Pētījums: ko cilvēki dara ar planšetdatoriem?

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Pētījums: ko cilvēki dara ar planšetdatoriem?

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 26 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #157352
    samurajs
    Participant

    Google veicis visai labi izstrādātu pētījumu par tēmu, ko cilvēki iesāk ar planšetdatoriem un kādam mērķim tos pērk. Vienīgais, kas aptumšo pētījuma zinātnisko nozīmi – ļoti mazais respondentu skaits; to bijis vien 33. Iepazīties ar visu pilnībā varam šajā PDF dokumentā, bet mūsu lasītājiem – tikai galvenās tēzes.

    Ko dara ar planšeti?

    Tabula atbild viennozīmīgi – pārlūko pastu, spēlē spēles, ņemas sociālajos portālos, lasa jaunumus. Visas citas darbības tālu atpaliek.

    [img]https://notepad.lv/userpix/28_tab1_3.jpg[/img]

    Kur velkam līdz savu planšeti?

    Nu šai pozīcijā līderi ir dīvāns un gulta (arī es pats tā daru!) 😀 Vēl daļa respondentu atbildējuši vispārīgi “mājās”.

    [img]https://notepad.lv/userpix/28_tab2_3.jpg[/img]

    Ko vēl daram, kad strādājam ar planšetdatoru?

    Š eit izdalās divas pozīcijas: skatāmies TV vai ēdam/dzeram. Vēl pieminēta ēdiena gatavošana un kaut kā gaidīšana. Pārējās pozīcijas kā darbs, mācības utt. stipri atpaliek.

    [img]https://notepad.lv/userpix/28_tab3_1.jpg[/img]

    #291398
    Crow
    Participant

    Mantiņas “maizi un izpriecas” kastai, nevis vairāk vai mazāk produktīvam darbam. Abet tas “lightweight creation” ir Instagram utml. – “sociālā laikmeta” profesionālie bēbju un mājdzīvnieku fotogrāfi.

    #291399
    shady
    Participant

    Sākumā skatījos skeptiski, tad pakāpeniski sāka iepatikties. Jau esmu paspēlējies ar vairākām planšetēm un godīgi sakot – derīga manta. Bet uzsveru – ne visiem cilvēkiem. Cilvēku vajadzības ir dažādas, ir kam nevajag pat viedtālruni.

    A tie, kuri kārtējo reizi bļaustās, ka tas ir mēsls un nevajadzīgs – to var salīdzināt ar mūsu “it speciem”, kuri izmēģina linux – knapi uzinstalē, spēles neiet, exe faili arī ne – tad visiem klārē, ka linux mēsls, nekas uz viņa neiet, utt, utt. Tas pats ar planšetēm.

    Bez tam – bez planšetēm agri vai vēlu neiztiks neviens cilvēks. datori ir izmirstoša suga. Jau tagad tabletes ideja, kuru var izmantot staconāri (klava, pele, ja vajag – papildus monitors) ir aktuāla. Nākotnē drīzāk pazudīs laptopi kā suga, kurus aizstās tabletes. Protams, vēl jāpiestrādā pie tehniskajiem parametriem un OS.

    #291400
    Uvchiks
    Participant

    Es kaut kā aizdomājos ka manai Omei ,kurai mājās dators parādījās tikai nesen nu galīgi nesanāk ar peli strādāt un viņai ziņu lasīšanai un vispār interneta izmantošanai vieglāk būtu bakstīt planšet datoru nekā ar peli mēģināt darboties.

    #291401
    Jaunzems
    Participant

    shady wrote:

    Bez tam – bez planšetēm agri vai vēlu neiztiks neviens cilvēks.


    Jihihī. Un es domāju, ka mani joki bija nožēlojami…

    shady wrote:

    datori ir izmirstoša suga


    Nu bet lieliski! Tev nevajadzēs datoru, lieliski! Nebūs vismaz šādu pārgudru komentāru.

    Es tikai nezinu, ko darīsim tad, ja visi būsim uz planšetēm, bez neviena datora, kā shady un daudzi citi “eksperti” iedomājas. Uz kā taisīs patērējamo saturu (mūziku, video, foto, tekstu), uz kā kodēs aplikācijas (jo, tici vai ne, Angry Birds nenokrita kā dievu dāvana; to taisīja īsti un dzīvi cilvēki uz datoriem). Planšetes būs plebejiem, kuri lasīs Heat un spēlēs Angry Birds, bet datori būs cilvēkiem, kuri dara īstu darbu.

    shady wrote:

    Nākotnē drīzāk pazudīs laptopi kā suga, kurus aizstās tabletes.


    Izskatās, ka tas jau ir izdarīts… ekstazī…

    #291402
    shady
    Participant

    Jaunzems – Tu saprati apaļu nulli no mana teiktā… Vienreiz jau par to runājām, bet tas ir kā pret sienu. Vai tiešām tu esi tik aprobežots, ka nespēj iedomāties, piemēram, mūsdienīga ultrabook tehniskos parametrus iespiestus planšetes korpusā ar skārienjutīgu ekrānu, un OS daudzveidību? Un šādai iekārtai var pievienot visu perifēriju. Ja vēl nespēj iedomāties – lūdzu, netēlo asprāti. Tehnoloģijas iet uz priekšu, viss attīstās ar savām izmaiņām.

    #291403
    Jaunzems
    Participant

    Tas viss ir jauki! Bet vienīgais planšetdators, kurš ir kaut kādā mērā dators (ar īstām iekšām, normālu dizainu un pilnvērtīgu OS, nevis glorificētu tālruņa firmware) ir Microsoft Surface Pro; un tas pat neeksistē vēl.

    #291404
    Crow
    Participant

    Hear hear! Surface Pro ir pirmais un vienīgais planšetīgais produkts, kurā es saskatu zināmu jēgu. Š is te pētījums tak uzskatāmi pierāda, ka nu nelieto cilvēki pašreiz esošos aipedus un krapdroīdus nopietnam darbam. Neba jau tāpēc, ka negribētu, bet tak nevar. Nav ne programmu, ne jaudas.

    Jebšu paņem un noedito man ekseļa atskaiti ar pivot tabulām (kuras neatbalsta puse no mobilajiem šedevriem), uzcep prezentāciju ar datu importu no minētā spredšīta (kas principā nav iespējams), sagatavo, teiksim, bakalaura darbu ar visādiem plāniem, shēmām pielikumos un vispār kaut satura rādītāju (GL, tas pat uz desktopa ir sāpes pakaļā), pārkonvertē XVID uz H264 ar ieceptiem subtitriem un nodublē skaņas celiņu, uzkodē vizītkartes tipa mājaslapu, droši pieslēdzies datu bāzei un vizuāli paeditē ierakstus (jā, caur raustīgu WiFi, pat ezerneta nav nevienam), noedito kopumā un atsevišķus pikseļus no kameras ieceltam RAW failam (pieņemot, ka vispār var iecelt, par krāsu precizitāti nerunājot), utt., utml., utjpr. – tie ir uzdevumi, kas nebūt nav sevišķi, sarežģīti, neikdienišķi vai specifiski, ja runa iet par nopietnu darbu.

    A vēl vajag strīdēties…

    #291405
    usins
    Participant

    Vajag savā smadzenē saprast, ka planšete ir datora pagarinātājs, tas ir, tu vari jebkurā momentā iečekot e-pastu, pieslēgties caur vpn savam uzņēmuma datortīklam, ar ssh serverim un kaut vai uzlikt apdeitus, izlanot kādu konfigu, palaist kādu skriptu. Arī var palasīt dokumentāciju kādam projektam, noskatīties prezentācijas utt. Arī var ievietot postublogā, soc tīklos, tie mūsdienās samērā svarīgi atbalsta nodrošināšanai kaut vai lattelecom, lmt, tele2 un bitei. Operatīvāk atbildēs. Vēl jau protams ir daudzi sīkumi un izklaide. Protams, neaizvietos datoru, jo nav ergonomisks ilglaicīgai strādāšanai. Bet, lai kaut ko ātri pielabotu, atkārtotu un uzzinātu kas notiek apkārt, ir ok. Un daudz ērtāk par mobo un operatīvāk par lapsi. Tagad pat dwg ar 3d var īzī apskatīt. Protams, skype, video konferences ārpus mājam ar ģimeni.

    #291406
    usins
    Participant

    Office 2013 mierīgi lietoju uz sava android ar chrome pārlūku. Web aps jau Var lietot, jo mākonim pajāt kāda Tev platforma.

    #291407
    usins
    Participant

    Ome nikuja neredzēs, turviss maziņš. Jo 10 colās 20p fontu lasīt nav lietderīgi

    #291408
    APOC
    Participant

    Jā un tiklīdz atrodies kustībā tā tev jāmeklē benķis kur piemest pakaļu, jo iekš putty bakstīt ar vienu pirkstu komandas vai updeitot kaut to pašu “izklājlapu” ir fantastiski ērti.

    Ne velti ābols sāk laist ārā iPad mini versiju ar kuru izskatās, ka varēs kaut ko darīt stāvot kājās un ar abām rokām.

    Visi tie 9+ inch ir bezjēdzīgi un paredzēti “zīmuļiem”.

    Ja vari pamanīties kaut kur iebāzt 9+ inch planšeti un skraidīt pa sanāksmēm, tad nesaprotu kur ir problēma ar tik pat vai nedaudz lielāku laptopu/netbook? Kabatā ne vienu, ne otru neieliksi.

    + jautājums. Tu staipi līdz kaut kādu balstu/kāju tai planšetei, jo taču noteikti kādreiz rodas nepieciešamība to nolikt uz horizontālas virsmas vai paskatīties kādu filmu neturot to rokās, jo ja jāskatās no augšas var ātri sabeigt muguru :>

    #291409
    shady
    Participant

    Jaunzems – Nu un? Kāds tam ar to ir sakars? Vai es teicu, ka tas notiks šogad? Vai nākošgad? Tehnoloģijas attīstās, paies gadi un būs – vai arī tavuprāt nekas uz priekšu nekustēs? Paskaties kā mobilais telefons ir attīstījies, vai gadus 10-15 atpakaļ kāds tam būtu ticējis? vai tiešām domā, ka planšetes nepaliks tehniski stiprākas? OS nemainīsies? Savietojamības problēmas netiks risinātas?

    Vai arī tev ir tāda domāšanas uztvere – kamēr nav oficiāli aptiprināts, tikmēr tas nekad nebūs (no sērijas – krāsainais ekrāns ir fantāzija).

    Crow – Tas pats kas Jaunzemam. Un arī tagad planšetes nav zemē metamas, kā jau usins teica – tā ir laba palīgiekārta, kas šobrīd papildina datoru, bet pagaidām tā nespēj aizstāt PC (tikai pagaidām).

    #291410
    Nelabojams
    Participant

    Tehniski jau sabāzt iekšā var viskauko, bet kaut cik nopietnam darbam ekrāns zem 19 collām un klavieres trūkums ir smieklīgi. Planšete ir laba lieta, bet tai ir sava infas niša – kustībā esošiem torgašiem un informācijas patērētājiem. Tieši tāpat, kā galda datoram, kurš, savukārt, nav tas piemērotākais vismaz vienai no iepriekš minētajām kategorijām. Tā ka nekas neizmirs, vienīgi katram būs sava vietiņa. Kā jau tas ar visādām lietām ne reizi vien ir gadījies.

    #291411
    usins
    Participant

    ar 10 collīgo mierīgi varu pat kustībā rakstīt un skatīties, lasīt. Stāvot uz vietas īzī. Vajag tik normālu maciņu un iekačāt sakarīgu klāvu. Un Kāpēc tad lapsi neņemt, pamnēģini uz maziņā palaist Windows7, 8 un office un vēl putty un vēl šo to…ir pašvaki ar ātrumiem, vis samērā bremzē. Bet planšete ir salīdzinoši ātrāks tieši operatīvajai darba sākšanai. Tāpēc arī saku, planšete tikai pagarina datoru, sniedz pamata funkcionalitāti, bet ātrāk un mobilāk.

    #291412
    shady
    Participant

    Nelabojams – Domāju, ka varētu būt tā, ka planšete būs tikpat jaudīga kā galda dators / laptops un to var pieslēgt mājās / darbā arī pie liela monitora, peles, klavas utt – pie visa vajadzīgā. Tikai to var pēc tam atvienot un iemest somiņā. Savienojums jau noteikti būs bezvadu.

    Mākoņtehnoloģija aizvien vairāk ieņems lomu mūsu dzīvē.

    Bet datori, drīzāk būs tādi kā “home” multimedijas serverīši (attiecīgi darbā – serveri).

    Jau tagad planšetēm un mobilajiem telefoniem var daudz ko pievienot un rodas aizvien jauni risinājumi. manuprāt, viss ir tikai laika jautājums – kad?

    Tāda bija mana doma. protams, varat nomētāt mani ar akmeņiem, bet neizprotu – kādēļ tik noliedzoša attieksme mūsu straujā tehnoloģiju attīstības pasaulē…

    #291413
    Nelabojams
    Participant

    Tur jau tas joks, ka attīstībai šobrīd īsti nav mērķa, izņemot dažu korporāciju maku piepildīšanu. Jau pašreizējā planšetē skaitļošanas jaudas ir pietiekamas, lai varētu paveikt dajebko, kas mirstīgam cilvēkam (lasi: caurmēra informācijas patērētājam un 80% tās radītāju) vajadzīgs. Par PC nemaz nerunājot. Gribu teikt tikai vien to, ka katram izstrādājumam, katrai tehnoloģijai ir sava niša, neatkarīgi no saukļa “…tagad taču ir XXI gadsimts!”. Š is tas arī izmirst, bet tas attiecas uz konkrēta pielietojuma “līnijām”, nevis jauniem atzariem. Kasetes izmira, ienākot CD. VHS izmira, ienākot DVD (vienkāršoti, protams!), bet kino un radio neizmira, ienākot televīzijai.

    Visticamāk, es tuvāko pāris gadu laikā iegādāšos planšeti (pašlaik nav un īsti arī nejūtu vajadzības; laikam tāpēc, ka pagaidām apmierina laptops), bet profesionālajā darba vietā paliks pc ar diviem 24″ monitoriem, bezvadu peli/klavieri, 4 TB diska telpas un bagātīgu perifēriju, kurai ar laiku varbūt pievienosies arī… tā pati planšete!

    #291414
    ruukjis
    Participant

    Planšetes aizstās datorus.. khehehe, vot ientegrējat man Š O planšetē, tad parunāsim par kaut kādu aizstājamību. Pēdējo gadu tendence rāda, ka šīs kartiņas savos izmēros tikai pieaug.

    Es neticu, ka planšete jebkad būs gana jaudīga, lai spētu aizstāt modernāko kompi.

    #291415
    aoma
    Participant

    Planšete neko neaizstās, kā jau te teica, tai ir sava niša. Arī portatīvais nopietnu darba staciju neaizstās, pašam pat ir 2, ko paķert līdz, kad kaut kur braucu, bet tā mobilitāte… kad pēc pāris stundu darba jāmeklē rozete. Visi mani dzelži tiek pieslēgti galvenajam PC un tas ir mājas kungs un saimnieks, lapsi var paķert klēpī, ja slinkums vilkties pie datorgalda, bet strādāt uz tāda… Piedodiet. Tāpat kā viedtālruņi neaizstās kvalitatīvu telefonu ar zvanīšanas funkciju, kam baterija tur nedēļu un vairāk. Paspēlēties, tas ir kas cits. Nopietnākiem ļaudīm nevajag nepārtraukti atrasties sasaistē ar citiem.

    #291416
    Sid
    Participant

    Es tomēr sliecos piekrist shady’am, ka pienāks laiks un planšetes būs ikdiena it visiem. Man, piemēram, itin nekas nebūtu pret to, ja tā aizstātu visas skolas grāmatas. Nav jau īsti normāli, ka pamatskolā ir jāstaipa 10 – 20 kg smaga soma, muguru ta bendē un beigās 70%+ jauniešu ir stājas defekti. Vai tās aizstās darbstacijas – ar laiku – iespējams. Pazīstu arhitektu, kas studiju laikā, izmantoja savu macbooku, lai renderētu interjerus, loģiski, ka jaudas bija par maz, bet nu par cik tās frekvences un kešatmiņas aug mērkaķa ātrumā, tad neredzu problēmu, lai ar laiku, arī planšetēm būtu octa-core procesors un n GB rams. Kā arī – ja būs pieprasījums pēc planšetes, kas ir pilnvērtīgi izmantojama, kā darbstacija, būs arī piedāvājums.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 26 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā