"Nacionālais mākonis" Failiem.lv atvēris failu tirdzniecības veikalus

Moderatori: janis.wd, Vecākie lietotāji

User avatar
samurajs
Administrators
Atbildes: 14988
Pievienojies: 06 Mar 2007, 15:04
Reputācija: 0
Atrodas: Liepājas anomālā zona

"Nacionālais mākonis" Failiem.lv atvēris failu

Post no samurajs » 21 Apr 2016, 07:19

Zīmola Failiem.lv ietvaros atvērti failu tirdzniecības veikali, projektā līdz šim investējot 100 000 tūkstošus eiro.

Attīstot uzņēmuma darbību, kas jau izveidojis lielāko datu apmaiņas platformu Latvijā, Failiem.lv paplašinājis savu produktu portfeli, radot jaunu pakalpojumu – fotogrāfiju un failu tirdzniecības veikalu. Tagad darbu autoriem iespējams veidot savus elektroniskos katalogus jeb e-veikalus failu tirdzniecībai, pašiem nosakot sava darba pārdošanas cenu un darba izmantošanas nosacījumus.

Jānis Viklis, Failiem.lv veidotājs un vadītājs:

“Izpētot darbu autoru vajadzības un izmantoto praksi digitālo failu tirdzniecībai, kā arī attīstot Failiem.lv darbību Latvijā un ārzemēs, esam radījuši jaunu iespēju – autoriem izveidot savu fotogrāfiju un failu tirdzniecības veikalu. Tā ir platforma drošai un patstāvīgai savu failu veikalu izmitināšanai, to darbības nodrošināšanai un pārvaldībai. Mūsu jaunais produkts radīts kā alternatīva darbu autoriem masu failu pirkšanas risinājumiem jeb stock vietnēm. Tagad autori paši ir noteicēji par saviem darbiem - nosakot gan darba pārdošanas cenu, gan darba tālākās izmantošanas licences nosacījumus. Tādējādi esam radījuši iespēju fotogrāfiem, mūziķiem un citiem autoriem veidot elektroniskos katalogus ar saviem darbiem un, izmantojot platformu Failiem.lv, pilnībā pārvaldīt savu veikalu. Drīzumā, tiks ieviesta iespēja integrēt failu veikalus savās majāslapās. Autori var glabāt un pārdot failus neierobežotā apjomā un formātos digitāli, konkrētus tirdzniecības nosacījumus var iepazīt šeit https://failiem.lv/sell-files.”


Fotogrāfs Imants Urtāns, pirmais izveidojis failu tirdzniecības katalogu Failiem.lv platformā : “Lieliska iniciatīva Latvijas fotogrāfiem un citiem māksliniekiem. Failu veikals var kļūt par labu palīgu fotogrāfiem attēlu realizēšanai, jo tam ir ērta lietošana un viegla pārvaldība.”

Atzīmējamas risinājuma iespējas: savā failu veikalā var pārdot gan foto, video, audio, dokumentus vai cita veida failus. Faila cenu nosaka pats failu īpašnieks - minimālā cena ir 1 eiro, maksimālā nav ierobežota. Failus var pārdot, gan publicējot savā failu katalogā, gan arī privāti aizsūtot saiti uz failu galeriju – līdzīgi, kā to var darīt ikdienā Failiem.lv pakalpojumā, pārsūtot vienkārši failus. Lietotāja saskarne un galeriju apskate ir draudzīga mobilajām iekārtām un meklētājservisiem. Failu veikalu katalogu saskarne ir pieejama angļu, krievu, vācu, somu un latviešu valodā.

Image


Kopējās investīcijas failu veikalu projektā līdz šim bijušas 100 000 tūkstošus eiro apmērā un ļāvušas ieviest failu tirdzniecības platformu Failiem.lv / Files.fm un veikt arī citus būtiskus uzlabojumus ērtākai lietošanai un ātrākai darbībai - jaunu dizainu, funkcionāli uzlabotu failu galerijas skatu un attēlu priekšskatījuma iespējas. Tagad Failiem.lv iespējams iegādāties apdrukātus produktus ar sviem vai failu veikalos pirktiem attēliem. Jaunā Failiem.lv versija nu ir ērti lietojama arī viedtālruņos un planšetdatoros.

Fona informācija:

Zīmoli Failiem.lv un Files.fm izveidots 2007.gadā un pieder uzņēmumam Files.fm. Tā pamatdarbība ir failu glabāšanas, pārsūtīšanas, saņemšanas un tirgošanas sistēmu nodrošināšana visā pasaulē, kā arī serveru nomas pakalpojumi. Š obrīd Failiem.lv lieto vairāk kā 250 000 reģistrētu privātpersonu un uzņēmumu, ik mēnesi to apmeklē 700 000 lietotāju.


PR
Image

User avatar
Crow
E-žurnālists
Atbildes: 5391
Pievienojies: 10 Mai 2009, 14:22
Reputācija: 0
Atrodas: Ir

Post no Crow » 21 Apr 2016, 08:52

Un jau salīduši daži jefiņi no sērijas "Nopirku skalpeli, tagad esmu ķirurgs.". Enīvej... ideja laba, izpildījums dotajā brīdī miskaste. Un rau kāpēc:

1) Augstākminētais. Ja daži ir vismaz mazliet pacentušies, citi vienkārši nodumpojuši sava varenā EOS un/vai My Pictures saturu un tagad laikam gaida lielo piķi krītam. Ar tagiem ir par maz (dažiem ij to nau), bet ja par bildi prasam pitnāru (holy fsck...), tad tur prasās gan info par autoru, gan pašu attēlu - kas tas ir un kur atrodās un pilns EXIF. Bļ, kas ir, ka šodien mazliet pastrādāt vairs neviens negrib, mhh...

2) Droši vien cerēt, ka notiks kaut kāda moderatēšana, kas neļaus tagu jūklim kļūt par pilnīgu random hairball un hipsteriem izvairīties no pirmā punkta būs par daudz prasīts.

3) Tematiskās sadaļas, nevis tikai hipsteru profili. Lai gan tie "artsy" black-and-white jau uzreiz liecina par mad skills...

Kas attiecas uz tām 100 ieguldītajām štukām, par desmito tiesu tāda piķa es ņemot palīgā rūtiņu papīru, PVA līmi un kādu zināmu kaķi, kas mākot kodēt, abi pa atvaļinājuma nedēļu labāku veikalu sataisītu, un pat tad tas būtu kriminālnoziegums par izspiešanu, organizētā grupā un ar iepriekšēju nodomu.
Дебилы, бл*ть...

User avatar
Draxo
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 85
Pievienojies: 13 Sep 2011, 12:08
Reputācija: 0

Post no Draxo » 21 Apr 2016, 10:31

Man tie 100k izklausās drīzāk pēc zīmēšanās popularitātes dēļ (re, kāds mums superīgs projekts) vai arī naudas atmazgāšanas. Jeb tiešām mūsdienu debilizācijas nākamais līmenis?
<img src="http://pratadarbnica.lv/wp-content/them ... avicon.ico" width="17" height="17"> <a href="http://www.pratadarbnica.lv" title="Prāta Darbnīca" target="_blank">PrātaDarbnīca.lv - par interesanto visapkārt</a>

User avatar
edzitis10
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 3
Pievienojies: 30 Dec 2011, 15:05
Reputācija: 0
Atrodas: Cēsis

Post no edzitis10 » 21 Apr 2016, 10:53

Pēc noteikumiem skatoties, ja Tu uzliec cenu 1€, no tā ietur PVN(21%), paliek 79centi, no tā ietur darījuma maksu 50 centi, paliek 29centi un vēl tiek ieturēti 10% par datu glabāšanu uz sistēmas, beigās paliek ja labi 27centi..

User avatar
Aldis
E-žurnālists
Atbildes: 5084
Pievienojies: 21 Nov 2008, 15:55
Reputācija: 0
Atrodas: LV

Post no Aldis » 21 Apr 2016, 11:54

Kādēļ viņi katram pustirliņam ļauj to veidot un tirgoties?! Normāli būtu kā ir AppStore, Google Play, Microsoft Store... piereģistrē visus savus personas datus un iemaksā dalības maksu...
Labi - AppleStore plēš 99$, tas nu ir laikam pa daudz, bet tīri normāli ir tie paši šķiet 20€ Play veikalā un 15€ Microsoft Storē... automātiski - pirms tu liec foto vai web templati uz tirgošanu, padomātu, vai maz jēga ieguldīt šo naudu lai atvērtu accauntu... Vismaz iekš minētajiem aplikāciju veikaliem tas strādā... Ja nebūtu tāda maksa, tad puse aplikāciju pastāvētu no «Hello World» tutoriāļu draņķiem kurus būtu grūti izmoderēt..
Image Oh My God = OMG
Image Ak Mans Dievs = AMD

User avatar
usins
Vecākais lietotājs
Atbildes: 2870
Pievienojies: 26 Feb 2007, 08:51
Reputācija: 0

Post no usins » 21 Apr 2016, 22:30

Nu kapēc uzreiz tā. Ja nu šamējie atvēlēja atsevišķu rack pilnu ar serveriem tikai šim veikalam, tad 100 k nemaz tik daudz nav. kādi 80k aizgāja dzelžiem, 10k koderiem un pārējiem zvēriem un vēl 10k PR sadarbības partneriem un norakstīšanai.
Cietumā nesēž tik ilgi, cik jūs internetā!

User avatar
Crow
E-žurnālists
Atbildes: 5391
Pievienojies: 10 Mai 2009, 14:22
Reputācija: 0
Atrodas: Ir

Post no Crow » 22 Apr 2016, 08:21

Nē, nu jā, to ciparu iztērēt dažādos veidos tiešām nav problēma, kaut vai visu servertelpu ar zemeņu jogurtu pielejot. A rēķinot no otra gala pie vidējās pārdodamo darbu cenas ~5 EUR ir jānotiek 40000 transakcijām, lai to atpelnītu. Sareizinot ar vietējās pirktspējas, pirktvajadzības un - neaizmirsīsim - patoloģiskās zaglības koeficientu atvēlēt tādu summu šādam te projektam nešķiet visai prātīgi...
Дебилы, бл*ть...

User avatar
usins
Vecākais lietotājs
Atbildes: 2870
Pievienojies: 26 Feb 2007, 08:51
Reputācija: 0

Post no usins » 22 Apr 2016, 13:04

Gan jau pārdot var tikai pro konta īpašnieki, kuri jau mēneša maksu maksā, par vietu uz mākoņa, jo faili tak jātur veikalā ilgāk par bezmaksas variantā ļauto termiņu.
Cietumā nesēž tik ilgi, cik jūs internetā!

Pievienot atbildi

Return to “IT ziņas”