Soda kvīšu apstrīdēšanas bots DoNotPay uzvarējis jau 160.000 lietas

Moderatori: janis.wd, Vecākie lietotāji

User avatar
samurajs
Administrators
Atbildes: 14988
Pievienojies: 06 Mar 2007, 15:04
Reputācija: 0
Atrodas: Liepājas anomālā zona

Soda kvīšu apstrīdēšanas bots DoNotPay uzvarējis jau 1

Post no samurajs » 30 Jūn 2016, 09:29

Pirms 21 mēneša britu students Joshua Browder izveidoja automātisko botu, kura uzdevums - apstrīdēt netaisnīgi izrakstītās soda kvītis par auto novietošanas noteikumu pārkāpumiem. Lielajām pašvaldībām šie sodi ir īsta "slaucamā govs", un ienes budžetā ap miljardu USD gadā. Lai apstrīdētu šos sodus, vajadzīgas ļoti labas likumu zināšanas vai arī jurista palīdzība, kas parasti izmaksā dārgāk nekā pats sods. Visos sīkumos varam izlasīt Notepad rakstā. Lietojot botu, viss notiek ļoti vienkārši un bez maksas. Jāapmeklē DoNotPay mājaslapa un jāatbild daži vienkārši jautājumi, lai noskaidrotu, vai autovadītājs pārkāpis parkošanās noteikumus. Ja izrādās, ka sods nepamatots, jāievada personas dati un soda kvīts numurs. Sistēma automātiski izveido atbilstošo formulāru un nosūta birokrātiem izskatīšanai. Robots-jurists šobrīd sekmīgi darbojas Londonā un Š…ujorkā; drīz būšot arī Sietlā.

Image

Tagad apkopoti 21 mēneša rezultāti, un tie ir pārsteidzoši: apstrīdētas 250.000 parkošanās soda kvītis, un uzvarēts 160.000 gadījumos. Naudas izteiksmē ar DoNotPay autovadītāji ietaupījuši 4 miljonus dolāru.

Bez tam robots-jurists drīzumā palīdzēs arī atgūt kompensāciju no aviokompānijām reisu aizkavēšanās gadījumos. Nākotnes plānos ietilpst arī palīdzība HIV inficētajiem par viņu tiesībām, kā arī juridiskā palīdzība bēgļiem, kuri nepārzin konkrētās valsts likumdošanu.

Image

The Guardian
Image

Pievienot atbildi

Return to “IT ziņas”