Pascal program.

Sākumlapa Forumi Software Cita programmatūra Pascal program.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 13 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #160111
    amamam
    Participant

    Palīdziet sastadit programmu pascala.

    uzdevums ir ->

    Ievadīt trīsstūra virostņu koordinātes.Aprēķināt trīsstura malu garumus.

    #311089
    viesic
    Participant

    Grūtāko daļu uzrakstīju, pārējo daļu gan jau īzī sarakstīsi:

    Code:


    Program xy;
    Var
    x,y : Integer;
    Begin
    Write(’x: ‘);
    Readln(x);
    Writeln(’y: ‘);
    Readln(y);

    End.

    #311090
    amamam
    Participant

    Es vispār esmu iesācējs.. un varētu arī sākumu man palīdzēt lūdzu? 🙂

    #311091
    Aldis
    Participant
    #311092
    Crow
    Participant

    Tu esi izvēlējies nepareizo profesiju. Palīdzēt varētu, programma ir smieklīgi vienkārša, bet ticēt, ka tas tev noderēs vairāk kā tikai attiecīgajā kursā atšūties no pasniedzēja, no mums būtu par daudz prasīts.

    #311093
    Foxsk8
    Participant

    Kam tas pascal vajdzīgs. Labāk iedotu tev uzreiz ar Visual Basic darboties, vai arī ar kādiem SDK. Vot uztaisi disketes rasējumu paskālā :), nekas grūts tur nav. Paskāls diemžēl programmēšanas sākumos ir tas pats kas reizrēķins matemātikā. utt.. patīk viņš vai nē, bet ir jāmāk.

    Kādreiz vispār neta nebija, bija grāmatnīcā nopērkama pascal iesācējiem ar daudz un dažādiem uzdevumiem, piemēriem, utt.. man kaut kur pat tā grāmata mētājās.

    #311094
    Crow
    Participant

    Tā. Aiz neko darīt krietni sarūsējušās iemaņas padarbinot:

    Code:

    program Sides;

    const
    X_ = 0;
    Y_ = 1;

    type
    TVertex = array[X_..Y_] of Real;

    var
    g_Triangle: array[0..2] of TVertex;
    g_Sides: array[0..2] of Real;
    i, j: Integer;

    begin
    WriteLn(’Mans lieliskais trijstuura malu garumu apreekjinaataajs.’);
    WriteLn;

    for i := 0 to 2 do
    begin
    j := i + 1;
    Write(’Ievadiet ‘, j, ‘. virsotnes X koordinaatu: ‘);
    ReadLn(g_Triangle[i][X_]);
    Write(’Ievadiet ‘, j, ‘. virsotnes Y koordinaatu: ‘);
    ReadLn(g_Triangle[i][Y_]);
    end;

    WriteLn;

    for i := 0 to 2 do
    begin
    j := (i + 1) mod 3;
    g_Sides[i] := Sqrt( Sqr(g_Triangle[i][X_] – g_Triangle[j][X_]) + Sqr(g_Triangle[i][Y_] – g_Triangle[j][Y_]) );
    end;

    for i := 0 to 2 do
    WriteLn(i + 1, ‘. malas garums: ‘, g_Sides[i]:3:3);
    WriteLn;
    Write(’Aplausus studijaa!’);
    ReadLn;
    end.

    [img]https://i.imgur.com/wbnzFcZ.png[/img]

    Nezinu, vai vecajā Paskālā kompilējas, varbūt “uses Math” vajadzēja priekš kvadrātsaknes. Bet tas, kopā ar faktu, ka neviens pasniedzējs neticētu, ka pats šitādu sacerēji, lai paliek kā “kaut kas pašam arī jāizdara”.

    #311095
    Aldis
    Participant

    Agrāk samples jau kkādas bij arī internetos. Atceros kā staipīju ar disketēm uz mājām kodus un tutoriālus… 😀 Ap 2000.-šajiem gadiem. Literatūra no kuras man bij jāapgūst bij krievu valodā, tamdēļ no vairums vienaudžiem to arī saprotu.

    Uz kordinātu plaknēm “zīmējām” līnijas u.c. objektus uz visual basic, kgan turbo pascal arī varēja grafisko režīmu piečinīt tīri sakarīgu, pievienojot laikam graph.tpu moduli.

    #311096
    Andron MacBeton
    Participant

    Traģiskākais ir ka tādi loši pēc tam nāk ārā no tā saucamajām universitātēm un lepojas ar savu diplomu.

    #311097
    iKey
    Participant

    Profenē, kur mācās datorsistēmu tehniķi, programmēšana tiek arī apčamdīta – pārsvarā Pascal un tad Visual Basic.

    #311098
    Aldis
    Participant

    Nu i…? Lai jau lepojas ar saviem diplomiem…

    Tur jau sākas vēl traģikomiskākais, ka tamdēļ mums ir sētnieki ar 3 augstākajām izglītībām…

    #311099
    ExDec
    Participant

    Jā, es arī nesaprotu, kāpēc tevi no turienes izlaida. Vajadzēja labāk sūtīt uz Tvaika ielu, jo lielākajā skaitā gadījumu tu tiešām nerubī, ko saki.

    #311100
    Andron MacBeton
    Participant

    Problēma ir ļoti vienkārša – kamēr tāds daunis kautko mudjijās un priekšniecībai dirš ka “tā ir jābūt”, normāliem kadriem nav darba.

    Tālāk no tā izriet, kamē tam daunim ir alga, viš arī vairojas. Iespēja, ka tādiem bērni izaugs gudri – ļoti niecīga.

    Lielos kantoros tādi dauņi var izvilkt ne tikai pārbaudes laiku, bet pat gadus. Tas ir cieši saistīts ar Latvijas ekonomiku – liekais imports. Daunelis jau neko neprot saremontēt, un neprot novērst tehnikas bojāšanos. Drīzāk – pamudina tehnikas bojāšanos. Tas nozīmē lieko importu, kas savukārt ir galvenais kaitēklis visai šīs valsts ekonomikai.

    Lielākā daļa tuparilu tiktāl nespēj padomāt, nogurst tas ķīselis galvā.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 13 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā