Samsung testē ar domu spēku vadāmu planšetdatoru

Moderatori: janis.wd, Vecākie lietotāji

samurajs
Administrators
Atbildes: 14988
Pievienojies: 06 Mar 2007, 15:04
Reputācija: 0
Atrodas: Liepājas anomālā zona

Samsung testē ar domu spēku vadāmu planšetdatoru

Post no samurajs » 19 Apr 2013, 17:48

Samsung Electronics kopā ar Teksasas universitātes zinātnieku Ruzbehu Džafari (Roozbeh Jafari) intensīvi strādā pie tehnoloģijas, kas palīdzētu vadīt elektroniskās ierīces ar smadzeņu enerģiju. Testa sistēma sastāv no planšetdatora Samsung Galaxy Note 10.1 un elektroencefalogrāfa ar ķiveri un elektrodiem. Vēlāk paredzēts ķiveri aizstāt ar ikdienā nēsājamu pieres lentu vai ko līdzīgu.

Zinātnieku uzdevums ir ar domu spēku iemācīties atvērt vajadzīgās lietotnes, atrast nepieciešamo ierakstu telefongrāmatā, sameklēt dziesmu, ieslēgt un izslēgt ierīci. Samsung Emerging Technology Lab paziņoja, ka pētījumu galamērķis ir paplašināt cilvēka un elektronikas mijiedarbības paņēmienu arsenālu.

Samsung vadošais izstrādātājs Inso Kims (Insoo Kim) skaidro, ka "Pirms dažiem gadiem informācijas ievadei mobilajā tālrunī kalpoja tikai ciparu tastatūra. Tagad komandas var dot ar skārieniem, žestiem, balsi, acu kustībām. Jaunu paņēmienu parādīšanās padarīs darbu ar ierīcēm vēl vienkāršāku un dabiskāku cilvēkam."

Š obrīd gan vēl testu rezultāti nav viennozīmīgi un atkarīgi no konkrēta cilvēka spējas koncentrēties. Vidēji izdodas izpildīt vienu komandu 5 sekundēs ar precizitāti 85-90%.

Image

Avots
Image

m_janis
Lietpratējs
Atbildes: 1083
Pievienojies: 22 Feb 2009, 22:26

Post no m_janis » 19 Apr 2013, 19:03

Un ceļš uz totālu kontroli pār sabiedrības prātu, nepareizi domājošo "izskaitļošanu" ar visām sekām ir vaļā. Pie pasaules gala (īstā, ne nez kura mistiskā), novedīs ne jau asteroīdi, citplanētiši, vai ļaunie gari, bet tehnoloģiju attīstība un to nenovēršama nonākšana "pareizajās rokās". Ardievu personīgā dzīve un cilvēku individualitāte - paklausīgi, ieprogrammēti bioloģiskie roboti ir nākotnes sabiedrība. Urāāāa!

bluebird
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 263
Pievienojies: 26 Jan 2010, 13:10

Post no bluebird » 19 Apr 2013, 20:00

Bija laiks, kad protestēja pret elektrību, kad šķībi skatījās uz mašīnām, uz telefonu, internetu, elektroniskajām maksājumu kartēm ... un tagad pienācis laiks šķībi skatīties uz šādiem izgudrojumiem :)

Es teiktu.. relax! Viss būs labi! Jābūt piesardzīgiem, nevis paranoiskiem :)

nhojder
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 65
Pievienojies: 20 Mar 2013, 15:00

Post no nhojder » 22 Apr 2013, 00:43

Pielietojami, bet Es tādu iekāroju tikai vienam mērķim, 1. un 3. personu šūteriem :D
comfort stands for vulnerability

nhojder
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 65
Pievienojies: 20 Mar 2013, 15:00

Post no nhojder » 22 Apr 2013, 01:05

Salīdzini veco laiku cilvēkus un šodienas. Tie ar lielāku izdomu un entuziasmu, šodien ar zināšanu uzkrāšanu. Un kāpēc tā? Jo to laikiem nebija "internets". What does it even mean? - figure it out by yourself.

Un lai Man kā negribētos Tev piekrist, "interneta" cilvēks ir aizsargātāks no vieglas manipulēšanas, jo vienmēr ir iespēja atkāpties gadsimtu atpakaļ, ja tiem liktu izvēlēties.

Un tomēr . . . ku šitās ķiveres jau vairs nav radināšana pie viegla komforta, bet burtiski elektrodu uzstādīšana smadzenēs. Ar gadiem atkodēs tavus algoritmus, un tad ar impulsiem sitīs pa pareizajām šūnām atpakaļ, tev notricinot kāju pirkstiņus.

Veicot pētījumus kādā nozarē (kura jums paliks nezināma), esmu saskāries ar sevi apliecinošām metodēm cilvēku prāta kontrolēšanai... Un ar šitām ķiverēm tas lieliski ietu kopā. Citiem vārdiem, dodiet man grupu cilvēku, finansējumu apstākļu nodrošināšanai un plašu teritoriju, bez kaimiņiem. Izvēlēšos sev pareizos asistentus, un dodiet man 10+ gadus. Varbūt ~20. Un kas ir labākais, ka šādam pasākumam brīvprātīgo netrūkst.
comfort stands for vulnerability

Triggers
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 104
Pievienojies: 11 Feb 2010, 17:33

Post no Triggers » 22 Apr 2013, 09:57

Galvenais, lai tas verķis, ar savu spēku, nesāk zombēt cilvēku :)

Pievienot atbildi

Return to “IT ziņas”