Par uzspiestu Windows 10 Microsoft nācies maksāt 10.000$ kompensāciju

Moderatori: janis.wd, Vecākie lietotāji

User avatar
samurajs
Administrators
Atbildes: 14988
Pievienojies: 06 Mar 2007, 15:04
Reputācija: 0
Atrodas: Liepājas anomālā zona

Par uzspiestu Windows 10 Microsoft nācies maksāt 10.000$ k

Post no samurajs » 28 Jūn 2016, 08:26

Kāda Kalifornijas iedzīvotāja Terija Goldšteina, kura nodarbojas ar tūrisma biznesu, iesūdzēja tiesā Microsoft par to, ka uz viņas datora patvaļīgi uzinstalējies Windows 10. Rezultātā PC palicis tik lēns, ka ar to nav bijis iespējams strādāt, un kundzes uzņēmums - tūrisma aģentūra - cietis zaudējumus.

Viss esot sācies dažas dienas pēc Windows 10 ienākšanas tirgū. Dators patvaļīgi lejuplādējis atjauninājumu. "Es pat dzirdējusi nebiju par Windows 10, un neviens man neko neprasīja," tā situāciju aprakstīja Goldšteina. Pēc tam Windows 10 mēģinājis tikpat patvaļīgi uzinstalēties, bet kaut kas nogājis greizi, un dators palicis "pusuzkārtā" stāvoklī.

Sazināties ar Microsoft atbalsta dienestu izrādījies bezrezultatīvs pasākums, tāpēc uzņēmēja devusies uz tiesu, lai piedzītu zaudējumu atlīdzību un kompensāciju jauna datora iegādei. Līdz skaļam tiesas procesam šoreiz nemaz nenonāca. Kaut arī Microsoft līdz pat šim brīdim uzskata, ka visu dara pareizi, lieka blamāža bija nevajadzīga, un puses vienojās par mierizlīgumu. Redmonda Terijai Goldšteinai izmaksāja 10.000 USD kompensāciju, bet viņa atsauca prasības pieteikumu.

Image

Seattle Times
Image

User avatar
Crow
E-žurnālists
Atbildes: 5391
Pievienojies: 10 Mai 2009, 14:22
Reputācija: 0
Atrodas: Ir

Post no Crow » 28 Jūn 2016, 09:45

Iespējams, ir vērts piebilst, ka šeit lieta balstījās uz vairākām īpatnībām, kuras citos gadījumos var arī nebūt.

1. Kalifornijas štata patērētāju tiesību likums nosaka, ka jebkuram patērētājam tirgotajam produktam (t.sk. programmatūrai) ir jābūt atbilstošam tam paredzētajam pielietojumam (fit for purpose).
[spoil][align=justify]YOU AGREE THAT YOU ARE USING THE SOFTWARE SOLELY AT YOUR OWN RISK. COMPANY PROVIDES THE SOFTWARE “AS IS” AND WITHOUT WARRANTY OF ANY KIND, AND COMPANY FOR ITSELF AND ITS PUBLISHERS AND LICENSORS HEREBY DISCLAIMS ALL EXPRESS OR IMPLIED WARRANTIES, INCLUDING WITHOUT LIMITATION WARRANTIES OF MERCHANTABILITY, FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE, PERFORMANCE, ACCURACY, RELIABILITY, AND NON-INFRINGEMENT. CAPSLOCK CAPSLOCK!!11![/spoil]
Š is likums padara šādus glumus piderasu pantus par spēkā neesošiem, savukārt fakts, ka EULA tie ir iekļauti, nozīmē apzinātu maldināšanu.

Manuprāt programmatūrai būtu ar steigu nepieciešams uzstādīt tādas pašas prasības attiecībā uz patērētāju tiesībām (šo atbilstību pielietojumam un obligāto 1..2 gadu garantijas termiņu) kā fiziskiem produktiem. Citādi jebkurš smirdīgs programelkantoris pilnībā noliedz jebkādu atbildību par savu smirdīgo mērkaķu sadrukāto.
Nu vienīgi tad smirdīgā pļogļameļu industrija momentā sabruktu. Nicināmi smirdekļi, visi kā viens. Es nemaz neraudātu.
Ahem...

2. ASV maza apmēra prasībās Microsoft nevar pārstāvēt jurists, bet tikai sabiedrisko attiecību speciālists, kādēļ arī izmaksas ir tik zemas, kādēļ viss notika samērā ātri, un kādēļ šoreiz netika atrasts pants, ar ko augstākminēto atspēkot.

El Reg
Last edited by Crow on 28 Jūn 2016, 10:12, edited 1 time in total.
Дебилы, бл*ть...

User avatar
Osy
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 136
Pievienojies: 06 Apr 2007, 23:22
Reputācija: 0
Atrodas: Rīga

Post no Osy » 28 Jūn 2016, 10:08

Visi šitie pisnesmeņi tā besī ārā... Agrāk vismaz kaut nedaudz domāja par klientu un viņa vēlmēm, tagad galvenais ir nokāst piķi, nožēlojami..

User avatar
Crow
E-žurnālists
Atbildes: 5391
Pievienojies: 10 Mai 2009, 14:22
Reputācija: 0
Atrodas: Ir

Post no Crow » 28 Jūn 2016, 10:19

Nekas cits kā paša aunu bara pasivitāte un stulbums iraid vainojams. Kā ļoti daudzās situācijās īstenībā. Iesaku pieprasīt eirokomisāriem ieviest programmatūrai obligātu garantijas termiņu tādu pat kā fiziskiem produktiem. 2 gadi fiziskām personām, 1 gads juridiskām personām (izņemot gadījumus, kad ir noslēgts citāds līgums, kuru tad vendori varēs veiksmīgi ignorēt tieši tāpat kā līdz šim).

Ideālā gadījumā iestāsies globāla un smaga krīze, vairāki simti miljonu kretīnu piespiedu kārtā dabūs pārkvalificēties un beidzot sākt strādāt reālu darbu (vai arī nē), bet cilvēce kā tāda kopumā tiks glābta.
Дебилы, бл*ть...

User avatar
re-mix
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 94
Pievienojies: 28 Aug 2012, 12:13
Reputācija: 0

Post no re-mix » 28 Jūn 2016, 17:55

Tak šodien infa parādījās ka babajs beidzot ielicis pogu "atcelt un gribu palikt pie win7/8.1"

Pievienot atbildi

Return to “IT ziņas”