E-pasts: kas visvairāk krīt uz nerviem?

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas E-pasts: kas visvairāk krīt uz nerviem?

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 14 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #149577
    samurajs
    Participant

    [imgl]https://notepad.lv/userpix/28_1253246717643l8831_1.jpg[/imgl]Interesantu aptauju veicis viens no lielākajiem E-pasta dienestiem Yahoo, precīzāk – tā Vācijas apakšnodaļa. Tika pētīti lietotāju paradumi un emocijas.

    Tātad itin populārie saīsinājumi kā LOL vai ROFL tika klasificēti kā traucējoši. 40% privāto lietotāju un 34% komerclietotāju dažādus saīsinājumus nosauca par “uz nerviem krītošiem”.

    Vēl vairāk kaitina cirkulārais spams jeb “ķēdes vēstules”. Tās nopietni satrauc 60% mājas un 45% komerclietotāju.

    [imgr]https://notepad.lv/userpix/28_cgon61lmain_full_1.jpg[/imgr]Ne mazāk uz nerviem krīt “bezgalīgā sarakste”, kurā kaut kas tiek nepārtraukti pārjautāts, pārsūtītās (Fwd.) vēstules, un e-pasts ar daudzām rupjām pareizrakstības kļūdām.

    Kā izsakās Andreass Kravčiks, Yahoo Deutschland galvenais redaktors, “Visvairāk pie dažāda spama saņemšanas uzbudinās mājas lietotāji. Profesionāļi ir atbilstoši apmācīti.”

    Vairums E-pasta izmantotāju ļoti ciena privātumu. 81% atbildēja, ka nekad nav bāzuši degunu svešās pastkastēs. 16% gan labprāt parevidē partnera vai ģimenes locekļu pastkastes. Visvairāk patīk izspiegot no ārzemēm nākušus privātos sūtījumus.

    Arī cita veida sūtījumus okšķeri nesmādē. 41% atbildēja, ka labprāt uzmestu aci citam cilvēkam adresētām pastkartēm, bet 31% būtu gatavi lasīt svešas SMS.

    “Ar E-pastu vispār vajadzētu apieties mazliet uzmanīgāk”, rezultātus komentē Kravčiks, “Nospiest pogu “Send” var acumirklī, bet vēstule var saglabāties saņēmēja datora atmiņā ļoti ilgi. Iesācējiem jebkurā gadījumā derētu izstudēt nelielu pieklājīgas un korektas E-pasta sarakstes pamācību”.

    Avots

    #211754
    izredzētais
    Participant

    brīnos, ka caps lock neiekļuva šajā rakstā 🙂

    #211755
    usins
    Participant

    man caps lock nevisai traucē. man besī ārā ķedes vēstules, spam un tie saīsinājumi, kad īsti nevar saprast ko tie nozīmē. Par drukas kļūdām- pats tādas laikam pieļauju.

    #211756
    _Mo3_
    Participant

    izredzētais wrote:

    brīnos, ka caps lock neiekļuva šajā rakstā 🙂

    njā, mani ar kretinē, ka tiek atsūtīts mails ar CAPS LOCK rakstīts :mod:

    #211757
    StyleZ
    Participant

    Es jūzeriem parasti virtuāli kārtīgi sadodu pa ausīm, ja meils atnāk tikai CAPS LOCK’ā rakstīts..

    P.S. Bija kuriozs gadījums :p

    Kolēģis serveradmins rakstīja somu vai igauņu kolēģim, ka kaut kur kaut kādas tiesības vajagot salikt, un sāka teikumu ar vairāk vai mazāk izplatītu saīsinājumu no “cik es zinu”, jebšu “AFAIK” angliski.

    Ä€rzemju kolēģis atsūtīja atpakaļ, ka viņam neesot pieejas salikt tiesības uz tādu AFAIK resursu 😀

    Pieņemu, ka ļaudīm, kas nezina saīsinājuma ASAP nozīmi, tā sanāk vēl biežāk 🙂

    #211758
    ob1
    Participant

    No nepatikas uz saīsinājumiem var uztaisīt biznesu – jāuzraksta proga, kas parāda saīsinājuma atšifrējumu, kad users ar peli uzbrauc uz tā.

    😀

    #211759
    ehex
    Participant

    Neteikšu, ka man ļoti krīt uz nerviem šie saīsinājumi, caps locki utt. Laikam vairāk vai mazāk aprasts. Nū, ļoti reti, ka sanāk dusmas par tādām lietām…

    #211760
    daGrevis
    Participant

    Man arī īpaši netraucē, bet pats gan cenšos būt korekts. 🙂

    #211761
    Crow
    Participant

    Ja ir puslīdz formāla sarakste (piem. no skolas, no darba vietas utml.), tad lūgtum derētu piedomāt pie komatiem, punktiem, lielajiem burtiem un GARUUMZIIMEEEM. Un citām elementārām latviešu valodas pamatu pamatlietām. Manis pēc kaut pareizrakstības pārbaudi pārlaist.

    Mani kaitina bezjēdzīga citēšana. E-pasta programmas parasti pie atbildes paņem visu iepriekšējo tekstu (var pamainīt parasti, bet kurš tad to dara?). Man tas liekas totāli bezjēdzīgi. Īpaši, ja tas teksts aizņem pusekrānu, bet pati atbilde ir pāris vārdi.

    Neformālās sarakstēs gan bieži lietoju gan tizlus smaidiņus, gan saīsinājumus, gan “enīvej” utml. glupības 😀

    #211762
    marr
    Participant

    damncrow wrote:

    Ja ir puslīdz formāla sarakste (piem. no skolas, no darba vietas utml.), tad lūgtum derētu piedomāt pie komatiem, punktiem, lielajiem burtiem un GARUUMZIIMEEEM. Un citām elementārām latviešu valodas pamatu pamatlietām. Manis pēc kaut pareizrakstības pārbaudi pārlaist.

    Mani kaitina bezjēdzīga citēšana. E-pasta programmas parasti pie atbildes paņem visu iepriekšējo tekstu (var pamainīt parasti, bet kurš tad to dara?). Man tas liekas totāli bezjēdzīgi. Īpaši, ja tas teksts aizņem pusekrānu, bet pati atbilde ir pāris vārdi.

    Neformālās sarakstēs gan bieži lietoju gan tizlus smaidiņus, gan saīsinājumus, gan “enīvej” utml. glupības 😀


    yeah, right.

    Es noteikti atceros VISU, ko es kuram esmu rakstījis, ko kuram prasījis. Neredzot iepriekšējo saraksti, vai kaut pēdējo meilu, es pēc nedēļas noteikti zināšu, kādā sakarā ir saņemta atbilde ar kaut kādu mistisku paskaidrojumu.

    #211763
    Crow
    Participant

    Vai vismaz tas cilvēks varētu tiešām iekļaut kaut tikai pēdējo meilu, kuros romāni jau tiek rakstīti salīdzinoši retāk. Vai pacensties atbildes teikumā(-os) īsi ietvert iepriekšējā(-o) postu tēmu.

    Nu un tēmai galu galā domāts Subject lauciņš, kur cilvēki diemžēl mēdz rakstīt visu ko, sākot no tādām glupībām, kā vienkārši [No subject] vai “sveiks :DDD” līdz “aizsuutiiju tev vienu word dokumentu”.

    Galu galā pastāv arī mapīte SENT.

    IMHO, iespējas ir, ja ir vēlēšanās mazliet papūlēties rakstīt saprotami, ne tikai bliezt jo ātrāk miers, jo labāk.

    Protams, ir gadījumi, kad neviena mana metode nedarbojas. Just my 2 cents here 🙂

    #211764
    marr
    Participant

    damncrow wrote:

    Vai vismaz tas cilvēks varētu tiešām iekļaut kaut tikai pēdējo meilu, kuros romāni jau tiek rakstīti salīdzinoši retāk. Vai pacensties atbildes teikumā(-os) īsi ietvert iepriekšējā(-o) postu tēmu.

    Nu un tēmai galu galā domāts Subject lauciņš, kur cilvēki diemžēl mēdz rakstīt visu ko, sākot no tādām glupībām, kā vienkārši [No subject] vai “sveiks :DDD” līdz “aizsuutiiju tev vienu word dokumentu”.

    Galu galā pastāv arī mapīte SENT.

    IMHO, iespējas ir, ja ir vēlēšanās mazliet papūlēties rakstīt saprotami, ne tikai bliezt jo ātrāk miers, jo labāk.

    Protams, ir gadījumi, kad neviena mana metode nedarbojas. Just my 2 cents here 🙂

    Normālā korporatīvā sarakstē subject ļoti reti ir “sveiks” vai “no subject” (neesmu pārāk daudz redzējis), drīzāk tad jau pielikuma faila nosaukums vai kāda abreviatūra, kas kaut ko nozīmē.

    Es gan īsti neredzu starpību starp “romānu” un vienu citēto meilu, jo tas pats viens citētais meils varētu būt uz 1 a4 lapu, kas tas pats romāns vien sanāk, so, drīzāk apgrūtinoši būtu ņemt un dzēst visu atskaitot pēdējo – teiksim tikai tāpēc ka saņēmējam tā mazāk ko skatīties 😀 galu galā, pirms katra no citētajiem meiliem ir “from/to/date etc”, kas ir kā automātisks msg, kur beigt lasīt, ja zini par ko ir runa.

    bet par to, ka elementāra gramatika ir jāievēro, absolūti piekrītu.

    #211765
    feiks
    Participant

    ūsijā ir pavisam savādāk. Es cenšos ar tiem auniem uzsākt normālu, cilvēcisku saraksti, bet nē – smailiji, slengi un viss pārējais ( rofl utml. gan nav bijuši )

    #211766
    Aldis
    Participant

    Man arī nepatīk tie gudrie saīsinājumi! Kā piemēram AFAIK, un ka angļi You vietā aiz sava slinkuma raksta vienkārši U! Pats lietoju tautā populārus saīsinājumus ja rakstu kādam latviski, bet ja citā valodā, tad korekti – kā runātu, bez saīsinājumiem!

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 14 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā