Pirmais «nopietnais» iPhone tārps

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Pirmais «nopietnais» iPhone tārps

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 78 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #150048
    samurajs
    Participant

    [imgl]https://notepad.lv/userpix/28_iphonejailbreak_1.jpg[/imgl]Tagad iPhone lietotājiem vairs smiekli nenāks – parādījies reāls tārps, kas zog lietotāju datus, un ļauj krāpniekiem iegūt attālinātu kontroli pār telefonu. F-Secure atklātais “kaitēklis” paredzēts Holandes bankas ING Direct klientu datu zagšanai, un novirza internetbankas lietotājus uz šīs web-lapas klonu. Tanī arī notiek paroļu iegūšana.

    Pēc tam tārps meklē tīklā citus iPhone, un cenšas iefiltrēties arī tajos, izveidojot botnet tīklu. Tāpat kā gadījumā ar pašu pirmo iPhone vīrusu, infekcijai pakļauti tikai jailbroken viedtālruņi, ja tajos nav nomainīta parole pēc SSH tīkla protokola uzstādīšanas. Patlaban lēš, ka inficēti varētu būt vairāki simti telefonu.

    [img]https://notepad.lv/userpix/28_ip_1b589_1.jpg[/img]

    Avots

    #218826
    nevertell
    Participant

    Šª jē, tapēc vajag mainīt rūta paroli. Un neturēt 22o portu visu laiku vaļā.

    #218827
    dajaNa
    Participant

    tāpē jāmaina steidzami visi “podi” uz 3310 nokaijām 😀

    #218828
    Stat1CX
    Participant

    Š is ir tikai sākums, būtu MAC OS tik pat populārs kā tas Iphone, uz viņu ar būtu kaudzēm tārpu un ābols vairs nevarētu savu maku visur reklamēt, kā visdrošāko SO.

    #218829
    aoma
    Participant

    Tāpat līdzīgs liktenis sagaidītu ari Linux un pārējās OS, ja vien to popularitāte pēkšņi pieaugtu, kas gan pēc win7 iznākšanas ir mazticami.

    #218830
    Mateus
    Participant

    Vai tik shitas neatiecas TIKAI uz jailbreikotajiem? Jeb uz visiem?

    #218831
    Janhouse
    Participant

    Tas pat nav īsti caurums. Katrā gadījumā, tas nepadara OS nedrošāku.

    Jebkurai kastei bez parole un atvērtiem portiem var pieslēgties un kautko sačakarēt.

    Š is ir lietotāju stulbums, nekas vairāk.

    #218832
    Eudoxus
    Participant

    Protams, Apple caurumi pat “īsti nav caurumi”. Kas tad tie ir? Dējamspraugas?

    #218833
    Aldis
    Participant

    Eudoxus wrote:

    Protams, Apple caurumi pat “īsti nav caurumi”. Kas tad tie ir? Dējamspraugas?

    Kā jau Janhouse minēja, dēļ pašu cilvēku līkrocības uz jailbrake modeļa kuram attiecīgajām lietām nav uzlikta parole – tā ir lietotāja vaina! Standarta veikalā nopērkama Apple, un standarta firmwarei šis tārps pat neizpildās!

    #218834
    Crow
    Participant

    Tā ir tikpat daudz lietotāju pašu vaina, kā rezultāts Makābola fašismam.

    Standartaifons der tikai tiem, kas ir sajūsmas stuporā vien par faktu, ka viņiem kabatā, dubultaizsargājošā apvalkā ir, iedomājieties tik, eppl aifŠns un īsteni ticīgajiem mājās Stīvā altāris. Gribi pamainīt kaut ko? Nē, tas apdraud tavu aizgrauztā ābola domāšanu. Gribi kādu derīgu programmu? Apple Store to tieši pagājušonedēļ aizliedza. Doh…

    Pārējiem jailbreak ir dabiska nepieciešamība.

    #218835
    Evers
    Participant

    Khe Khe =]

    +1 aoma un damncrow

    #218836
    TokRa
    Participant

    Š āds liktenis var piemeklēt jebkuru OS ar nenomainīto defaulto paroli.

    [img]https://the.onliner.lv/ap.gif[/img]

    Protams, tas neattaisno Apple nacisma politiku.

    #218837
    Evers
    Participant

    TokRa, trāpīga bilde 😀

    #218838
    Snorx
    Participant

    He he, tagad būs ne tikai iepuvis, bet arī caurumains ābolītis 😀

    #218839
    samurajs
    Participant

    Vēl viens svaigs iPhone tārpelis parādījies: tas nomaina root paroli no defaultās ‘alpine’ uz ‘ohshit’ 😀 Uj nu tik būs tārpains ābolītis 😀

    #218840
    RicoPico
    Participant

    Skaudība, vai ne skaudība, bet nu godavārds- es ciest nevaru Applistu augsti paceltos šņukurus. Redz- viņam ir Apple.

    Cik esmu bakstījis makintoša OS, tad jāsaka, ka Apple izstrādājumi mani piesaista tikai vizuāli. Ä¢eniāli stilīga vienkāršība it visā. Bet lai maksātu kosmiskus simtus par stilu? Nu nezinu gan… Kā OS, mani MAC nepiesaista it nemaz. Kā teica viens sabiedrībā cienājams onkulis: “Iedod man to naudu, ko gatavojies par MAC izmest, un es Tev TÄ€DU PC pacelšu!”.

    Turklāt, tagad izrādās, ka izslavētā visdrošākā OS visā galaktikā nav nemaz tik droša. Paredzu, ka drīzumā Apple metīs nost cenas. Nu cik tad var Totalitāro režīmu piekopt?

    #218841
    iKey
    Participant

    vīrusu činītāji ar vien gudrāki paliek, izdomās aboļtelefona lietotājam uztaisīt tāāāādu rēķinu

    #218842
    Jaunzems
    Participant

    vai iTunes store jau pieejams kasperskijs?

    #218843
    spriizha
    Participant

    RicoPico wrote:

    Skaudība, vai ne skaudība, bet nu godavārds- es ciest nevaru Applistu augsti paceltos šņukurus. Redz- viņam ir Apple.

    Cik esmu bakstījis makintoša OS, tad jāsaka, ka Apple izstrādājumi mani piesaista tikai vizuāli. Ä¢eniāli stilīga vienkāršība it visā. Bet lai maksātu kosmiskus simtus par stilu? Nu nezinu gan… Kā OS, mani MAC nepiesaista it nemaz. Kā teica viens sabiedrībā cienājams onkulis: “Iedod man to naudu, ko gatavojies par MAC izmest, un es Tev TÄ€DU PC pacelšu!”.

    Turklāt, tagad izrādās, ka izslavētā visdrošākā OS visā galaktikā nav nemaz tik droša. Paredzu, ka drīzumā Apple metīs nost cenas. Nu cik tad var Totalitāro režīmu piekopt?

    Tiešām neienāk prātā, ka ābolis ir gadiem jau līderis datoru attīstībā? Viņu cenām ir neliels pamats- viņi investē miljardus, lai uztaisītu tādu telefonu vai OS. Viņi tiešām piestrādā pie dizaina un ērtības visā. Protams – visam ir trūkumi, bet tas, ka tieši viņi daudz ko izdomā, ko pēc tam “kopē un ražo lētāk” visi citi. Bet neviens neiedomājas, ka maksā nedaudz vairāk par dzelzi ar OS.

    un davai – kaut vai piemēram – re kur 1400$. Nopērc man tik pat plānu un efektīvu portatīvo kā macbook air. Ar maksas OS.

    #218844
    nevertell
    Participant

    Khem, linuxam caurumi tiek pamanīti un aizlāpīti pirmajā dienā.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 78 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā