Kāpēc Windows NT kodols ir tik mazspējīgs?

Moderatori: janis.wd, Vecākie lietotāji

samurajs
Administrators
Atbildes: 14988
Pievienojies: 06 Mar 2007, 15:04
Reputācija: 0
Atrodas: Liepājas anomālā zona

Kāpēc Windows NT kodols ir tik mazspējīgs?

Post no samurajs » 12 Mai 2013, 12:00

Kāds no Windows NT kodola programmētājiem anonīmi uzstājās Hacker News forumā un pastāstīja interesantas nianses par Windows kodola izstrādi. Nezināmu iemeslu dēļ raksta oriģināls tika izdzēsts, bet internetā nekas nepazūd bez pēdām, un mēs varam iepazīties ar kopiju, kur minēti daudzi daiļrunīgi piemēri: "Ak Dievs, NTFS kods ir purpurkrāsas šausmas opija apdullinātās viduslaiku smadzenēs, kur izmanto globālo rekursīvo bloķēšanu un programmas izpildes plūsma tiek vadīta ar izņēmumu strukturālo apstrādi (SEH).

Š eit nu būs pats interesantākais - kompaktas pamattēzes:

[imgr]https://notepad.lv/userpix/28_articl ... 7_xs_1.jpg[/imgr]1. Windows programmētāji neoptimizē kodolu tā, kā to dara linuksisti. Microsoftā neviens nestimulēs programmētāju, kuram izdevies paaugstināt kāda procesa veiktspēju par 5%. Izņēmums: ja to būs licis darīt priekšnieks. Ja kādam izdosies izgudrot ko ļoti unikālu, tad iespējams, ka viņu pamanīs konkurējošās izstrādes komandas, un tas varētu pozitīvi atsaukties uz karjeru. Bet savā komandā labāk neizlekt un darīt to, ko liek.

2. Microsoftā pat nav visaptverošas veiktspējas uzlabošanas programmas. Windows XP laikos parādījās drošības problēmas, pie kurām tad arī sāka intensīvi strādāt (izdot ielāpus utt.). Bet sistēmas veiktspēja tā arī nevienam neinteresē.

3. No Microsoft aizplūst talantīgi kadri, kurus tādi kā Google un Co. bez kautrēšanās pārmāna pie sevis. Š ī iemesla dēļ Redmonda ātri cep jaunas funkcijas vienu pēc otras tā vietā, lai kaut ko paveiktu līdz galam. Loģika, protams, skaidra: nav pārliecības, vai konkrētais džeks pēc mēneša te vēl strādās... Tāpēc arī parādījās PowerShell: daudzi gribēja pilnveidot cmd.exe, bet tādu iespēju neviens nedeva.

Avots
Image

macbeton
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 3510
Pievienojies: 01 Nov 2008, 18:43
Reputācija: 1
Atrodas: Libau

Post no macbeton » 12 Mai 2013, 12:29

Nu, nez, 1. tēze bik patupa. Ja koderis normāls, tad viņš optimizēs sevis pēc, nevis algas. JO Linuxisti jau optimizē tapēc ka vajag, nevis tapēc ka viņiem kāds maksātu. Tātad tā 1. "tēze" jau ir pretruna sevī.
Jauno dranķīgo versiju cepšanu Microsofts ļoti veiksmīgi kompensē ar zombij-**dritvai kociņ** mārketingu, un viņiem kā uzņēmumam peļņa nāk.

P.S. Otrs līdzigs piemērs ir Stinksys. Viņus pērk visi **dritvai kociņ** ar izkārtām mēlēm, taupa uz aliņu un voblu mēnešiem lai iekrātu dizainiskajai kastitei ar mēslu iekšā :) Gribētu es kādu stundiņu papļāpāt ar tiem mārketinga večiem. Kautvai pusstundiņu.

Crow
E-žurnālists
Atbildes: 5391
Pievienojies: 10 Mai 2009, 14:22
Atrodas: Ir

Post no Crow » 12 Mai 2013, 12:46

Un tagad pievērsīsimies visu sensacionālo NT hatefestu sabojājošajam paša autora atzinumam zemāk:
All this has gotten out of control. I was much too harsh, and I didn't intend this as some kind of massive exposé.
First, I want to clarify that much of what I wrote is tongue-in-cheek and over the top
In particular, I don't have special insider numbers on poaching, and what I wrote is a subjective assessment written from a very limited point of view
...un tā tālāk. Tā sacīt, autors saprata, ka mirkļa niknumā rakstītais teksts nav ne taisnīgas dusmas, ne bāze faktoloģiskam materiālam. A mums visiem mazs prieciņš :)
Дебилы, бл*ть...

AKMS47
E-žurnālists
Atbildes: 1325
Pievienojies: 14 Mai 2010, 16:44
Atrodas: Liepāja

Post no AKMS47 » 12 Mai 2013, 13:17

Tas viss atgādina kāda piedzēruša linuxsista, kam kremt kat vēl aizvien cilvēki izvēlas Win, murgus.
Es sākšu 100% pāriet uz linux tikai tad, kad tas būs pa īstam useram draudzīgs un uz viņa būs portētas progas, ko es lietoju. + nevajag aizmirst par izklaidi. Steam projekts ir labs, bet tas ir tikai procenta daļa no tā kas tiek izlaists. Nahren man linux, ja es nevaru uzmest uz paspēlēt nevienu spēli, man kaut kāds wine jālieto.
Esmu 100% pārliecināts, ka nav jau tas win kodols tik optimizēts, bet nav tik ļauni, lai sēstos pie nixiem.
Tā kā pošol tas anonimais pisugals, kas to infu, it kā ir iedevis. Visticamāk kāds dzērājs, kas izmests no darba par to, ka jauc darba laiku ar brīvdienām.
Brīžam viss ir tā apnicis, bet labo brīžu ir vairāk.

samurajs
Administrators
Atbildes: 14988
Pievienojies: 06 Mar 2007, 15:04
Atrodas: Liepājas anomālā zona

Post no samurajs » 12 Mai 2013, 13:31

Es gan esmu pārliecināts, ka viss ir pilnīga taisnība. Iedomājamies, ka kāds programmeris atklājis kā paaugstināt Vistas veiktspēju līdz Win 7 līmenim. Kas viņam ļaus to realizēt uz izlaist servispaku? Tad taču mazāk jauninās uz Win8, Win9 utt.!
Linuxā kā opensource sistēmā viss notiek pavisam pēc cita principa.
Image

garaisezis
E-žurnālists
Atbildes: 1186
Pievienojies: 15 Nov 2009, 08:41
Atrodas: Kanāda

Post no garaisezis » 12 Mai 2013, 14:12

M$ jau cep ļoti daudz versijas, ne tikai win, bet arī offisam, nu pasakiet, ar ko daudz atšķiras MsOffice 95 ar tagad HVZ kādu 2013 jeb kāda tagad ir jaunāka versija, es pat īsti nezinu... Word, excel, powerpoint var tieši tā pat kā iepriekš strādāt, tikai ielādes laiks palielinās un klāt pielikts BlingBling... un kaut kāds nahren nevienam nevajadzīgs *.docx firmāts... tik nevajag murgot par drošību un potenciālajiem vīrusiem. Nedojāju kad, kāds baigi izmanto jaunās papildus iespējas un 200+ uzlabojumus...
Vnk vajag izlaist jaunas versijas, lai būtu kompānijai refresh un piereizes tiešām pofig par optimizāciju, gan jau dzelžus saražos hardware ražotāji...
Ja paskatās linux, par piemēru kaut vai ubuntu, tad uz cik veciem dzelžiem pat jaunākā versija strādās, bet M$ sagādās tik galvas sāpes. Exspermenta pēc uzliku Vistu, uz tagadējiem dzelžiem (i5, 8GBram, 250GBssd) ziniet, lido tā sistēma, bet tajā laikā kad tikko parādījās visiem vēl bija P4 un 1GBram... tik pati sistēma apaug ar visādiem nevajadzīgiem mēsliem un veiktspēja krītas... tas būtu tas pats kas salīdzināt, braukt ar velosipēdu līdz mājas pastkastītei, jeb iesēsties autobusā, jaudīgi, bet nevajadzīgi liels resursu patēriņš.
Kaut kas no MEKSIKAS un ne tikai https://www.facebook.com/groups/1729959473959509/

Triggers
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 104
Pievienojies: 11 Feb 2010, 17:33

Post no Triggers » 12 Mai 2013, 14:26

Pēdējā laikā man liekas, ka M$ ir tieši pielicis ātrdarbībā OSā.
Ja teiksim līdz Vista, iznākot jaunam OSam bija defaultā jāapgreido dzelzis vai jāpērk jauns, tad pēc Vistas viss pamainījās. W7 uz tā paša dzelža griežas fiksāk par Vistu, un attiecīgi W8 par W7.

Crow
E-žurnālists

Post no Crow » 12 Mai 2013, 14:28

Tu esi vēl traģiskāk izliecies par joņu, looney un plopesolu69, jamos kopā ņemot, mhh...
Дебилы, бл*ть...

macbeton
Reģistrēts lietotājs

Post no macbeton » 12 Mai 2013, 14:48

Tu salīdzini pīzdu ar plaušām. Varēt ieteikt sākt domāt, ja teu būt a ko...

Inspektors_Caps
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 49
Pievienojies: 11 Feb 2012, 18:55

Post no Inspektors_Caps » 12 Mai 2013, 15:36

Iedomājamies, ka kāds programmeris atklājis kā paaugstināt Vistas veiktspēju līdz Win 7 līmenim. Kas viņam ļaus to realizēt...
Es no krēsla novēlos! Un šis vēl pēc satura ir labākais Latvijas datortehnikas forums...
Tak viņš izdarīja to! Un arī citas komponentes pabeidza un uzlaboja! Un uzlaboto komplektu nosauca par Windows 7!

P.S. Vārda "atklāt" lietošana arī liecina par pamatīgu lietas neizpratni... Tā nav kaut kāda nezināma lieta, kur kaut ko mistiski atklāt. Tā ir zināmu darbu pabeigšana un turpināšana.

AKMS47
E-žurnālists
Atbildes: 1325
Pievienojies: 14 Mai 2010, 16:44
Atrodas: Liepāja

Post no AKMS47 » 12 Mai 2013, 16:26

Mau..ba tas viss, visi neizmanto pilnībā iespējas, lai tik tu dārgākus bleķus pirktu. Domā, ka linuxisti visu par velti dara. Arī viņiem piķo, lai attīstība bremzētos un tu pirktu kārtējo štrunta dzelzi, kaut arī ar PII pilnīgi pietiktu, lai grieztu visu,kas tev nepieciešams. Nu, protams, izņemot spēles. Tas viss ir liels mārketinga triks, tāpat kā baznīca ir lielākais smadzeņu aizd..sēj kantoris visā pasaules vēsturē, jo kaut kam taču ir jātic. Un tu ar tici, kaut kam Linuxam vai Lieliem Logiem. Psc. Metiet mieru un izbaudiet to kas jums ir.
Brīžam viss ir tā apnicis, bet labo brīžu ir vairāk.

jonjs
E-žurnālists
Atbildes: 971
Pievienojies: 08 Sep 2009, 12:11

Post no jonjs » 12 Mai 2013, 18:43

Vārnas kungam šodien atkal slikts garīgais. Vārnas kungs jums nešķiet, ka jums vienkārši patīk pašapliecināties Internetā?
Turklāt visai dīvainā veidā. Starp citu tā visa fanboju vai ne fanboju bušana ir visai dīvaina.
Man arī bija, kas līdzīgs, bet nu kādus 7 gadus atpakaļ. Sasniedzot noteiktu vecumu tas pāriet.
Ir vēl tāda lieta, ka nu nevajag taču ...irst.
Vārnas kungs jums nav tā, ka jūs pats pārlasāt savus komentārus pēc kāda laiciņa un jūtat apmeirinājumu, krutuma sajūtu vai vēl ko? Te vienā raidījumā skatījos un tur bija tāds stāsts, ka A.Hitlers, sakot savas, tautas masu priekšā uzstājās ar stāvošu Gunāriņu. Nabags pat pie ārstiem esto griezies, bet ārsti viņam teica, ka ja tā nebūtu tad viņa runas nebūtu tik iedarbīgas. No otras puses skatoties runas taču darbojās, bet kādā d... tas noveda visu Eiropu.
Labi es jau ar sāku Vārnas kunga pēdās iet.
ritenis vienkārši ripo
Jāsaka paldies tam, kas radīja bumbu uz kuras mēs dzīvojam un gravitācija arī ir tam visam pamatā.
Kvantu fiziku neskarsim, jo no tās es tā pat nekā nejēdzu.
Starp citu, kas tā tāda relativitātes teorija?

nevertell
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 2885
Pievienojies: 13 Mar 2009, 23:25

Post no nevertell » 12 Mai 2013, 19:40

Nē, Vārnas kungam vienkārši ir taisnība. Kā jau tas nereti mēdz gadīties.
Garaisezis raksta virspusēju sviestu, da bļin pūdētu krējumu nereti.
You're the moron they built to make me an idiot.

garaisezis
E-žurnālists
Atbildes: 1186
Pievienojies: 15 Nov 2009, 08:41
Atrodas: Kanāda

Post no garaisezis » 12 Mai 2013, 21:03

Man jautājums, ko jūs darāt ar datoru, kā jūs to lietojat?? Pārsvarā ir sēdēšana draugiem.lv, facebook.com un online filmu skatīšanās, plus pāris spēles, kuras gan ērtāk ir spēlēt uz xbox, psp utt.... tad neskaitot cietā diska apjoma palielināšanu vai maz ir prātīgi katru gadu pirkt jaunu windows, office, u.c. licenzes lai upgreidotos uz jaunāka softa... domāju kad te labi ja 10% ir legālas visas programmas, neskaitot varbūt ar datoru kopā pirkto windows oem... tas bezjēdzīgi skriet pakaļ kā aunu baram pašam jaunākajam... un par windows vispār man nāk smiekli, kā iznāk jauna windows X versija, tā uz veikalu pakaļ jauniem dzelžiem, jo uz vecajiem sistēma neies... ha ha haa.... Neesmu, nekāds fanbojs, bet pēc MacBook iegādes sapratu, kad vairāk atpakaļ uz M$ nepāriešu, jo pērkot jaunu datoru/laptopu man ir 100% garantija kad arī iznākot jaunai iOS versijai tā ies bez problēmām, turklāt standarta cena 19.98 usd jau nemainīga kuro gadu, nemaz nerunājot, kad nav jāinstalē visādi antivīrusi, kas tikai piebremzē pašu sistēmas darbību. To pašu varu attiecināt uz Linux, vienīgais trūkums, ir programmu atbalsts un mazā izstrādātāju interese, tādēļ to neuzskatu par nopietnu sistēmu darbam, kur nu vēl izklaidei.
Kaut kas no MEKSIKAS un ne tikai https://www.facebook.com/groups/1729959473959509/

bluebird
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 263
Pievienojies: 26 Jan 2010, 13:10

Post no bluebird » 12 Mai 2013, 22:12

"MsOffice 95 ar tagad HVZ kādu 2013 jeb kāda tagad ir jaunāka versija, es pat īsti nezinu... Word, excel, powerpoint var tieši tā pat kā iepriekš strādāt, tikai ielādes laiks palielinās un klāt pielikts BlingBling... un kaut kāds nahren nevienam nevajadzīgs *.docx firmāts... tik nevajag murgot par drošību un potenciālajiem vīrusiem. Nedojāju kad, kāds baigi izmanto jaunās papildus iespējas un 200+ uzlabojumus... "

Nu šis jau ir pārspīlējums ... 95 ofisu nevispār salīdzināt nevar ar 2013. Kaut vai tas pats SkyDrive, kas integrēts ofisā. Iespēja komandā strādāt ar doķiem utt.

MS Outlook .. šaubos, ka 95 vispār tuvu stāvēja.

Iespējams, ka Microsoft programmu vērtīgumu nenovērtē tikai tie, kam šīs programmas nav nepieciešamas. Tie kuru darba specifikai nav nepieciešami šādi produkti.

Vairākas reizes esmu ceļojis uz Linux. Teorētiski varētu dzīvot uz Linux, bet rokas nolaižas brīžos, kad jādara kādi svarīgi darbi un tad pēkšņi Linux neceļas, jo kaut kas nogājis greizi. Stundām laiks jāpavada ložņājot pa forumiem un meklējot risinājumus. Windows tā reti uzvedas un tur ir viņa spēks! Windows'am ir stabila un prognozējama uzvedība.

Crow
E-žurnālists

Post no Crow » 12 Mai 2013, 22:17

Ai, tak nesienaties. To, ka man nav visi mājās, ir apstiprinājis praktizējošs profesionālis.
Дебилы, бл*ть...

Eudoxus
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 629
Pievienojies: 02 Sep 2007, 02:40

Post no Eudoxus » 12 Mai 2013, 22:29

Caurmērā šie komentāri ir nokavējušies laikā par kādiem gadiem 6, t.i., tie izkalusītos ticami varbūt gadā 2007, kad iznāca Vista. Windows 7 un 8 griezīsies turpat vai uz jebkura vidusmēra dzelža, kas izlaists šos 6 gadus atpakaļ. Par Office nav pat vērts izteikties. Vienkārši varbūt nevajag izteikties par lietām par kurām nav zināšanu un tādējādi netērēt citu cilvēku laiku.
ThinkPad T500 (2242-CTO) Windows 8 Pro, 64-bit
ThinkPad X61s (7669-3KG) Windows 7 Home Premium, 32-bit

"All the problems of the world could be solved easily if men were only willing to think."
IBM founder Thomas J. Watson

nevertell
Reģistrēts lietotājs

Post no nevertell » 12 Mai 2013, 23:11

Man šķiet, ka uz maniem datoriem patlaban visa programmatūra ir oupensurs/legāla.
Taču nemuldi. Novelc 2008 vai, bļin, 2006. gada snapšotu no ubuntu vai fedoru vai dajebko citu, kas tobrīd piedāvāja visu savu softu kačāt uzreiz neskaitāmos 700mb iso failos un paspēlējies.
Par hromu vēl tā, bet liela daļa atjauninājumu padara manu dzīvi vieglāku. Ar windows mēdz būt tas pats.

opengraybox
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 126
Pievienojies: 06 Sep 2012, 20:50

Post no opengraybox » 12 Mai 2013, 23:24

Normals flame aizgaja win vs linux - tak nevajag nevienam nekur pariet - patiek lietojiet win, pie d kuru versiju, patik linux, lieto linux - a vot sakas es vot neieshu uz linux jo tur tas tas tas - es vot nelietoshu win jo win useri ir idioti (tam gan es piekritu :D). Katrs sezat lietojiet savu un labak pameraties kursh ar kuru OS sistemu menesi naudu vairak nopelna - vot bus OBJEKTIS pagarinajums ;)

richijs
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 460
Pievienojies: 04 Aug 2009, 10:35
Atrodas: Valka

Post no richijs » 13 Mai 2013, 00:13

Man kā gala lietotājam neinteresē cik sistēma ēd, bet mani interesē, lai ikdienā izmantotās lietas strādātu. Nav laika čakarēties ar linux draiveriem. ( pusdienu nočakarējos pa visādiem forumiem lai uzliktu wifi draiveri)
Kas tam muļķim prātu dos...

Jaunzems
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 3935
Pievienojies: 20 Apr 2008, 12:19

Post no Jaunzems » 13 Mai 2013, 00:19

u wot m8

Eudoxus
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 629
Pievienojies: 02 Sep 2007, 02:40

Post no Eudoxus » 13 Mai 2013, 00:22

Acināt izbeigt fleimu un tai pat laikā fleimot, protams, ir asprātīgi.
ThinkPad T500 (2242-CTO) Windows 8 Pro, 64-bit
ThinkPad X61s (7669-3KG) Windows 7 Home Premium, 32-bit

"All the problems of the world could be solved easily if men were only willing to think."
IBM founder Thomas J. Watson

nevertell
Reģistrēts lietotājs

Post no nevertell » 13 Mai 2013, 00:49

Man 3 dienas nebij vājfāi līdz atradu pareizo vistas draiveri, kas strādātu uz win7 64, jo redz ražotājs nevar tādu izdot. Vēl neesmu atradis linux distribūciju, kurai šī attiecīgā karte sagādātu tādas problēmas.

SO FAK JŠª.

Individuāli gadījumi nav īsti vērā ņemami.
Protams, ka uz ļenuksa paies laiks, kamēr mācēsi uzlikt pareizo draiveri, ja tā būs tava pirmā reize. Taču kad saproti, ko dara lspci, modprobe un tavs mīļākais paku menedžeris, pat rebūtot nevajadzēs un viss būs bumbās. Kas nereti ir daudz ātrāk un ērtāk kā uz windouza meklēt pareizo tačpeda draiveri, čipseta draiveri utml. Ffs, uz ļenuksa man ir multi-touch un džesčurs neko klāt neinstalējot, nach tā nav uz W7/W8 ? Un uz dzelžiem, kas tika ražoti pirms ābols džesčūrus popularizēja. Bet vai tam ir kāda nozīme ?
Nē.
Jo tam visam vajadzētu strādāt uz abām OS bez liekas čubināšanās. Uz jebkuras platformas. Un patlaban abas mēdz riktīgi iesūkāt, tāpēc patlaban, priekš manis, labākā OS ir tā, uz kuras problēmas ir vieglāk izlabot, jebšu linux.
Un lūk mans Windows 8 stāsts. Meitene apdeito lapsi, lapsim nobrūk USB un līdz ar to arī klaviatūra un tačpeds. Un tu ņifiga nevari izdarīt. Būtībā problēma tajā, ka Windows mēģināja updeitot čipsetdraiveri. Un nekādus roll-back'us uztaisīt ar īsti nevarēja. A laptops svaigs, kāds nācis no OEM'a, tāds bija atstāts, nebojāts.
Un lūk mans Arch stāsts.
Apgreidoju Gnome. Viss padiršās, gdm neiet. Nu ok, 3 komandas, viss ir pārinstalēts un joprojām nestrādā. Nezinu kāpēc, bet pofig, KDE. Pēc tam XFCE.

nhojder
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 65
Pievienojies: 20 Mar 2013, 15:00

Post no nhojder » 13 Mai 2013, 02:00

I'll be damned... nuts, horror and insane.

Cik esmu ņēmies ar linuxiem, visi brūk nost kā negudri. Tas nav attaisnojums, bet fakts, ka bez gribas spēka un entuziasma vari sirmus matus saraut, kamēr problēmas atrisināsi. Ar līkām rokām, un expressions avataru sejās ar kādām to piemin forumu linču tiesātāji, vienkārši te nav nekāda sakara.

opengraybox, nolaid mazliet vairāk tvaika. Gandrīz izdevies komentārs.
win lietotājs nav idiots, bet vai nu neizglītots par alternatīvām pie kā vainojami iespējams ka idioti, vai arī vajadzības spiež, ar ko arī sākas šīs šausmas forumos.

Zināms, ka Google pēdējos mēnešos, nedēļās un katru stundu, neskatoties uz uz šausmu pilnu paranoiķu un ienīdēju skatījuma pavadījumā savelk aizvien ciešākas saites starp google produktiem. gmail konta izveidošana ar uzspiestu bonusu google+ ....... par laimi var izdzēst, bet, ja reiz informāciju esi savadījis, tik un tā lapa vēl ir pieejama, bet bet bet... Chromium OS ........... informāciju šodien vairs nenosargāsi pat ja mežā dzīvosi, kas būtu vienkārši apgrūtinājums tev, tāpēc lai maksātu ar to par google veidota paši sava linuxa nebūtu nekāds šausmu pilns stāsts, par ko tavi mazbērni bioroboti satrauktos. Tam ir līdzekļi un prasmes lai linuxa projektu novadītu līdz par apmierinājumu gan win gan uksistu lietotājiem. tādas ir manas domas.
comfort stands for vulnerability

KristoZ
Vecākais lietotājs
Atbildes: 761
Pievienojies: 17 Nov 2008, 15:17
Atrodas: Latvija

Post no KristoZ » 13 Mai 2013, 03:35

Runājot par Googles pielāgoto Linuxu (Google Compute Engine Linux) : http://www.theregister.co.uk/2013/05/09 ... for_cloud/
"Unix is user-friendly. It just isn't promiscuous about which users it's friendly with." - Steven King

NPK
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 51
Pievienojies: 08 Mai 2013, 00:22
Atrodas: Rīga

Post no NPK » 13 Mai 2013, 08:35

Parādi man arī kā iOS uz MacBook uzlikt!

macbeton
Reģistrēts lietotājs

Post no macbeton » 13 Mai 2013, 10:37

Baigais Linuxists, neprot autostartā ierakstīt setxkbmap lv -variant apostrophe :D
Trimplis, šī foruma cienīgs.

macbeton
Reģistrēts lietotājs

Post no macbeton » 13 Mai 2013, 10:38

Linux brūk nost un Windows ne? **dritvai kociņ** Aizpsogulijā :D

macbeton
Reģistrēts lietotājs

Post no macbeton » 13 Mai 2013, 10:55

A kas teica ka gala lietotājam jāinstalē kompji? Tā parasti dara **dritvai kociņ**, un tad brīnās kapēc viņim viss gļuko. Un pa cik mietpauri, tad nemaz nepamana ka nejēgu instalētie kompji nostrādā mazāk darba stundas pirms brauciena uz izgāztuvi.
Nevertell pareizi saka - ir dahujā noderīgas lietas kuras Linuxos strādā, un daudzās distrās ir defaultā, a Vistām vairs nepieslēgsi nekādi. Man ir sanācis saskarties ar kārtīgu profesionālo skeneri (Epson) un printeri (Konica-Minolta), kurus Vistās NEVAR lietot. Tai pašā laikā uz blakus kompja pliks Debian skeneri vismaz atrada! Vajadzēs - gan jau atradīšu saderīgu PPD...
Daudzās Linux distrās palaid Janitor pa retam un turpini lietot gadiem. Vistas, ar visiem tiem jaunajiem smartfounu softiem un drazām, aizdiršās tā ka jāpārinstalē.
Tīkli Vistās nograujās tā ka maz neliekas. Vel aizvakar kadrs ieveda portjiku, nerādās ar vienu klikšķi spiezamie tīkla savienojumi vispār. Aizrokos līdz network adapteriem (XP to varēja izdarīt ar 3 klikškiem), skatos - NAU! Papisos, aiz neko darīt, pa device manager, mēģinādams mistiskos virtuālos adapterus ar izsaukuma zīmēm izlabot - bezjēdzīgi. DHCP client ieslēgt nevar, tātad arī Firewall neslēdzas, karoč neta nau. Linuxā iztiktu bez reinstala, savilktu pāris pakas, novāktu nah networku un uziktu pa jaunu, a Vistā - kurš man apmaksās mēnesi pišas developera vietā?

nhojder
Reģistrēts lietotājs

Post no nhojder » 13 Mai 2013, 11:28

Windows 7 vairāk kā 3 gadus nav sagādājis absolūti nekādas problēmas, tai laikā bsod logi bija parādījušies tikai divreiz pašos pirmsākumos, bez pēc restarta jūtamām sekām. Toties Windows 8 īpatnēji, populāri frīzi bija piemetušies, ir softi kas ar visiem compatibility uzstādījumiem neiet, un dažas usb iekārtas, kurām prasa pūliņus, vai kuras nu nekādi nav dabūjamas strādāt. Citādi 3 mēnešus iet stabili. Sākot jau ar vistu, kurai bēdīga slava, windows stabilitātē ir gadus priekšā linuxam. Debian un Ubuntu vēl ir uz sliekšņa, bet Mint, Fuduntu, Kubuntu, un citi loriņiem brūk nost darba virsmas, secināju, ka jo lielāka grafiskā vidē, jo nestabilāks. un mistiski arī boot konfigurācija jūk nost.
Cerības liekas uz Arch. ar citiem bezjēdzīgi krauties.

nhojder
Reģistrēts lietotājs

Post no nhojder » 13 Mai 2013, 11:35

Jauki, bet vai ir arī plāni šo os publiskot? :(

shady
Moderators
Atbildes: 5311
Pievienojies: 06 Mar 2007, 19:20

Post no shady » 13 Mai 2013, 11:47

Nu nezinu, kas jums tur jūk nost.... Man uz Desktop PC, negribu sameloties, bet aptuveni gadus 5-6 nav pārinstalēts linux. Stāsts beidzās ar to, ka tagad nobruka, un ne jau linux, bet mātes plate. Tagad stāv kā mēbele, jo esmu pārāk slinks, lai tam pieķertos klāt.

Starp citu, tālajā pagātnē, kad lietoju vēl windows - ar nebija nekas diži jāpārinstalē katru gadu.

Paši sačakarē kaut ko eksperimentējot, tas ok, tas ir normāli, kad mācās. Bet vainot pie tā sistēmu, nu WTF!
Last edited by shady on 13 Mai 2013, 11:50, edited 1 time in total.
Agrāk es domāju, ka cilvēki ir stulbi....Tagad zinu - viņi patiešām tādi ir. /© shady/

ruukjis
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 1981
Pievienojies: 16 Apr 2009, 15:39

Post no ruukjis » 13 Mai 2013, 11:50

Lūk ar šo tu parādīji savu patieso "kompetenci". Tev nevajadzētu līst kompim tuvumā, ja nevari izdarīt tik vien kā uzlikt Konica-Minolta draiverus uz Win Vista/7. Es neesmu atradis nevienu Konicu, kuru es nevarētu palaist zem Win7. Tas, ka tu esi stagnātisks trollis un nespēj orientēties jaunākā OS tā ir tava smadzeņu (jeb pareizāk to trūkuma) problēma, nevis OS problēma.
Nākamreiz samaksā kādam, kas jēdz ko dara.

viesic
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 155
Pievienojies: 26 Jan 2009, 13:37

Post no viesic » 13 Mai 2013, 12:03

par to gdm problēmu arch`am te ir apraksts, pašam arī pēc apgreida nosprāga gdm.
http://www.gauthampdas.com/blog/tech/li ... -gnome-3-8

nhojder
Reģistrēts lietotājs

Post no nhojder » 13 Mai 2013, 12:30

Ja parastu, populāru aplikāciju instalēšanu no tirgus tu sauc par sistēmas čakarēšanu... WTF indeed.
Kā mājas lietotājam varu tādu Linux piedāvāt? Windows 7 pat 7 gadīgs puišelis jau lieto gadus divus. Kas tik tur nav darīts gan arī viņa paša spēkiem.. ne atjauninājumi likti, nekādu antivīrusu (nesen noskanēju i joptvai..). Nezinu, kas vēl pieaugušākam mājas lietotājam jādara, lai Win7 nobrucinātu līdz pamatiem, ja to pat 7 gadīgs puišelis nevar izdarīt.

shady
Moderators

Post no shady » 13 Mai 2013, 12:41

Atvaino, bet manu datoru ar linux lieto ne tikai vecākie bērni, bet arī bērnudārznieks, kurš prot ieslēgt PC, ielogoties sistēmā uzrakstot usename un password, palaist pārlūku un ieiet flash spēlītēs. Arī youtube un online multenes māk paskatīties. Protams, nav daudz, bet viņam ir tikai 5 gadi. Bet lielākie puikas jau māk piepalīdzēt pat sievastēvam, lai kaut ko izdarītu.

Un neviens neko nav nogrāvis. Protams, "root" tiesības neviens bez manis nezina. Pamatā līdzīgi ir arī windows, tikai tas mazliet vairāk ir jānokonfigurē, lai būtu drošāk. Bet ja tu windowsā laid visus ar admin tiesibām un pats tur sēdi no rīta līdz vakaram, tad viss skaidrs, nav jautājumi.
Agrāk es domāju, ka cilvēki ir stulbi....Tagad zinu - viņi patiešām tādi ir. /© shady/

iKey
E-žurnālists
Atbildes: 1460
Pievienojies: 25 Apr 2007, 16:55
Atrodas: Aizkraukles morālā anomālija

Post no iKey » 13 Mai 2013, 12:41

linux ir kā jauns kumeļš, ar kuru var paspriņģot pa pr0n saitiem...
MacOS būs kā labs jājamzirgs.
Bet kad savajagas vezumnieku, tad ratos ir jājūdz Winda.
Laiks ir saprast, ka nekad nebūs universālas OS, kura derēs visiem lietotājiem. Š eidijs agrāk minēja - kas der visam, tas neder nekam. Vislabākā OS ir tāda OS, kura ir piemērota konkrēta lietotāja vajadzībām
Reset poga domāta tam, lai parādītu datoram, kurš te ir galvenais.

Jolla Sailfish
Image

shady
Moderators

Post no shady » 13 Mai 2013, 12:51

Tieši tā (es gan nepiekrītu par to iedalījumu, bet par to, ka katram ir savs, nevienam nevajag neko uzspiest - tas gan taisnība). Mani tikai mazliet kaitina tie pārgudrie windowisti, kuri uzskata, ka nekā labāka par windows nav un ka linux lieto tikai tie, kuri nevēlas maksāt par windows. Tad ik pa laikam uzrodas dažādas fantāzijas, piemēram, ka tas brūk nost utml... Nu, pēc ~ 10 gadu pieredzes uz linux, atpakaļ mani nedabūs, ja būtu jāmaksā - maksātu par linux. Nesen ieguvu legālā veidā windows, uzdāvināju to savam kolēģim, jo sapratu, ka to tāpat nelietošu, labāk lai tiek tam, kas to izmantos.

Un man ir pilnīgi pie kājas, ka windows var uzlikt jebkurš cilvēks, kurš prot lasīt un ir kaut drumstalas smadzeņu. Arī linux mūsdienās instalējas elementāri. Bet ierindas lietotājiem operētājsistēmas nav jāinstalē. Nu nav, punkts! Tas ir tas pats, kas iedot instrukciju mazam bērnam, instrumentus un pateikt - ej un nomaini elektrības rozeti.

aoma
Vecākais lietotājs
Atbildes: 2599
Pievienojies: 25 Apr 2007, 12:47
Atrodas: LV

Post no aoma » 13 Mai 2013, 13:12

Par konfigurēšanu gan nepiekritīšu, tas ir jādara, protams, saprāta robežās un ja zina, ko dara.
Savus kompjus esu nogrāvis tikai es pats, nepārdomātas rīcības vai muļķīgas ziņkāres vadīts, tie, kas izteicās par vistas kļūmēm, stāsta pilnīgas blēņas, uz atbilstošiem dzelžiem pats stabilākais win no visiem patreiz apritē esošajiem - zinu cilvi, kas nopirka kompi reizē ar tiko parādījušos vistu, kopš tā laika nevienu reizi nav pārinstalējis, tikai saliktas servispakas un apdeiti, joprojām darbojas labi.
Tā kā datora pārinstalēšana un galvenais, pielāgošana savām kaprīzēm, man prasa vairākas dienas, ja ne nedēļas, daru to tikai ārkārtējos gadījumos - kad apgreidoju dzelžus, bet par Linukšiem gan nesatraucos - dažas minūtes un virsū, ja kas neiet vai nepatīk, nax, nost un citu :)
viegls rokenrols pa radio

Inspektors_Caps
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 49
Pievienojies: 11 Feb 2012, 18:55

Post no Inspektors_Caps » 13 Mai 2013, 13:12

Aizrokos līdz network adapteriem (XP to varēja izdarīt ar 3 klikškiem)
Windows 7 to tieši tāpat var izdarīt ar tieši 3 klikšķiem! Pie tam vēl sakarīgāk izvietotiem.
Betoniņ, kas Tev neļauj attīstīties - stagnācijas zvērests vai tukšpļūša reliģija?

opengraybox
Reģistrēts lietotājs

Post no opengraybox » 13 Mai 2013, 13:53

sliktais stils ir sakt irst personigi + vel foruma

NPK
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 51
Pievienojies: 08 Mai 2013, 00:22

Post no NPK » 13 Mai 2013, 22:51

Manuprāt, Linux gan ir smagā darba zirgs - efektīvs un izdevīgs darba darītājs - serveri, darbastacijas utml.

macbeton
Reģistrēts lietotājs

Post no macbeton » 14 Mai 2013, 14:11

Evers
Vecākais lietotājs
Atbildes: 4341
Pievienojies: 11 Feb 2009, 15:13

Post no Evers » 14 Mai 2013, 17:40

Tas prātvēders var murgot cik grib. Windows ir sūds, bet tāpat viņš neko labāku par Windows piedāvāt nespēj.

swarka
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 7
Pievienojies: 11 Sep 2009, 19:54
Atrodas: Nereta

Post no swarka » 15 Mai 2013, 13:19

Komentāri uzlaboja darba dienas noskaņojumu.. :D

Par linuxistiem (vismaz manā gadījumā, vistīrākā patiesība):
http://t.co/V21kDL8wlf

shady
Moderators

Post no shady » 15 Mai 2013, 13:41

swarka wrote:Komentāri uzlaboja darba dienas noskaņojumu.. D
Tas labi, tāpēc jau esam portāls pozitīvi domājošiem cilvēkiem ;)

opengraybox
Reģistrēts lietotājs

Post no opengraybox » 15 Mai 2013, 23:05

:))) Nav jau ta ka es cepos un mani ir baigais tvaiks - nu mazliet iemetu jau esoshaja ugunskura mazu mazitinju pagali :) Goda vards man ir pilnigi vienalga ko kursh kad kapec cik lieto. No pieredzes darba Linux uz darbastacijas gan uz serveriem, linux pro sertifikacija, majas win7, ari sertifikacija ari win'am, nemeros - lieku noprast ka ned tukshu. Lai es kadam jebkad teiktu ko lietot - man vecums vairak nav tas - ka jau mineju ja gribas pamerities tad vajag pamerities ar nekusta ipashuma kadastra numuriem :D nevis OS lietojumu vai telefona modeljiem ;) just chilin, no stress

Hominidae
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 569
Pievienojies: 26 Jan 2011, 11:35

Post no Hominidae » 16 Mai 2013, 20:51

Agrāk fanoju par Linuxiem, mājās uz kompja dažādas distras testēju, uzliku kompja Mintu, tad aizbraucu studēt. Pēc laika man lūdzās, lai atlieku atpakaļ veco, labo Windu, kas tā "nečakarējās". Datoru izmantoja tikai internetam.
Tagad atceros, ka Linux forumi bija manas otrās mājas, kad no Linuxa neko nesapratu, jo mūždien vai nu pats ko sačakarēju, vai (lielākoties) pats Linux izdomāja kaut ko neieslēgt, nokrešot, nerādīt utt. Plēnām mans entuziasms noplaka un paliku slinks - nu nav man laika un vēlmes dienās, kad gribu pasērfot netā un paklausīties mūziku, sēdēt forumos. Pat zagta Winda manus nervus saudzē 5x labāk. Katram sava pieredze, bet mana ir štruntīga, reiz fanātiski lietoju, tad pārtraucu, pēc gadiem atkal atsāku un sapratu, ka tas nav priekš manis.
PS: Winda ir arī estētiskāka manām acīm, ne tikai stabilāka.

Pievienot atbildi

Return to “IT ziņas”