Notepad iesaka: Opera VPN klients Android ierīcēm

Moderatori: janis.wd, Vecākie lietotāji

User avatar
samurajs
Administrators
Atbildes: 14988
Pievienojies: 06 Mar 2007, 15:04
Reputācija: 0
Atrodas: Liepājas anomālā zona

Notepad iesaka: Opera VPN klients Android ierīcēm

Post no samurajs » 25 Aug 2016, 08:26

Kompānija Opera Software gada pirmajā pusē apgādāja savu desktopa pārlūku Opera ar iebūvētu VPN (virtuālais privātais tīkls) funkciju, un izlaida iOS mobilo klientprogrammu. Vai VPN uz desktopa darbojas - tas ir cits jautājums. Bet šeit mēs runāsim par tikko izlaisto VPN klientprogrammu uz Android, un tā tiešām funkcionē neslikti. Pakalpojums ir pilnīgi bez maksas un bez limitiem. Ja kāds jautās - kam uz tālruņa tādu turēt, var atbildēt, ka tieši uz mobilajām ierīcēm VPN garantē reālu drošību. Ja mājās mums konfidencialitāti nodrošina pareizi konfigurēts rūteris, tad uz ielas daudzi pievienojas publiskajiem Wi-Fi pieejas punktiem bez parolēm un datu kriptēšanas. Un tur visādi var gadīties. Tieši šeit arī VPN palīdzēs - visi mūsu dati caur šifrētu tuneli plūdīs uz starpniekserveri ārpus Latvijas, un no turienes jau tālāk. Vismaz Latvijā pārtvert neviens neko nevarēs. Protams, vēl ir varianti, kad negribas spīdināt savu IP, vajag kaut kur anonīmi iespamot, apmeklēt lapas un resursus, kuri Latvijā nav pieejami utt.

:warn: Uzmanību nespeciālistiem! Opera VPN NAV interneta pārlūks - tā ir lietojumprogramma, kura šifrē un modificē mobilās ierīces interneta datu plūsmu! Ja lietotne aktivēta - datu plūsma no visām viedierīces aplikācijām plūdīs caur Opera VPN.

Image

Opera VPN Android lejuplāde - Google Play. Notepad notestēja aplikāciju, un secināja, ka VPN tunelēšana darbojas praktiski bez bremzēm; ātrums pilnīgi pietiekams normālai web pārlūkošanai. Iespējams izvēlēties vienu no 5 starpniekserveriem - Vācijā, Holandē, ASV, Kanādā, Singapūrā. Kā arī ir papildfunkcija, kas ļauj atslēgt reklāmas trekerus.

Image

:warn: DARVAS PILIENS: kā jau daudzos bezmaksas servisos, lietotājs pie aplikācijas instalācijas piekrīt Noteikumiem, kuri ne visiem patiks - "mēs paturam tiesības nodot anonīmu, bezpersonisku informāciju trešajām personām, kuras ieinteresētas dziļā mobilās ekosistēmas izpētē un attīstībā. Svarīgi saprast, ka tie nebūs dati par to, ko konkrēti jūs darāt ar savu telefonu. Š ie ir dati, kā lielas cilvēku grupas izmanto savus telefonus." Līdz šim par Opera nav dzirdēts, ka tie būtu kādam nopludinājuši datus. Tomēr saprotamu iemeslu dēļ internetbanku caur šo servisu apmeklēt nebūtu ieteicams.
Last edited by samurajs on 25 Aug 2016, 16:26, edited 1 time in total.
Image

User avatar
Leichttraktor
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 177
Pievienojies: 22 Sep 2015, 14:18
Reputācija: 0

Post no Leichttraktor » 25 Aug 2016, 11:23

Tā jau ok, ja negribas naudu tērēt.
privateinternetaccess arī neslikts, 6 euro mēnesī un vari lietot uz 5 ierīcēm. Sadali uz 5 cilvēkiem un būs 1 euro mēnesī. lol
Du hast mich gefragt und ich habe dir gesagt!

User avatar
runcio
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 154
Pievienojies: 26 Nov 2008, 08:40
Reputācija: 0

Post no runcio » 25 Aug 2016, 15:33

Tas saucas: Pērkam kopā! :D

User avatar
MeistarsUnVergs
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 1391
Pievienojies: 22 Aug 2014, 15:14
Reputācija: 1

Post no MeistarsUnVergs » 26 Aug 2016, 02:02

Diemžēl šis risinājums ir štrunts, un rakstā atkal kārtējās aplamības.

>>>uz mobilajām ierīcēm VPN garantē reālu drošību.

Garantē tikai drošību pret pasīvu snifošanu lokālā tīkla vai ISP līmenī.

>>>Ja mājās mums konfidencialitāti nodrošina pareizi konfigurēts rūteris

Nodrošina, ka caur WiFi nespieslēgšos es un nepaskatīšos, kādu pornu šobrīd lūri? Stulbums! Rūteris nenodrošina anonimitāti, ja vien viņa firmwarē nav iebūvēts Tor klients, kas visu WAN trafiku rūtē caur Tor. Nevajag izplatīt dezinformāciju!

>>>uz ielas daudzi pievienojas publiskajiem Wi-Fi pieejas punktiem bez parolēm un datu kriptēšanas.

Un es pievienojos atvērtajiem WiFi ne tikai uz ielas, bet arī publiskajās tualetēs. WiFi šifrēšana pasargā no pasīva uzbrucēja, lai tas netiek LAN un vai neklausās nešifrētu radio trafiku. Pat ja WiFi ir šifrēts, ja LAN ir kāds aktīvais uzbrcējs ar ARP Poisoning, tāpat var snifot trafiku starp klientu un gateway. Un pie reizes arī SSL serifikātus aizvietot ar self-signed un skatīties ko dara "drošajās" lapās. Dēļ uzlabojumiem brauzeru aizsardzībā gan šis triks ar SSL vairs tik viegli neiet cauri :(

>>>šeit arī VPN palīdzēs - visi mūsu dati caur šifrētu tuneli plūdīs uz starpniekserveri ārpus Latvijas, un no turienes jau tālāk. Vismaz Latvijā pārtvert neviens neko nevarēs.

Latvijā nevarēs, bet vietējā WiFi hotspota lūriķis tiks aizvietots ar citu lūriķi, šajā gadījmā ar VPN servisa turētāju un tā provaideri.

Androidam ir Orbot. Iesaku lietot kopā ar Orwall un caur firewall laist netā tikai appenes, kurām tiešām tam ir jāslēdzas klāt internetam.
Legālās programmatūras lietotāji ir vēl lielāki stulbeņi par legālo narkotiku lietotājiem

User avatar
samurajs
Administrators
Atbildes: 14988
Pievienojies: 06 Mar 2007, 15:04
Reputācija: 0
Atrodas: Liepājas anomālā zona

Post no samurajs » 27 Aug 2016, 08:24

Es neteikšu vis, ka VPN ir štrunts. Ja uzsēdīsies KGB uz kakla, tad bez šaubām nepalīdzēs. Bet tuvojas 1.septembris un pašmāju kakeri gribēs parādīt draugiem ko samācījušies :D Tiem jau nocopīt traukiem vai purngrāmatas paroli skaitās virsotne :D Loģiski, ka depešām kā "bombu liekam tur un tikos" der tikai TOR aplikācijas. Vienīgi tas TOR ir ļooooooooti lēns.
Ka nocopīs infu Operas serveri - neiztur kritiku. Gūglim ir daudz lielākas iespējas spiegot - pieejami pilnīgi visi viedtālruņa dzelži.
Image

User avatar
MeistarsUnVergs
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 1391
Pievienojies: 22 Aug 2014, 15:14
Reputācija: 1

Post no MeistarsUnVergs » 27 Aug 2016, 16:54

Nu izmantot nepilnvērtīgu aizsardzību ir ne īpaši gudra ideja. Nelaime tāda, ka tiek izreklamēti viņi, bet beigās izrādās ka tur ir vienīgi naudas kāšana un falša aizsardzība. HideMyAss VPN ir izcils piemērs. Visi komerciālie VPN ir mēsli.

Lūdzu, mana Draugiem.lv parole ir haxboxteam Ja atradīsiet atbilstošo profila loginu, nākiet iekšā!

Par viedtālruņiem nerunāsim. Tie nekad nevarēs būt droši. Runa ir par PC kuru vēl ir iespējams nosekjūrēt. Par Tor lēnumu nu galīgi nepiekrītu. Lēns viņš bija pirms gadiem desmit. Pēdējos gados ātrums nav būtiski lēnāks par mana Wi-Fi ātrumu. Ir lielāks latentums, bet WEB ielādei tas nav svarīgi.
Legālās programmatūras lietotāji ir vēl lielāki stulbeņi par legālo narkotiku lietotājiem

Pievienot atbildi

Return to “IT ziņas”