Facebook spiegošanas meistarklases

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Facebook spiegošanas meistarklases

Tiek skatīts 3 ierakstu – 1 līdz 3 (no 3 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #162350
    samurajs
    Participant

    Sociālais tīkls Facebook sen ir pāraudzis “draugošanās portāla” līmeni, un kļuvis par globāla līmeņa spiegmašīnu, kuras algoritmi tiek turēti visdziļākajā noslēpumā. Ir tāda rubrika “Cilvēki, kurus Tu varētu pazīt” (People You May Know), kurā mums iesaka jaunus draugu kandidātus. Biežāk tie ir draugu draugi, bet bijuši arī burvju mākslinieka cienīgi ieteikumi: darba kolēģis, ar kuru kopā strādāts pirms 15 gadiem. Protams – tad vēl Facebook nebija. Vai “vienas nakts meitene” pēc kluba apmeklējuma, kura pat tālruņa numuru neatstāja. Jā kādam interesē, kā Facebook šos cilvēkus atrada – to var tikai minēt. Nav izslēgts, ka drīz sievām piedāvās sadraudzēties arī ar vīru mīļākajām… 😀

    Palīdzības centrā teikts, ka “Cilvēki, kurus Tu varētu pazīt” tiek rekomendēti, ja ir kopīgi draugi, kopā strādāts vai studēts, atrodas importētajos kontaktos, vai pēc daudziem citiem faktoriem. Tātad – gudrāks nepaliksi. Facebook piedāvā sastādīt mērķreklāmas auditorijas, atlasot kandidātus pēc 98 parametriem. 69. punkts – “Cilvēki, kuri veido naudas uzkrājumus”. 79. punkts – “Cilvēki, kuri bieži pērk alkoholu”. 82. punkts – “Cilvēki, kuri iegādājas konkrētu grupu medikamentus”. Lasītāj, tev vēl bail nepalika? Un neskrien mājās stāties ārā no Facebook, jo tas tev nepalīdzēs!

    Savukārt žurnāliste Kašmira Hilla apraksta kuriozu gadījumu, kad sadraudzēties piedāvāts psihiatra pacientiem. Dakteres Lizas pacienti lielākoties ir veci cilvēki – invalīdi. Bet gadās arī kāds jaunietis. Tā kāds 30-gadīgs snovborda sportists stāstīja ārstei, ka viņam Facebook piedāvājis sadraudzēties ar diviem 70-gadīgiem onkuļiem, un rādījis bildes. Daktere šausmās atpazinusi tur savus pacientus. Izskaidrojums? Tāda nav. Psihiatre aizpildījusi medicīnisko dokumentāciju saskaņā ar visiem slepenības priekšrakstiem. Kabinetā nav brīvpieejas Wi-Fi, kur pacienti varētu iečekoties. Atliek vienīgi Facebook ģeolokācijas eksperiments, kurš norisinājās vienā pilsētā 4 nedēļas 2015. gada nogalē. Paskaidrojumā resursam Slashdot Facebook apzvērēja, ka atrašanās vietas informācija nekur lietota netiek. Tomēr – vai kāds tam tic?

    [img]https://notepad.lv/userpix/28_78324a1a3299490daadcb4d0b50f10af_1.jpg[/img]

    Visticamākais skaidrojums augšminētajam gadījumam ir minēto personu telefonu grāmatu nokļūšana Facebook nagos. Tas ir iespējams, ja uz tālruņa atrodas Facebook APP, Facebook Messenger, un tagad arī – ja WhatsApp. Pēdējā saites ar Facebook it kā var izslēgt, bet vai tas patiesībā notiek – nezin neviens. Loģiski, ka ja divas personas A un B pazīstamas ar C, tad tie soctīklu kontekstā “draugu draugi” vien ir.

    Tātad secinājumi: ja jūs dzīvojat bezrūpīgu dzīvi un meklējat jaunus draugus – Facebook ir pietiekami gudrs, lai piemeklētu jums vislabākos. Bet ja mīlat vientulību, un jums ir ko slēpt – jāatsakās no viedtālruņa, interneta, un jāpārvācas dzīvot uz būdiņu meža vidū…

    #326884
    Black
    Participant

    “Mežā būdiņu tev celšu, celšu

    Kur mums abiem apmesties

    Es jau neesmu tāds kā visi citi

    Kas pa krogiem klenderē”

    #326885
    uldics
    Participant

    Kas pa feisbūkiem klenderē.

Tiek skatīts 3 ierakstu – 1 līdz 3 (no 3 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā