. oktobrim. Bet pamatā paredzēti trīs Windows 8 pārdošanas veidi:

OEM

Windows 8 tiek licencēts, bet ne tirgots. Licence dod tiesības instalēt un lietot vienu Windows kopiju uz konkrēta PC, ar kuru kopā OS tika saņemta (licences PC).

RETAIL UPGRADE

Microsoft netirgo Windows kopijas, bet tikai licencē. Š ī licence dod tiesības instalēt un lietot vienu Windows 8 kopiju uz viena PC, kas paredzēts lietošanai vienam cilvēkam.

PERSONAL USE LICENSE (SYSTEM BUILDER) FOR WINDOWS 8 PRO

Š is ir jaunums, kas dos iespēju iegādāties ievērojami lētāku, ar OEM salīdzināmu licenci tiem, kas paši stellē datorus. Arī šeit Microsoft netirgos Windows kopijas, bet tikai licencēs. Licence dod tiesības

* instalēt un lietot vienu Windows kopiju uz savām vajadzībām samontēta datora
* lietot Windows uz dažādām virtuālām mašīnām vai atsevišķās HDD partīcijās

Jāievēro, ka šo licenci oficiāli nedrīkstēs izmantot instalācijai uz gataviem nopirktiem PC, bet tikai uz pašmontētiem. Bet, ja iegādājamies laptopu ar preinstalētu Linux, tad, iespējams, kā otro OS dual-boot sistēmā to lietot varēs. Tas pats arī, ja mums jau ir vecāks licencēts Windows un gribam turēt abus. Lai to precīzi noskaidrotu, jāsagaida pilns EULA teksts.

Sikāku informāciju un skaidrojumus lasām avotā.

Image
Image

Aldis
E-žurnālists
Atbildes: 5084
Pievienojies: 21 Nov 2008, 15:55
Atrodas: LV

Post no Aldis » 21 Aug 2012, 18:19

Būtu takā stulbi, ja man dators pavelk windows 8, to vēlos iegādāties un lietot kopā ar windows 7, tad to nevarētu izdarīt.. :] :D
Image Oh My God = OMG
Image Ak Mans Dievs = AMD

Crow
E-žurnālists
Atbildes: 5391
Pievienojies: 10 Mai 2009, 14:22
Atrodas: Ir

Post no Crow » 21 Aug 2012, 18:50

UNLIMITED LICENSE

thepiratebay.se

:D
Дебилы, бл*ть...

Faks
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 183
Pievienojies: 30 Jūl 2010, 13:15
Atrodas: Internets

Post no Faks » 22 Aug 2012, 01:38

+1 :D

MCBoss
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 60
Pievienojies: 25 Nov 2009, 11:49

Post no MCBoss » 23 Aug 2012, 02:50

Image
Pēdējo reizi labojis MCBoss 32 Marts 2017 07:07:07; labots 1 reizi

Nelabojams
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 1038
Pievienojies: 03 Sep 2009, 12:20
Atrodas: Naukšēnu novads

Post no Nelabojams » 23 Aug 2012, 09:17

Īsti negribas bildītei piekrist.
1) Win95 nebija shit, jo faktiski ielika pamatu visam šodien esošajam. Nestabils viņš bija, tas tiesa, bet priekšrocības un lietošanas ērtības, salīdzinot ar 3.x, bija acīmredzamas. Ko nevar teikt (salīdzinot ar iepriekšējo OS paaudzi) par Vistu vs. XP, 8 vs. 7 un kaut kādā mērā pat XP vs. Win2k. Tai pašā laikā 3.x bija dosiskās vides apoteoze un arī ļoti augstu vērtējama - kā jau tas bildē redzams :) Vienkārši no laba pārgāja uz konceptuāli vēl labāku, bet mazliet gļukainu tieši tāpēc, ka izmaiņas bija nu ļoti konceptuālas.
2) Iztrūkst Win2k, kas vismaz no MS produktiem man šķiet visu laiku veiksmīgākā OS. Ä€rprātā stabila, relatīvi pieticīga, labi pārvaldāma un konfigurējama. Gala lietotājam komplektā ar MSOffice2k gandrīz ideāla sistēma.
Mana pieredze rāda, ka nav tādas zodiaka zīmes "Kretīns".

Aldis
E-žurnālists
Atbildes: 5084
Pievienojies: 21 Nov 2008, 15:55
Atrodas: LV

Post no Aldis » 23 Aug 2012, 10:42

Uz Win2k bij tiešām normāla strādāšana (Samērā ilgs posms pagāja kamēr strādāju tieši uz Windows 2000, pie XP pārgāju tikai tad kad bij iznākusi SP2). Windows ME, kas bij turpinājums Win98 gan bij bug-ains bez gala...

XP principā bij tas pats 2k, tikai ar smukāks ar labāku directx atbalstu visām bling bling fīčām..
Image Oh My God = OMG
Image Ak Mans Dievs = AMD

Nelabojams
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 1038
Pievienojies: 03 Sep 2009, 12:20
Atrodas: Naukšēnu novads

Post no Nelabojams » 23 Aug 2012, 12:18

Gluži mana pieredze. No Win2k uz XP "aizdzina" kārtējās Ä¢IS versijas nesaderība. Pie XP turējos ļoti ilgi un tikai pēdējos mēnešos esmu daļēji pārmigrējis uz 7, jo šur tur atkal iestājies savietojamības jautājums.
Mana pieredze rāda, ka nav tādas zodiaka zīmes "Kretīns".

Pievienot atbildi

Return to “IT ziņas”