iPhone 6/6+ masveidā neklausa skārienekrāns

Moderatori: janis.wd, Vecākie lietotāji

User avatar
samurajs
Administrators
Atbildes: 14988
Pievienojies: 06 Mar 2007, 15:04
Reputācija: 0
Atrodas: Liepājas anomālā zona

iPhone 6/6+ masveidā neklausa skārienekrāns

Post no samurajs » 24 Aug 2016, 15:10

Iepriekšējās paaudzes "aifoniem" pēc apmēram 1.5 gadu ekspluatācijas sācies niķis ar skārienekrānu - sākumā tas nereaģē uz dažiem pieskārieniem, bet ar laiku tas pārstāj darboties pavisam. Pie tam ekrāna augšdaļā parādās mirgojoša pelēka josla. Problēmai dots nosaukums "Touch Disease".

Kā raksta Techradar, problēmas iemesls atrodams izmainītajā mātesplatē, uz kuras atrodas arī skārienekrāna kontrolieris. Ja kādreiz čipi bija pārklāti ar izturību stiprinošu metāla vāciņu, tad konstrukcijas optimizācijas rezultātā to vairs nav. ÄŒipi nav arī pielīmēti, tikai vienkārši pielodēti aiz izvadiem. Tālruni ekspluatējot (īpaši nēsājot bikšu kabatā), tas kaut arī nedaudz, bet tiek locīts. Tāpat ierīcei gadās kādreiz nokrist vai saņemt triecienus. Skārienekrāna kontroliera čips atrodas viskritiskākajā vietā uz plates, un ar laiku lodējumos parādās mikroplaisas, kas pasliktina kontaktu.

Image

Daži lietotāji aizvākuši pelēko joslu ar vienkāršu uzspiedienu ekrānam, vai arī palokot iPhone. Tad skārienekrāna darbība esot atjaunojusies. Skaidrs, ka tas ir tikai uz neilgu laiku. Kam vēl ir ražotāja garantija - tiem vieglāk, bet kam tās vairs nav - iesaka iegādāties jaunu tālruni. Apples darbnīcā šādas sarežģītības remonts maksāšot ļoti dārgi.
Minētā problēma vairs nav aktuāla pēdējos iPhone 6S/6S+, jo tur skārienekrāna kontrolieris pārnests uz displeja plati.

Image
Image

User avatar
Raivix
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 537
Pievienojies: 10 Jūn 2009, 14:34
Reputācija: 0

Post no Raivix » 24 Aug 2016, 20:01

Lūk, tās ir lielo lāpstu problēmas. Bet cik liela iespēja, ka tieši pēc pusotra gada visiem nejauši sanāca salocīt iPhonu? Gan jau kāŠ—tēja nedaģelka... Tāpat kā toreiz, kad visiem S3 galakšiem sāka atmiņas birt nost pēc līdzīga perioda.

richijs
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 460
Pievienojies: 04 Aug 2009, 10:35
Reputācija: 0
Atrodas: Valka

Post no richijs » 24 Aug 2016, 20:51

Ja jau tikai lodējuma vaina, tad jau rebāleriem haltūras :D
Kas tam muļķim prātu dos...

Pievienot atbildi

Return to “IT ziņas”