UK referendums: vispirms balso, pēc tam domā

Moderatori: janis.wd, Vecākie lietotāji

samurajs
Administrators
Atbildes: 14988
Pievienojies: 06 Mar 2007, 15:04
Reputācija: 0
Atrodas: Liepājas anomālā zona

UK referendums: vispirms balso, pēc tam domā

Post no samurajs » 25 Jūn 2016, 11:41

"Vislabākais līdzeklis pret demokrātiju - piecu minūšu saruna ar ierindas vēlētāju" (Vinstons ÄŒerčils)

Notepad neņemas spriest, vai Lielbritānijas iedzīvotāju vēlme izstāties no Eiropas Savienības ir labi vai slikti. Baidos, ka Latvijai tas varētu būt drīzāk slikti, jo jebkurā gadījumā Eiropas fondu pabalstu straume varētu drastiski kristies.

Tomēr šeit vairāk izpaužas jau pierastais scenārijs: papriekš balso (pakļāvušies populistiem), pēc tam domā. Ja zinātu, ka rezultātā britu mārciņas kurss nokritīsies par 10% - daudzi būtu balsojuši citādi.

Pats interesantākais ir moments, ka jau pēc referenduma briti sākuši meklēt Googlē informāciju - kas būs tālāk? Populārākie Google Trends jautājumi par referendumu:

1. Kā balsot referendumā par izstāšanos no ES?
2. Kas ir Brexit?
3. Kas drīkst balsot referendumā?
4. Kad notiks referendums?
5. Kur es varu balsot?

Un šeit - par ES:

1. Kāpēc vajag palikt ES?
2. Kāpēc vajag iziet no ES?
3. Kas notiks, ja mēs pametīsim ES?
4. Kurš uzvarēja ES debatēs?
5. Kuras valstis ietilpst ES?

Par sterliņu mārciņu uzstādīts absolūtais meklējumu rekords:

Image

Nav noslēpums, ka viens no galvenajiem iemesliem referendumam bija Merkeles un Junkera lobētais "babaju jautājums". Vairāk - Washington Post. Tomēr lielāku interesi izraisa fakts, ka briti tik tiešām balsojuši "uz dullo":

Image

Jā, "Zīgerista banāni" jaunās skaņās...

Image
Image

Afrohead
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 147
Pievienojies: 14 Aug 2009, 17:04
Atrodas: Talsi

Post no Afrohead » 25 Jūn 2016, 18:16

Protams, ka būs problēmas, mārciņa kritīsies un tādā garā, taču kāpēc neviens nerunā cik miljonus UK ir jau zaudējusi dēļ pabalstu tūristiem, bērnu štancētājiem un visādiem citādiem sabiedrības parazītiem? Kāpēc neviens neaprēķina cik daudz izmaksā specdienestu uzturēšana, kuri analizē un cenšās paredzēt katru nākamo musulmaņu teroristu uzbrukumus?
Nevienam nelikās dīvaini, ka gada populārākais jaundzimušo vārds ir Muhameds? Imigrācija ir sasniegusi anormālus apjomus, un tas ir tikai normāli, ka UK vēlas pārtraukt šo neprātu, tāpat kā to dara USA un Austrālija.

Evers
Vecākais lietotājs
Atbildes: 4339
Pievienojies: 11 Feb 2009, 15:13

Post no Evers » 25 Jūn 2016, 19:23

Daudzi tupi un skaudīgi letiņi gavilē, ka tautas "nodevējus" sūtīšot mājās. Ä€rā nevienu, kas legāli atbraucis, iestrādājies un iedzīvojies, nemetīs! :) Mājās brauks tikai pabalstnieki.

Strādāju britu kolektīvā Londonā, sieva ar strādā ar britiem, briti paši ir dusmīgi uz to neaptēsto savas nācijas pusi, kas par izstāšanos nobalsoja, un baidās par smagajām sekām vairāk kā imigranti. Tik daudz drūmas sejas sen nebiju redzējis. Brexita kampaņa balstīta uz melīgiem solījumiem un lētas propagandas brexita lobijistu piederošajās avīzēs, tagad nāk gaismā daudz kas. Pensionāri vecuma marazmā un scumbagu klase bija tie, kas par izstāšanos nobalsoja. Puse britu tagad ienīst otru pusi. 😁

Z-īrija grib pie Īrijas atpakaļ, Skotija grib neatkarību, Londonieši grib neatkarīgas pilsētvalsts statusu, lai paliktu savienībā. Lai scumbagi valda paši pār sevi savās Viduszemēs. :-D

Ierosināts jau atkārtots referendums, miljons+ paraksti savākti.

Man škrobis, ka noslinkoju eiro laicīgi nopirkt atvaļinājumam, jo biju pārliecināts, ka inteliģence un saprāts uzvarēs emocionālu saukļu malējus, tagad paunds pacēlies nedaudz, gaidu kad vēl bišķi atkopsies jo nav iemesla pagaidām kristies. 2 gadu izstāšanās process ilgs ilgi un, ja sāksies, tad Oktobrī.

Hominidae
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 569
Pievienojies: 26 Jan 2011, 11:35

Post no Hominidae » 25 Jūn 2016, 21:10

Referenduma rezultāts manī radīja šoku, atzīšos. Iepriekšējā vakarā iegāju gulēt ar domu, ka nezināmi spēki mūs atkal sargā no katastrofāliem referenduma rezultātiem. Nevis cerēju, bet biju pārliecināts, ka knapi, bet tomēr kaut kā Brexit referendumā to Remain balsi sakasīs. Līdz šim biju pārliecināts, ka arī Trampu neviens neievēlēs, taču tagad es nekam vairs neticu. Nopietni. Sāku pārvērtēt savu pozitīvo attieksmi pret tautu un cilvēci. Arvien vairāk vēlos, kaut šī emociju vadītā primātu rase iegūtu kaut kādas kritiskās domāšanas spējas. Labi, domas var dalīties, argumenti var būt dažādi, bet labai daļai argumenti ir.. NEKÄ€DI! Uz jēla rasisma balstīti. Kaut kāda ksenofobija, kaut kāda vēlme celt impēriju, kas būs atstatus no pārējās pasaules. Kaut kāds nacionālisms, maza krāna sindroms! Kaut kāds "Make <country> great again!" Kas notiek?
Vakar skatos LTV un brīnos - latvju socioloģe atzīst, ka referendumi pēc būtības jau ir emocionāls balsojums. Kas tas par sūdu?? Iedodam tautai balss tiesības, bet šie kā bērni nejēdz loģiski (!!!) izšķirties starp variantu A un B!!! Ok, nedaudz aizrāvos, daļa tautas jau ir izglītota, taču tā daļa, kas nejēdz uzņemties atbildību par savu rīcību ietekmē pārāk daudz!
Pašlaik vēlos, lai UK sadalītos pa reizinātājiem - tie, kas eirofīli lai nāk barā, tie, kas eiroskeptiķi lai paliek savā vaļā. Nebūs nemieri, nebūs jācieš nevainīgajiem tik lielā mērā. Tā UK jau sen ir kā sprungulis EU ritenī. Lai dzīvo atstatus. Un atpakaļ nākot, nekādus speciālos noteikumus. Kā reiz teica vienā jaukā latvju reklāmā: "Papis`? Papis`!"

usins
Vecākais lietotājs
Atbildes: 2870
Pievienojies: 26 Feb 2007, 08:51

Post no usins » 25 Jūn 2016, 21:51

Man jau piedur, kā mums, paliušajiem, mālē smadzenēs cik slikti ir izstāties. Bet neviens nesaka, ka tagad visām ES valstīm palielināsies gada maksa, lai aizpildītu Lielbritānijas ribu, jo Lielbritānija ir viena no tām valstīm, kura vairāk ieskaitīja ES kontā nekā saņēma. Tagad ir 2 varianti, vai nu Vāciešiem, Frančiem un Itāīem ir jāpalielina iemaksas, vai arī mēs visi saņemsim mazāk. Kā arī sāk runāt, par uzņēmumu aiziešanu. Lielbritānijā dzīvo paliels cilvēku skaits un tirgus ir liels un auto tirgus ir unikāls... Nu neies prom uzņēmēji prom. Kā Zviedri, Norvēģi un Somi mierīgi sadarbojas ar ES valstīm? Tač noslēgs sadarbības līgumus utt. Tikai viens labusm, ES vairs nevarēs ielīst iekšpolitikā. TÄ€pēc jau vispār Briti tinās prom, jo pārāk tā tirdzniecības savienība iejaucas iekšpolitikā ar ekonomiku nesaistītās tēmās, bēgļi, kvotas utt. Tas, ka taad tur notiek nekārtības ir tikai tāpēc, ka nepilns procents bija pārākums un, protams, tie, kas gribēja palikt vārās. Bet nu tā ir tā demokrātijas burvība... pietiek arī ar 0,1% . Protams, vajadzēja atrunāt, ka vajag tos 10% pārsaru, lai tomēr ir tas nospiedošais vairākums pieņēmis, nevis katrs otrais ir par un otrādi...
Cietumā nesēž tik ilgi, cik jūs internetā!

Hominidae
Reģistrēts lietotājs

Post no Hominidae » 25 Jūn 2016, 22:20

Latvijā vispār atsevišķas gudrās liberāļu galvas draud UK ar kaut kādu Ziemeļkorej-veidīgu izolāciju. Protams, UK var palikt EEZ, nekāda dižā starpība jau nebūs, tik vien tas, ka UK neko diži nevarēs Eiropā ietekmēt. Tā būs Eiropas vienotajā tirgū, bet tāda tā arī paliks - ar savu valūtu, ar saviem likumiem un savādākiem standartiem.
Redzot to, kā attīstās pasaule - rodas Ķīnas supervalsts, rodas Indija, kaut kāda Brazīlija vienubrīd uzlēca kā kārtējā lielvalsts kandidāte.. Eiropa paliks kā sadalīta konfederācija bez vienotas balss, bez globālas ietekmes un vāju valūtu. Par valūtu - tā ir tik vāja, ka ir redzami pagaidām tikai divi nākotnes scenāriji - eiro krišana vai ES federalizācija, kas nepārprotami novedīs pie ES deguna bāšanas dalībvalstu maciņā un iekšlietās. Mums ir jāizlemj - federācija vai vāja, drūpoša konfederācija, kura nespēj vienoties par bēgļiem un ārpolitiku. Vēl jau ir arī tāds variants kā viens liels EEZ masīvs, taču man būs ļoti žēl tas, ka nākotnē mēs būsim un paliksim no visām pusēm raustāma marionete - no austrumiem lācis austrumdaļu kūdīs, bet Eiropas rietumus ērglis dancinās. Nekā šo reģionu nevienos, tikai vienots tirgus. Ļoti nestabila vieta.

msh
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 3460
Pievienojies: 06 Apr 2007, 12:21
Atrodas: Latvija

Post no msh » 26 Jūn 2016, 00:50

Es tikai varu pabrīnīties par pāris nozombētiem ļautiņiem, kas ķengā britu izvēli. Everiņ, sūdu maisi jau ir tie, kas balsoja Remain, nevis Leave, tieši kā tu uzrakstīji - balstoties uz melīgiem faktiem un propagandu. Ko tad viņi, tauta, diez tādu zaudēs? Ja tiešām viņi izstāsies, tad galvenie zaudētāji būs ar tautu nesaistīti spēki - visādi biznesmeņi un visādi politikāņi, kam uz tautu nospļauties. Norvēģija savulaik bija ES un izstājās - valsts ir nogājusi pa burbuli, vai ne? Š veice arī nav ES un nejūt ka gribētu iestāties. Hominidae, par kādu rasismu tu tur filosofē? Nē nu protams - anglijai būtu jābūt anglijai, tas būtu loģiski - bet galvenā problēma diemžēl ir ar islāmu, kas nav rase - ja tev liekas ka ar to tur viss ir kārtībā, tad jau ar islāma valsti, taliban, boko haram utt, arī viss ir vislabākajā kārtībā, ko?

Mans personīgais viedoklis - es priecājos, un es ceru ka viņi tiešām arī izstāsies. Kaut kam ES ir beidzot jāmainās - esošais ES virziens var tikai beigties ar ļoti smagu ES izjukšanu, varbūt brexit novedīs pie nopietnām reformām kas varētu ES saglabāt - jo mums, diemžēl, nav kur likties - vai nu ES, vai NVS. Patlaban kāda ir starpība starp ES un PSRS - PSRS salika valstu valdībās marionetes, ES politiķus ar visādiem veidiem kontrolē, PSRS nodarbojās ar rusifikāciju, kamēr ES vienkārši cenšas iznīdēt vietējās tautas, kas ilgtermiņā rezultēsies arabizācijā un islamizācijā. Ja tā nebūtu, tad šitentā migrantu krīze nebūtu notikusi - ES ir līdzekļi un resursi lai to plūsmu nocirstu un viss. Mani uzjautrina seklā ES propaganda, un ļautiņi, kuri tai arī tic - nu kā, piemēram, argumenti PAR eiro ieviešanu - varēšot cenas salīdzināt... Jā, eiro vajag lai nevajadzētu kalkulatoru lietot... Tas ka par visādām tēmām, kur ES reāli grauj kopā savas dalībvalstis, jo tur augšā kāds uz to vārās, ir viegli saprotams fakts - vismaz neķerieties tik viegli uz to propagandu.
PAKAĻROKS - Fusion A4-5000/ASROCK QC5000-ITX/WIFI/8 GB DDR3 1333/FSP200 50GSV-5K/ST2000VM003-1CT164 2 TB Seagate Pipeline HD/vecs mazs IBM keiss/winxp x64/2 ventilatori

LooNeY
E-žurnālists
Atbildes: 755
Pievienojies: 10 Okt 2010, 18:51
Atrodas: Rīga

Post no LooNeY » 26 Jūn 2016, 01:36

Bija labs grafiks, kur bija parādīts ka reāli penši (no 65gadu vecuma) teica gandrīz 100% jā, bet ekonomiski aktīvie cilvēki (līdz 35g.v bija ļoti mazs procents par izstāšanos)
Kārtējo reizi nostrādāja dziļo atmiņu lāde, ka tajos gados(pirms ES) bij labāk, penšīem ta nospļauties uz reālo situāciju, tie tik sapņo 'memory lane' un balso par vecajiem labajiem laikiem.

Pie mums jau nav labāk ik uz stūra var dzirdēt no psrs dzimušajiem- krievu laikos bij labāk! Visiem bij darbs... visiem deva mašīnas.... pa rubuli varēja nez kādas dzīres sarīkot u.t.t.... ;)

Es uzskatu ka šādiem lieliem lēmumiem vajadzētu vismaz 5% atšķirību starp 'jā' vai 'nē' ja 5% atšķirību barjera nav sasniegta tad tiek atkārtoti pēc pāris mēnešiem rīkots referendums. Jo nu praktiski 49/51 % balsis noved tikai pie absolūta bullšita par ko burbuļoti presei, bet tās valsts iedzīvotāji tikai pārtop par 2 fronšu karavīriem kuri gatavi viens otru nomušīt.

msh - 1.Var jau čīkstēt par slinkajiem imigrantiem un novelt visu vainu uz viņiem, bet forši pa 'ES propogandas' zemi brīvi braukāt, atpūsties vai ja sagribas kaut rīt sākt strādat lielāka atalgojuma algu citā ES zemē.
2. vai labāk kā agrāk - atgriezt visas robežkontroles, braucot ar auto līdz francijai vajadzēja kopumā vismaz veselu dienu pavadīt pie robežkontroļu punktiem kur tavu masīnu izkrata kā būtu kāds narkodīleris, vajadzēja vesalu portfeli ar katras valsts naudu kuru šķērso, jo svešu zemju kredītkartes ta nepieņem, bet ja lidoji ar lidmašīnu tad nosēžoties tanī zemē nācās stāvēt stundām ilgi pie pases kontroles lai saņemtu to svarīgo štampogu 'vīzu' laucinā ka vari legāli uzturēties tur 2/3/4mēnešus. ;) par 'strādāšanu' nerunājot... kādus gardarbu grāmatu biezuma papīrus vajadzēja kārtot lai varētu legāli strādāt. Un ja kas nebija kartībā tad neielaiž un ar nākamo ļočeni tevi deportē atpakaļ uz majām....

U choose! ;)

migors
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 661
Pievienojies: 07 Feb 2009, 08:01

Post no migors » 26 Jūn 2016, 09:00

Diemžēl vidējam pilsonim vairs nav spējas salikt cēloņus un sekas vienā ķēdē :)

Evers
Vecākais lietotājs

Post no Evers » 26 Jūn 2016, 10:32

msh, diemžēl tu kļūdies, paskaties, kas te, notiek, ko un kādi briti paši saka, paklausies tos divus klaunus Borisu un Farāžu, viņiem sejās jau ierakstīts, ka uzticēties nevar. Kā viņi runā, cirks :-D Farāžs pirms referenduma personīgi solīja, ka NHS saņems tos 350 miljonus, bet tagad saka ka neko tādu nav teicis un kāds kautkur kādu kļūdu pieļāvis.

Inteliģence ir par palikšanu, par izstāšanos ir pensīši un sekli ļautiņi, pāķi, pārsvarā no viduszemēm kuriem noriebies, ka kaimiņmājā pa kreisi poļi dzīvo, pa labi leiši, jo tur jau imigrantu lielākā koncentrācija, fermas un rūpnīcas visur. Esmu nodzīvojis vidusszemēs ar daudz un domāšanas līmenis ļoti atšķiras, sekli nodzerti prātiņi pa pilnam, tādiem Eiropa neinteresē, futbols un alus tik prātā, ķipa amerikāņu redneku brāļi :-D Es Londonā pat nemanu bērnus ar garīgām atpalicībām, bet vidusszemēs tur visādi brīnumi visapkārt staigā katru dienu.

Pēc likuma ir jāpienākas atkārtotam balsojumam jo procentuālais pāsvars nebija pietiekams.

Idiocracy, divi brāļi
Image
Last edited by Evers on 26 Jūn 2016, 10:52, edited 1 time in total.

SFiX
E-žurnālists
Atbildes: 198
Pievienojies: 29 Mai 2012, 12:51

Post no SFiX » 26 Jūn 2016, 10:44

Imigranti Apvienotajā Karalistē daudz vairāk samaksā nodokļos, nekā tērē. + smieklīgi, ka saliki ES imigrāciju un Tuvo austrumu imigrāciju kopā- no kuras ES dalībvalsts tad brauc tavi nīstie muhamedi? Idiots.

SFiX
E-žurnālists

Post no SFiX » 26 Jūn 2016, 10:48

Lielbritānijā dzīvo paliels cilvēku skaits un tirgus ir liels
Nopietni? Tu salīdzini 64 miljonus ar 450 miljoniem? Starp citu, zviedri un somi ir ES dalībvalstis, bet Norvēģija EEA.

msh
Reģistrēts lietotājs

Post no msh » 26 Jūn 2016, 10:49

Tas ka tu, lūnij, dzīvo bezatbildīgā utopijā, nav nekas pārsteidzošs. Brīvi braukāt un atpūsties? Tā ir dzīvē svarīgākā lieta - braukāt atpkārt un atpūšties? Biezajiem varbūt. Strādāt lielāka atalgojuma algu? Jā, šis punkts, viens no četriem ES balstiem - brīva darbaspēka kustība - uzskatāmi pierāda to, ka ES ir priekš biezajiem, priekš biznesmeņiem, nevis priekš ES valstu tautām. Ko tas punkts nozīmē - nekontrolētu emigrāciju vai imigrāciju. Lai ļautiņi, kas nespēj/negrib strādāt savā dzimtenē, varētu emigrēt uz valsti, kur minimālā aldziņa ir bik lielāka, un justies ka pelna vairāk, jo var, lūk, nopirkt jaunu plakano telefonu un porķiku. Biezo valstu piznesmeņiem pluss, darbaspēks pats ierodas, nabagajām valstīm un visām tautām mīnuss, tās tiek iznīcinātas. Izsakoties everiņa tekstiem, no sūdu maisiem izcēlušies sūdu maisi aizmūk uz savām leiputrijām, bet šeit nekas nemainās, jo neapmierinātie ir aizmukuši - un vienīgais kas var mainīties - ka man, tāpat kā sūdu maisiem, kam poksuj, kādā valodā runāt, nāksies arī runāt svešvalodās, tikai savā dzimtenē.

Š is ir tīrs aitu bara efekts - "šī iespēja man dod labāk paēst, tātad tā ir labāka" - un pilnīgi nekādas atbildības.

Ak un jā, tu te vēl filosofē par brīvo braukšanu - neizskatās ka šengena ilgi noturēsies - un par tām tavām svešo zemju kredītkartēm - nejauc pirkstu ar krānu - tas ja deviņdesmitajos visas bankas nebija sačupojušās pie VISA vai MasterCard, nav nekāds arguments, un tam nav nekāda sakara ar ES vai šengenu.
PAKAĻROKS - Fusion A4-5000/ASROCK QC5000-ITX/WIFI/8 GB DDR3 1333/FSP200 50GSV-5K/ST2000VM003-1CT164 2 TB Seagate Pipeline HD/vecs mazs IBM keiss/winxp x64/2 ventilatori

SFiX
E-žurnālists

Post no SFiX » 26 Jūn 2016, 10:55

Ir diezgan ironiski, ka vietējie 'eksperti' nereti smejas par ierindas pilsoņu zināšanu trūkumu datortehnikas jomā, bet pašiem ekonomikas un politikas zināšanas ir zem katras kritikas. Dažam labam Norvēģija ir bijusi ES dalībvalsts, bet Zviedrija un Somija gan ne. Citam nez kādēļ liekas, ka UK uzņēmumiem būs vienalga, ka viņu tirgus samazināsies no 500 miljoniem un 60. Pēdējais vēl salīdzina ES ar PSRS, "ES cenšas iznīdēt vietējās tautas" ir citāts, ko es gaidītu no Brīvā Mikrofona, nevis no (pēc idejas) izglītotiem cilvēkiem.

msh
Reģistrēts lietotājs

Post no msh » 26 Jūn 2016, 10:56

Protams, jo viņu mērķis ir aizsniegt tev līdzīgus ļautiņus - seklus ļautiņus, pāķus. Sevišķi vēl ja pretējā nometne bīda buļļa sūdu - ekonomiski zaudējumi un kas tur vēl ne. Es arī nebrīnos par tavu, kā arī londonas, nostāju, jo londona jau tāpat kā tu, nav angļi bet visādi imigranti, kam ir pilnīgi nospļauties par angliju un angļiem. Tev ir nospļauties par savu dzimteni - un tev ir tikpat cēli nospļauties par citu dzimteni - galvenais lai var bik labāk paēst - tā pusē tad tu nostājies, un pretējie attiecīgi ir "lauķi" "pāķi" "sekli ļautiņi" utt utjpr, jo "nacionālisms" un "patriotisms" tev ir tukša skaņa - protams, par to sirsnīgs paldies ir jāsaka taviem vecākiem.
P.N. Kad es dzīvoju anglijā, es arī nebiju sevišķi sajūsmā par imigrantu kvartāliem - aizbraucot uz angliju, es tomēr gribēju atrasties anglijā, nevis atkritumu izgāztuvē.

SFiX
E-žurnālists

Post no SFiX » 26 Jūn 2016, 10:57

Norvēģija nekad nav bijusi ES. Ja vēlies, lai ļaudis ņem tavu "ES ir PSRS" populismu par pilnu, vismaz tiec galā ar faktiem.

msh
Reģistrēts lietotājs

Post no msh » 26 Jūn 2016, 11:00

Kāpēc šajā topikā cilvēki sauc citus savos vārdos? Es pat to rakstu lasīt netaisos - bet es ļoti spēcīgi baidos ka zeļošā un plaukstošā britu musulmaņu minoritāte pēc statistikas ir vietējie, lasīt - pilsoņi - tieši tā, jo viņi nevar tā vienkārši iebraukt - toties viņiem ir daudz vairāk bērnu nekā eiropiešiem. Tā ka, pirms kādu saukt sliktos vārdos, padomā vai tie vārdi labāk neattiecas uz tevi pašu.

SFiX
E-žurnālists

Post no SFiX » 26 Jūn 2016, 11:02

Tādi rasisti un ksenofobi kā tu nedara godu ne Latvijai, ne patriotismam kā tādam. Tu esi piemērs nacionālisma sliktajām blakusparādībām.

msh
Reģistrēts lietotājs

Post no msh » 26 Jūn 2016, 11:12

Nav? Nu labi. Es neesmu tajā iedziļinājies - es tikai atceros ka tad, kad pirms 12 gadiem latvijā bija referendums, oficiālā propaganda teica ka "PSRS bija izstāšanās punkts, bet to nevarēja izmantot, ES nav izstāšanās punkta, bet izstāties var - Norvēģija to izdarīja". Tātad sanāk ka "par" propaganda mums meloja :)

https://www.youtube.com/watch?v=m41Tdl5mvdg atspēko šito, populist.

Hominidae
Reģistrēts lietotājs

Post no Hominidae » 26 Jūn 2016, 11:18

Oi, cik personiski un nepamatoti apvainojumi parādās. :D
Kāpēc no Brexitistiem jau kuro dienu jau kuro reizi dzirdu, ka Norvēģija ir ES sastāvā? Kas tā par parādību un kāpēc tik bagātīgas zināšanas ES sakarā? :D
PSRS un ES vieno tikai tas, ka tās ir valstu savienības, pie tam, PSRS nebija konfederācija. Ideoloģija, uzbūve un ģeogrāfiskā atrašanās ir pilnīgi savādāka. Etnisko tautu iznīcināšana? Kur ES iznīcina latviešus, teiksim? Iedodot izvēli - izbraukt vai nē? Es nesaprotu. "Iepludinot" musulmaņus? Musulmaņi UK un ES bija jau sen, krietni pirms bēgļiem, teiksim. Saprecās ar vietējiem, mācās mūsu skolās.. Bez ES musulmaņi tāpat būtu bezjēgā daudz.
PS: Ja visi musulmaņi būtu teroristi, tu jau būtu miris, msh.
Peace. :)
PPS: Ceru, ka tagad UK plauks un zels. Oi, ne UK, bet Anglija. Nebūs tāda UK. ^^
Last edited by Hominidae on 26 Jūn 2016, 11:20, edited 1 time in total.

msh
Reģistrēts lietotājs

Post no msh » 26 Jūn 2016, 11:19

Rasisti un ksenofobi? Iemācies, mīļais cilvēk, ko nozīmē šie vārdi, un kā šīs parādības izpaužas, un tikai tad tos izmanto lai kādam uzbruktu. Rasisms ir uzskats ka citas rases ir sliktākas - ksenofobija ir bailes no citām kultūrām. Es neuzskatu ka melns, brūns vai dzeltens cilvēks ir stulbs vai slikts, vai ka hinduists, budists vai musulmanis [kaut gan islāms ir ar saviem āķiem] uzreiz būtu kāds slepkava vai izvarotājs - bet es vēlos dzīvot latviskā latvijā. Kas šādā vēlmē ir slikts un kas to padara par rasismu vai ksenofobiju, izskaidrosi? Nu jā, tādi ļautiņi kā tu mēdz arī savas valsts karoga lietošanu kāda futbola čempionāta laikā saukt par rasismu...

SFiX
E-žurnālists

Post no SFiX » 26 Jūn 2016, 11:27

Labāk sludini savu "white pride" uz ielas vai kādā pagrabā. Precīzi norādīji, ka viņi ir Apvienotās Karalistes pilsoņi, visi viņus pieņem ka britus, viņi sevi apzinās kā britus, un nevienam nerodas idiotiski jautājumi par lojalitāti, bērnu skaitu ģimenēs utt. Protams, izņemot tevi, jo, redz, viņi ir brūni musulmaņi, aka. terroristi.

SFiX
E-žurnālists

Post no SFiX » 26 Jūn 2016, 11:34

Kātad. Augstāk raudāji par 'nepieņemamo' bērnu skaitu britu musulmaņu ģimenēs, bet tagad pataisīsi sevi par tādu pasaules tautu mīlētāju, ka nelabi metas. Tādiem cilvēkiem kā tev Latvija nekad nebūs pietiekoši 'latviska', ja nu kāds krieviski ierunājas, ja nu kādu bēgli uzņem, gals klāt. Ikvienu minoritāti tu uzlūko kā piekto kolonnu un pēc tam brīnies, ka viņi nevēlas integrēties.

msh
Reģistrēts lietotājs

Post no msh » 26 Jūn 2016, 11:37

Ko tu nesaproti? Tautu sajaukšana, kaut vai biznesa interesēs - tā nav to iznīcināšana? Kā latviešu tautai palīdzēs iespēja visiem kopā aizbraukt uz dzīvi eiropā? Nekā, vēl 2-3 paaudzes un latviešu vairs nebūs. Vienreiz, retu reizi, tvnetā pie kāda raksta iebrienot komentāros, ieraudzīju labu frāzi "latviešiem ir laiks atcerēties, kāpēc mēs pametām PSRS" - PSRS pludināja iekšā krievus pretēji tautas interesēm - te mums atkal spīd tas pats. Vai mums to vajag?
Protams, musulmaņi ieradās jūtami agrāk nekā izveidoja ES. Vācijas situācija ir uzskatāms piemērs ka atkal netīru biznesmeņu intereses ir svarīgākas par tautas interesēm - vācijas turku minoritāte radās sešdesmitajos gados viesstrādnieku programmā - tā ideja bija uz sešiem mēnešiem importēt strādniekus un tad tos rotēt, un nekādas ģimenes - bet, protams, darba devēji negribēja tādu kadru mainību - tagad ir liela un augoša turku minoritāte. Francijas un apvienotās karalistes gadījumā droši vien bija pārprasta pienākuma sajūta pret bijušajām kolonijām.

Frāze "ja visi musulmaņi būtu teroristi..." rāda ka tev derētu pamācīties par islāmu. Bet ja tu negribi daudz pētīt - palasi par armēņu genocīdu - tikai par armēņu genocīdu - no savas puses varu piebilst ka tur viss notika atbilstoši islāmam, un aktīvo darītāju procents noteikti nebija lielāks kā džihāda atbalstītāju procents eiropā mītošo musulmaņu minoritātē.

Hominidae
Reģistrēts lietotājs

Post no Hominidae » 26 Jūn 2016, 11:43

Tu gribi latvisku Latviju, daļai no latviešiem citas etniskās izcelsmes nesagādā problēmas. Ko nu?

SFiX
E-žurnālists

Post no SFiX » 26 Jūn 2016, 11:46

"Es neesmu tajā iedziļinājies"

Tiešām? Nevar būt! Tu neesi iedziļinājies, bet jūties kā baigais eksperts. Mēs pieņemam, ka ārsti ir kompetentākie medicīnā, arhitekti ēku projektēšanā, bet nez kādēļ par politiku un ekonomiku katram otrajam ir savs, 'pareizais' viedoklis. Spoiler alert- nē, nav. Nākamreiz pirms aplaimo pasauli ar savām pārdomām par starptautiskajām attiecībām, integrāciju Eiropas valstīs, utt., pamēģini kaut nedaudz atteikties no saviem aizspriedumiem un vismaz uz minūti saprast, ka no dabas neesi ģeniāls politologs, propagandas eksperts, ekonomists, migrācijas un integrācijas speciālists vienā personā. Varbūt tad tev būs mazāk jāuztraucas par bērnu skaitu svešās ģimenēs.

msh
Reģistrēts lietotājs

Post no msh » 26 Jūn 2016, 11:49

Kur es rakstīju par "nepieņemamo bērnu skaitu"? Nepieņemami ir tas, ka normālā eiropiešu ģimenē ir mazāk par 4 bērniem, un tie paši pāris sarodas ļoti vēlu. Tādiem kā man latvija nekad nebūs pietiekmi latviska? Nu vispār jā. Jo man ir pie **dritvai kociņ** kādā valodā mani kaimiņi sarunājas ģimenē, bet es neesmu sajūsmā ja viņi sevi uzskata pārāku par mani savas tautības vai ticības dēļ, lai arī viņi atrodas MANÄ€ dzimtenē. Ja tev šāda lietu kārtība liekas normāla, tad ar nožēlu nākas secināt ka tev politkorektums ir aizstājis veselo saprātu, un ja būs politkorekti ieziepēt ānusu un publiskā vietā novilkt bikses un pieliekties, tad tu to arī darīsi. Tavai zināšanai, es runāju krieviski, gan ļoti slikti, jo saucot par savām mājām divus no trīs latviskākajiem novadiem, šī valoda man nav īpaši vajadzīga, un es agrāk strādāju darbavietā, kur bija daudz krievvalodīgo, lielākā daļa ļoti patīkami cilvēki.
Attiecībā par bēgļiem - es neko nesaku ja caur mūsu cauro robežu te nokļūst kādi vjetnamieši - bet ja mums uzspiež cilvēkus, kurus te neviens negrib, un kuri paši te negrib būt - kas te vispār notiek?

richijs
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 460
Pievienojies: 04 Aug 2009, 10:35
Atrodas: Valka

Post no richijs » 26 Jūn 2016, 11:50

Brīnums, kā vēl neviens nav pieminējis nacistus, fašistus... Pāris gadus padzīvoju uz salas baigi liberālie palikuši... un visādus terminus samācījušies... rasisms, ksenofobija, nacionālisms, patriotisms un tos visus putro vienā katlā... Vēl jau latvieši ir seksisti, homofobi un citi zvēri... traki :)
Kas tam muļķim prātu dos...

msh
Reģistrēts lietotājs

Post no msh » 26 Jūn 2016, 11:52

Hominidae, definēsim latvieti - cilvēks, kurš runā latviski, uzskata sevi par piederīgu latvijai un kura vērtību sistēma atbilst tai, kāda ir vairākumam latviešu. Savādāk to pat nevar definēt - ir tik daudz latviešu ar krieviskiem un citu tautu uzvārdiem, bet neviens nevar teikt ka tie nav latvieši... :)

Hominidae
Reģistrēts lietotājs

Post no Hominidae » 26 Jūn 2016, 11:55

Nacionālistiem svarīgākas ir nācijas vai rases intereses, nevis individuālās. Ja Juris vēlas strādāt UK par krāvēju, saņemot vairāk, viņš apdraud sava etnosa intereses. Ja Anna vēlas studēt Dānijā par velti, iegūstot pieredzi ārzemēs un pilnveidojot valodas prasmes, viņa nonāk konfliktā ar savas tautas interesēm (pie noteikuma, ja viņa paliek uz dzīvi Dānijā pēc studijām). Kaut kāda imagināra vienība kā etniskā izcelsmes tiek godāta vairāk kā personīgā brīvība. Kas pie velna?
Es nestrīdos par islāmu, ticu, ka Korāns aicina uz vardarbību. Tāpat kā Bībele. Ja palasa Bībeli, tad rodas jautājumi - kā ellē ratā baznīca var pieļaut tik daudz DZĪVUS neticīgos šajā valstī? Kāpēc es vēl esmu dzīvs un kāpēc sievas menstruāciju laikā apmeklē baznīcu? JO reliģiskam cilvēkam ir superīga tieksme interpretēt svētos tekstus tā, lai tie saskanētu ar viņa iekšējo pārliecību, kas ir veidojusies kultūras un vides ietekmē. Ja cilvēks ir labi integrēts rietumu kultūrā, tad nekādas neticīgo galvas necirtīs.

SFiX
E-žurnālists

Post no SFiX » 26 Jūn 2016, 11:56

Bet tiešām, genocīds pret Latvijas tautu (latviešiem)!!! Veselus 30 bēgļus iepludināja. Velna Briseles internacionālisti.
tvnetā pie kāda raksta iebrienot komentāros
haha.
Last edited by SFiX on 26 Jūn 2016, 11:57, edited 1 time in total.

msh
Reģistrēts lietotājs

Post no msh » 26 Jūn 2016, 11:57

Tiešām? Ne es "jūtos", ne es to tā pasniedzu - tavs, maigi izsakoties, agresīvais izteikšanās veids gan liecina ka tu gan jūties kā baigais eksperts, viszinis ar vienu perfekto patiesību, nu kā vispār citi, niecības, spēj iebilst... Žēl tikai ka pie faktiem neesi spējīgs ķerties, tikai emocijām.

Gaidu joprojām tā viģika atspēkojumu.

msh
Reģistrēts lietotājs

Post no msh » 26 Jūn 2016, 11:58

Tikai 30? Kāpēc, diez, muceniekus paplašina, 30 purniem vietas nepietiek? :D

SFiX
E-žurnālists

Post no SFiX » 26 Jūn 2016, 12:03

Tu bieži slēpies aiz citiem cilvēkiem? "Atspēko šito jūtūb video" ir visai nožēlojama aizsardzība, pamato pats savu viedokli, nevis linko par savi gudrāku cilvēku domas.

SFiX
E-žurnālists

Post no SFiX » 26 Jūn 2016, 12:06

Veseli piecdesmit būs! Loģiski, ka šai divu miljonu nācijai tas būs nāvējoši. Ja nu veselu simtu ievedīs, drīz simtdaļa procenta Latvijā būs bēgļi. Š ausmas.

msh
Reģistrēts lietotājs

Post no msh » 26 Jūn 2016, 12:13

Juris un Anna, nespēdami domāt loģiski, aizmūk uz leiputriju, iedomāto. Ko viņi tādu tik ļoti labu iegūst, ko nevarētu te? 5 gadus jaunāku mašīnu? Vēl kaut ko līdzīgu? Tas ir tik ļoti svarīgi? Bet ja viņi būtu te, tad viņi piedalītos savas dzimtenes izaugsmē. Tas ka viņiem svarīgāks ir kas cits, uzskatāmi parāda to, kā mūsdienās ir degradējusies vērtību skala. Ja 1920. gadā Jura vai Annas vecvectēvi būtu domājuši tāpat - kas te šodien vispār būtu?! Tuksnesis vai krievijas nomale?

Bībele aicina uz vardarbību? Š is apgalvojums uzskatāmi parāda ka tu to neesi lasījis - varbūt esi bik pašķirstījis. Vienīgās vietas, kur bībelē var atrast vardarbību, ir vecā derība, jeb jūdu svētie raksti - priekš kristieša vecā derība ir vairāk vai mazāk vēstures grāmata, priekš jūda tur ir mozus bauslība, un viss pārējais ir vēstures grāmata - tur neviens NEKO neaicina uz vardarbību - vecajā derībā var atrast vienīgi tekstus "dodieties iekarot to un to vietu" [teiktus izredzētajai tautai, izraēlam, kam Dievs bija apsolījis kanaāna zemi] - pagātnes formā - korānā gan ir, piemēram, "cērtiet pirkstus un grieziet galvas", tagadnes formā. Jaunajā derībā vienīgā kristieša izdarītā vardarbība bija tas, kā viens Jēzus māceklis, vārdu aizmirsu, brīdī, kad Jēzu apcietināja, vienam nocirta ausi - Jēzus to nosodīja un ausi pieaudzēja atpakaļ. Lūk kā bībele "aicina uz vardarbību". Par "JO reliģiskam cilvēkam ir..." gan varu piekrist, jo Dievs un reliģija ir divas dažādas lietas - reliģija ir cilvēka radīta sistēma, bez Dieva, pēc formulas "dievs teica to, es daru tā, dievs mani svētī", kas mēdz nestrādāt, jo tā nav - visuzskatāmākais piemērs ir ar Jēzu Kristu - viņu cilvēku reliģija piesita krustā.

Bet kad tu runā par "rietumu kultūru" - neaizmirsti ka tā balstās uz kristietību. Vienvārdsakot, tu, tāpat kā daudzi citi, centies iznīcināt šīs kultūras pamatu, aprēķina vai vienkārši nezināšanas dēļ.

msh
Reģistrēts lietotājs

Post no msh » 26 Jūn 2016, 12:15

Nāvējoši varbūt nebūs, īstermiņā noteikti, bet tas noteikti ir labs sākums lai izveidotu latvijā pirmo geto.

Hominidae
Reģistrēts lietotājs

Post no Hominidae » 26 Jūn 2016, 12:17

Fun fact:
Latvijā 2011. gadā dzīvoja:
180 lībieši;
6 416 ebreji;
44 783 poļi;
24 426 lietuvieši
3 023 vācieši.
Ja neskaita vēl tūristus un ciemiņus.
Tas tā, ja nu kādam bail par mūsu tautu. Cik tos bēgļus šeit vedīs?

PS: par to geto - tāpēc mums ir jādara viss, lai geto nebūtu!!

Evers
Vecākais lietotājs

Post no Evers » 26 Jūn 2016, 12:29

Hahahaha,
Msh tu esi viens no tiem palicējiem, kas rej uz aizbraucējiem, dēļ tā, ka negribēja vairs Latvijā kapeikas skaitīt ekonomisko represiju dēļ. Ne visiem ir vajadzīgie sakari un fiška lai Latvijā varētu normāli dzīvot, bet pat dēļu krāvējs gaterī ir pelnījis normālu dzīvi, neiet runa par luksusiem.
No tava teiktā var spriest, ka pašam propaganda izskalojusi prātu, cik tu te esi bijis Anglijā? Atbrauci uz vienu ģerevņu, gasterbaiteru kvartālā, pagrozījies un eksperts gatavs. Patriots atradies, patrioti būtu cīnījušies ar ienaidnieku savu pašu zemē, nevis blējuši uz aizbraucējiem. Un patrotismu uz maizes neuzsmērēsi. UK dēvēšana par leiputriju ar norāda par zināšanu trūkumu, nekāda leiputrija te nav, jāstrādā cilvēkiem grūti, un ir daudzas nebūšanas, bet ja grib strādāt, tad dzīvot var, nav jādomā ko pirkt un uz ko piežņaugt jostu ieejot lielveikalā.

Lai vai cik Londonā imigrantu, balsot varēja tikai Londonas britu pilsoņi. Arī imigrantu kontingents te vidēji ir augstākas kvalitātes kā citur. Protams, ir geto kvartāli ar, bet daudzi Rīgas kvartāli ne ar ko labāki nav.

Kā jau teicu, atbrauc un reāli paskaties kas te notiek un ko un kādi paši angļi reāli saka, bet tev jau daudz labāk zināms kā pašiem angļiem. Ja tev redneki un pensionāri ir inteliģentā puse, tad nu žēl. Pensionāriem vispār nevajadzētu ļaut balsot, tas jau ir arī Latvijā pierādījies.

Liebritānija ir sen kļuvusi par multikulturālu zemi un tikai muļķis var cerēt, ka tas mainīsies. Ir jānorij krupis un jāpieņem ka UK nekad vairs nebūs baltu britu UK un jādomā kā risināt problēmas nefantazējot muļķības.

Turklāt tu izsakies ka ceļošana ir kautkāda mazsvarīga vērtība un priekš biezajiem domāta. Tie biezie nemaz nav tie lielākie ceļotāji, viņiem citas problēmas. Ceļot un redzēt pasauli ir visvērtīgākā pieredze un izglītība kādu cilvēks var gūt. Tā bija simtiem gadu atpakaļ un tā ir tagad. Bet nu var jau sēdēt mājās, tālāk par savu kartupeļu lauku neredzēt un justies baigais patriots un valsts cēlājs. Es arī 5 gadus cītīgi cēlu Latvijas ekonomiku, kamēr gudrie augšā gremdēja vēl dziļāk. Nu i jēga visu dzīvi izniekot tā. Kāda vēl atbildība pret valsti? Patriots kam sava un savas ģimenes labklājība rūp mazāk par ziedošanos valstij, ir pamuļķis nevis patriots.

richijs
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 460
Pievienojies: 04 Aug 2009, 10:35
Atrodas: Valka

Post no richijs » 26 Jūn 2016, 14:10

Pēdējais par pamuļkiem jau nu gan bija lieki... Tad jau tikpat labi tavi vecāki bija pamuļķi un vecvecāki arī... kas neizdomāja jau 40.tajā gadā emigrēt pirms padomju okupācijas... un nosacītas nabadzības...

P.S Kas tad tos "gudros" ievēl? Ja ne paši! Protams varētu būt labāka valdība, bet paši esam vainīgi, ja nodokļu maksāšanu uzskatām par nevajadzīgu, tad nav ko brīnīties, ka IKP mazākais Baltijā un dzīve sūdīga...

P.S.S Uz nākošajām vēlēšanām top jauna brīnumpartija ar kaimiņu priekšgalā, prognozēju dziļu vilšanos, jo šādas brīnum partijas ir bijušas daudz...
Tā pati vienotība (jaunais laiks) savā laikā nāca, kā glābējs no "zagšanas" tad vēl Zatlets... Par senākiem laikiem gari nerunāšu... kur arī bija populisti...
Kas tam muļķim prātu dos...

Evers
Vecākais lietotājs

Post no Evers » 26 Jūn 2016, 14:20

To es biju domājis uz bļāvējiem, kas saka nicina aizbraucējus. 😉 Turklāt senāk aizbraukt bija fiziski un finansiāli ļoti grūti

Hominidae
Reģistrēts lietotājs

Post no Hominidae » 26 Jūn 2016, 15:52

Pat nezinu, cik nu tā ceļošana ir bagātiem cilvēkiem. Jāprot ir ceļot lēti un tad viss notiksies. Var atrast lētas avio biļetes, var arī sev uzsaukt kruīza braucienu uz Zviedriju 30eur vērtībā, ja nu makā tiešām tukšums. Draugs līdz Gibraltāram ar 200eur tika (un atpakaļ), cits vispār gadu ceļo pa Eiropu ar autostopiem. Un bez papīru kalniem. Kā arī uz atsevišķām Ä€frikas valstīm ES pilsonim ir viegli tikt sava īpašā statusa dēļ - ES pilsonis.

Hominidae
Reģistrēts lietotājs

Post no Hominidae » 26 Jūn 2016, 16:46

Juris un Anna drīkst vēlēties 5 gadus jaunāku mašīnu, kā arī dzīvot kopā ar ārzemnieku ārzemēs un tur radīt bērnu. Nevajag būt nacionālistam, kas zina labāk, ko otram darīt (ziedot vai neziedot olšūnas, veikt vai neveikt abortus, dzīvot ārzemēs vai palikt dzimtenē utt). Pietiek šis cirks!
Jaunā Derība ir Vecās Derības maigākais turpinājums, tas ir fakts, taču Jēzus mācība balstās uz Veco Derību, visa kristietība balstās uz Veco Derību - gan aplamo Genesis nodaļu, gan vietu, kur Mozus saņēma baušļus. Arī par aicinājumiem uz dēla nosišanu, ja tas dzērājs es runāju, tik to neviens neievēro. Un Jaunā Derība arī satur vardarbību un tās cildināšanu, nestāsti. Bet nu tiešām negribu tev pantus citēt, šī vispār ir beztēma. Ja baigi uzprasīsies, nocitēšu, bet ehh..

msh
Reģistrēts lietotājs

Post no msh » 26 Jūn 2016, 18:55

"Viņi sevi apzinās kā britus" ?! :D Tu pats tici tām pasakām, kuras tu stāsti, vai tikai tās saceri lai nomelnotu citus? http://www.gatestoneinstitute.org/7861/ ... ims-survey lūk kā viņi apzinās sevi kā britus. Mēģini atrast kaut ko, kas šito atspēkotu.

msh
Reģistrēts lietotājs

Post no msh » 26 Jūn 2016, 19:15

Vēlēties cilvēks var jebko, jo vēlmes vienmēr būs lielākas nekā iespējas - bet to vajag savienot ar realitāti, un pienākumus nolikt pirms tiesībām.

Vari iecitēt pantus no jaunās derības, kur tiek slavināta vardarbība? Lūdzu, gaidu ar nepacietību :) Bībele, kā jau interesanta lasāmviela, un ja labi grib, izraujot no konteksta, ar bībeles pantiem var pamatot jebko. Tas arī ir parastais tāda veida "atmaskotāju", kā tu, jājamzirdziņš - vai nu lasīšana pa diagonāli, vai vēsturiskā konteksta nezināšana, vai konteksta klaja ignorēšana. Interesanti, vai tiešām laikos, kad līgumus slēdza, nokaujot divus aunus un tos pārgriežot uz pusēm, ieteikums nosist žūpu - cilvēku, kas ir liekēdis un kauna darītājs - ir tik briesmīgs? Ja Mozus bauslībā ir kaut kas tik ļoti aplams [nezinu es īsti no galvas tās angliskās bībeles nodaļas, bet pieņemu ka tu runā par to], tad kāpēc citu viedoklis par kaut kādām svarīgām mūsdienu lietām ir "cirks"?

Ja nu tu gadījumā esi no liepājas puses, varu tevi savest kopā ar cilvēku, kas tev izskaidros jebkuru tev interesantu bībeles vietu.

AKMS47
E-žurnālists
Atbildes: 1325
Pievienojies: 14 Mai 2010, 16:44
Atrodas: Liepāja

Post no AKMS47 » 26 Jūn 2016, 19:26

Klau Samuraj, vai tās ir tavas domas, jebšu atkal kaut kur neta plašumos tās mauc.bas sagrābstījies?
Brīžam viss ir tā apnicis, bet labo brīžu ir vairāk.

msh
Reģistrēts lietotājs

Post no msh » 26 Jūn 2016, 19:36

Nu, everiņ, pasmējies? Cik esmu bijis anglijā? Skotijā septiņus mēnešus, anglijā gadu. Ne visiem ir vajadzīgie sakari un fiška lai tur strādātu labāku darbu kā salātu fabrikā pa minimālo aldziņu. Bet ja pa latvijas minimālo aldziņu es varu atļauties braukt ar mašīnu, kurai ir 2,3 litru motors un pilnpiedziņa un nedzīvot kopā ar septiņiem citiem purniem, tad "tur" ir tā problemātiskāk - jo ja te mašīnai apdrošināšana maksā ceturto daļu no minimālās mēnešalgas, bet apskate un ceļa nodoklis otru ceturtdaļu vai bik vairāk, tad "tur" tas attiecīgi pacelsies uz pāris minimālajām mēnešalgām un vismaz vienu mēnešalgu. Zināšanu trūkumu? :D It kā nebūtu atlasīti aizbraucēju teksti "kādā bedrē jūs dzīvojat, tur viss tik dārgs!", a paši sukā iekšā morisona Value, ASDA Smart Price vai Tesco Value sēriju paiku... :D

Visbeidzot, pie pamuļķu tēmas - nu un kā tu, aizbraucis uz angliju, veicini to, lai te būtu labāk? Pareizi, pilnīgi nekā. Tāpēc arī lielākais, kas te krīzes gados notika, bija daži uz saeimas ēku aizmesti bruģakmeņi, jo visi neapmierinātie aizmuka, nevis izgāja ielās. Atceries arī ka tavā ciltskokā ir kāds bariņš pamuļķu, kuri pēc diviem postošiem kariem cēla iznīcinātu valsti - bet nu gudrība ar laiku progresē, tā arī pamuļķu mazdēls/mazmazdēls/mazmazmazdēls ir kļuvis tik gudrs, ka māk ielekt lidmašīnā :) Labi, man nav izprotams, kas darās to ļautiņu galvās, kas mīt tik dziļā ph zonā, ka ir pie vienas vietas, kādā vidē dzīvot, kādā valodā runāt ar apkārtējajiem un ģimeni, un vai paša bērnu vērtības sakritīs ar savējām vai nē. Es vienīgi nebrīnos ka šāds cilvēks identificējas ar šādiem pašiem citu valstu cilvēkiem, un sava zemā līmeņa dēļ savādāk domājošus var izdomāt saukt par sūdu maisiem.

msh
Reģistrēts lietotājs

Post no msh » 26 Jūn 2016, 19:38

Un ko tu ierosini darīt lai geto nebūtu? :)

samurajs
Administrators
Atbildes: 14988
Pievienojies: 06 Mar 2007, 15:04
Atrodas: Liepājas anomālā zona

Post no samurajs » 26 Jūn 2016, 20:34

Te viss balstīts uz nopietniem avotiem, tomēr arī dzīve pierāda raksta patiesumu: jau savākts 3 M parakstu par atkārtotu referendumu. Pakļaujoties populistu tukšpļūšiem, daudzi spontāni nobalsoja par izstāšanos, un tikai pēc tam atskārta, ka būs mēsli.
Image

Evers
Vecākais lietotājs

Post no Evers » 26 Jūn 2016, 22:10

Nu sūdīga tev tā UK pieredze, to jau senāk lasīju. Es, nekad te neesmu dzīvojis tevis aprakstītajos apstākļos, pie sakarīgiem cilvēkiem īrēju istabu agrāk, sākumā ar dažiem latviešu radiem, tad britu ģimenē, tad ar pāris bulgāru čomiem. Tagad ar sievu īrējam paši savu dzīvoklīti Temzas krastā, tīrā, drošā Londonas rajonā tuvu centram.
Pārtikas vairums man ir tevis pieminētais Asda produkts, kas nemaz nav tik slikts, kas nav tik labs, to esam atkoduši un pērkam branded produktu. Asda produkts jau atšķiras parasti tik ar to, ka Asdai piederošajās rūpnīcās tiek ražots, līdz ar to sanāk lētāk.

Auto uzturēt gan te ir dārgi, bet man auto nekad te nav bijis vajadzīgs un netaisos pirkt, liekas raizes, publiskais transports ir ok.

Pievienot atbildi

Return to “IT ziņas”