Datu nesēju atlīdzība: aplikti visa veida PC

Moderatori: janis.wd, Vecākie lietotāji

samurajs
Administrators
Atbildes: 14988
Pievienojies: 06 Mar 2007, 15:04
Reputācija: 0
Atrodas: Liepājas anomālā zona

Datu nesēju atlīdzība: aplikti visa veida PC

Post no samurajs » 24 Okt 2012, 16:56

Latvijas autortiesību aizstāvja AKKA/LAA mājaslapā parādījies materiāls, kas pauž neapmierinātību ar izmaiņām datu nesēju nodevā - mums šis saraksts esot viens no trūcīgākajiem Eiropā. Kultūras ministrijas aptauja liecina, ka datu kopēšana notiekot arī mobilajos tālruņos un datoru HDD, kuri nopērkami arī atsevišķi.

Š…emot vērā kā bāzi Lietuvā apstiprināto ar nodevu aplikto datu nesēju sortimentu, esot aizmirstas daudzas ierīces kā atmiņas kartes, televizori, mobilie telefoni un citas iekārtas ar ierakstīšanas funkciju. Bez tam Lietuvā zibatmiņas ar nodevu apliek atbilstoši to ietilpībai.

"Latvijas nesēju atlīdzība uz pārējo Eiropas valstu autoratlīdzības fona tagad būs viena no mazākajām un nenodrošinās taisnīgu atlīdzību par autoru tiesību ierobežojumu. Pieņemtais saraksts tuvākajā nākotnē ir pārskatāms, ņemot vērā nesēju iekļaušanai sarakstā skaidri noteiktus kritērijus" - tā rakstīts mājaslapā.

Valda Dombrovska valdība zināmā mērā piekāpusies AKKA/LAA un vakar atbalstīja priekšlikumu, kurš paredz, ka atlīdzība tiktu maksāta par datora komplektiem 2 Ls apmērā par vienu vienību, lai tādējādi autori varētu saņemtu godīgu atlīdzību par to darbu izmantošanu. Iepriekšējais projekts - 1% no cenas - netika atbalstīts. Izmaiņas attiecas uz jebkura veida datorkomplektiem, ieskaitot, portatīvos, netbukus un planšetdatorus.

Image

Avots
Image

Rainy
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 77
Pievienojies: 26 Feb 2007, 08:52
Atrodas: Koreja

Post no Rainy » 24 Okt 2012, 18:13

B** kas viņi galīgi AH****I?
Priecīgas lieldienas!!!

elvisburdajs
E-žurnālists
Atbildes: 1028
Pievienojies: 31 Mar 2008, 22:54
Atrodas: Rīga

Post no elvisburdajs » 24 Okt 2012, 18:26

Žēl ka Dombrovskis ir pārvērties par karjeristu, acīmredzot EK prezidenta kanditatūra liek izdarīt tautai ne tos draudzīgākos lēmumus. Vismaz man tā pēdējā laikā sāk šķist.

Evol
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 48
Pievienojies: 07 Jūn 2011, 17:46

Post no Evol » 24 Okt 2012, 18:42

Man jautājums:A kā viņi taisās pierādīt to,ka man datorā ir Latviešu mūzika,filmas vai kas cits?

elvisburdajs
E-žurnālists
Atbildes: 1028
Pievienojies: 31 Mar 2008, 22:54
Atrodas: Rīga

Post no elvisburdajs » 24 Okt 2012, 18:47

Mēs visi kopā varētu vērsties augstākajās tiesās, ja taisnība kaut kur vēl pastāv! Juristi sarosās? :>

Plutons
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 11
Pievienojies: 15 Aug 2011, 20:40

Post no Plutons » 24 Okt 2012, 18:52

Dodiet mums ar noprovēt to kapronu ko pīpējat :D
<a href="http://eurkredit.lv.lv/atrie-krediti/">Salīdzini ātros kredītus un ietaupi kādu kapeiku</a>

Kualds
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 217
Pievienojies: 24 Apr 2010, 00:13

Post no Kualds » 24 Okt 2012, 19:20

Kāpēc man būtu jāmaksā kaut kāds nodoklis, ja es, piemēram, pērku Nokia 100? Es tur ar autortiesībām aizsargātus kontaktus glabāšu?

Triggers
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 104
Pievienojies: 11 Feb 2010, 17:33

Post no Triggers » 24 Okt 2012, 19:40

Kad apliks papīru ?

Stat1CX
Lietpratējs
Atbildes: 1239
Pievienojies: 09 Jūn 2008, 01:51
Atrodas: Liepāja

Post no Stat1CX » 24 Okt 2012, 20:53

Nu tātad, ja mani defultā uzskata par pirātu un ir jāmaksā, tātad es savu nodokli esmu nomaksājis un varu kačāt cik uziet :D

aoma
Vecākais lietotājs
Atbildes: 2599
Pievienojies: 25 Apr 2007, 12:47
Atrodas: LV

Post no aoma » 24 Okt 2012, 21:04

Absurdu teātris. Neesmu dziļāk interesējies, ko katra organizācija konkrēti dara, bet nedaudz mulsina fakts, ka Latvijā vien ir veseli 4 kantori. Saka jau, ka dubults neplīstot, bet te nu ir nodrošinājušies ar uzviju. Vispār jau bizness laikam ne pa jokam, ka tā ārdās.
viegls rokenrols pa radio

macbeton
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 3510
Pievienojies: 01 Nov 2008, 18:43
Reputācija: 1
Atrodas: Libau

Post no macbeton » 24 Okt 2012, 23:05

A kur problēma ir prasīt šito nodokļu atmaksā? Pārdesmit tūkstoši pēc gada paprasīs atpakaļ, un viss, atcels.

APOC
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 525
Pievienojies: 05 Feb 2009, 02:51

Post no APOC » 25 Okt 2012, 00:42

Ļoti interesants komentārs. Būtu jauki uzzināt ko par to saka AKKA, jo teorētiski patiešām sanāk, ka esi nomaksājis autor-atlīdzības naudu.
Protams, pirātisms nav nekas atbalstāms, bet pieņemot šo likumu mēs piespiedu kārtā it kā jau samaksājam par "pirātismu".
Kā arī vai tas nozīmē, ka saturu, kas atrodas uz šī datu nesēja par kuru jau esam nomaksājuši autor-atlīdzības nodokli varam atskaņot plašākām tautas masām? :)

Pilnīgi prasītos kādā tiešajā pārraidē šādu jautājumu viņiem uzdot un būtu interesanti paklausīties ko tad nu atbildēs.

Varbūt kaut ko līdz galam neesmu sapratis.

aoma
Vecākais lietotājs
Atbildes: 2599
Pievienojies: 25 Apr 2007, 12:47
Atrodas: LV

Post no aoma » 25 Okt 2012, 11:53

Neesi gan. Š itas ir tāda kā obligātā apdrošināsana, tik ar to starpību, ka "avārijas" gadījumā jāmaksā bus vien pašam, respektīvi, no atbildības tas neatbrīvo.
Tas, ka vispār šāds marasms ir iespējams, ir saistīts ar to, ka visi šie "autoraizstāvji" joprojām nav tiesīgi bez ordera ierasties pie kāda mājās vai uz ielas pārbaudīt kabatas, (ai, kā viņi to vēlētos), lai gan uz to lēnām virzās, ar uzņēmumiem un iestādēm jau sen tā notiek.
Līdz ar to mēs visi tiekam pieskaitīti potencionālajiem noziedzniekiem, jo savādāk naudas straumīte apsīktu pavisam, no tām dažām paraugprāvām, ko palaikam uzrīko citiem par iebiedinājumu, viss tas liekēžu bars nevar izdzīvot tā vai tā.
viegls rokenrols pa radio

yix
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 65
Pievienojies: 22 Jan 2009, 16:48

Post no yix » 25 Okt 2012, 13:14

kasetes un plates kautkā nemanīju sarakstā. Tas ir tāds pats bizness kā fotoradari, ieodmājies, no katra PC vai telefona ko pārdod iekasēt 2Ls. tas viņiem ir tāds bizness ne par ko saņemt naudu. Bet vispār būtu pareizāk pirms iegādes veikalā noskaidrot ierīces īpašniku un tikai tad attiecīgajām gruppām pielikt 2Ls, jo nav normāli ja Uzņēmums pērk darba datorus un tur nav paredzēts klausities vai skatities kautko maksā plusā 2ls. Tās pAKKALAA drīz tā apēdīs visu Latvijas budžetu. jo tur nauda nāks kā pa reni. man personīgi arī gribētos katru meņeis no katra latvijas iedzīvotāja saņemt pa 1 santīmama. Vairāk neko neprasu :)

Snorx
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 358
Pievienojies: 24 Nov 2008, 22:25

Post no Snorx » 25 Okt 2012, 14:29

Kas, tam caukritušo jurisprudences studentu kantorim elpot apnicis? Tādus ar AKM un pie sienas... Nepietiek ar BSA un citiem amerikāņu pakaļas laizītāju kantoriem. Ne velti Birkavs ieriktējās par BSA šefu, kad viņu kā premjeru nometa?

macbeton
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 3510
Pievienojies: 01 Nov 2008, 18:43
Reputācija: 1
Atrodas: Libau

Post no macbeton » 25 Okt 2012, 19:49

Birokrātiju var apkarot TIKAI ar papīriem! Nau ko te muldēt tukšu, vajag darīt tā kā es teicu!

berils
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 727
Pievienojies: 17 Dec 2009, 18:49

Post no berils » 25 Okt 2012, 20:13

tagad būs jākomplektē kompīši , nevis jāpērk gatavi. šausmas.
[spoil]kabatas lāpsta NOTE 3 [LTE]

The ROM hunt begins!
Image
  • ROM: Galaxy S5 Stock ROM - Final v40.0 by jamal2367
    KERNEL: AEL Kernel v7.13 [Lionheart+zen+2.7GhzOC+600MhzGPU OC] by friedrich420
    Memory: 32GB internal+16GB external 10class
    Recovery: CWM v6.0.4.7 [/spoil]

Pievienot atbildi

Return to “IT ziņas”