Microsoft, Apple un Mozilla sāk karu pret ASV "spiegsistēmu"

Moderatori: janis.wd, Vecākie lietotāji

User avatar
samurajs
Administrators
Atbildes: 14988
Pievienojies: 06 Mar 2007, 15:04
Reputācija: 0
Atrodas: Liepājas anomālā zona

Microsoft, Apple un Mozilla sāk karu pret ASV "spiegsi

Post no samurajs » 06 Sep 2016, 08:45

Vismaz 80 kompāniju un organizāciju pievienojušās Microsoft iniciatīvai izbeigt ASV specdienestu patvaļu datu vākšanas un okšķerēšanas jomā. Bez Apple un Mozilla lielāko uzņēmumu vidū ir Alaska Airlines, BP America, Getty Images, GlaxoSmithKline, Ely Lilly. No organizācijām - ASV Pilsoņtiesību aizsardzības savienība un Tirdzniecības palāta. Pievienojušies arī mediji Fox News, Associated Press, Seattle Times un Washington Post.

ASV likumdošanā ir tā: specdienesti ar tiesas orderi var pieprasīt visām organizācijām, kurām ir piekļuve aizdomās turamās personas datiem, nodot tos izmeklētāju rīcībā. Savukārt ISP, mobilajam operatoram, tam pašam Microsoft ir pienākums paziņot klientam, ka informācija par viņu ir nodota spēka struktūrām. Svarīgos izmeklēšanas gadījumos kā terorisms izmeklētāji var aizliegt brīdināt klientu - saprotams, lai neaizbaidītu, un nedotu iespēju iznīcināt pierādījumus. Visa šī procedūra definēta dokumentā Electronic Communication Privacy Act.

Pret terorismu būtu jācīnās, bet specdienestu apetīte izrādās neizmērojama - "mutes turēšanas" priekšrakstus pēdējos 18 mēnešos Microsoft saņēmis veselas 2576 reizes, bet Apple - 590 reizes. Lasītājs varētu padomāt - vai Microsoft, Apple un Co. ir kādi rūdīti cilvēktiesību aizstāvji, ka viņiem tiek ļoti rūp privātums? Atbilde ir vienkārša: specdienestu aktivitātes ir ļoti, ļoti sliktas biznesam. Tie, kuriem ir ko slēpt, tiek atbaidīti no Microsoft produktu lietošanas. Īpaši negatīva attieksme ir Eiropā, kur nepastāv tādi "mutes turēšanas" priekšraksti.

Skaidrs, ka apstrīdēt Electronic Communication Privacy Act neizdosies arī Microsoft, Apple, Google un Amazon koalīcijai. Tāpēc juristi vēlas modificēt punktu 2705(а), kurā stingri noteikt kritērijus, pie kuriem var aizliegt 90 dienas informēt klientu par datu nodošanu specstruktūrām:

* Ja tiek apdraudētas cilvēku dzīvības vai drošība
* Ja var izbēgt no kriminālvajāšanas
* Ja var iznīcināt vai falsificēt pierādījumus
* Ja var iebaidīt lieciniekus
* Ja tiesas process var tikt būtiski kavēts vai izjaukts

Jāpiebilst, ka tiek prasīts tikai maksimāli līdz 90 dienām aizkavēt klienta brīdināšanu. Pēc pastāvošās kārtības pusē gadījumu izsniegti beztermiņa aizliegumi, kad klients nekad neuzzinās, ka ticis izspiegots.

Image

Avots 1, 2.
Image

User avatar
ruukjis
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 1981
Pievienojies: 16 Apr 2009, 15:39
Reputācija: 0

Post no ruukjis » 06 Sep 2016, 09:15

Kaut kāds cirks. Modificējat vai nemodificējat tos punktus - datus Jūs tāpat atdodat - klauni. Tad jau labāk būtu palūguši, ka drīkst klientu nebrīdināt vispār - neviens nekad neuzzinātu, ka ir izspiegots. Es domāju, ka potenciālam teoristam arī pofig vai nesaņemt brīdinājumu nemaz vai saņemt to tad, kad jau divus mēnešus sēž cietumā.

User avatar
Osy
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 135
Pievienojies: 06 Apr 2007, 23:22
Reputācija: 0
Atrodas: Rīga

Post no Osy » 06 Sep 2016, 09:48

Vai tad microsofts pats nedarbojas kā spiegsistēma ar savām telemetrijām?

User avatar
Aldis
E-žurnālists
Atbildes: 5084
Pievienojies: 21 Nov 2008, 15:55
Reputācija: 0
Atrodas: LV

Post no Aldis » 06 Sep 2016, 11:17

Nodarbojās, bet to drīkst, jo savu dvēseli taču pārdevi pret bezmaksas Winduli... :)
Image Oh My God = OMG
Image Ak Mans Dievs = AMD

User avatar
Leichttraktor
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 177
Pievienojies: 22 Sep 2015, 14:18
Reputācija: 0

Post no Leichttraktor » 06 Sep 2016, 21:26

Du hast mich gefragt und ich habe dir gesagt!

Pievienot atbildi

Return to “IT ziņas”