Page 1 of 1

E3: Oculus Rift preses konference

Posted: 14 Jūn 2015, 14:51
no SFiX
Kaut gan lielie E3 grāvēji ir gaidāmi tikai jaunnedēļ, ļaudis no Oculus prātīgi nolēma vieni no pirmajiem izrādīt savu preses konferenci. Un tik tiešām, viņiem bija ko parādīt.

Oculus Rift, virtuālās realitātes headsets nonāks pārdošanā 2016. gada pirmajā ceturksnī. Windows 10 atbalsts. Tam būs iebūvētas austiņas, kuras gan varēs atvienot, ja lietotājs tā vēlēsies.

Image
1. attēls. Oculus CEO Brendan Iribe un Oculus Rift modelis, kas nonāks pārdošanā.

Oculus komplektā būs iekļauts Xbox One gamepads un speciāls uztvērējs, kurš noteiks lietotāja atrašanās vietu telpā. Cena pagaidām nav zināma.

Image
2. attēls. Oculus Rift komplekts.

Tomēr Xbox kontrolieris ir tikai pagaidu risinājums. Oculus pašlaik strādā pie paši sava izgudrojuma- Oculus Touch. Tos ir paredzēts izmantot pa diviem- katru savā rokā. Ar "gudras tehnoloģijas palīdzību" tas spēs izsekot lietotāju roku un pirkstu kustībai, kā arī nodrošinās atpakaļsaskarsmi. Pārdošanā nonāks 2016. gada pirmajā pusē.

Image
3. attēls. Oculus Touch kontrolieris.

Visbeidzot, tika izziņots, kādas spēles būs pieejamas platformai. Labas ziņas izstrādātājiem- Oculus Rift atbalstīs Unreal 4 un Unity dziņus. Tika izrādīti vairāki spēļu treileri. Starp tiem izcēlās slavenās MMO EVE Online izstrādātāju CCP Games prezentētais pirmās personas lidošanas simulātors EVE: Valkyrie (skatāms zemāk).


EVE: Valkyrie VR Gameplay Trailer
<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/DZ4gpjwJa08" frameborder="0"></iframe>

Virtuālā realitāte tiešām ir iespaidīga. Taču ir viena problēma- visas konferences laikā netika minēta cena, kas liek domāt, ka tā būs visai augsta. Kaut gan šķiet, ka virtuālā realitāte ir tuvāk kā jebkad, ja Oculus Rift maksās kā labs opelis, tam būs grūti iekarot plašas masas.

Image
4. attēls. "Nākotne".

Paldies Reddit, Techcrunch.

Posted: 15 Jūn 2015, 08:26
no APOC
Kad šitas iznāks, tad varbūt pirmo reizi kopš descent laikiem iepirkšu kādu flight simulatoru. Līdz šim likās diezgan bezjēdzīgs žanrs ja vien ar seju neielīmējies monitorā.
Varbūt vēl kaut ko no mechwarrior sērijas. Vairāk gan interesē VR iespējas. Paceļot/pavērot/izpētīt.